Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

2 holčičky


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Pandorea



Založen: 11.07.2007
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha

Předmět: 2 holčičky
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2007 23:20:40
Odpovědět s citátem

Crying or Very sad Dobrý večer, mám 2 kočičí holčičky a po roce a půl nevím co dělat. Umřel nám peršan kocour a tak jsem si pořídila černou malou kočičku z útulku a protože mám kamarádku dobračtu tak jsem od ní dostala další skoro stejně starou, ale venkovskou. Vše probíhalo jeden a půl roku v pořádku. Jsou vykastrované, zdravé, hravé a čistotné. Prostě moje zlatíčka!
------------------------------------------------------------ Ale před týdnem já .......... jsem věšela prádlo a tu venkovskou jsem omylem zavřela na 2hod. na balkoně. Manžel si toho náhodou všiml a tak jí pustil domů. No a v té chvíli začalo peklo! Ta co byla doma tu druhou nepoznává, bojí se, syčí, mručí, počůrává se a já nakonec volala na veterináři, kde jsem koupila za 720Kč do zásuvky odpařovač s feromony Feliway, který nepomohl. Včera jsem po týdnu vymýšlení odvezla obě ke kamarádce, která má vykastrovaného klidného a hravého kocoura. Zoufalý pokus. Cizí prostředí a kočka navíc! Zatím se dostavil jeden úspěch, syčí ale nepočůrává se. V práci dělám kopance, doma mi je smutno a pořád volám kamarádce co holčičky? Tak a ted prosím radte. Vynadáno jsem dostala i od sebe, ale tím to nevyřeším. Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Laalaa



Založen: 02.01.2006
Příspěvky: 55
Bydliště: Jinočany

Předmět: kde požádat o radu
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2007 11:18:05
Odpovědět s citátem

Zkuste se podívat na tyto www stránky www.chovani.info . Paní Žertová Vám ráda poradí klidně i po e-mailu.

Já bych odhadovala, že kočička venku změnila svou pachovou stopu - něčím načichla. Možným řešením by bylo kočky navonět - nasmradit něčím stejným, třeba veterinární dezinfekcí.

U Vaší kamarádky se chovají jak? Nebylo by lepší vzít je zpátky domů a kočky na sebe postupně nevykat? Každou zavřít v jiném pokoji a pak postupovat jako při prvním seznamování.

Určitě ale počkejte na vyjádření paní Žertové, než se budete řídit mou radou vzít kočky zpátky domů.

Držím palečky aby to dobře dopadlo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
MaxKatka



Založen: 07.11.2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Hodonice okr. Znojmo

Předmět: Re: 2 holčičky
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2007 13:20:35
Odpovědět s citátem

Ahoj, na tomhle příběhu je hodně zajímavého a zároveň divného... Nechápu, jak po dvou hodinách (kdyby to byly dny, ale hodiny) jedna druhou nemá ráda... Kočka nezmění povahu z hodiny na hodinu!!!

Nevím, co se mohlo stát, ale není řešení je odvést někam pryč!!!! Vemte je domů!!! Vůbec jste nedomyslela, že jim nabouráte jistotu domova!!! Musel to být šok, se najednou ocitnout někde úplně jinde, než na co byly za 1,5 roku zvyklé!!! Co jste si od toho slibovala? Nejde mi to do hlavy... Rolling Eyes

Pokud si nijak neubližují, tak si myslím, že si časem zase zvyknou... a to že čůrá jinam než má, přidejte jim druhý záchod ať má každý svůj!!!
_________________
Katka, Damča (2) a Pišta (2)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pandorea



Založen: 11.07.2007
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha

Předmět: Re: kde požádat o radu
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2007 20:58:39
Odpovědět s citátem

Laalaa napsal:
Zkuste se podívat na tyto www stránky www.chovani.info . Paní Žertová Vám ráda poradí klidně i po e-mailu.

Já bych odhadovala, že kočička venku změnila svou pachovou stopu - něčím načichla. Možným řešením by bylo kočky navonět - nasmradit něčím stejným, třeba veterinární dezinfekcí.

U Vaší kamarádky se chovají jak? Nebylo by lepší vzít je zpátky domů a kočky na sebe postupně nevykat? Každou zavřít v jiném pokoji a pak postupovat jako při prvním seznamování.

Určitě ale počkejte na vyjádření paní Žertové, než se budete řídit mou radou vzít kočky zpátky domů.

Držím palečky aby to dobře dopadlo.



Děkuji za odpověd. Holčičky jsem se pokusila navonět přípravkem který používám na škrabadlo. To nepomohlo!
A po dohodě s vet. který usoudil že bude lepší postupné zvykání tak i to jsem vyzkoušela. Jo a ještě tím peklem jsem myslela že se napadají a dost ošklivě se perou. A poslední věc. U kamarádky se zatím neperou, chodí čůrat a papají, ale na sebe sice nereagují tak agresivně, ale na kamarádčov to zatím nevypadá. Jednotlivě se chodí mazlit a celkově se zdá že změna prostředí po psychické stránce spíš prospěla. Nejsou tak vystresované a klidně spinkaj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pandorea



Založen: 11.07.2007
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha

Předmět: Re: 2 holčičky
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2007 21:49:26
Odpovědět s citátem

MaxKatka napsal:
Ahoj, na tomhle příběhu je hodně zajímavého a zároveň divného... Nechápu, jak po dvou hodinách (kdyby to byly dny, ale hodiny) jedna druhou nemá ráda... Kočka nezmění povahu z hodiny na hodinu!!!

Nevím, co se mohlo stát, ale není řešení je odvést někam pryč!!!! Vemte je domů!!! Vůbec jste nedomyslela, že jim nabouráte jistotu domova!!! Musel to být šok, se najednou ocitnout někde úplně jinde, než na co byly za 1,5 roku zvyklé!!! Co jste si od toho slibovala? Nejde mi to do hlavy... Rolling Eyes

Pokud si nijak neubližují, tak si myslím, že si časem zase zvyknou... a to že čůrá jinam než má, přidejte jim druhý záchod ať má každý svůj!!!


Ahoj a také děkuji za odpověd a doporučení. Kdyby toto chování nebylo divné, tak bych tady nepsala. Netuším proč po 2hod!!!! se dokáže změnit vztah mezi holčíčkama které spolu vyrustají. 12 let mám stejného veter., který navštěvuje ZOO a má specializaci na kočk. šelmy. Proto mu důvěřuji.
------------------------------------------------------
Kočka nezmění povahu z hodiny na hodinu!!!
------------------------------------------------------
Tak to jsem si taky myslela! Tak proč? Nepíšu sem o radu proto abych lhala. Vet. mi vysvětlil, že může ve stresu nastat zkrat. Naše holčičky denně pozorovaly kočky ve vnitro bloku a je prý možné, že se domívají o vniknutí vetřelce na jejich ůzemí.
A ohledně čůrání, tak to bylo ze strachu při praní, kdy lítalo nádobí, záclony atd...... Mám ráda zvířata, ale po 1roce zrekonstr. byt si nenechám zničit. A co jsem si slibovala?
Třeba to, že v cizím prostředí se k sobě zase přimknou. Jsou pryč 3 dny! Výsledek je mnohem lepší. Strachy nečůrá!
Ale určitě věřím tomu, že není tak nervozni a tolik se nebojí, jinak by nepapala a nemazlila se s mojí kamarádkou, kterou zná. Jenom na sebe si zatím nezvykají, ale to se může změnit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: 2 holčičky
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2007 6:57:49
Odpovědět s citátem

Musím říct, že po přečtení příspěvku jsem taky byla zaskočená, jak je možné, že po dvou hodinách dojde k takové dost radikální změně a nějak mě k tomu tématu nic nenapadlo. Snad že muselo jít o nějaký extrémní projev obrany či obav o teritorium a změnou prostředí vlastně obě nárok na teritorium ve Vašem bytě ztratily.

Ale je vidět, že někdy zdánlivě nesmyslné řešení může přinést ovoce; pokud opravdu je u kamarádky situace klidnější, je to dobře, a určitě ještě napište, jak pokračujete se sbližováním, obzvlášť po přinesení zpět do Vašeho bytu. Samotnou mě zajímá, jak to dopadne a jestli Vás třeba nakonec nenapadne, co vlastně bylo příčinou vzniku problému a jestli se neprojevil ještě nějaký jiný problém, např. zdravotní, s odstupem člověk kouká zpětně na věci jinak a s novými zkušenostmi si umí věci líp vysvětlit.

Držím palce, ať se situace zklidní.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.


Naposledy upravil April dne 13. 7. 2007 8:14:12, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2007 8:09:41
Odpovědět s citátem

Ano, jestli smím poprosit, určitě napiště pokračování, jak situace probíhá dál. Něco takového slyším poprvé a nenapadá mě nic, co bych poradila. Držím Vám palce, ať se kočičky zase sžijou.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (34x)
2
Zajímavá škrabadla a pelíšky (16x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (15x)
4
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (14x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top