Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

[VYŘEŠENO] Doplnění informací

Fórum: Ostatní

Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
michalc



Založen: 09.05.2007
Příspěvky: 35
Bydliště: Jih Jižních Čech :-)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 6. 2007 17:22:19
Odpovědět s citátem

100% úspěch nečekám, důležitá je jen zákaz vstupu na určitá místa. Většina věcí kam nesmí je na povrchu kluzká a vyskočit nebo šplhat po nich se nedá (když se snažila vylézt na bednu od počítače tak jsem se skutečně bavil Smile ).

A až bude dost velká na to, aby vyskočila na stůl? Že bych natáhl drát s nějakým nepříjemným napětím kolem horní desky Laughing ? Trochu drastický, uznávám. Nebo možná pohybová čidla s alarmem... No, na to je stejně brzo.

Z manažerskýho hlediska má smůlu, šéfuju tady já Twisted Evil .

edit: Nobelovka za kočky? Původně jsem měl namířeno na nobelovku z přírodních věd, ale proč ne Smile .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 6. 2007 19:50:02
Odpovědět s citátem

s tym lozenim na stol by ste mohli mat uspech. U nas na linku nechodi ani jeden kocur - je pravda, ze jeden tam ani nevyskoci, ale zvysni dvaja vyskocia v pohode, ale po par pokusoch a po tom, co sme ich hned skladali s tym prestali. Nerobia to ani ked nie sme doma.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
michalc



Založen: 09.05.2007
Příspěvky: 35
Bydliště: Jih Jižních Čech :-)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 6. 2007 13:15:43
Odpovědět s citátem

Na stůl už neleze. Stačilo narafičit bedýnku s několika CD, kterou schodila dolů když chtěla vyskočit na stůl. Teď už tam bedýnka není a stejně tam neleze. Jenom nakoukne, ale nejde Smile .

Dneska se taky zahákla drápky do otvorů větráku od zdroje počítače. Teda to bylo mňoukání jak nemohla dát odtamtud packy ven. Teď už tam snad taky lízt nebude.

S tou postelí to bude horší, protože si vždycky počká až usnu, takže na udržování zákazu vstupu do tohohle prostoru můžu zapomenout. Sice mě napadlo jedno konstrukční řešení, jak zabránit, aby se na postel vůbec dostala, ale na to jsem moc línej. No, třeba až mě fakt naštve Rolling Eyes .

Jinak, jaký by mohla mít efekt samotka následujícího stylu: kdyby mě fakt naštvala, já zasyčel, odešel z pokoje, dal před vchod desku, kterou nepřekoná, ale nechal otevřený dveře, aby mě slyšela, že jsem pořád doma a neodešel úplně pryč z bytu?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 6. 2007 13:24:06
Odpovědět s citátem

michalc napsal:
Jinak, jaký by mohla mít efekt samotka následujícího stylu: ....


Já bych tohle nedělala. Máte brát doma kočku jako společníka, ne na ní zkoušet svoje výchovné metody. Do určité míry se tomu zasměju a jsem schopná pochopit důvody, ale myslím, že všechno má mít určitou hranici.

Buď jí na noc přístup do pokoje zakažte úplně, ale počítejte s tím, že bude chvíli trvat, než to akceptuje (škrábání, mňoukání, ...), nebo se smiřte s tím, že Vám v té posteli dělá společnost. Ale nějaké hokus pokusy se samotkou a překážkami mi příjdou zbytečné.


April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
michalc



Založen: 09.05.2007
Příspěvky: 35
Bydliště: Jih Jižních Čech :-)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 6. 2007 13:31:21
Odpovědět s citátem

Zakázat přístup do pokoje může být problém, protože tam má svoje misky, pelíšek, škrabadlo atd. Takže spíše přejdu k nějakému konstrukčnímu řešení. Předení u ucha v 7 nebo 8 ráno fakt nemusím.

Jsem taky četl, že efektivní pro určení zakázeného místa je dobře mířená rána z vodní pistole. Se mi jenom nechce takovou věc pořizovat jenom kvůli tomuto.

edit: Jak poznám smířlivý postoj kočky?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 6. 2007 13:38:50
Odpovědět s citátem

Na mě to od začátku působí, že chcete mít ve všem naprostý pořádek a organizované jasno, vše ucelené a utříděné, rozčtvrcené, seřazené. Píšete, že to je deformace z povolání. Jste tedy zřejmě zvyklý na neživého partnera, kterého můžete velice dobře ovládat, spravovat, programovat.

Kočka je však živé zvíře. Zvíře, které je spjaté s divokou přírodou mnohem víc než my zabednění lidé. Zkuste svůj pohled obrátit a místo toho, abyste se snažil kotě ovládnout, snažte se poodhalit jeho svět a trošku se mu poddat. Myslím, že i to my lidé u svých zvířecích miláčků hledáme - nějakou zapomenutou bránu do světa přírodních jevů, které nás přesahují.

Kočka by neměla být objektem experimentů, zákazů a příkazů, ale společníkem pro objevování tajuplné hry zvané Život.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 6. 2007 13:48:17
Odpovědět s citátem

No přiznám se , že z počátku to bylo zajímavé a úsměvné, teď už mně to přijde přehnané . Nechtěla bych být vaší kočkou( a to sama mám doma kočky poměrně vycepované) a nechápu, proč jste si ji vlastně pořizoval. Ideální zvíře pro vás je vycvičený pes. Kočka snad jedině plyšová. Zdravím a přeji trochu obyčejného selského rozumu, lidského pochopení a ne jen vědátorské memorování. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
michalc



Založen: 09.05.2007
Příspěvky: 35
Bydliště: Jih Jižních Čech :-)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 6. 2007 13:52:02
Odpovědět s citátem

Karin napsal:
Zkuste svůj pohled obrátit a místo toho, abyste se snažil kotě ovládnout, snažte se poodhalit jeho svět a trošku se mu poddat.


Já se jí nesnažím ovládnout, jen jasně vymezit prostor kam nesmí. Jinak několik hodin během dne si s ní hraju já nebo někdo jiný z rodiny. Nejvíce má ráda myšku na provázku, za kterou se honí po bytě. Několikrát za den se přijde říct i o mazlení. Někdy mi přijde, že sleduje můj každý krok.

Některé zákazy jsou nutné, aby vůbec mohlo nějaké soužití fungovat. Ať už jde o to, aby domácí zvířátko nelezlo do talíře s jídlem, nedělalo si pelíšek na sporáku atd. Tuto základní množinu jsem jen rozšířil o svůj pracovní stůl, výpočetní techniku a postel. To dělá ve výsledku navýšení omezeného prostoru o necelých 4,5m^2. To mi vzhledem k bytu 2+1 nepřijde přehnané.

edit:

michalc napsal:
Jinak, jaký by mohla mít efekt samotka následujícího stylu: ....


Samotka byla uvažována jen v teoretické rovině což odpovídá i skladbě věty. Proto jsem se taky nejprve ptal na efekt.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 6. 2007 14:54:07
Odpovědět s citátem

Ono jde o to, že vůbec uvažujete nad tím, uzavřít kočku "na samotku"; jasně, v určitých případech je samotka nutnost - např. karanténa, výměna oken, ale uvažovat o zamezení kočce v pohybu v rámci jakéhosi trestu, mi prostě už příjde fakt úchylný a začínám si myslet, že příště bude lepší kočka plyšová a pes živý.

Předení u ucha v 7, 8? Vždyť Vám takhle kočka dává najevo svou náklonnost, důvěru, chce se s Vámi mazlit, mít Vás ráda! To není závada, to není "chyba v kočičím programu", to je prostě způsob, jak kočka dává najevo že jste jí blízký!

Jsou nutné zákazy, které mají smysl - spaní na sporáku, cpaní se do talíře, ... ale "trestat" kočku tím, že jí omezíte jen proto, že Vás neposlouchá a leze Vám do postele, nebo že nesplňuje nějaký pro Vás nutný vzorec chování, už je nesmysl.

A berte v potaz, až budete vymýšlet konstrukční řešení, že kotě má jistá omezení v dosahu věcí - nevyskočí úplně všude, nicméně dospělá kočka se s tím srovná snáz a naše Rubka přeskočila 1,6m vysokou překážku jen aby se dostala na balkon ... a jistě z lidské zkušenosti víte, že zakázané ovoce nejvíc chutná, takže pak se nedivte, až tam číču budete mít navezenou, jakmile bude mít možnost ... a doufejte, že Vás mine pohroma zvaná trucování, kdy kočky projevují nelibost a nesouhlas močením mimo záchůdek.

Snažím se Vás chápat, dojisté míry, ale začíná mi to jít čím dál hůř Confused

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
michalc



Založen: 09.05.2007
Příspěvky: 35
Bydliště: Jih Jižních Čech :-)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 6. 2007 15:11:19
Odpovědět s citátem

Jsem zvyklý na uvažování v rámci mnoha alternativ, včetně těch nepravděpodobných, aneb: "Doufat v nejlepší, být připraven na nejhorší."

Ještě zpátky k jednomu dotazu, který v tom všem trochu zanikl: Jak vypadá smířlivý postoj kočky?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 6. 2007 15:36:16
Odpovědět s citátem

Já osobně se snažím taky vidět za roh. Ale kočky prostě mají taky svoje alternativy a tipuju, že nebudou v naprosté shodě s těmi Vašimi Wink

Smířlivý postoj? To jako v jakém smyslu? Postoj těla, nebo chování?

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
michalc



Založen: 09.05.2007
Příspěvky: 35
Bydliště: Jih Jižních Čech :-)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 6. 2007 17:16:51
Odpovědět s citátem

Smířlivý postoj, jako ustoupení, rezignace atd.

Na netu jsem četl obecně platné jako: zmenšení se, předstírání nedospělosti (no nevím, je furt kotě Rolling Eyes ), pomalé pohyby...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 6. 2007 17:36:20
Odpovědět s citátem

Rezignace? Osobně bych spíš řekla - odchod z místnosti, nezaujaté rozvalení se, ignorace ... ale asi je to u každé kočky jinak ... určitě kočky pojímají jinak rezignaci např. v soupeření s jinou kočkou a jinak ve vztahu k člověku.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 6. 2007 18:06:28
Odpovědět s citátem

Michale, přijde mi, že už to fakt začínáte přehánět....

Měl jste si místo kočky radši pořídit robota. Ostatně Japonci robotického psa i kočku už vynalezli Confused Toho byste mohl kdykoliv vypnout a zajisté by Vám lásku v 7 ráno neprojevoval....
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
michalc



Založen: 09.05.2007
Příspěvky: 35
Bydliště: Jih Jižních Čech :-)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 6. 2007 18:59:25
Odpovědět s citátem

S tím 7 ráno jsem to už vyřešil. Ledaže by uměla šplhat po kluzké folii Wink . A o psech typu Aibo a jím podobným vím, ale vzhledem k jejich ceně a výdrže baterie se fakt nevyplatí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 6. 2007 19:08:07
Odpovědět s citátem

michalc napsal:
S tím 7 ráno jsem to už vyřešil. Ledaže by uměla šplhat po kluzké folii Wink . A o psech typu Aibo a jím podobným vím, ale vzhledem k jejich ceně a výdrže baterie se fakt nevyplatí.

Teda to je síla, mě kočky budí ve 4 hodiny, ale rozhodně kvůli tomu žádné vynálezy nezkouším. Kdybych nechtěla aby mě budily tak je prostě zavřu do obýváku. Misky, záchůdky i pelíšky stejně máme po celém bytě se sedmi kočkami to ani jinak nejde.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
michalc



Založen: 09.05.2007
Příspěvky: 35
Bydliště: Jih Jižních Čech :-)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 6. 2007 19:12:27
Odpovědět s citátem

V 6 mě neprobudí ani 3 budíky (a že jsem to zkoušel Smile ). V 7 už jo, ale čas na vstávání je tak v 10:00.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 6. 2007 20:16:20
Odpovědět s citátem

A co tamagochi? Wink

Jinak - ono život člověka naučí, že ne vždy se svět a slunce točí jen podle něj a kolem něj a každý na to přijde sám ...

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 6. 2007 21:24:03
Odpovědět s citátem

michalc napsal:
V 6 mě neprobudí ani 3 budíky (a že jsem to zkoušel Smile ). V 7 už jo, ale čas na vstávání je tak v 10:00.

A plánujete mít někdy děti?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
michalc



Založen: 09.05.2007
Příspěvky: 35
Bydliště: Jih Jižních Čech :-)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 6. 2007 11:41:34
Odpovědět s citátem

Alena V. napsal:
A plánujete mít někdy děti?


Ale jo, ale to budu nejspíše spát v jiném pokoji.

Pokud vím, tak svět se točí kolem těch expertů z G8 co mají sraz na zámečku v Německu. Kolem mě se tak točí leda moje domácí kancelář + 2 hlasy při tvorbě jídelníčku.

Tyhle dotazy jsem měl přichystané pro veterináře, ale jelikož má dovolenou:

1.) Jak často chodí zdravá kočka na velkou (vypozorováno 2-3krát za 3 dny)
2.) Zdali na její malý souhrný spánek nemá vliv příliš mnoho energetické stravy
3.) Je občasné pšíknutí nutným znakem nachlazení? Protože nos mi přijde čistý (osobně hádám, že je to spíš z jejích procházek prašnými místy, kam my se nedostaneme)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 6. 2007 11:56:00
Odpovědět s citátem

michalc napsal:
Ale jo, ale to budu nejspíše spát v jiném pokoji.


Tak to Vás jistě bude manželka milovat. Máte krásně zkreslené představy nejen o kočkách, ale i o rodičovství. Jestli k tomu přistupujete takhle ... Confused

michalc napsal:
Pokud vím, tak svět se točí kolem těch expertů z G8


Z kočkařského hlediska působíte tak, že se vše má točit kolem Vás a přizpůsobit se Vašemu rytmu, nicméně Vy se nehodláte tvorovi, kterého jste si k sobě pořízením upoutal, chovat ani trochu tolerantně a už vůbec nehodláte krapet slevit z Vašich požadavků a přizpůsobit se.

ad 1. cca 2x-3x za 3 dny
ad 2. zkuste kotě vyhladovět, třeba nebude pak řádit vůbec a prospí celej den, možná nejen den! Confused Kotě potřebuje energeticky výživnou stravu bez ohledu na to, zda spí, nebo nespí!
ad 3. prach je běžná příčina pčíkání, vet jí ledatak nasadí antibiotika, protože je to kšeft.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
michalc



Založen: 09.05.2007
Příspěvky: 35
Bydliště: Jih Jižních Čech :-)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 6. 2007 12:09:15
Odpovědět s citátem

Moje neuroložka mi dala na výběr: "Buď spánek, nebo prášky."

A jestli mě manželka bude milovat, tak kvůli tomu, že plod bude muset podstoupit genetický screening, aby neskončil s tím samým, jako já. A ten spánek nebo prášky pochopí.

Každopádně, jak se dívám na ten seznam dotazů, tak jsou všechny zodpovězeny. Děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 6. 2007 12:13:37
Odpovědět s citátem

michalc napsal:
Moje neuroložka mi dala na výběr: "Buď spánek, nebo prášky."


Jenže pak jste si tedy ale neměl pořizovat zvíře, které je ve své podstatě noční tvor, šelma, a které nemůžete vychovat k tomu, že od do se spí a od do se milostivě může být vzhůru a řádit, a že je zakázáno páníčka budit ....

Pro nemoc pochopení mám, ale ne pro nezodpovědnost si v takovém případě pořizovat natolik sebevědomé a netvárné a svým způsobem nevychovatelné zvíře, jako je kočka. Je mi líto.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 6. 2007 18:55:48
Odpovědět s citátem

Je zajímavé že v případě miminka máte hned jasno - bude spát v jiné místnosti. Ale v případě koťátka místo tohoto jexdnoduchého řešení stále vymýšlíte jak ho odnaučit chodit k vám na postel. To že má kotě ve vaší ložnici misky a pelíšek mi nepřipadá jako dostatečné zdůvodnění, ještě u vás není tak dlouho aby si nemohlo na změnu zvyknout. Zkrátka přestěhujte koťátku jeho království do jiné místnosti, nebo mu nechte jeho ložnicový pelíšek na den a druhý mu pořiďte na noc. Já si sice noční spánek bez předoucího kocoura neumím představit - ze začátku mě taky rušilo, ale stačilo pár týdnů a klidně spím i když kocour přede jako traktor - ale když vás to tolik ruší tak proč vymýšlet složitá řešení když se nabízí tak jednoduché.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 6. 2007 8:32:57
Odpovědět s citátem

michalc napsal:
Moje neuroložka mi dala na výběr: "Buď spánek, nebo prášky."

A jestli mě manželka bude milovat, tak kvůli tomu, že plod bude muset podstoupit genetický screening, aby neskončil s tím samým, jako já. A ten spánek nebo prášky pochopí.

Každopádně, jak se dívám na ten seznam dotazů, tak jsou všechny zodpovězeny. Děkuji.


Ahoj, Michale, já mám pocit, že si to zbytečně komplikujete, sobě i kočce. Vymýšlíte různá řešení, která Vás přestanou za chvíli bavit (folie) a kotě budou hlavně stresovat, protože nepochopí, proč když Vám ukazuje, že Vás má rádo (vrnění v posteli), že ho trestáte. Akorát byste byli časem oba stresovaní a když to nadsadím, možná by se z kotětě stala nehygienická a asociální potvora, nebo byste ho dal pryč... Což by byla škoda, když hoo máte rád a zachránil jste mu život, jak jste jednou psal.
Prostě udělejte jedno - naučte ho jako my Paskala, že se spí v noci jiinde, ale že přes den k Vám může kdykoliv. Tím pádem musí mít mističky, záchod a pelíšek jinde než v pokoji, aby k nim v noci mohlo. asi bude chvíli kňučet, ale naučí se to a vy budete v pohodě. Nebo prostě musíte začít brát léky. Já jsem taky neurologicky nemocná, taky musím dodržovat spánkový režim, a taky mi to dělá problém, protože kdybych se musela pořád hlídat, jestli budu vyspalá, neunavená, tak mně to moc nesmím ani do hospody, takže prášky beru, i když bych vlastně už vzhledem k nemoci nemusela - taky by mi stačilo nepít alkohol, nedělat veči, kde můžu mít závrať a dodržovat spánkový režim (dodržuji vše kromě občas spán. režimu). Musím říct, že léky mně neomezují, pokud má někdo tak slabou nemoc, že mu stačí, aby neměl problémy, jen dodržovat spánkový režim, bere léky, které nejsou žádné dryáky a jsou pro organismus v pohodě. navíc jsou takové, co se uvolňují postupně (retard), ne najednou, takže dávka léku je pozvolná. Ale samozřejmě nevím, co máte za nemoc Vy a jak silnou a proč léky odmítáte, můžete být v jiné situaci než já, takže pak radím nejjednodušší řešení - ať s Vámi kotě v noci prostě nespí... Navíc časem se to bude "zhoršovat" - až bude puberťák, bude víc lítat, bláznit, skákat, útočit - a to hlavně v noci nebo v ranních hodinách (kolem 4)... taky se bude budit dřív, náš kocour vstává as iv 7, to je prvně, co ho slyším, jak mňouká, abychom za ním vstali... tak to bude výhodné. S tím souvisí Vaše dotazy - kotě potřebuje energetickou strasu, protože jako každé mládě rostě a jako každé mládě je hravé a aktivní samo od sebe. Takže potrava na to zásadní vliv nemá, kdyby žralo moc, bude spíš tloustnout a lenivět. Hovínka jsou v pohodě, naše chodí tak 1,2 denně. Na malou víckrát. Jinak to pšíkání může být z prachu z kočkolitu, doporučuji zkusit jiný, já předtím měla jiný, byl super, ale při čištění prášil a já taky pořád pšíkala a Paskal ostatně taky.
Jo a ještě, nesnažte se kotě analyzovat a pořád ho zkoušet nějak škatulkovat a řídit, to u kučky fakt nejde, pes je závislák, tam trochu jo, ale kočka se spíš na Vás urazí, než že smířlivě přileze Smile Jsou individualistky. Zkuste se odpoutat od té Vaší "profesionální deformace " a spíše se mu přízpůsobujte nenásilně pro vás i kotě a užívejte si ho Smile Jinak u nás ze zákazů má smysl pouze linka, PC stůl, nejíst nám jídlo ze stolu nebo na něj chodit - osvědčený prostředek výchovy - plácnutí, plácnutí utěrkou když zlobí víc, tytyty prstem, když už ví, že jde udělat něco, co nemá. ale stejně všechno někdy zkouší Smile
Tak snad je to vše a kdyžtak napište, jak se Vám spolu žije, já myslím, že se to časem poddá a vyřeší tak nějak samo, pokud ho chcete. Prostě si Vás vycvičí, přizpůsobí, ochočí Smile.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (66x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (43x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (28x)
4
Kočičí jména (27x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (23x)
6
PKD - polycystická choroba ledvin (22x)
7
Jak se naučit vybírat mýtné (21x)
8
Třicátá pátá Poznávačka vyhlášena (20x)
9
Somálská kočka (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top