Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Cena očkování???

Fórum: Očkování

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  

Vzali by jste si opuštěnou toulavou kočičku z venku domů?
Ano
71%
 71%  [ 5 ]
Ne
28%
 28%  [ 2 ]
Nevím
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 7

Autor Zpráva
Cindy



Založen: 14.11.2006
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha

Předmět: Cena očkování???
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2006 13:59:32
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny,před několika dny jsem se ujala opuštěné kočičky, co začala chodit k nám před dům. Nejdříve jsem jí jen krmila, ale teď už mám pro ní doma skoro všechny věcičky. Chtěla jsem se jen zeptat na očkování. Určitě nebude očkovaná proti ničemu, tak kolik mě to asi bude stát? Kočička bude jen doma a ven už chodit nebude. Nikde mi nějak neodpověděli,tak jestli někdo ví?Jinak se jí chystám vykoupat, ale to zvládneme, přítelův bratr má ruskou modrou kočku tedy kocoura Smile Zdá se mi, že blechy ani vši nemá, ale stejně to bude asi třeba. Když jsem se jí probírala srstí, tak jsem neviděla žádné tmavé tečky ani hnidy. Ale jak říkám, nikdy jsem žádné blechy neviděla a vši také ne. Ona se spíš vůbec nedrbe. Nemám žádnou zkušenost s kočičkami máme jen bordeauxskou dogu už N.o.2 a tak ráda ocením vaše odpovědi ohledně steliva, pelíšku, wc,....
Ve čtvrtek večer jedeme na veterinu do Všenor, tak jestli někdo napíšete do té doby, budu moc vděčná. Všem předem děkuji Very Happy

Já pořídila záchodek nekrytý výška 18cm a stelivo catwill
Krmivo jsem nevěděla a tak prozatím dostává kočička od Puriny Cat chow, ale až bude doma tak asi Acanu
Hračky mám 5 různých myšek, vábníčku, míček,....
škrabadlo sisalové nástěné s catnipem
peíšek od petstages
_________________
Cindy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Cena očkování???
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2006 14:15:08
Odpovědět s citátem

Očkování je několik typů - jak výrobců (např. Fort Dodge - americký výrobce vakcíny Felovax, Merial - francouzský výrobce). Osobně máme zkušenost s vakcínami Felovax. Orientační přehled o cenách si můžete udělat např. z ceníku veteriny Azvet - http://www.azvet.cz/veterina/frame.php?Odkaz=cenik nicméně ceny se mohou u jednolivých veterinářů poměrně dost lišit, ale jako základní přehled to stačí.
Očkuje se v základu proti třem (Fel-O-Vax PCT), resp. čtyřem - (Fel-O-Vax IV) nemocem, příp. se použije pětikombinace proti leukoze. Pro kočičku bych doporučila asi spíš tu Fel-O-Vax IV. Očkování jsem už trochu rozepisovala např. v tomhle foru - http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=955

Pokud je, nebo byla kočička vyloženě venkovní, tak určitě jí vykoupejte. Pokud by měla blešky, tak vzhledem k tomu, že máte pesana, tak určitě víte, jak se s nimi bojuje, nicméně pro kočky jsou trochu odlišné přípravky, méně "agresivní" ... např. Frontline nebo Stronghold.

April

P.S.: Odstranila jsem Váš druhý příspěvek, aby nedocházelo ke zdvojením odpovědí a tříštění tématu.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Cindy



Založen: 14.11.2006
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha

Předmět: Návštěva u veterináře
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2006 19:13:01
Odpovědět s citátem

Tak jsme po očkování a dostali jsme odčervovací pastu. Docela jsem valila oči, když si doktorka řekla o 900 Kč! Sice půjdeme na očkování až za rok, ale stejně to není malá částka. Jinak kočičku lékařka moc chválila, jak má krásnou kresbu a že je strašně hodná a to taky byla. Krásně držela při všech úkonech. Máme jen ušní svrab, tak snad se toho brzy zbavíme. Kočička je teď hrozně ospinkaná a spinká od doby, co jsme ji přivezli domů. Je to v pořádku? Neumím si představit, že by sme jí teď pustili ven. Až budu mít nějaké fotečky, ráda se Vám pochlubím Very Happy
_________________
Cindy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jája
Anonymní





Předmět: Re: Návštěva u veterináře
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2006 21:20:45
Odpovědět s citátem

Cindy napsal:
Tak jsme po očkování a dostali jsme odčervovací pastu. Docela jsem valila oči, když si doktorka řekla o 900 Kč! Sice půjdeme na očkování až za rok, ale stejně to není malá částka. Jinak kočičku lékařka moc chválila, jak má krásnou kresbu a že je strašně hodná a to taky byla. Krásně držela při všech úkonech. Máme jen ušní svrab, tak snad se toho brzy zbavíme. Kočička je teď hrozně ospinkaná a spinká od doby, co jsme ji přivezli domů. Je to v pořádku? Neumím si představit, že by sme jí teď pustili ven. Až budu mít nějaké fotečky, ráda se Vám pochlubím Very Happy

Tak 900,- Kč je docela dost. Já u svého veta platím za FeL-O-VAX IV cca 350,- Kč za pětikombinaci s FeLV 500,- Kč i s prohlídkou a aplikací vakcíny.
Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: Re: Návštěva u veterináře
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2006 13:14:20
Odpovědět s citátem

Tak to je teda pěkně drahý veterinář. Samozřejmě záleží, co všechno veterinářka prováděla za úkony a jaké jste dostali léky apod.
U nás vychází čtyřkombinace asi na 300Kč (na venkově), když jsme bydleli v Praze, vyšlo všechno dráž. Každopádně pokud jste dostali pastu na odčervení a léky na svrab, je tato částka reálná. Ale pasta by vám měla vydržet i na další odčervení Smile
Jinak to, že kočenka hodně spí je normální. Očkování je docela záhul pro organismus, navíc si určitě užívá, že je DOMA a může odpočívat Smile
Jste hodná, že jste se ji ujala.
My máme 4 micinky, 2 "značkové", 1 jsem našla na ulici a jeden kočičák je útulkáč.
No a pak máme ještě psa Smile)

Tak přeju s kočičkou hodně radosti.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Cindy



Založen: 14.11.2006
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha

Předmět: veterina Všenory
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2006 14:51:24
Odpovědět s citátem

Ona je strašnej mazlík, celou noc krásně spinkala a přes den, když jsme jeli do centra a chodil jí kontrolovat přítelův brácha, tak taky skoro pořád spinkala v pelíšku. Je asi šťastná, že je u nás, protože stačí abychom přišli jen za ní do pokoje a začne vrnět. Bála jsem se, že na záchůdek nebude chodit, ale dnes, když jsme se vrátili, tak byla v záchodku zahrabaná loužička. Jinak jsme byli na veterině ve Všenorech. Kočička tam byla všeho všudy tak deset minut. Nebyla jsem moc spokojená, pani doktorka mi přišla dost neochotná. kdybych se nezeptala, kolik jí asi je a kolik váží, tak by to ani nezjišťovala a stejně vše řekla odhadem. Je jí cca 9 měsíců a váží cca kolem 4 kg. Dostali jsme pětikombinaci + vzteklinu a za krk Stronghold a ještě odčervovací pastu vithaminte. Ani se nezeptala jestli nechceme odčervovací tablety a rovnou nám frkla to nejdražší. Máme doma ještě bordeauxskou dogu a jezdíme na veterinu do Vršovic do Madridské ulice a tam mají přístup úplně jiný! Pani doktorku ze Všenor mi někdo doporučoval na jednom fóru, ale dost mě tedy zklamala. Nevíte o někom lepším, co je ochotnější a také levnější? Smile
_________________
Cindy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: veterina Všenory
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2006 20:57:40
Odpovědět s citátem

Tak pokud je v tom i Stronghold a pasta Vitaminth tak je cena odpovídající.
Odpovědět 
Cindy



Založen: 14.11.2006
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha

Předmět: zoubky
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2006 22:03:47
Odpovědět s citátem

Ještě jsem se chtěla zeptat, je možné vzhledem k věku kočičky, že by teprve přezubovala? Při hře jsem si všimla, že jí chybí zoubky v horní čelisti ve předu a dole taky Sad Má jen špičáky a stoličky??? Nevím v zubech se moc nevyznám.
_________________
Cindy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
skjaninka



Založen: 06.12.2006
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2006 21:48:49
Odpovědět s citátem

Cindy: naozaj pekne od Vás ze ste si tu macicku vzala domov a tak pekne sa o nu starate....ale ten veterinar.....
Napr. my mame britskeho kocurika...prvy krat ked bol na veterine tak za prehliadku ockovanie a odcervenie pastou asi okolo 600 korun a o mesiac druhe ockovanie ockovanie proti besnote mikročip a vystavenie europasu okolo 800.....tak myslim, ze to je viac nez slusne....a veterinar? Uzasný clovek....
Tak aj Vám prajem aby ste pre svoju macicku nasla niekoho s lepsim pristupom.... pekny den Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
geisha



Založen: 25.03.2007
Příspěvky: 17

Předmět: Re: veterina Všenory
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2007 10:12:38
Odpovědět s citátem

Cindy: zdravim. Ja pochazim z Karlika. K veterinari jsme chodili do Dobrichovic, do statku. Nevim, zda se tam uz veterinar zmenil,ale kdysi, kdyz nam otravili psa, tak jsme ho volali a on misto, aby prijel jak slibil, tak dojel daleko pozdeji a uplne na mol.
Daisynka nam bohuzel umrela:(
Kazdopadne zkuste se podivat do takoveho casopisu, co vydavaji v Dobrichovicich a tam jsou napsani veterinari z okoli. Nevim presne jak se to jmenuje,ale pokazdy, co jezdim za mamou, tak se koukam. A opravdu je tam vice veterinaru.
Ta castka mi prijde opravdu velika...
Me ceka ockovani za 14 dnu a co ted bydlim v Praze, tak kousek od bydliste taky mame takove centrum, kde staci, ze clovek jde dovnitr a uz plati....
Spis pojedu jinam.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
vetka.M



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: Kuřim

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 6. 2007 14:06:00
Odpovědět s citátem

očkování se Strongholdem a pastou za 900,- Kč? To není zas tak moc přemrštěná cena-u nás by to vyšlo asi na 800-850,-...záleží, kolik si bere za úkon
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (39x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Mňoukání a štěkání (17x)
5
Britská krátkosrstá kočka (15x)
6
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
7
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)
8
Kočičí jména (12x)
9
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top