Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kocourek se nám nemyje

Fórum: Srst, kůže

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: Kocourek se nám nemyje
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2007 7:47:01
Odpovědět s citátem

Od té doby, co měl Dominik problémy s vřídky v tlamičce se nám přestal mýt. Už nevíme co dělat, i veterinář kroutil hlavou. Mytí patří k základním "instinktům" koček, je to pro ně vrozené, myjí se velice často a důkladně. No a nám se prostě nemyje. Dřív se myl normálně, ale od té nemoci na to kašle. Umyje si přední tlapky, oči, uši, pod krkem a končí. Na veterině mi řekli, že je líný otáčet devět kilo váhy, tak na to prdí. Ale takhle už to dál nejde. Chlupy má v šíleném stavu, je celý mastný, plný lupů. Vypadá hůř než toulavé kočky. Musím ho neustále česat, protože strašně pelichá no a minulý týden jsem mu na zadku našla tři "dredy", který nešli rozčesat a museli jsme je vystříhat Shocked - a to maini neplstnatí. Už jsem bezradná, zkoušela jsem mu na záda máznout něco co mu voní, aby si to slízal a on ví že to tam má a nic. Nebo jsem ho zmočila mokrýma rukama - kočka nesnáčí když je mokrá, takže se intenzivně vymývá a on nic. Prostě je jak kdyby mu to tělo nepatřilo.
Veterinářka nám poradila šampon Lactaderm, který pomůže pokožce, ale to nic neřeší? Co s ním dál? Nedělá nic jiného než pořád jí a jí a jí. Musím už schovávat granule, protože je schopný se celý den jen krmit. Fugo moc nejí a tak vše sní přes den Dominik.
Dost mě to mrzí, kočka jejíž srst má být krásná, lesklá, huňatá je slepená, mastná plná lupů a jemu je to prostě fuk. Nesetkal jste se s tímhle někdo? Nemáte nějakou radu? Koupáním se tohle nevyřeší a když se mýt nebude, tak nevím co z něj za chvíli bude.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kocourek se nám nemyje
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2007 8:59:23
Odpovědět s citátem

Můj soukromý dojem z toho je, že má Dominik nějaký vnitřní problém - absence vitamínů nebo nějakých živin, které se projevují tou srstí, částečně se ten vzhled dá asi přičíst jeho lenosti se pořádně očistit, ale zkusila bych mu dodávat nějaké vitamíny a určitě ho koupat v nějakém šamponu určenou pro problematickou pokožku.
Jaké granule podáváte? Co zkusit nějaké pro citlivou pokožku nebo pro kvalitní srst?
Např.
http://www.royalcanin.cz/index.php?go=page&id_page=120
http://www.royalcanin.cz/index.php?go=page&id_page=125
http://www.avet.cz/pet%20special_fel.php#skin

Myslím, že problém se srstí spíš naznačuje nějakou nerovnováhu v těle, protože i u lidí platí, že špatná strava se projeví na pleti či vlasech.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Radka Kašparová



Založen: 03.02.2006
Příspěvky: 27
Bydliště: Červený Kostelec

Předmět: Re: Kocourek se nám nemyje
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2007 9:09:50
Odpovědět s citátem

No přiznám se, že jsem se s tím nikdy nesetkala, spíš souhlasím s tím, že tam bude ještě nějaký jiný problém. Každá kočka se myje a když ne tak je nemocná, náš Amon byl teď docela dost nemocný a taky měl hodně špatnou srst,spoustu lupů a moc se nemyl, ale už se zase dává dohromady, bohužel jsem mu musela spoustu dredů ostříhat, ale na výstavy s ním už nechodím tak mu to doroste a přestože má 11kg tak se meje, dělají mu potíže akorát ty zadní části Smile. Pokud už je dospělý mainecoon a má 9 kg a je popřípadě vykastrovaný, tak by se rozhodně neměl přejídat. Ale rozhodně bych se zkusila s vetem poradit, jestli nemůže být nějak nemocný. Ještě mě napadá, jestli není v depresi. Jakou má náladu? Má chuť se občas pomazlit nebo se spíš schovává a vyleze jen na záchod a na jídlo?
_________________
Radka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2007 9:20:13
Odpovědět s citátem

Právě, že je naprosto v pořádku. Normálně jí - jídlo vyžaduje pořád. Hraje si, honí se s Fuginem. Normálně se mazlí a je zvědavý. Prostě se chová stejně jako se choval vždy. Testy co dělali na veterině dopadli o.k., granule krmím střídavě - hills, mastery, RC, Eucanuba. Střídám tak po měsíci, protože to už se kočinám přejí a odmítají je. Dostávají hovězí maso, přemražené, kapsičky a konzervy. Vita pastu nemám, Dominik žádnou pastu nepřijme. Ještě jsem nezkoušela takový ten vitaminový sprej do vody či jídla, tak ten koupím.
Já osobně si nemyslím, že tohle je nedostatkem vitamínů či jiným zdravotním problémem - vždyť se píše, že kočka když má bolesti, tak se líže - z nervozity se také líže. On prostě o tu srst nemá zájem. Ale Fugina myje toho už jsem si několikrát všimla. Nechápu to.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Radka Kašparová



Založen: 03.02.2006
Příspěvky: 27
Bydliště: Červený Kostelec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2007 9:25:20
Odpovědět s citátem

Tak to už teda fakt nemám žádný nápad, možná se zkusit ještě spojit s nějakým odborníkem co se zabývá psychologií koček, jestli by neměl nějakou radu, žádného neznám, ale na internetu se dá najít skoro cokoliv.
Přeju hodně úspěchu při řešení problému a dejte sem pak vědět, jak to pokračuje, docela by mě to zajímalo, protože jsem vážně nic takového neslyšela.
_________________
Radka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2007 9:28:14
Odpovědět s citátem

Ten vnitřní problém nemusí být bolestivý ani nikterak akutní, může to být jen nějaká nerovnováha minerálů, vitamínů, živin; a to se může projevit špatnou srstí.
Je také možné, že je to reakce kůže na tohle zmatený počasí - nijaká zima, pak pařáky, teď zase chladno v období, které běžně bývá teplé ...
Asi budete muset vzít zodpovědnost za jeho srst na svá bedra a pořádně ho okoupat v šamponu pro problematickou kůži a doufat, že je to jen zevní problém.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2007 9:46:10
Odpovědět s citátem

Díky, jen nevím co vybrat za ty vitamíny - pastu mi nepozře, jedině násilím a nerada bych aby se k tomu ještě stresoval. Takže nějakou vodičku a nejlépe bez příchutě, jinak to do něj taky nedostanu.

Nerovnováha živin by asi vysvětlovala špatnou srst kdyby se u ní i myl. Na veterině mi řekli, že špatná kvalita srsti je zřejmě způsobena tím, že o ni nepečuje. Doporučili mi ten lactaderm a pořádně vyčesávat aby s tím neměl tolik práce. No a taky řekli, že to může opravdu být tou leností, jinak že je to opravdu divné. A také doporučili granule na srst, ale nevím jak to zkloubit - chtěla jsem najet na light řadu či řadu pro kastráty - kvůli jeho žravosti a také strachu z problémů s močí. Mám tedy podávat nějaké pro kastráty + nějaké sensitive skin? Třeba ty RC nebo Hills?

Ještě sem rovnou přidám dotaz na krmení. Ráno třeba Domiš sní misku s jídlem - dávám jeden pytlíček (100g) napůl. Většinou vylíže šťávu a sní pár kousků a zbytek nechá. Není to tak vždy, ale většinou ano. Má radši granule, fugo je zase spíš na to "mokré". No a ráno se Domiš nají a hned potom se ještě vrhne na granule. Když jsme doma, tak Fugo se u misky s granulemi za celý den objeví tak 2x, Dominik když nespí, tak se pořád krmí. Misku jsem několikrát přes den schovala a dala až večer a Fugo stejně jíst nešel a první kdo se cpal byl Dominik. Fugo je jak nit a on je jak válec, takže ho musíme zhubnout, jen si nevím rady jak, když jeden jíst potřebuje a druhý zase ne. Ach jo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Radka Kašparová



Založen: 03.02.2006
Příspěvky: 27
Bydliště: Červený Kostelec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2007 9:57:15
Odpovědět s citátem

To krmení se dá zvládnout, Fugovi dávat misku nebo něco na přilepšení kdykoliv se ukáže v kuchyni Smile a Dominikovi dát jen tolik kolik by měl sníst, až to sní tak má smůlu, další jídlo bude až ráno. Já mám doma 4 kočky a z toho dvě mají různou dietu, kterou nesmí ostatní a jedna je těhotná, tu se snažím naopak vykrmit. Prostě se jí ráno, v poledne a večer a každý dostane svou misku se svým žrádlem, co nesní to schovám na další chod. Byla jsem z toho ze začátku nešťastná, ale celkem jsme si na to zvykli, já i kočky
_________________
Radka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2007 10:05:10
Odpovědět s citátem

Tak to máte můj obdiv. Já krmím tak, že ráno dostanou každý své jídlo. No a z vlastní zkušenosti vím - běda jak má každý v misce něco jiného. To je pak zajímá jen to, co má ten druhý a lezou si do talířů.
Granule měli k dispozici celý den, jenže teď když jsem byli týden doma, vidím, že všechny končily v Dominikovi, takže jsem je párkrát schovala. No a jak píšete, když se Fugo objevil v kuchyni, vyndala jsem misku a nabídla mu. No a v ten moment se přiřítil i Dominik, který spal vedle v místnosti a šel jíst on. Takže pak koukal jako tele, proč jako Fugovi nabízím a jemu ne. No budem holt muset zatnout zuby a vydržet to.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2007 10:56:24
Odpovědět s citátem

Ahoj Verunko,

samozřejmě Domíše neznám, ale taky bych si přisadila na nějaký problém buď v duši nebo nějakou nerovnováhu. Někteří savci, ostatně včetně lidí i koček mají občas tendenci k "duševnímu masochismu", který se může projevovat různě.
Co zkusit kontaktovat třeba homeopata? Homeopatie by v tomto případě mohla pomoci. Skvělé zkušenosti máme s MVDr. Jiřičkou.
Zatím bych kocoura pravidelně koupala, česala, krmila nějakými granulemi Hair & Skin a přidávala pastu Vitapet.
Nám se takhle nechtěla mýt Bezinka, když byla smutná, ale je krátkosrstá, takže to nebyl takový problém, každý večer jsem ji přejela mokrým ručníkem a byl pokoj. Naštěstí se zase dala brzo do pořádku.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2007 11:00:33
Odpovědět s citátem

Ještě mě napadlo, že některé kočky bývají otupělé z tloušťky a přežírání. Možná by nebylo úplně od věci krmit nějakou dobu méně a dávat jídlo na neobvyklá místa, aby se musel kocour víc snažit.
Ale sama bych asi kontaktovala homeopata nebo zvířecího psychologa.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2007 12:54:51
Odpovědět s citátem

Adéla: děkuji, no já se právě přikláním k té otupělosti z tloustnutí a přežírání. Takže zkusím granule na srst + dietní, vitamíny a menší dávky krmení. A koupání - což nevím jak provedeme, máme jen nízkou vaničku, takže nevím jak ho v ní udržíme.
Ještě mě napadá - nemohlo by to být tím, že se třeba nudí? V malém bytě? Máme 1+1, takže jestli třeba není smutný z toho. I když to je blbost, to by začlo už dřív a ne po 15ti měsících.
Teď kupujeme šplhadlo gandalf z www.prokocky.cz. Je přímo pro mainy, hodně stabilní a vysoký 2m - stávající šplhadlo jsme museli položit, protože ho převraceli i když se upevnilo, tak snad mu udělá radost.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2007 13:30:38
Odpovědět s citátem

Těžko říct, nudit se může, ale když tam má ještě Fuga, tak určitě rozptýlení má. Nové škrábadlo kluci určitě ocení a každé rozptýlení také.
Je Domíš kastrovaný? Nekastrovaní kocouři někdy vypadají trochu nevábně, mívají mastný ocas a v době toužení po kočkách se o sebe nijak zvlášť nestarají. I to by mohla být příčina.
Co ho brát ven na vodítku?
Každopádně by to chtělo vyloučit zdravotní problém a upravit stravu, nenechávat jídlo volně k dispozici.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2007 13:45:32
Odpovědět s citátem

Kastrovaný je, ven nechodí. Opravdu to vše začalo s tou nemocí a po ní to trvá stále. Je možné, že si odvykl se mýt??? Je toto vůbec u kočky možné? Pořád mi to nejde do hlavy - a to i vzhledem k tomu, že Fuga myje (sice jen hlavu, ale myje).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2007 14:08:57
Odpovědět s citátem

To fakt nevím, ale možné je všechno. Zkusila bych toho homeopata nebo zvířecího psychologa. Třeba si tehdy zafixoval, že ho mytí bolí, tak to radši nedělá..
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2007 14:12:38
Odpovědět s citátem

To mě také napadlo - pamatuje si tu bolest s tím spojenou, to by možná také mohlo být ono. Veterinářka říkala, že ty léze co měl na jazyku musely být šíleně bolestivé samy o sobě.
Napadlo mě zda by na toto nepomohl přípravek Feliway jak se o něm hodně píše. Třeba by mu to mohlo nějak uklidnit psychiku, já nevím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavla1



Založen: 16.02.2007
Příspěvky: 66
Bydliště: Pardubicko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2007 18:46:47
Odpovědět s citátem

Krmila jsem kočky kotěcími granulemi Hills a Iams. Poslední dobou začal mít Koko problémy se srstí, tak jsem koupila Hills pro citlivou pokožku a už po 2 týdnech vidím docela dost velké zlepšení.
Vzhledem k tomu, že Koko žere teď ty dospělácké pro citlivou pokožku a Amálka pořád kotěcí, přešli jsme na krmení 2x denně - oba si na to docela rychle zvykli, i když předtím měli granule k dispozici po celý den. Smile
_________________
Pavla
http://www.kocicinadeje.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Radka Kašparová



Založen: 03.02.2006
Příspěvky: 27
Bydliště: Červený Kostelec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 7. 2007 5:00:06
Odpovědět s citátem

k tomu Feliway, my jsme ho vyzkoušeli, když naše kočka upadla do deprese v době naší nepřítomnosti (dovolená) není nijak cítit pro lidi a kočce se zlepšila nálada téměř hned jak jsme to zastrčili do zástrčky. Vypadá to úplně stejně jako ty přístrojky na komáry akorát to stojí docela dost peněz. Nedokážu ale říct jestli to Dominikovi pomůže. Vylučuje to feromon, který u koček navozuje pohodu a dobrou náladu.
_________________
Radka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 7. 2007 6:19:59
Odpovědět s citátem

Já jsem právě myslela, že kdyby měl nějaký psychický problém - třeba kvůli vzpomínkám na tu bolest při nemoci, tak že by mu to mohlo pomoci. Také mě napadlo, že ho dost štve Fugo - všude musí být první, vše zabere první, když jdu mazlit Dominika, tak Fugo chodí okolo a řve jak blázen a cpe se mi pod ruce. Dominik pak uteče. Fugo se mazlí pořád, leze nám na klín a nedá pokoj. No a když pak chci jít mazlit Dominika, aby mu to nebylo líto, tak se tam stejně vetře i Fugo a to takovým stylem, že Miki jde radši pryč.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 7. 2007 6:26:24
Odpovědět s citátem

No myslím, že tipů tu už padlo hodně, tak možná by to chtělo tedy zvažovat postupné vyzkoušení.
Pokud se přikláníte k psychickému problému, zkuste Feliway, když nezabere ten, můžete zkusit i Bachovu květovou terapii, pak zvířecího psychologa, příp. homeopata a pokud by nedošlo ke zlepšení, vzít v úvahu i nějaký fyziologický problém, příp. problém s typem granulí. Přesto bych vzhledem ke stavu jeho srsti použila nějaký kvalitní šampon na kožní problémy a pořádně ho okoupala, mainky by měly mít rády vodu, tak by z toho nemusela být potopa.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 7. 2007 6:48:56
Odpovědět s citátem

Nemáte někdo zkušenosti s těmito vitamíny - http://www.hafani.cz/phytovet-skin-and-coat-herb-mix/d-86464/ . Ty jsou přímo na kožní problémy.

Mám objednané RC hair and skin a pevně doufám, že se to začne časem lepšit, Domiš vypadá jak koště. Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Radka Kašparová



Založen: 03.02.2006
Příspěvky: 27
Bydliště: Červený Kostelec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 7. 2007 6:59:02
Odpovědět s citátem

jen jestli můžu ještě něco podotknout, tak opravdu na něj zkoušet ty různé nápady postupně, jinak to pro něj bude moc změn najednou a vy stejně nebudete vědět co zabralo
_________________
Radka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
LinaInverse



Založen: 05.02.2007
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 7. 2007 19:07:48
Odpovědět s citátem

Robili ste Dominikovi biochemiu krvi a mocu? Macicky su experti na znasanie bolesti a velmi casto trpia dlho, kym si ich majitel vsimne, ze nieco nie je v poriadku, pretoze len pri velmi vaznych stavoch sa prejavia choro...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2007 11:01:38
Odpovědět s citátem

Biochemii krve měl dělanou v březnu, moč také. Vše měl v pořádku, jen hodnotu keratininu měl zvýšenou asi o tři jednotky. Myslím, že má být hodnota 100 a on měl 103. Pak už jsme další rozbory nedělali.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LinaInverse



Založen: 05.02.2007
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2007 20:00:25
Odpovědět s citátem

Od marca presli 4 mesiace a medzitym sa mohli hodnoty vyrazne zmenit. Ja viem, ze odber krvi je dost neprijemny, ale vyrazne napovie, co sa deje.
Ked ste posledne robili biochemiu Dominikovi bral uz vtedy nejake lieky? (teda v obdobi pred biochemiou?)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2007 8:51:08
Odpovědět s citátem

Myslím, že předtím už léky bral. Napřed léčili ty vřídky protože mysleli, že jsou mechanického původu. Když se to nelepšilo, vzali moč a udělali biochemii krve. Vzhledem k tomu, že je Dominik jinak naprosto v pořádku, bez náznaku jakékoli změny, na krev ho vláčet nebudu. Přijde mi to jako zbytečný stres. Vím, že to hodně poví, ale to by pak člověk mohl jezdit na krev každý měsíc a vzhledem k tomu, že je to pro kočky dle veterinářky šíleně bolestivé a velmi stresující, tak ho tam prostě znovu po tom čím si už prošel tahat nechci, když je jinak naprosto o.k. Je to tak měsíc co se vzpamatoval a přestal se schovávat pod gauč kdykoli jsme se oba ocitli v obýváku kde je přepravka. Byl vystresovaný z těch návštěv veterináře a šíleností co mu tam dělali. Jsem ráda, že je o.k. a nechci ho do toho tahat znovu. Dám vyšetřit moč, ale rozbor krve nechám až na dobu, když se mu ta kůže nezlepší po vitaminech, granulích a koupání.

Naposledy upravil Verunka dne 13. 7. 2007 8:53:53, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2007 8:52:04
Odpovědět s citátem

Myslím, že předtím už léky bral. Napřed léčili ty vřídky protože mysleli, že jsou mechanického původu. Když se to nelepšilo, vzali moč a udělali biochemii krve. Vzhledem k tomu, že je Dominik jinak naprosto v pořádku, bez náznaku jakékoli změny, na krev ho vláčet nebudu. Přijde mi to jako zbytečný stres. Vím, že to hodně poví, ale to by pak člověk mohl jezdit na krev každý měsíc a vzhledem k tomu, že je to pro kočky dle veterinářky šíleně bolestivé a velmi stresující, tak ho tam prostě znovu po tom čím si už prošel tahat znovu. Je to tak měsíc co se vzpamatoval a přestal se schovávat pod gauč kdykoli jsme se oba ocitli v obýváku kde je přepravka. Byl vystresovaný z těch návštěv veterináře a šíleností co mu tam dělali. Jsem ráda, že je o.k. a nechci ho do toho tahat znovu. Dám vyšetřit moč, ale rozbor krve nechám až na dobu, když se mu ta kůže nezlepší po vitaminech, granulích a koupání.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (31x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Britská krátkosrstá kočka (12x)
5
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top