Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

DIETA


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
ARWEN



Založen: 02.03.2007
Příspěvky: 21
Bydliště: Svitavy

Předmět: DIETA
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 6. 2007 14:45:27
Odpovědět s citátem

Dobrý den, tak jsem včera pozorovala tu moji čičinu a zdá se mi, že jí kapánek narostlo bříško Surprised . Když sedí nebo jde tak vypadá normálně, když se ale začne čistit nebo si lehne na bok tak se bříško vylije. Tento měsíc bude mít 10 měsíců a jde o britskou kočku. Problém je, že jsem Mojenku ještě nepochovala takže netuším kolik váží. Každý den má v mističce k dispozici granulky ( Hils, Akaca ) asi 70g, ( dostala jsem u veterináře kalíšek na odměřování granulí ). A když příjdu z práce tak dostane kapsičku, nebo tunáčka, tesku, uvařené srdíčka, jatýrka zkrátka to co má ráda. Mistička s granulemi nebývá prázdná, přesto se mi zdá, že je trošku obéznější. Nasadila jsem dietu takže dostává granulí míň a nic jiného. Nemáte někdo zkušenosti, co a jak dávat kočičce aby ubyla na váze. Děkuji za radu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 6. 2007 16:24:59
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
na tu odměrku bych byla opatrná. My měli doma odměrku k jednomu druhu psích granulí, ale když jsme změnili značku, tak jsme přišli na to, že odměrka první značky váhově neodpovídá odměrce nových granulý! Exclamation Takže teď raději vážíme.
Nevím, jak je vaše kočička veliká, ale my jsme se na 70g nikdy nedostali, naše kočky jako koťata snědli doma tak maximálně 60g koťátkovských Hill's za den, na výrobcem doporučenou dávku vzhledem k hmotnosti jsme se nikdy nedostali.
Jinak kočička je ještě ve vývinu a z "fakldíků" může podle mě rychle vyrůst. Ale pokud se vám přeci jen zdá malinko baculatější, zkusila bych jí prostě jen zmenšit dávku jídla, nebo přejít na granule light/indoor či pro kastráty (nevím, zda máte kočičku již kastrovanou).
Snad vám můj názor trochu pomůže. Smile [/quote]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 6. 2007 16:34:17
Odpovědět s citátem

Ono granule různých výrobců mají různý tvar, proto váhově nesedí odměrka jednoho na granule druhého. U Hillsů je to krásně vidět, protože na odměrce mají jak stupnici pro Adult, tak pro Hairball, či Oral Care a rysky nejsou ve stejné úrovni. Lepší na odměřování je malá kuchyňská váha a pak to člověk časem dostane do oka.
Britky mají být trochu mohutnější a to vylité bříško není nic neobvyklého, naše Rubka se taky vždycky rozleje. Tuším, že to bude takový hezký váček na bříšku, taky máte doma asi vakoveverku Smile
Pokud přecejen máte obavy o váhu, tak můžete krmit granulemi typu Light, které jsou vhodné pro udržení problémové váhy a pomohou trochu shodit. Ale neviděla bych to zase až tak tragicky, spíš než o úbytek bych se snažila o nepřibírání. Kočička je už vykastrovaná? Mrouskala?
Pro obéznější kočky, kterážto ta Vaše jistě není, jsou pak speciální diety od veterináře.
U krmení granulemi i tzv. vlhkou stravou, by se nemělo zapomínat, že určité množství sní právě v té vlhké stravě, takže denní porce granulí by měla být o něco menší než dávka doporučená, která je definována vlastně jako celodenní bez přídavku čehokoliv jiného.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 6. 2007 18:12:59
Odpovědět s citátem

Na svých kočkách už mám vyzkoušené, že je dávkování uvedené na obalu krmiva často dost zavádějící. Naše kočky nikdy tolik nesní a přesto je jedna žroutka celkem tlustá. Neřídila bych se podle hmotnosti kočky a doporučené dávky, ale čistě podle skutečného vzhledu kočky. Pokud má visací břicho, je tlustá a potřebuje dietu. Nahmatáte pohodlně žebra?
Být Vámi, přešla bych na granule řady Light.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 6. 2007 18:58:25
Odpovědět s citátem

Desetiměsíční kočka je ještě ve vývinu, takže rozhodně nedoporučuji drastické diety. Navíc britská kočka rozhodně není žádný hubeňour, ale mohutná zavalitá kočka. Zkuste se přijít podívat na výstavu. Je vaše kočka chovná nebo kastrovaná, popř. plánujete kastraci? Pokud ji máte na chov a ještě neměla říji tak to může přijít každou chvíli a potom kočka zhubne klidně kilo za týden. Proto si dospívající kočky vytváří trochu zásoby. V tom případě bych krmení neměnila. Jiná situace by byla kdyby šlo o kastrátku, tam je určité omezování příjmu potravy na místě, ale rozhodně ne na úkor kvality. Nejlepší by bylo přejít na nějaký čas na granule typu light.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ARWEN



Založen: 02.03.2007
Příspěvky: 21
Bydliště: Svitavy

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 6. 2007 6:23:55
Odpovědět s citátem

Moc děkuji za názory. Mojenka není kastrovaná, bere každý čtvrtek prášek aby se nemrouskala. Problém je ten, že ji mám doma skoro už půl roku, ale ona na sebe nenechá sáhnout. Má stále strach, ale to jaké to bylo na začátku tak je o 100% lepší. Takže žádné hmatání žeber se konat nebude. Včera dostala jen granule, dnes ráno byla miska vymetená a když jsem ji nasypala granule na dnešní den tak se na ně vrhla jako kdyby týden nejedla. Nechci ji trápit je to můj miláček.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ARWEN



Založen: 02.03.2007
Příspěvky: 21
Bydliště: Svitavy

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 6. 2007 6:27:54
Odpovědět s citátem

Ještě jsem chtěla dodat, že kastrace proběhne, ale až na sebe můra nechá sáhnout, náhanět ji po bytě nemá smysl, nechci u ní ztratit důvěru co jsem si tak dlouho budovala.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 6. 2007 7:09:15
Odpovědět s citátem

No než do ní cpát pravidelně antikoncepci, zariskovala bych a nechala jí vykastrovat, protože antikoncepce může přinést víc starostí než užitku.
Navíc je šance, že po kastraci by mohla být vstřícnější.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ARWEN



Založen: 02.03.2007
Příspěvky: 21
Bydliště: Svitavy

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 6. 2007 8:08:17
Odpovědět s citátem

Já vím, ale opravdu ji nemůžu chytnout nevím si rady. Kdyby alespoň se nechal pohladit. Někdy se k ní přiblížím, ale to musím mít ruce za zády, strašně se bojí když vidí ruku, nevím jestli ji někdo jako malinkou neübližoval. Taky nevím co bude kdyby jsem ji nechala vykastrovat taková jaká je jak ji potom všem sundám košilku, nebo límec. Jsem z toho opravdu neštastná. Tak bych ji poňuchňala broučínka. Už se pomaličku zvykám na to, že zůstane taková.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 6. 2007 8:16:35
Odpovědět s citátem

Jenže co budete dělat, jestli jí podávaná antikoncepce způsobí např. zánět dělohy? Když budete muset podávat antibiotika? A podávání ATC v době měsíců si myslím, že poškodí kočku víc, než jedno nucené odchytnutí a kastrace.
Někdy je prostě nutné věci řešit a nehloubat v tom, co budu dělat jestli ...
Je mi jasné, že s kočičkou to máte hodně náročné, ale přesto asi není tahle situace dlouhodobě udržitelná ... neříkám, že jí máte násilím vzít a držet, ale být zase takhle rezignovaná taky nic neřeší ... protože jednou jí stejně budete muset odchytit - očkování, odčervení, návštěva veterináře, cokoliv ...
Nezvažovali jste pořízení druhé čičiny, že by se tahle trochu osmělila, kdyby měla společnici?

April

P.S.: Ono je to takové rozporuplné ... v některých případech člověk radí nevnucovat kočce svou vůli a nesnažit se jí "zlomit", ale někdy zase člověk radí - vnutit jí svou vůli ... ale vždycky je nutné posoudit vhodnost toho konkrétního přístupu. A tady bych opravdu už volila tu druhou možnost. Pokud už je u Vás kočička dýl, opravdu bude nutné to řešit.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ARWEN



Založen: 02.03.2007
Příspěvky: 21
Bydliště: Svitavy

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 6. 2007 8:32:00
Odpovědět s citátem

Máte pravdu, příští týden mám dovolenou, takže navštvím pana veterináře, promluvím s ním a objednám Mojenku na kastraci. Už aby to bylo za mnou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 6. 2007 19:03:55
Odpovědět s citátem

ARWEN napsal:
Moc děkuji za názory. Mojenka není kastrovaná, bere každý čtvrtek prášek aby se nemrouskala. Problém je ten, že ji mám doma skoro už půl roku, ale ona na sebe nenechá sáhnout. Má stále strach, ale to jaké to bylo na začátku tak je o 100% lepší. Takže žádné hmatání žeber se konat nebude. Včera dostala jen granule, dnes ráno byla miska vymetená a když jsem ji nasypala granule na dnešní den tak se na ně vrhla jako kdyby týden nejedla. Nechci ji trápit je to můj miláček.

Tak v tom případě je klidně možné že sklony k přibývní na váze souvisí právě s podáváním antikoncepce. Mě toto řešení nepřipadá nejšťastnější, kočku musíte každý čtvrtek odchytit a nacpat do ní prášek. Nebylo by jednodušší odchytit ji jen jednou, dát ji do přepravky a odvézt na veterinu na kastraci? Taky mě překvapuje že kotě od chovatele na sebe nenechá sáhnout, vypadá to že není vůbec socializované.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (28x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top