Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Jaká voda do fontánky?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Monika



Založen: 05.01.2007
Příspěvky: 22
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: Jaká voda do fontánky?
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2007 17:17:02
Odpovědět s citátem

O fontánce už tu snad bylo řečeno naprosto vše, co šlo, my ji máme už rok a jsme moc spokojeni, až na jedno... V návodu se píše, že voda se má kompletně měnit a fontána mýt zhruba jednou za týden i déle. To by mi celkem vyhovovalo, denně musím vodu pouze dolít, poněvadž když zapomenu tak voda dost ubyde a čerpadlo jede jakoby naprázdno (i to by se snad dalo vyřešit dokoupením větší misky, aby byla kapacita třílitrová místo dvou), ale stále jsem nepřišla na tu "pravou" vodu, kterou použít. Z vodovodu - naprosto nemožné, po pár hodinách je na celé fontánce drsný povlak vodního kamene, máme v HK velmi tvrdou vodu. Voda třebechovická - z automatu, sice tvrdá není, ale velmi brzy "slizne" Confused , nevím, jak jinak to říct, po dvou až třech dnech o kvalitě velmi pochybuji. Vody kupované - více či méně to samé, neustále něco zkouším, ale stále to není to pravé. Very Happy Jak jste na tom vy?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: jaká voda do fontánky
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 7. 2007 0:18:22
Odpovědět s citátem

Dobrý den,nemám sice fontánku,ale napadlo mne, možná,že by pomohlo,kdyby se voda převařila,ale v mikrovlnce.Mikrovlny zabíjejí veškeré mikroby,řasy atd.Je to jen nápad,ale za pokus nic nedáte.Dejte vědět počítám s koupí fontánky.Bětka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 7. 2007 4:09:32
Odpovědět s citátem

Já dávám do fontánky běžnou vodu z vodovodu - jsem z Prahy. Fontánky mám dvě a nemám s tím žádný problém Fontánku jednou za 3-4 dny umyju a doplním vodu a zhruba jednou za měsíc vyměním filtr a vyčistím i čerpadlo. Samozřejmě ale chápu že kvalita vody z vodovodu nemusí být všude stejná. Pokud je u vás hlavní problém tvrdá voda můžete ji zkusit převařit, tím se část tvrdosti odstraní.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 7. 2007 9:00:55
Odpovědět s citátem

Kamarádka bydlí na sever od Brna, kde je voda dost hrozná a k tomu mimořádně tvrdá. Do fontánky dává Toma vodu, samozřejmě bez bublin Smile a je to ok.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2007 2:14:34
Odpovědět s citátem

Beta,opět se vracím k odpovědi,jsem chemik,poslední léta před důchodem,jsem pracovale jako vodohospodář,na úpravě vod(to pro vysvětlení)tvrdost vody se neodstraní(ani částečně)převařením,způsobují ji minerály.V ČR se upravuje voda na2,4mval(milivaly)to je určeno státní normou,sliz,který se ve fontánce objevuje je způsoben mikroorganismy,které by se mohly zlikvidovat právě tím převařením v mikrovlnce.Ten hrubý povrch,který se ve fontánce vytvoří,zlikvidovat chemickou úpravou,což nedoporučuji.Filtr,který je součástí fontánky by podle mého názoru měl tu vodu změkčovat.Tak že buď častěji měnit filtr,než jak doporučuje výrobce,nebo doplňovat vodou dešťovou,to by bylo na odstranění toho tvrdého a proti slizu převařit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Merlin



Založen: 28.09.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2007 20:32:22
Odpovědět s citátem

Zdravím,

my máme doma již druhou fontánku a to třílitrovku..po několikerém zkoušení vody, jsme nakonec zakotvili na neperelivé Rajec. Dolíváme 1x týdně a tvorba kamene je minimální. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Laalaa



Založen: 02.01.2006
Příspěvky: 55
Bydliště: Jinočany

Předmět: Co konvice Brita
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2007 16:46:43
Odpovědět s citátem

Pro zlepšení vody také mohu doporučit filtrační kovcici brita http://www.britavoda.com/cz/index.html . My ji používáme pro nás a liji ji i kočkám do misky (fotánku nemáme).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Olivka



Založen: 15.07.2005
Příspěvky: 129
Bydliště: Kladno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 7. 2007 6:54:05
Odpovědět s citátem

Doplním Laaluu:

Při několika výzkumech bylo zjištěno, že balená voda je méně kvalitní než voda z vodovodu. Samozřejmě záleží na oblasti, ve které bydlíte, na zdroji vody atd.

Jenže prodejci vody chtějí vydělat a tak nás denně masírují v reklamách, jak je balená voda průzračná, čistá, zdravá, bla bla bla...

Výtažek z článku v časopisu Instinkt:
"Pokud si chce někdo kupovat balenou vodu, měl by nejprve udělat dvě věci: zjistit kvalitu vody z vodovodu, aby nekupoval drahou balenou vodu zbytečně, a když už ji kupovat musí, vybrat si kojeneckou nebo pramenitou," vysvětluje František Kožíšek ze Státního zdravotního ústavu.
Při nákupu balené vody jsou navíc ve hře další faktory, hlavně ekonomický a ekologický. Za litr a půl balené pitné vody zákazník zaplatí kolem pěti korun, zatímco litr vody z kohoutku přijde na pět haléřů. Denní spotřeba se tak vejde do pouhého desetníku, což je naprosto nesrovnatelné s cenou dalších lidských potřeb. Navíc kvalita vodovodní vody je víceméně stálá, v případě balené vody je třeba sledovat navíc i způsob uskladnění. Voda v plastových lahvích za výlohou, kde na ni celé léto svítí slunce, může být znečištěna mikroorganismy, čímž se rapidně zhorší její kvalita.

My doma už balené vody nekupujeme, a) se s tím nechceme tahat, b) nechceme zbytečně vyhazovat plasty, c) chceme ušetřit

a protože máme doma tvrdou vodu, koupili jsme filtrovací konvici

http://www.britavoda.com/cz/uvod.html

a jsme velmi spokojeni, netaháme vody, nevyhazujeme plasty, patrony z konvice se recyklují a chuť vody je výborná.

Začli jsme dávat tuhle vodu i kočičkám do fontány a skvělé - neusazuje se vodní kámen a voda neslizovatí, vyměňujeme komplet po cca 5 - 6 dnech.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Monika



Založen: 05.01.2007
Příspěvky: 22
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: Jaká voda do fontánky?
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 7. 2007 18:17:36
Odpovědět s citátem

Tak bohužel filtrační konvice mi neprošla Sad , zkusila jsem další variantu, a sice vodu převařit v mikrovlnce, a skutečně, po týdnu fungování je sliz ve fontánce minimální. Vodu jsem koupila obyč. Spar, převařila jsem jen první dva a půl litru do umyté fontánky a později dolívala z otevřené lahve z lednice...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Olivka



Založen: 15.07.2005
Příspěvky: 129
Bydliště: Kladno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2007 1:08:35
Odpovědět s citátem

Super Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (25x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (17x)
3
Zlomek vteřiny (16x)
4
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (15x)
5
HCM u koček - program PawPeds (15x)
6
Byl jsem hubenej a mrňavej (12x)
7
Veterinární poradna: Kočka s nadváhou sní vše té ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top