Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Panická hrůza z vody


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: Panická hrůza z vody
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 4. 2007 15:29:20
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny příznivce Sphynxiku, mám takový malý dotaz. Můj Mumík má panickou hrůzu z vody, ale okoupat ho musim, protože je hodně špinavý.Zkoušela jsem to v pondělí podle rady jsem dala do spr.koutu lavor s vodou, ale to nešlo, tak jsem ho nechala pár dní, at se prochází spr. koutem, když byl ještě vlhký po sprchování, tam chtěl sám a šmejdil tam. Tak jsem myslela, že je vše v pořádku a můžeme to zkusit znovu, ale spletla jsem se, nejde to, je to panická hrůza. Mohl by mi někdo prosím poradit, jak postupovat. Děkuji moc Smile Sad
_________________
Sandra a Mutinci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: koupání
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 4. 2007 18:46:56
Odpovědět s citátem

Co přesně Mumi při koupání dělá? Držíte ho při tom? Snaží se zdrhnout? Jak zvládá čištění uší?
Kočky všeobecně vodu v lásce nemají. A protože ani nemají rády věci, které samy nechtějí dělat dobrovolně, nemusí ani nucené koupání. Záměrně říkám nucené, protože jsem se setkala i se Sphynxem, který se nerad koupal, ale když byl ve vaně majitel, kočka klidně hupla do vody jako vydra! Shocked
U Sphynxů to není až tak obvyklé, že vyloženě mají z koupání hrůzu. Někteří snáší koupání úplně v pohodě, jiní se trochu brání, ale jsou i takoví, kteří protestují hodně. Evil or Very Mad
Obvykle když jsou od malinka zvykaní, tolik se nebojí. První kontakt kotěte s vodou musí být velmi šetrný, nejde o to, kotě vydrhnout do běla hned napoprvé Wink . Stačí trošičku vody na dno umyvadla, případně na dně může být složený ručník, aby to kotěti tolik neklouzalo. Kotě se především musí cítit bezpečně. Třeba je ze začátku jen hladím vlhkou houbou bez šamponu, přidám jemné polévání z plastového džbánku. Kotě držím levou rukou celkem pevně za kůži na krku. Žádné prudké pohyby, žádná tekoucí voda ani syčící sprcha, to kočičáky děsí. U takto postupně zvykaného kotěte je vetší šance, že si k vodě nevytvoří negativní vztah.
Pokud už se kocourek koupání bojí, zkuste postupovat podobně, jakoby to bylo kotě, které se koupe poprvé. Žádné násilí, jen málo vody do lavorku s plochým dnem, případně vyloženým tím ručníkem, otírání vlhkou houbou nebo hlazení mokrýma rukama. Připravte si nádobu s teplou vodou na oplachování, ať během koupání nemusíte pouštět sprchu nebo proud vody. Syčení všeho druhu se kočky většinou bojí.
Dejte mu při koupání nepo po něm nejakou dobrůtku, hlaďte ho a mluvte na něj. Můžete zkusit do sprchy vzít i nějakou hračku, třeba ho to trochu rozptýlí.
Některým majitelům se osvědčilo společné koupání, vezmou si kočičáka k sobě do vany kde je jen po dně vody. Je tu ale riziko, že pokud se kočka lekne a zpanikaří, bude se chtít vydrápat z vany ven za každou cenu. Že vás přitom poškrábe, na to nedbá a jelikož jste ve vaně bez oblečení, může to být dost bolestivé Crying or Very sad
Pokud by žádné zvykání nepomohlo, namočte si žínku do teplé vody s trochou olivového oleje a kocourka mimo koupelnu otírejte, hlavně na místech, kde se víc špiní (bříško, krk, třísla a podpaží).
Budeme držet pacičky, ať to zvládnete!
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: Re: koupání
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 4. 2007 20:36:36
Odpovědět s citátem

Dobrý večer Karolino, děkuji. Mumi když ho postavim do lavorku vytasý drápky a snaží se dostat za každou cenu ven. Držim ho při tom a čištění ušiček a očiček zvládá dobře Sprchu a vodu nemám puštěnou. Ale udělám to jak radíte s ručníkem na dně a pomalé polevání. Ale zkusíme to, až zase za pár dní a určitě dám vědět jak jsme dopadly. Děkujem Very Happy
_________________
Sandra a Mutinci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Brio



Založen: 30.07.2006
Příspěvky: 62
Bydliště: Liberec, ale původem z Vysokého Mýta

Předmět: Re: koupání
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 4. 2007 18:12:37
Odpovědět s citátem

Ahoj Sanny,

no ja s Brio moc problemy nemela, jenze to bylo i tim, ze Karolina je zvykala na vodu uz jako prtousky.

Zpocatku byla trochu vystrasena a snazila se zdrhnout, tak pritel Brio drzel a ja myla a chlacholili jsme ji a bylo to v pohode. Takhle to bylo asi tri myti a ctvrte myti jsme zvladly samy dve.

Kdyz ji ted myju tak muzu i pro neco odbehnout z koupelny pryc a Brio je vzorne ve vanicce a ceka. Je zlata. Akorat, kdyz na ni mluvim, treba :" tak jeste tlapinku, vydrz Brio, jeste brisko", tak zacne narikat. To jsem radsi ticho a ona je v klidu.

Zkus to nejdriv taky ve dvou, alespon par myti, pak si zvykne a budes to zvladat sama.





sanny napsal:
Dobrý večer Karolino, děkuji. Mumi když ho postavim do lavorku vytasý drápky a snaží se dostat za každou cenu ven. Držim ho při tom a čištění ušiček a očiček zvládá dobře Sprchu a vodu nemám puštěnou. Ale udělám to jak radíte s ručníkem na dně a pomalé polevání. Ale zkusíme to, až zase za pár dní a určitě dám vědět jak jsme dopadly. Děkujem Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: Re: koupání
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 4. 2007 15:19:00
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny Spynxiky a jejich dvounožce, musím poděkovat Karolíně a Janě, dnes se nám podařilo konečně Muminka okoupat. Napustila jsem trochu vody do lavorku a na dno dala ručník Muminka držela má neteř, protože zbytek se mnou odmítl koupat kočičku, že nejsem normální. Polévala jsem ho z plastového džánku a podařilo se mi i trochu namydlit Johson Baby. Pak jsem na něj tichým hlasem mluvila a pusinkovala ho, tak jsme to zvládly s toho nejhoršího a co šlo, je už umytý. Když Vám napíšu, že když jsem si ho dovezla, tak jsem měla tmavé oblečení, ale za dva dny jsem si vzala světlé triko a měla jsem ho od něj špinavé, to si nevymýšlím.
Ještě jednou moc děkujem Very Happy
_________________
Sandra a Mutinci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
rozaarka



Založen: 26.09.2006
Příspěvky: 39

Předmět: Re: koupání
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 4. 2007 7:14:19
Odpovědět s citátem

sanny napsal:
... ale za dva dny jsem si vzala světlé triko a měla jsem ho od něj špinavé, to si nevymýšlím.
Very Happy

Milá Sanny!
Náš Kulišák je šílenej vzteklouš, koupání se mu skoro vůbec nelíbí, ale po začáteční hře kdo z koho Laughing se už koupe docela v klidu. Nicméně to cítí jako nutné zlo a po koupání vždycky vyžaduje nějaký pamlsek za odměnu Rolling Eyes
S tím světlým tričkem plně rozumím. Povlečení převlékám každý týden, protože jak se v něm Kulišák válí, rozvaluje se a vůbec v tom povlečení bydlí, tak je za pár dní úplně hnědé Laughing Laughing O ostatních světlých věcech ani nemluvim...
Máme pocit, že už pár hodin po koupání je zase jako čunátko. Nechápeme, jak to dělá... Very Happy Ale jinak je to úžasněj mazel a povídálek Smile

Přejeme hodně radosti s Mumim!!!

Kulišák a Veronika
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Radka Kašparová



Založen: 03.02.2006
Příspěvky: 27
Bydliště: Červený Kostelec

Předmět: Re: koupání
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 5. 2007 8:49:18
Odpovědět s citátem

Ahoj Sany a Mumi!
Nechodím sem moc často, ale občas nakouknu, co je nového. Buď ráda, že Mumimu vadí jen voda a čištění oušek a stříhání drápků zvládá.
Je to vždycky v povaze kočky. Máme doma 3 Sphynxe, všechny od Karolíny naučené na vodu. Ani jedna z našich nahatých holek nemá koupání moc v lásce, ale přežijou to jako nutné zlo Smile. Ovšem naše nejmladší Líza a její temperament, to je něco. Miluje tekoucí vodu, když se koupu sedí na vaně a packou cáká do vody, když se vypouští voda z pračky sedí celý den na vaně a pozoruje ji a když jde někdo na WC, tak čeká, až se spláchne a pak stojí na zadních tlapkách a civí do mísy, než se voda uklidní - když ji předčasně vyženu, tak mi vynadá (ještě, že jí nerozumím doslova, protože myslím, že je pěknej dlaždič) Smile
Kámen úrazu nastává ve chvíli, kdy ji chci vykoupat. Nesmím za žádnou cenu pustit sprchu, musím ji jemně ale rychle namočit, mydlení moc nestíháme a opláchnout a přitom ji držet pevně za krk. Pokud udělám jeden chybný pohyb je ze mě mokrý trhací kalendář.
Tímto to ovšem nekončí. Pak následuje velmi dlouhé nahánění, několikavrstvé zabalení do ručníků, aby se nemohla moc hýbat a čistíme ouška za velmi barvitého sphynxího nadávání. Tragédie končí stříháním drápků. Zadní nohy celkem jdou, ty jsou daleko od zubů, ale při stříhání předních mě vždycky pokousala. Vyřešila jsem to nakonec celkem jednoduše a snad ne moc krutě. Prostě ji přes obličej přehodím lehký kapesníček, něco si pod něj brouká a vydrží asi 30 vteřin v klidu to mi musí stačit.
Přesto ji miluju a na koupání s ní se těším, protože to nikdy není rutina, ale boj na život a na smrt, který skončí ke spokojenosti obou stran. Obě se totiž tváříme, že jsme zvítězily.
Já koupu každých 14 dní 4 naháče (3 kočky a 1 pejska) a mám pak báječný pocit, že jsem to dokázala a všichni jsme čistí a hlavně živí Smile

Přeju všem majitelům naháčků příjemnou zábavu při koupání.
_________________
Radka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: Re: koupání
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 5. 2007 12:10:40
Odpovědět s citátem

Radka Kašparová napsal:
Ahoj Sany a Mumi!
Nechodím sem moc často, ale občas nakouknu, co je nového. Buď ráda, že Mumimu vadí jen voda a čištění oušek a stříhání drápků zvládá.
Je to vždycky v povaze kočky. Máme doma 3 Sphynxe, všechny od Karolíny naučené na vodu. Ani jedna z našich nahatých holek nemá koupání moc v lásce, ale přežijou to jako nutné zlo Smile. Ovšem naše nejmladší Líza a její temperament, to je něco. Miluje tekoucí vodu, když se koupu sedí na vaně a packou cáká do vody, když se vypouští voda z pračky sedí celý den na vaně a pozoruje ji a když jde někdo na WC, tak čeká, až se spláchne a pak stojí na zadních tlapkách a civí do mísy, než se voda uklidní - když ji předčasně vyženu, tak mi vynadá (ještě, že jí nerozumím doslova, protože myslím, že je pěknej dlaždič) Smile
Kámen úrazu nastává ve chvíli, kdy ji chci vykoupat. Nesmím za žádnou cenu pustit sprchu, musím ji jemně ale rychle namočit, mydlení moc nestíháme a opláchnout a přitom ji držet pevně za krk. Pokud udělám jeden chybný pohyb je ze mě mokrý trhací kalendář.
Tímto to ovšem nekončí. Pak následuje velmi dlouhé nahánění, několikavrstvé zabalení do ručníků, aby se nemohla moc hýbat a čistíme ouška za velmi barvitého sphynxího nadávání. Tragédie končí stříháním drápků. Zadní nohy celkem jdou, ty jsou daleko od zubů, ale při stříhání předních mě vždycky pokousala. Vyřešila jsem to nakonec celkem jednoduše a snad ne moc krutě. Prostě ji přes obličej přehodím lehký kapesníček, něco si pod něj brouká a vydrží asi 30 vteřin v klidu to mi musí stačit.
Přesto ji miluju a na koupání s ní se těším, protože to nikdy není rutina, ale boj na život a na smrt, který skončí ke spokojenosti obou stran. Obě se totiž tváříme, že jsme zvítězily.
Já koupu každých 14 dní 4 naháče (3 kočky a 1 pejska) a mám pak báječný pocit, že jsem to dokázala a všichni jsme čistí a hlavně živí Smile

Přeju všem majitelům naháčků příjemnou zábavu při koupání.


Ahoj Radko a kočinky,

Děkuji za odpověd a jsem ráda, že v tom nejsem sama, ale pomalu se to zlepšuje a včera zrovna jsme měli z lavorkem malý úspěch, i když jen chvíli a bez namydlení, ale otírat žínkou a trochu polít ze džánku, už jsme zvládly sami.
Ušička nám jdou celkem dobře, ale ptala jsem se veta jestli to dělám dobře. Tak nám předvedl, jak to dělat správně. Očička zvládáme v naprosto v pohodě.

Jsme moc rádi, že se máme kam obrátit pro rady a vždy se najde dost lidiček kteří se k nám neotočí zády. Ceníme si toho.
Smile Very Happy
_________________
Sandra a Mutinci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
CZ_Bee



Založen: 17.05.2005
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha

Předmět: Koupání
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2007 15:35:39
Odpovědět s citátem

Ahoj Sanny a Mummi,

taky přispěju se svou troškou do mlýna...

Nejdříve jsem koupala Croniho takhle:
http://www.modrykocour.cz/kockoalbum-kocour.php?id=4622
napustila jsem trochu vody do vany a pak ho polévala kelímkem. Sprchy se bál.

Postupně jsem ho ovšem zvykla i na sprchu. Problém je jenom, když ji pouštím, tak se lekne toho náhlého zvuku. Takže ji nejdřív pustím na dně vany a pak tam teprve dám Croniho. Vlastní sprchování už mu nevadí, řekla bych, že se mu teplá voda i líbí. Dávám pozor, aby se mu šampon nedostal do očí a voda do uší. Hlavu sprchuju tak, že mu přiklopím uši k hlavě a rychle přestříknu (ale ne do očí a čumáčku, jen tu "šošolku"). Hodně se mu líbí, když mu kůži masíruju sprchovou hlavicí...

Seba je větší flegmouš, co se týká koupání - ten si sprchu vyloženě užívá. Pohodlně se posadí a nechá se obstříkávat ze všech stran Razz . Také občas chytá pramínky vody tlapkou...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Radka Kašparová



Založen: 03.02.2006
Příspěvky: 27
Bydliště: Červený Kostelec

Předmět: Re: Koupání
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2007 15:41:53
Odpovědět s citátem

Pane jo, to bych si taky přála, aby aspoň jedna z našich koček seděly v klidu ve vaně a nechali se umýt. Voda je prostě u nás jen na koukání, ale jak je do ní namočím, tak je musím jednou rukou přidržovat a druhou mydlit, potřebovala bych tudíž na koupání 3 ruce. Ale vždycky si říkám, že když jsem zvládla koupat dvojčata, tak kočky už jsou hračka Razz
_________________
Radka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
rozaarka



Založen: 26.09.2006
Příspěvky: 39

Předmět: Re: Koupání
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2007 15:52:16
Odpovědět s citátem

CZ_Bee napsal:
Pohodlně se posadí a nechá se obstříkávat ze všech stran Razz . Také občas chytá pramínky vody tlapkou...


Tak to u nás nehrozí...tiše závidím.
U nás Kulišáka koupe manžel, neboť já bych ho ani neudržela... Very Happy A musí jen polévat vodou, sprcha u nás nepřipadá v úvahu Rolling Eyes Prostě žádná koupací idylka se rozhodně nekoná...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: Re: Koupání
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2007 20:43:27
Odpovědět s citátem

rozaarka napsal:
CZ_Bee napsal:
Pohodlně se posadí a nechá se obstříkávat ze všech stran Razz . Také občas chytá pramínky vody tlapkou...


Tak to u nás nehrozí...tiše závidím.
U nás Kulišáka koupe manžel, neboť já bych ho ani neudržela... Very Happy A musí jen polévat vodou, sprcha u nás nepřipadá v úvahu Rolling Eyes Prostě žádná koupací idylka se rozhodně nekoná...


Zdravíme všechny a musíme se pochlubit, že včera jsme zvládli celé koupání, i když jako u Cronika to neprobíhalo. Spíše podobně jako u Radky, ale zvládly jsme to. A jsme rádi a čistí Smile a děkujeme všem za rady Smile
_________________
Sandra a Mutinci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: Re: Koupání
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 6. 2007 8:10:42
Odpovědět s citátem

Všechny moc zdravíme a musíme se pochlubit, protože včera už jsme zvládli koupání v naprosté pohodičce, až na konci už Muminka přestalo bavit a snažil se dostat ven.

Měla jsem lavorek s plínkou na dně, jak radila Karolína a i si nechal na sebe pomalinku pustit jemně sprchu. Jinak jsem polévala ze džbánku a dokonce chvilkami stál sám a nemusel se držet.
Měla jsem obrovskou radost.

Jen jsem se chtěla zeptat, jak často světlé Sphinxíky teď koupete, protože aspoň Mumik se hrozně potí, tak ho každý večer otírám žínkou namočenou ve vlažné vodě Smile Very Happy
_________________
Sandra a Mutinci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Radka Kašparová



Založen: 03.02.2006
Příspěvky: 27
Bydliště: Červený Kostelec

Předmět: Re: Koupání
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 6. 2007 11:31:39
Odpovědět s citátem

Ahoj Sany,
to je dobře, že už to koupání zvládáte v pohodě. Já mám doma 3 sphynxe a koupání je individuelní. Nejvíc se mastí a špiní bílá (nebo je to na ní víc vidět) tu bych mohla koupat denně. Většinou to zvládám tak 1x za 1-2 týdny, jak kterou. Teď když je teplo, tak by to bylo potřeba častěji, ale myslím, že to děláš správně. Otřít vlhkou žínkou a vykoupat až se ti to bude zdát potřebné. Když máš jen jednoho, tak to není takový problém a já si to vždycky užívám jako s miminkama Smile
Pohlaď ho za mě kluka naháčka, já mám jen holky.
_________________
Radka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: Re: Koupání
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 6. 2007 5:51:23
Odpovědět s citátem

Radka Kašparová napsal:
Ahoj Sany,
to je dobře, že už to koupání zvládáte v pohodě. Já mám doma 3 sphynxe a koupání je individuelní. Nejvíc se mastí a špiní bílá (nebo je to na ní víc vidět) tu bych mohla koupat denně. Většinou to zvládám tak 1x za 1-2 týdny, jak kterou. Teď když je teplo, tak by to bylo potřeba častěji, ale myslím, že to děláš správně. Otřít vlhkou žínkou a vykoupat až se ti to bude zdát potřebné. Když máš jen jednoho, tak to není takový problém a já si to vždycky užívám jako s miminkama Smile
Pohlaď ho za mě kluka naháčka, já mám jen holky.


Ahoj Radko,
Mumik Ti děkuje. Koupání si taky užíváme a někde tady jsem se dočetla o Tvé masáži břicha. Tak tu mám od Mumika taky. Ze začátku jsem nevěděla co se děje a jestli je to normální, ale když jsem si přečetla tvůj příspěvek, tak jsem zajásala, že nejsme sami.Když ho to chytne, tak šlape zelí (jak tomu říkám) a přitom vrní, ani oblečení nevadí klučíkovy.
Jsem ráda, že si mužem takhle vyměňovat zážitky, je to kočičina (psina) co všechno naše nahatky dovedou.

A s Muminkem posíláme pomuchlání Tvým holčinám nahatým.
Very Happy
_________________
Sandra a Mutinci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top