Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

krmení kotěte


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
iva
Anonymní





Předmět: krmení kotěte
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 8. 2005 16:19:59
Odpovědět s citátem

Když dám kotěti ráno do misky trochu konzervy mám mu to mechat až to sní ,nebo to mam po 1hod.odstranit.On to ji jak /SERIAL/třeba celé dopoledne.A co ještě bych mu mohla kromně konzerv a granulí dávat.Kocourek má 10 týdnů a máme ho 5 dnů.Díky.
Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: krmení kotěte
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 8. 2005 18:24:44
Odpovědět s citátem

Granulky jsou základ, ty nehávám po clý den i v noci volně přístupné, večer dávám syrové přemražené hovězí nebo kuřecí maso(vyjde levněji než konzervy) nebo konzervu.Taky ji nesní hned, nechávám to tam klidně ležet dýl( i několik hodin) a oni si to postupně dobaští.Z masa se můýe dávat ještě syrové koňské-taky přemražené,vepřové nutno povařit, pozor na játra, s těmi opatrně, nedávat často-hrozí předávkování vit.A.Někdo říká, že i kuřecí se musí povařit,kvůli salmoneloze,ale co vím ,kdo dává syrové,tak s tím péroblém u koček neměl.Syrové maso by mělo být alespoň dva dny přemražené.Není nutno kupovat extra libové, dobrá je třeba hovězí kližka-ta vazivová vlákna, co tam jsou, tak by měla při kousání čistit zoubky.Některé kočičky si smlsnou na rybě-tuňk ve vl. šťávě,nebo filé-pozor na kosti.Kotěti můžete dát i mlíčko, ale některé kočky ho nesnáší a mají po něm průjem-lepší je neslazená tatra,nebo specielní mléko pro kočky -ve zverimexech.Dospělé kočky mléko nepotřebují.Nedvejte salámy šunku,sýry a jiná lidská jídla, je tam hodně soli a to může poškodit ledviny.Jinak musíte zkoušet, co bude vašemu koťátku chutnat.J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 8. 2005 18:27:00
Odpovědět s citátem

Fuj, to tam mám překlepů- omlouvám se.Nejsem na tuto klávesnici zvyklá.Smile))))
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
našeMia



Založen: 25.06.2007
Příspěvky: 16

Předmět: Re: krmení kotěte
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 6. 2007 7:45:33
Odpovědět s citátem

Moc ráda bych se zeptala na něco obdobného.
Naši prdelku ještě doma nemáme, ale všude jsem četla, že granule od malinka jsou naprosto v pořádku (dostaneme Miu v 8týdnech), ale chovatel mi řekl, že granule určitě ne, že POUZE konzervy. Proč???
Vždyť jsem našla tolik krmení od 0 věku...
Já mám již koupený Proplan pro koťátka, protože je považuji za NEJ jak pro psy tak pro kočky.
Co myslíte Question


Dík moc za info. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: krmení kotěte
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 6. 2007 8:06:06
Odpovědět s citátem

Asi záleží na přístupu jednotlivých chovatelů koček, někteří prostě preferují syrové maso, někteří granule, někteří konzervy.
Určitě bych ale do jídelníčku kvalitní granule (kterými ProPlanky jsou) bez obav zařadila, musí být k dispozici dostatek míst vhodných k pití, protože na jednu stranu sice nejsou úplně přirozenou stravou (v přírodě granule holt nenajdete), ale na straně druhé je v nich vyvážený poměr všech živin potřebných pro zdravý růst kočiny, a těžko, pokud nehodláte kočce veškeré živiny odvažovat, vyměřovat a zjišťovat, toho poměru docílíte normální stravou.
Konzervy je také dobré dávat, protože díky nim dostane do organismu kočka vlhkost, vodu. Nicméně přecejen pokud by kočina byla náchylnější na problémy se zoubky, granule sundavají při chroupání zubní plak a zoubky čistí, u konzerv díky měkkému složení tento efekt není.

Diskutabilní je to "Nej" u granulí a celkově krmiv, každý majitel má tendence protěžovat zrovna tu značku, která vyhovuje jeho kočinám. Nicméně které granule jsou pro Vaší kočičku, či pejska ty "Nej", to zjistíte v průběhu doby Smile

Přeji hodně radosti s novou kočičkou!

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
našeMia



Založen: 25.06.2007
Příspěvky: 16

Předmět: Re: krmení kotěte
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 6. 2007 8:19:08
Odpovědět s citátem

Diky moc za rady. Co znamena "musí být k dispozici dostatek míst vhodných k pití"??
Myslela jsem, ze ma jedno misto na piti a krmivo, jednu a jednu misku...v mem pripadne zasobniky, aby mela stale po ruce (po tlapkach) co potrebuje....Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: krmení kotěte
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 6. 2007 8:25:22
Odpovědět s citátem

No jsou kočičky, které se do pití moc neženou, takže je dobré umístit misky třeba na dvě, tři místa v bytě. Misky s vodou by neměly být vedle misky s jídlem.
Náš Maxíš třeba pije z misek položených na pračce a na vaně, Rubka z misky v pokoji, kde ale takřka vůbec nepije Maxíš. Některé kočičky pijou např. z konvice na zalévání kytek, ze skleničky zapomenuté na stole, vylizují vodu z vany či sprchového koutu ... prostě dle libosti ... je dobré, aby míst k pití bylo víc především kvůli zdravému močovému ústrojí.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (34x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Debakl (21x)
4
HCM u koček - program PawPeds (21x)
5
Zlomek vteřiny (21x)
6
Byl jsem hubenej a mrňavej (20x)
7
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (18x)
8
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (17x)
9
Na domácí frontě klid? (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top