Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Co do přepravky na delší cestu


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
IMI



Založen: 15.07.2007
Příspěvky: 26

Předmět: Co do přepravky na delší cestu
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2007 22:23:06
Odpovědět s citátem

Ahoj, prosím o dobré rady na začátečnický dotaz - všude jsem našla rady jak na přepravu v konkrétních situacích - kočka se bojí do přepravky, je jí horko, zima...

Já potřebuju vědět ten úplně začátečnický začátek. Máme zamluvené kotě, máme objednanou přepravku. Pojedeme autem odhadem asi 5 hodin, na zadních sedačkách máme dvě malé děti v autosedačkách. Kam se přepravka dává? Pod nohy, na sedadlo? Co se kočce dává dovnitř (teoreticky máme objednanou přepravku s 1 ks mističky upevnitelné na dvířka, takže počítám na vodu a papat by dostala asi až doma) - mám jí tam dát nějaké hračky? Co je nejpraktičtější použít jako pelíšek a co se dává pod kočku na delší cestu jako podestýlka? Jak to tam připevnit, aby to drželo pod kotětem tam,kde by to mělo držet?

Je vhodné dávat kotěti před takto dlouhou cestou nějaká sedativa nebo nějaký kočičí kinedryl?

Pomohlo by něco, kdybychom nějakou dobu před odebráním kotěte donesli k chovatelce naši přepravku a námi "načichlý" pelíšek, nebo je to tak jako tak pro kotě takový stres, že je to vlastně jedno?

Díky za odpovědi
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Co do přepravky na delší cestu
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2007 6:16:42
Odpovědět s citátem

Přepravka by v autě měla být zabezpečená proti pohybu. Tj. na zadních sedadlech upevněná bezpečnostním pásem; přepravky mívají přímo úchyty, kam bezpečnostní pás připevnit. Je to nejjistější a myslím, že obzvlášť při pětihodinové cestě, kdy se může stát cokoliv, je dobré mít přepravku upevněnou.

Pokud nemáte v autě klimatizaci, tak do přepravky zamraženou petlahev s vodou, a i tu vodu na dvířka můžete nasadit, nicméně kotě bude asi vystreslé, takže nebude nejspíš ani pít, ani jíst.

Podle zkušenosti s přepravou našich koček - hračky jsou v přepravce bez efektu. Jako pelíšek můžete dát starší použitý svetr, aby natáhlo kotě pach vaší domácnosti, nebo nějaký obyčejný ruční. Pokud se ptáte na podestýlku na toaletu, tak ta nemá smysl, je možné, že nebude mít potřebu během cesty na toaletu, myslím, že by se to mělo dát zvládnout bez nehody.

Odvézt přepravku k chovatelce by možná efekt mělo, ale absolvovat 5ti hodinovou cestu kvůli přepravce, mi přijde zbytečné.

Do přepravky můžete nakapat pár kapek kozlíku lékařského, nebo sušenou šantu - jsou to věci, které kočkám povětšinou voní.

Určitě bych nedávala žádná sedativa ani nic podobné kinedrylu, sice je kotě drobné, roztomiloučké stvoření, ale není to porcelánová panenka, a cestu určitě zvládne.

Tak šťastnou cestu!

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2007 7:07:24
Odpovědět s citátem

ja by som tu petlahev obalila nejakou utierkou, aby to pri dotyku tak nechladilo a pokusila by som sa ju upevnit - ak pojdete cestou s mnozstvom zakrut, mohlo by sa stat, ze by flasa behala z jednej strany na druhu.
Ak mate strach, aby sa drobec nevycikal, mozete pod neho dat napriklad podlozku pre imobilnych pacientov alebo pre prebalovanie babatiek. Su to vlastne save podlozky velkosti utierky a ak aj sa vycika, bude v suchu...
my sme najdlhsie cestovali s macatom 3 hodiny a prezilo. Budte ale pripraveni na to, ze moze byt vystresovane, moze celu cestu mnaukat, dychcat s otvorenymi ustami. Snazte sa, aby v aute nebolo pekelne horuco ale na druhej strane by ste mali dat pozor, aby male prilis neofukol prievan.
Napriek tomu vsetkemu ho vytahujte z prepravky len v najnutnejsom pripade. Drzim palce a prajem vela radosti s novym macatom.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2007 7:31:47
Odpovědět s citátem

Souhlasím s tím co napsala April. Já s kočkami cestuji poměrně často a někdy i dost daleko, protože s nimi jezdíme na výstavy po celé republice i do zahraničí. Nedoporučuji dávat do přepravky mističku s vodou ani záchůdek - ten by překážel a kočka by ho zrejmě stejně nepoužila k určenému účelu. Spíš bych zkusila někdy uprostřed cesty udělat přestávku během které můžete kočičce nabídnout vodu. Pokud bude velké horko můžete kočku ochladit tím že jí budete otírat mokrým ručníkem. Půjde o koťátko a tak se může stát že se během cesty v přepravce počůrá, proto bych jako podložku doporučila spíš nějaký starší ručník a pro jistotu mějte aspoň jeden náhradní. Někteří chovatelé taky používají jako podložku do přepravky jednorázové přebalovací podložky. Počítejte s tím že koťátko bude po cestě mňoukat, ale rozhodně ho z přepravky nepouštějte do prostoru auta.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2007 9:45:33
Odpovědět s citátem

Souhlasím s tím, co už bylo uvedeno... Kdy kotě povezete? Počkala bych, až přejdou ty největší vedra, ať už už máte klimatizaci nebo ne. Zrovna včera jsme vezli 6 hodin dospělou kočku od kocoura a i v autě s klimatizací to bylo celkem náročné a nakonec jsme kočku museli dát na přední sedadlo a přímo na ní nasměrovat proud studeného vzduchu. Až pak se zklidnila a bylo jí dobře.
Nebo se s chovatelkou dohodnout a kotě od ní odvézt v noci nebo hodně brzo ráno.
Určitě to dopadne dobře, nebojte Smile Já jsem vezla kotě 4 hodiny a celou cestu v klidu prospalo.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Co do přepravky na delší cestu
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2007 12:48:30
Odpovědět s citátem

IMI napsal:
Ahoj, prosím o dobré rady na začátečnický dotaz - všude jsem našla rady jak na přepravu v konkrétních situacích - kočka se bojí do přepravky, je jí horko, zima...

Já potřebuju vědět ten úplně začátečnický začátek. Máme zamluvené kotě, máme objednanou přepravku. Pojedeme autem odhadem asi 5 hodin, na zadních sedačkách máme dvě malé děti v autosedačkách. Kam se přepravka dává? Pod nohy, na sedadlo? Co se kočce dává dovnitř (teoreticky máme objednanou přepravku s 1 ks mističky upevnitelné na dvířka, takže počítám na vodu a papat by dostala asi až doma) - mám jí tam dát nějaké hračky? Co je nejpraktičtější použít jako pelíšek a co se dává pod kočku na delší cestu jako podestýlka? Jak to tam připevnit, aby to drželo pod kotětem tam,kde by to mělo držet?

Je vhodné dávat kotěti před takto dlouhou cestou nějaká sedativa nebo nějaký kočičí kinedryl?

Pomohlo by něco, kdybychom nějakou dobu před odebráním kotěte donesli k chovatelce naši přepravku a námi "načichlý" pelíšek, nebo je to tak jako tak pro kotě takový stres, že je to vlastně jedno?

Díky za odpovědi
Já nejsem zkušený kočkomil,ale jednu zkušenost s převozem koťat mám.Když jsem si přivážela koťata domů,kočička moc vyváděla a hrozně mňoukala,mluvila jsem na ní a čím víc jsem mluvila tím větší bylo mňoukaní.Když jsem přestala mluvit,tak za chvíli i ona přestala mňoukat.Tato situace se opakovala úplně stejně,když jsme jeli k veterináři
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
IMI



Založen: 15.07.2007
Příspěvky: 26

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2007 13:39:31
Odpovědět s citátem

děkuji všem za odpovědi a dobré rady


na kinedryl jsem se ptala protože moje děti cestování bez něj nezvládají, tak mi tak nějak přišlo mládě jako mládě, ne že bych ho chtěla hned dopovat chemií Smile Auto je bez klimatizace, pet lahev dobrý nápad. Pojedem v srpnu, snad se počasí umoudří. Jsme domluvení s chovatelkou na návštěvě po cestě na dovolenou 14 dní před odběrem kotěte, tak bychom tam tu přepravku mohli dodat. Klid v autě bude asi problém, no snad se mládata nějak dohodnou Smile Těším se, ale zároven mám trému, určitě to znáte Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2007 14:56:06
Odpovědět s citátem

IMI napsal:
Smile Těším se, ale zároven mám trému, určitě to znáte Smile


Cestuji s kočkami poměrně často a někdy i poměrně daleko - vezla jsem autem kotě ze Švédska, z Holandska, jeli jsme s koťaty do Itálie.... Dělám to trochu jinak než dosud popsáno, ale čím větší paleta zkušeností, tím spíš si vyberete něco, co Vám bude vyhovovat. V každém případě, v autě bez klimatizace naplánujte cestu na večer nebo brzo ráno - nejen kotě, ani děti by nebyly v pohodě když je venku 35 stupňů... Okénka otvírat jen velmi optrně - kotě nesnáší průvan a VELMI SNADNO nastydne nebo chytí zánět do oka. Pokud bude horko, dá se přepravka chladit mokrým ručníkem, ale vytvoříte si tím v autě vlhké dusno. Kam přepravku - na sedadlo spolujezdce - dozadu k dětským sedačkám se nevejde a do zavřeného kufru by snad nikoho ani nenapadlo ji dávat. V kombíku může být klidně vzadu, ale tak aby kolem bylo dost vzduchu. Do přepravky závám malý záchod - a prakticky všechny kočky to na dlouhých cestách velmi ocení - pro kočku je velmi traumatizující, když si musí načůrat pod sebe. Na dno přepravky přilepím čůrací misku kouskem samolepící pásky, aby necestovala. Ovšem chce to velkou přepravku (velikost 3 optimálně). Během 5 hod cesty stačí jednou zastavit a nabídnout kotěti pití a konzervičku, naše normálně jedí. Na dno nejlíp tu přebalovací podložku kterou už zmiňoval někdo výš, ta je výborná. A pokud je kotě vystreslé, naprosto klidně si ho z té přepravky vyndám a cestuje u mě na klíně... vozím s sebou kotěcí kšírky, aby mohlo i kousek popojít po autě a nevlezlo řidiči pod nohy. Dokonce už i přítel Zdenda si zvyknul přestože kdysi byl proti - na kšírách je to v pohodě. Jestli jedete sama, musí ovšem zůstat zavřené, jestli jedete dva dospělí, budete mít problém, kam tu přepravku nacpat - nešlo by spíš někomu dát děti na hlídání na ten jeden den? Na klín se spíš než přepravka hodí taková ta cestovní taška, to je mnohem příjemnější. A zastavit častěji a nabídnout záchůdek a jídlo+pití. Tak ať se Vám dobře cestuje
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2007 6:25:04
Odpovědět s citátem

Osobně si také myslím, že by bylo lepší nechat děti doma a s kočinou dojet sami. Nevím, v jakém jsou věku, ale takové koťátko, kterému se v přepravce nelíbí, umí nadělat spoustu hluku (naříkání, mňučení) a člověk těžko sám odolá, aby ho nevyndal, natož když po něm házejí psí oči potomkové.
Nicméně je důležité si uvědomit také to, že ačkoliv přeprava zvířat není přesně upravena zákonem, přesto řidič má pár povinností :

Zákon o silničním provozu stanoví několik naprosto obecných pravidel pro přepravu zvířat, a to:

§5 odst. 1, písm. j):
"Řidič je povinen zajistit bezpečnost přepravované osoby nebo zvířete a bezpečnou přepravu nákladu."

§5 odst. 1, písm. k):
"Řidič je povinen zabezpečit přepravované zvíře tak, aby neohrozilo řidiče a přepravované osoby."

§52 odst. 5:
"Při přepravě živých zvířat nesmí být ohrožena bezpečnost řidiče, přepravovaných osob ani zvířat a ani bezpečnost provozu na pozemních komunikacích."

Myslím, že je na individuálním posouzení, zda si nechat kotě volně na klíně (i s kšírkama), volně celkově, či zda jej dát do přepravky. Ale přiznávám, že jsem typ katastrofických scénářů a při pětihodinové cestě se může stát cokoliv a představa např. nehody, kdy kotě není v přepravce, ve mně prostě vzbuzuje hrůzu.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
IMI



Založen: 15.07.2007
Příspěvky: 26

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2007 13:27:57
Odpovědět s citátem

Děti doma nechat nemůžem, mají 1 a 4 roky a nemáme na ně hlídání Sad navíc je naplánované taková ekonomická varianta cestování - kotě se bude vyzvedávat cestou od babičky, kterou máme ještě o 200 km dál - nejsme na tom úplně mizerně, ale investovat dva tisíce za benzín jen na dopravu kočky je pro nás moc...když se to přepočte třeba kolik by to uhradilo "provozních" nákladů na kočku... Je to blbé, já vím, ale prostě to jinak nejde. I proto jsem se ptala, jak se vlastně v takové sestavě (2 dospělí+ 2 autosedačky) umistuje a vybavuje přepravka, aby v těch podmínkách, které jsou dané, se udělalo pro kotátko to v rámci možností nejlepší. Snad taky ta vedra přejdou.

Kotě na volno pro mne nepřipadá v úvahu, líbilo se mi, jak někdo v jiné diskusi říkal - dítě patří do sedačky, kočka do přepravky a můžou si odmlouvat a pyskovat, jak chtějí (zvlᚡˇt v létě na D1). Na kšírky si podle mne může troufnout někdo, kdo má s kočkama zkušenosti, nebo převáží svoje koˇˇTata, ne já, když mne to kotě uvidí poprvé v životě. I tak to nezabrání počůraným sedadlům nebo drápkům v ruce řidiče.

To o tom, že kotě může nastydnout od průvanu jsem nevěděla, dáme na to pozor. ˇˇCůrací přestávky se stejně musí dělat kvůli dětem... já to pořád tak nějak beru, že ke dvěma nezbedům mi prostě přibyde další nezbeda a že jako děti chtějí svoje, tak i kotě je další mimino s tím, že chce normálně dostat najíst, napít, pomazlinkovat, spinkat někde, kde je mu dobře, lumpačit ... tak nějak mám zjištěné základní informace, doufám že dobře a ten zbytek snad pořešíme selským rozumem dle aktuální situace...nechci dělat nějaké zásadní chyby, ten zbytek budou prostě opět pokusy na dětech Wink

Už se nám to blíží, pak se ozvu, jak jsme to zvládli

Děkuji moc všem za odpovědi
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 7. 2007 6:08:50
Odpovědět s citátem

Já myslím, že pro tu přepravku není jiné místo než na zadní sedačce, přední sedačce nebo v kufru (kde je prostor, vzduch, atp.).

Jde o to, jak velké máte auto - jsou auta, kam se tip top nacpou na zadní sedadla 3 dětské sedačky a auta, kam se stěží vejdou dvě ... asi to bude chtít přeměřit a hledat odpovídající přepravku podle rozměrů - zkuste se podívat podle rozměrů třeba na tuhle nabídku -
http://www.happyanimals.cz/prepravky-pro-zvirata/
příp. nějaké popruhy jsou v téhle nabídce
http://www.happyanimals.cz/autovybava-pro-zvirata/

Tak znovu popřeju šťastnou cestu a ať to zdárně zvládnete!

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzkanka



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Luká, Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 7. 2007 16:08:00
Odpovědět s citátem

Ja myslim, ze by bylo docela v pohode drzet prepravku na kline. Mylim spolujezdec. Já jsem si byla pro kočku v Rakousku a celou cetu jsem ji drzela v prepravce na kline. Induska byla hodna, vubec nezlobila, nedrapala se ven, jen chvilku narikala, kdyz jsme jeli pres hranice. Pocasi bylo v pohode, byo pod mrakem, takze zadne vedro. V aute jsme meli jeste 3deti, takze vsechni probihalo v poradku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2007 12:49:41
Odpovědět s citátem

my jsme s Dominikem jeli asi tak dvě hodiny. Dominik byl bojácnější. Celou cestu jsem na něj mile mluvila a přišlo mi, že když jsem mluvila byl klidnější. Celou cestu se na mně díval "psíma očima", ale vyndat si ho na klín jsem si netroufla. Přeci jen se kotě může něčeho leknout a to ho pak nikdo neudrží, to mi věřte. A nahánět někde na dálnici kotě po autě si nedokážu ani představit.
Druhého kocourka - Fuga jsme vezli asi 45 minut. Vzhledem k tomu, že to byl mazel, na klíně vydržel bez problému, pootevřela jsem mu dvířka a hladila ho. Ale úplně ven jsem ho také nepustila. Fugo celou cestu šíleně mňoukal, třeštili nám hlavy a to jsme jeli jen chvilku, takže na to se také připravte. A že kotě dokáže pořádně nahlas mňaučit Smile. Jinak vždy jsme s sebou vezli dva ručníky, jeden v přepravce, druhý připravený v tašce, kdyby se kotě počůralo. Pak jsme vezli papírové utěrky pro případ, že by udělalo bobana a také vlhčené dětské ubrousky pro případ, že by kotě mělo průjem tak abychom ho mohli očistit. No a kotě také může zvracet, takže vždy je potřeba mít něco čím pak přepravku vytřít. No a pak samozřejmě vodu. Jídlo žádné. Po cestě stejně ani jeden z nich ani nepil, takže jídlo si myslím, že je zbytečné. Navíc i kdyby kotě něco přijalo, jen se tím může podněcovat případné zvracení za jízdy.
O průvanu je to pravda, chce to dávat bacha aby přes místo kde je přepravka nešel průvan, kočky ho nemají rády a jak už se psalo výše často po něm nastydnou. Známí vezli kočku z útulku, měli ji na předním sedadle a na ni puštěnou klimu. Kočku pak léčili ze zánětlivé rýmy asi tři týdny.
Jo a ještě by bylo možná dobré vzít s sebou nějakou hračku kterou máte pro kotě připravenou a tu hračku mu dát u chovatele hned očichat a aby si s ní pohrálo. Snadněji by tak mělo přivyknout na Váš pach - to nám radila chovatelka.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
IMI



Založen: 15.07.2007
Příspěvky: 26

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2007 13:43:09
Odpovědět s citátem

Děkuji všem za dobré rady. Dopadlo to takto:

Přepravku jsme odvezli chovatelce 14 dní předem s nějakými těmi hračkami, začala v ní vozit Mínu třeba k veterináři.

Dneska jsme si Mínu vyzvedli v 5 ráno, aby nás nechytilo to nejhorší horko, měli jsme počůrávací papírovou podložku, starou kapucu z bundy místo pelíšku a dvě naše trika. MIsku s vodou Mína hned zvrhla, voda se vpila do podložky, takže jsme nemuseli zastavovat a vytírat a kotě bylo v suchu. Přepravka se nám vešla ve Felicii dozadu mezi dětské sedačky. Mína si všechno co v přepravce bylo zchmoustala na jednu hromadu a ležela radši na plastové podlaze Smile Celou dobu hulákala, ale člověk jí to moc nevěřil, protože při tom sledovala, jestli se díváme a když jsme se na ni dívali, tak řvala víc, když jsme si jí nevšímali, tka jen tak fˇˇnukala a ležela přitom uvolněně na zádech nebo na boku, takže ač nemám zkušenosti, selský rozum mi říkal, že takhle nevypadá kočka vystresovaná, ale kočka naštvaná a uražená.


po cestě jsme 2x stavěli, poprvé snědla kousínek kapsičky, pak jsem jí dávala jen vodu,
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
IMI



Založen: 15.07.2007
Příspěvky: 26

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2007 14:06:33
Odpovědět s citátem

výměna baterek v klávesnici, takže pokračování....

cestou jsme 2x stavěli a vypustili Mínu v autě protáhnout, poprvé jsem podcenila otevřené střešní okýnko, ale chytla jsem ji Smile

Doma jsem postupovala dle instrukcí nalezených na netu, tj. ukázat záchůdek, misky a pak nechat zkoumat ... nevím, jestli je to povahou kočičky, nebo si skutečně na nás zvykla díky použitým tričkům v přepravce, ale má potíže akorát s nejmladším ročním synem, který na ni huláká, jinak je naprosto v pohodě, ajko by u nás byla odjakživa.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2007 14:21:40
Odpovědět s citátem

No vidíte, jak jste to nakonec zvládli. A je dobře, že si kočička rychle zvykla. Asi to bude pěkný ďáblík Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2007 15:26:00
Odpovědět s citátem

Co dodat ... SUPER!

Tak ať se vám hezky společně žije a Mína vám dělá jen samé radosti a žádné starosti Smile

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (45x)
2
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2023 (44x)
3
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (18x)
4
Pojištění koček (17x)
5
Jak se naučit vybírat mýtné (16x)
6
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (14x)
7
Mrouskání kočky (říje) (14x)
8
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)
9
Vyhlášení NEJ fotky července 2023 (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top