Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

sítě na balkón

Fórum: Bydlení

Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: sítě
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 2. 2006 15:08:46
Odpovědět s citátem

My máme síť v khaki barvě od firmy k.v.řezáč na okně, které tak může zůstat otevřené dokořán i za mé nepřítomnosti - moc si to pochvaluju. Pohled přes ni téměř neruší, nepřipadám si jako ve vězení a kočičky se tam vyvalují na sluníčku a pozorují dění kolem. Balkón zasíťovaný nemám, také bych to viděla snadnější u lodžie. Moje kočička velice elegantně vyskakuje na zábradlí, které je naštěstí rozšířené o truhlíky s květinami a v těch se bezostyšně prochází, zatímco já i přihlížející sousedé máme infarkt a já ji letím zachránit. Naštěstí bydlím v prvním patře, ale také ji tam pouštím jen pod dozorem. A také budu tuto sezónu řešit, jak se bude na balkóně chovat nový kočičí přírůstek.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza N.



Založen: 31.10.2005
Příspěvky: 58
Bydliště: Krajková, okr. Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 3. 2006 16:19:46
Odpovědět s citátem

Moje švagrová si u své mamky (maj balkon - III.patro) nechala asi na měsíc svého skoro ročního kocoura. Kocourek si rychle zvyk a nejoblíbenější místo měl na balkoně v truhlíku!!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Misha24



Založen: 21.03.2006
Příspěvky: 1

Předmět: kočičí sítě
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 3. 2006 15:06:28
Odpovědět s citátem

Ahoj, posílám odkaz na společnost, která kočičí sítě montuje http://www.k9.cz/kocky.php
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
micka



Založen: 19.02.2006
Příspěvky: 16
Bydliště: prostějov

Předmět: Sítě na balkon...
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 4. 2006 15:38:09
Odpovědět s citátem

o tom jsem uvažovala,když jsem si přinesla domů druhou kočku.Kocour /2r./ už si zvykl,neskáče a nespouzí,protože na balkoně - lodžii nic nemám...jen stůl a židle,které jsem odstrčila od zábradlí co nejdál...kočka /7 měs./ už také chodí ven,na balkon a protože vidí,že kocour je vklidu,asi ji nic nenapadá Sad /co vše by mohla zkoušet/ a tak se jen rozvalují a vypékají na sluníčku Very Happy ...ALE NEVĚŘÍM JIM !! Exclamation Proto nechystám žádné truhlíky /stejně mi to vždy sluníčko upeče/ a květináče ap.,které by je jistojistě lákaly...vyskočit na ně a třebas vidět NĚCO !! Evil or Very Mad Tak jsem tedy vyřešila problém sítí na balkoně já...a modlím se,at mi to vydrží !! Question
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Sítě na balkon...
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 4. 2006 16:26:27
Odpovědět s citátem

No abych byla upřímná, nevím, jak široký máte balkon, ale Maxíš, to mu byly necelé tři měsíce, takže opravdu mimino, nám skočil na zábradlí z parapetu na okně ... šířka balkonu 1,2 m. Kočky umí neuvěřitelně skákat, takže pokud nemáte extrémně široký balkon, kde by odstavení stolu a židlí mělo efekt, neriskovala bych ani to odstavení. Naopak si třeba myslím, že truhlíky by byly fajn věc, jako "poslední záchrana", určitě jsou na dopad jistější než např. jen pouhé 10ti centimetrové zábradlí.

Osobně bych alespoň bez provizorní sítě nic neriskovala, už byl nejden případ, kdy kočka z balkonu žuchla, a nestojí to za to jí "přinejlepším" zničit zdraví a klouby, v "nejhorším" ztrátu nebo smrt ... tady bych moc na "modlitby" nevěřila Sad

Nemyslím, že by šlo o to, že kočky budou něco vymýšlet, ale zaujme je pták, moucha, motýl a neštěstí je na světě ...

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aprilka



Založen: 09.04.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: plzensky kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 4. 2006 18:28:45
Odpovědět s citátem

Nemate nekdo zkusenost s dvirkama pro kocky do sitovanych dveri?
_________________
Aprilka, Chiqui a Diego
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kateřina
Anonymní





Předmět: sítě na balkón
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2006 19:02:49
Odpovědět s citátem

Já jsem si taky objednala sítě u KV Řezáč, manžel ji provizorně namontoval na balkón jenže se nám po roce začaly posouvat uzlíky u krajních ok a rozplétat, nejdřív se ta šnůrka jakoby rozřepila a asi vlivem střídání počasí pak docházelo k posunutí uzlíku až na konec šnůrky a pak se to rozpletlo. Neměla jsem na to nervy pořád to opravovat takže jsem v květnu nechala namontovat sítě od firmy K9. Náš balkón má skoro 6 metrů takže jsem musela zaplatit 4700 korun, ale měla jsem to i s prací a zárukou 3 roky. Navíc mi ta nová síť přijde daleko pevnější. Pracovníci co mi tu moji starou síť sundavali říkali že sítě co jsem tam měla jsou určeny jako ochrané sítě proti holubům,a že se občas stává že to některé firmy prodávají jako sítě pro kočky protože je několikrát levnější než sítě které jsou pro kočky určeny. Pro kočky se prý má používat síla 2x2 mm a ideální je oko 40x40 mm, pro malá koťátka i 30x30. Navíc prý bezuzlové sítě jsou lepší v tom že nehrozí rozpletení krajních ok. Dívala jsem se i na stránky firmy K9 a mají to tam opravdu rozdělený, sítě co mají sílu vlákna 1,2 mm jsou opravdu proti holubům. Nechápu tedy ovšem jaktože mi firma KV řezáč prodala síť proti holubům když jsem chtěla síť pro kočku. Myslím že ani pořádně neví na co jaká síť je. Naše Majda má skoro 8 kilo tak by to ta slabá síť nemusela vydržet.
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: sítě na balkón
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2006 6:51:33
Odpovědět s citátem

Já myslím, že i síť od KVŘezáč dostatečně plní svou funkci ... bez ohledu na nějakých osm desetin milimetru ... v prvé řadě je důležité alespoň nějaké zajištění proti vypadnutí kočky ...
A také asi je třeba vzít v úvahu, chtě nechtě, cenovou relaci a rozdílnost cen sítí od KVŘezáč a K9 ... je dost lidí, vč. nás, kteří bydlí v pronájmu a síťovat balkon o délce takřka 6m za 5tisíc v "provizorním" bydlení je opravdu dost velký luxus ...
A v neposlední řadě - počítejme s obchodním pohledem, že pro K9 je zasíťování balkonu pro kočky poměrně slušný kšeft a jakákoliv jiná konkurence v provizorních levnějších sítích je "nežádoucí", jejich zasíťování je kvalitní, čímž jsem si jistá, viděla jsem na vlastní oči, nicméně plní stejnou funkci, jako dobře natažená síť od kteréhokoliv jiného dodavatele ... nehanila bych proto v tomhle případě nikoho.

Myslím, že jakékoliv zasíťování je lepší než žádné ... pletivo, KVŘezáč, K9, zasklení ... cokoliv, jen aby opravdu nedošlo k nehodě a kočina nespadla ...

April

P.S.: Ohledně rozplétání ok .. to se nám za cca 2 roky nestalo, když jsem síť upravovala do vhodné velikosti, všechny konce jsem "utavila" zapalovačem, takže se to nemá jak rozplést ...
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: Re: sítě na balkón
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 7. 2006 9:56:58
Odpovědět s citátem

Kateřina napsal:
Já jsem si taky objednala sítě u KV Řezáč, manžel ji provizorně namontoval na balkón jenže se nám po roce začaly posouvat uzlíky u krajních ok a rozplétat, nejdřív se ta šnůrka jakoby rozřepila a asi vlivem střídání počasí pak docházelo k posunutí uzlíku až na konec šnůrky a pak se to rozpletlo. Neměla jsem na to nervy pořád to opravovat takže jsem v květnu nechala namontovat sítě od firmy K9. Nechápu tedy ovšem jaktože mi firma KV řezáč prodala síť proti holubům když jsem chtěla síť pro kočku. Myslím že ani pořádně neví na co jaká síť je. .

Musím se zde zastat firmy Kv. Řezáč, jejichž síť našim kočičkám skvěle a spolehlivě slouží jako ochranná. Stejně jako April i my jsme konečky zažehli zapalovačem, takže se nikdy nic neroztřepilo a uzlíky v síti samotné jsou spleteny takovým způsobem, že se ani posunout nemůžou.
Firma své sítě neprodává jako "proti holubům" nebo "pro kočku", ale podle síly vlákna a velikosti ok jako sprotovní nebo ochranné apod. Je na zákazníkovi, aby si zjistil, jakou síť pro svůj účel potřebuje.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: sítě na balkón
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 7. 2006 10:57:49
Odpovědět s citátem

já mám síť od firmy KV Řezáč namontovanou dva dny, jsem maxim. spokojená, síť přišla obšitá, takže snad nějaké rozvázání uzlíků nepřipadá v úvahu a pokud ji má někdo neobšitou a měl by strach z rozmotání uzlíků(i když se mně zdají fest dost), tak mě napadlo, co je zakápnout vteřinovým lepidlem?
Jinak košišky jsou z terasy teď nadšené, hlavně ve večerních hodinách, asi si tam připadají jako na lovu Smile)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavlína



Založen: 09.11.2004
Příspěvky: 36
Bydliště: Praha 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 7. 2006 12:59:35
Odpovědět s citátem

musím se přidat ke kladnému hodnocení sítí od KV Řezáč. Máme jí něco přes rok a jsme naprosto spokojení. Sice se teď Dorce podařilo síť na jednom místě prokousat, ale to není chyba výrobce, ale tím, že mám hodně nenechavou kočku. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
hancik



Založen: 25.07.2006
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 7. 2006 13:28:01
Odpovědět s citátem

Ahoj, chci se zeptat, nemáte někdo náhodou na balkon klasickou otevírací síť proti komárům a v ní třeba ještě průlez pro kočku, který by se dal zajistit a byl buď otevřený nebo zavřený?

Nechceme vyloženě síť proti kočce, ale síť proti komárům, která zabrání i kocourovi, aby šel ven, když to nebudeme chtít. Ale když bude moct jít ven, tak zas bych nerada nechávala otevřenou tu síť a měla v bytě hmyz.

Na webu jsem zatím nic nenašla, tak nevím, jestli něco takového existuje ... Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
micka



Založen: 19.02.2006
Příspěvky: 16
Bydliště: prostějov

Předmět: Sítě na balkon...
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 7. 2006 16:03:52
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny milovníky čičinek. Laughing ..není to tak dlouho,co jsem tady také psala dotaz,jak zabezpečit balkon, kvůli kočkám....přiznám,že jsem nakonec nic nepodnikla...velký kocour AKIM /2 roky/je natolik velký Evil or Very Mad /tlustý/,že nemá zájem hopsat po balkoně a kočka ČIKI,ta tedy hopsá skvěle.. Exclamation ./viz.KOČKOGALERIE 27.7./,je to dacanka a jsme na ni všichni krátcí...vyzkoušela jse několik *OPERACÍ* /např. olepení balkonového zábradlí oboustranou lepící izolepou,omotání balk.zábradlí šustícím papírem a novinami,natažení napříč balkonem provázky a tenká lanka ověšená papírky,odstranila jsem z balkonu veškeré židle a křesílka...nic.ČIKI SE PROSTĚ CHCE DÍVAT NA SVĚT Z VYSOKA ! Razz Totiž,veškeré úpravy,jako je zasítování,nebo zasklení celé lodžie mi důvěrnice nedovolila. Exclamation Tak,tek dostává 4IKI dvojnásobné porce papáníčka,aby byla brzy taky *VELKÁ* Twisted Evil ,jak AKIM a přestala akrobatit... Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kocici.xichty
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 1. 2007 14:57:48
Odpovědět s citátem

Dokud jsme měli jen 2 kočky,tak to bylo v pohodě, zábradlí je nezajímalo, vyhřívaly se jen na židlích na sluníčku. Ale ta naše nejmladší ne a ne pochopit, že nahoru nesmí! Bydlíme v 5. patře a teď jak byla ta prudká vichřice,tak naše chatrné staré balkonové dveře ten nápor větru nevydržely a v noci se samy otevřely! Probudila jsem se a šla se podívat,co se děje a spočítat kočky- malá samozřejmě nikde! Tak jsme se s manželem oblékli a s obavami vyrazili do noci. Kočku našel on - seděla u zadního vchodu a vyděšeně mňoukala, po prohlédnutí doma i veterinářem neměla ani škrábanec ani zlomeninu, byla pouze v šoku, z kterého se do rána vzpamatovala (na tak my) a vesele si hrála! Dodnes nechápem, jak mohla bez újmy přežít pád z 5. patra na betonovou cestu! Teď už jen čekáme na nová plastová okna (snad během března družstvo dodá) a hned jak budou voláme do K 9 a instalujeme síť, je to sice dražší, ale za ten klid to stojí! Laughing
Odpovědět 
shelmichka



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 11

Předmět: Re: Sítě na balkon...
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 2. 2007 18:28:59
Odpovědět s citátem

Souhlasím naprosto s tím, že koucouři umí skákat naprosto neuvěřitelně. Jeden příklad za všechny: naše Tequila, když jí bylo půl roku a bylo to poměrně plaché a "neakční" koťátko, zvědavě čmuchala na balkoně (protože ho máme obehnaný pletivem a předpokládali jsme, že to bude stačit - alespoň u předchozích koček stačilo, moc jsme si toho nevšímali). Jenže ouha: Tequísek ani nepotřeboval pomoc parapetu a prostě SKOČIL ZE ZEMĚ NA ZÁBRADLÍ BALKONU 3 CM ŠIROKÉ a pak prostě skočil na parapet(bydlíme v 7. patře!!). A protože máme balkonové římsy po celé délce bloku domů ve stejné úrovni, prošla se pěkně po celém obvodu a vrátila se zpátky. Jenže pak už měla strach vyskočit zpátky s propastí za zády - a tak prostě dřepěla na parapetu kousek od nás a číhala na holuby. Bylo zřejmě jen otázkou času, kdy za některým z nich prostě skočí... Situaci zachránil až přítel, který (ač má panický strach z výšek stejně jako já) se vyklonil přes zábradlí a ve velmi nebezpečné poloze Tequilu prostě vytáhnul do bezpečí.
Věřte mi, milí kočičáři, že dodneška kdykoli si na to vzpomenu (a jsou to už pomalu dva roky) mě omývá studený pot a je mi hrozně špatně.
Prosím, přimlouvám se za sítě, už jsem objevila firmu K9 a co nejdřív jim zavolám s objednávkou. Nenechte naše košišty zbytečně riskovat!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sava



Založen: 13.09.2006
Příspěvky: 39
Bydliště: praha

Předmět: jak dlouho to trvá
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2007 17:13:31
Odpovědět s citátem

na pondělí mám objednané u k9 zasíťování okna cca 2*1,5m. nemáte někdo zkušenost, jak dlouho to může trvat? okno je dřevěné. ď.s.
_________________
sava
www.napomockockam.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2007 11:29:32
Odpovědět s citátem

Je to chvilka, max. půl hodiny. U nás síťovali 2 okna a balkón a trvalo to celé asi 2 hoďky, nejvíc samozřejmě balkón. Ale není nad síť - máme ji už 2 roky a nedám na ni dopustit!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
sava



Založen: 13.09.2006
Příspěvky: 39
Bydliště: praha

Předmět: děkuju
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2007 12:08:38
Odpovědět s citátem

děkuju za odpověď, už se těším jak na vánoce. náš první kocourek byl kliďas a na okně seděl za plotem mezi truhlíky jak trpaslík v zahrádce. miloval popeláře a zevlování na okně.
od té doby, co máme tyhle dva draky jsem vlastně naplno větrala jen když byli zavření v jiných pokojích.
snad půjde síť udělat tak, aby mohli na venkovní parapet.
samozřejmě potom dodám foto do alba.
_________________
sava
www.napomockockam.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (24x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top