Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kedy kastrovat?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
barb
Anonymní





Předmět: Kedy kastrovat?
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2004 18:08:55
Odpovědět s citátem

Moj kocur ma 5 mesiacov a je to riadny divoch, nejednu vec v nasom byte uz rozbil alebo znicil, ale co je horsie, zacal chodit "na zachod" na moju postel. je to moje prve domace zviera vobec, a neviem posudit, ci je to uz znackovanie. ak ano, mozem ho dat kastrovat aj ked je este taky pomerne mlady? a je pravda, ze po kastracii sa ukludni? Dakujem
Odpovědět 
Jana(Micinka)



Založen: 18.03.2004
Příspěvky: 148
Bydliště: Pardubice

Předmět: Re: Kedy kastrovat?
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2004 7:31:47
Odpovědět s citátem

barb napsal:
zacal chodit "na zachod" na moju postel

Dobrý den, s kocoury sice zkušenost nemám, ale vím, že močení do postele se v diskuzím fóru nejméně jednou už řešilo, zkuste se tu víc porozhlédnout - pokud to není značkování, najdete tam radu.
Jinak kdy kastrovat kocourka, myslím, že nejlepší je zavolat vašemu veterináři a zeptat se přímo jeho - operaci bude přece provádět on.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kedy kastrovat?
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2004 8:28:34
Odpovědět s citátem

barb napsal:
... mozem ho dat kastrovat aj ked je este taky pomerne mlady?

Pred niekoľkými dňami som práve túto vec konzultoval. U mačiek je možná kastrácia v mladšom veku, u kocúrov sa doporučuje až okolo jedného roka (jednoducho povedané, je to z dovodu fyzického vývoja, ktorý by sa tak zastavil, alebo nedokončil tak, ako to má všetko byť).
Viacej o kastrácii v časti "Kočičí problémy" a myslím, že sa to tu už aj diskutovalo.
K tej posteli, prejdite si určite toto fórum (písala to už Jana), poprípade nám e-mňaunite, pokusíme sa nájsť riešenie priamo pre Vás. Dúfam, že sa všetko skoro vyrieši.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zdenka
Anonymní





Předmět: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2004 8:48:21
Odpovědět s citátem

Myslím si, že názor, že kastrace kocoura je vhodná až po dokončení růstu, tedy kolem 1 roku, je už zastaralý - dříve se to tak opravdu
uvádělo a asi ještě hodně starších veterinářů tento názor zastává.
Tato problematika se stále řeší i na internetu i v literatuře. Osobní
zkušenost nemám ani ze sebe nechci dělat chytrou, ale např. můj
veterinář, ke kterému mám plnou důvěru tvrdí, že kastrace kocourka
není omezena věkem, a že názor, že včasná kastrace může přivodit
později problémy s močovými cestami, protože v době zákroku byla
močová trubice ještě úzká, tedy tento názor, že už je překonaný, vysvětloval mi to obsáhle a nedovedla bych to tlumočit. Dále např.
články v časopise Naše kočky i Fauna doporučují kastraci kocourka
kolem puberty cca v 7 - 9 měs.
Určitě tento názor vyvolá u některých odpor, a je škoda, že nové
skutečnosti někdy těžko hledají cestu k široké veřejnosti.
Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: Re: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2004 8:59:16
Odpovědět s citátem

Zdenka napsal:
... Určitě tento názor vyvolá u některých odpor, a je škoda, že nové skutečnosti někdy těžko hledají cestu k široké veřejnosti.

Přiznávám, že nejsem veterinář, a to, co jsem napsal, je založeno na informacích od lidí (včetně veterinářů), kterým důvěřuji. V každém případě díky za Vaši reakci, pokusím se o věci zjistit více přesnějších informací.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana(Micinka)



Založen: 18.03.2004
Příspěvky: 148
Bydliště: Pardubice

Předmět: Re: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2004 10:24:31
Odpovědět s citátem

Zdenka napsal:
Myslím si, že názor, že kastrace kocoura je vhodná až po dokončení růstu, tedy kolem 1 roku, je už zastaralý - dříve se to tak opravdu uvádělo a asi ještě hodně starších veterinářů tento názor zastává.

...Právě proto jsem doporučovala zavolat příslušnému veterináři - nemusel by souhlasit s názorem, který se tu majitelce kocourka doporučí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tina



Založen: 30.01.2004
Příspěvky: 99

Předmět: Re: Kedy kastrovat?
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2004 9:26:04
Odpovědět s citátem

barb napsal:
Moj kocur ma 5 mesiacov a je to riadny divoch, nejednu vec v nasom byte uz rozbil alebo znicil, ale co je horsie, zacal chodit "na zachod" na moju postel. je to moje prve domace zviera vobec, a neviem posudit, ci je to uz znackovanie. ak ano, mozem ho dat kastrovat aj ked je este taky pomerne mlady? a je pravda, ze po kastracii sa ukludni? Dakujem


Značkování u kocourka se projevuje rozprašováním moči nejčastěji na zeď a různé rohy nábytku a pokojů. Pokud chodí přímo na záchod do Vaší postele, může to znamenat něco úplně jiného - něco může být v nepořádku a on se Vám to snaží říct tou nejjednodušší cestou - udělá značku tam, kde ji jistojistě najdete. Zkuste si pročíst diskuzi "Kočičí problémy", snad tam najdete radu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Viktorka



Založen: 26.04.2004
Příspěvky: 10

Předmět: Kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2004 17:18:22
Odpovědět s citátem

My jsme našeho kocoura nechali vykastrovat, až když měl 1 rok. Sice jsem chodila za ním poslední dva měsíce se savem a mopem , ale aspoň mám jistotu, že nebude mít potom zdravotní problémy. Myslím si, že kastrovat kocoura v 5 měsících je strašně brzo. Mám několik knížek o kočkách, a v každé píší něco jiného. Ale věřím tomu, jak nám to vysvětlil náš veterinář. Kocour je dospělý na jednom roce. Což znamená, že už má dostatečně vyvinuté močové cesty. Předčasnou kastrací se ten vývin zarazí. No a potom má to zvíře problémy celý svůj život. Ale v pěti měsících snad ještě o značkování kocoura ani nejde.
Určitě tam bude jiný problém.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tereza N.



Založen: 31.10.2005
Příspěvky: 58
Bydliště: Krajková, okr. Sokolov

Předmět: kastrace kocoura
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 5. 2006 9:23:37
Odpovědět s citátem

Ahojky,
našemu Montíkovi je 8,5 měsíce. V poslední době se nám zdá, že mu záchůdek začíná trochu více zapáchat (čistíme pravidelně 2x denně + záchůdech pravidelně myjeme a dezifikujeme). Dnes večer začal více mňoukat než obvykle, tedy nebylo to celou noc jen asi tak půl hoďky víc ne a mńoukání se nám zdá intenzivnější, při tom dříve s námi vydržel spát celou noc.
Myslíme si, že začal asi značkovat, ale jen do záchůdku a volá holky kočičí Smile . V bytě nám nic nesmrdí, takže jinde neznačkuje. Montík i když mu bylo zle tak se vyzvracel do WC. Myslíte, že ho máme dát vykastrovat? Bydlíme v paneláku a nevím jak dlouho budou sousedi snášet Montyho mňoukání.
Děkuji za radu!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: Re: kastrace kocoura
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 5. 2006 10:17:38
Odpovědět s citátem

Tereza N. napsal:
Bydlíme v paneláku a nevím jak dlouho budou sousedi snášet Montyho mňoukání.
Děkuji za radu!

Ahoj Tereza, nas kocur intenzivne mnauci uz cez 3 mesiace. Tiez sme mali obavu, co na to susedia - hoci su to velmi tolerantni ludia, nevedela som si predstavit, ze vydrzia znasat kocurove nocne arie. U nas to nie je pol hodinka, nas kocur skratka mnauci aj hodinu - dve - tri v kuse o pol tretej - pol siestej rano. Zavolala som susedovi, ci mu nahodou nevadi, ze nas kocur robi v noci taky hluk a ci ich to nebudi - a on o nicom nevedel Wink Ze ani manzelka a syn sa nestazovali Laughing
Tiez byvame v panelaku, pocujeme, ako suseda bucha hrncami v kuchyni a kazde zakaslanie v kupelni. Ale kocura podla vsetkeho nepocut.
Ak mate obavy nechat kocura kastrovat, poradte sa s veterinarom. Ale ak Vam ide len o to, co na to susedia, skuste sa s nimi porozpravat. Mne sa odvtedy ovela lepsie spi Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: kastrace kocoura
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 5. 2006 10:23:13
Odpovědět s citátem

Tereza N. napsal:
Ahojky,
našemu Montíkovi je 8,5 měsíce. V poslední době se nám zdá, že mu záchůdek začíná trochu více zapáchat (čistíme pravidelně 2x denně + záchůdech pravidelně myjeme a dezifikujeme). Dnes večer začal více mňoukat než obvykle, tedy nebylo to celou noc jen asi tak půl hoďky víc ne a mńoukání se nám zdá intenzivnější, při tom dříve s námi vydržel spát celou noc.
Myslíme si, že začal asi značkovat, ale jen do záchůdku a volá holky kočičí Smile . V bytě nám nic nesmrdí, takže jinde neznačkuje. Montík i když mu bylo zle tak se vyzvracel do WC. Myslíte, že ho máme dát vykastrovat? Bydlíme v paneláku a nevím jak dlouho budou sousedi snášet Montyho mňoukání.
Děkuji za radu!


no, než ho objednáte, bude mít 9 měsíců a to si myslím, že není až tak brzy, podle nejnovějších studií se nemusí čekat až do roku, já bych ho vzala na kastraci. Ony ho ty choutky přejdou Laughing . J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza N.



Založen: 31.10.2005
Příspěvky: 58
Bydliště: Krajková, okr. Sokolov

Předmět: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 5. 2006 14:24:15
Odpovědět s citátem

Tak mi to nedalo a zavolala jsem našemu vetovi. Ten mi řekl, že bych s tím měla ještě počkat, že ideální je 11-12 měsíc. Je pravda, že včera jsem si večer s Montym 2 hodiny hrála, pak usnul jako dřevo a na nějaký mńoukání si nevzpoměl. Takže dnes má službu manžel Very Happy
Mňoukání snad nějak ukočírujeme a to, že trošku víc zapáchá záchůdek se dá zvládnout levou zadní - teda dokud to nebude na nábytek Surprised
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
martinka



Založen: 04.06.2004
Příspěvky: 27
Bydliště: Jirkov

Předmět: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 5. 2007 14:38:05
Odpovědět s citátem

moje kamarádka má sousedku a ta má kocoura... šestiletého a nekastrovaného.. značkuje jim po domě a kamarádka je na prášky Smile sousedka tvrdí, že když kocoura nechá vykastrovat, stejně dál bude chodit po domě a čůrat tam, kde dřív značkoval, takže to vlastně ani nemá cenu... nemáte s tím nějaké zkušenosti?
_________________
Martinka a Zrzoun
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 5. 2007 15:57:37
Odpovědět s citátem

Zkušenost sice ne, ale je velmi pravděpodobné, že kocour už je navyklý na značkování, přecejen 6 let už je slušný věk, takže kastrací by se jeho neduh vyřešit už nemusel. Nicméně přesto bych zkusila sousedku přesvědčit, aby kocour kastraci podstoupil, šance, že přestane je tu vždycky, protože naprosto chápu zoufalství mít značkujícího kocoura po domě. Od sousedky je to mírně řečeno nezodpovědnost vůči ostatním spolubydlícím nechat volně pobíhat nevykastrovaného značkujícího kocoura.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: Re: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 5. 2007 17:04:04
Odpovědět s citátem

Sice je tu už v 6 letech riziko, že s tím kocour nepřestane, nicméně znám řadu i starších kocourů, kteří značkovali, kryli a i přesto po kastraci značkovat přestali. Myslím, že je větší pravděpodobnost, že s se smrděním dá pokoj.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nadja



Založen: 07.05.2007
Příspěvky: 47

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2007 7:37:40
Odpovědět s citátem

Četla jsem někde statistické údaje, kolik kocourů vykastrovaných ve vyšším věku přestane značkovat, pohybovalo se to myslím kolem 80 %.
Náš chovný kocour, vykastrovaný v osmi letech, neznačkuje, dva venkovní kocouři, jeden vykastrovaný v pěti letech a jeden ve dvou letech, také ne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2007 8:08:55
Odpovědět s citátem

Já jsem taky nechávala kastrovat chovného kocoura. V době kastrace mu bylo 7 let a neznačkuje přestože máme i mladého nekastrovaného kocoura.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (33x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Debakl (21x)
4
Zlomek vteřiny (21x)
5
Byl jsem hubenej a mrňavej (20x)
6
HCM u koček - program PawPeds (20x)
7
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (18x)
8
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (17x)
9
Na domácí frontě klid? (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top