Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nějaké mňam nekuřecí konzervy


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Nějaké mňam nekuřecí konzervy
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2007 17:15:49
Odpovědět s citátem

Prosím doporučtě nějaké konzervy (kapsičky), ne kuřecí a tuňákové (nebo jiná ryba), které chutnají vašim kocouřům a kočičkám - ráda bych pro Paskala i jiné maso, hovězí, ale pořád zkouším a nemůžu sehnat ty úplně nej. Aby byly kvalitní (krmíme Shiny Cat), čím méně z rostlin a mleté, tím lépe (ne paštiku). Bozitu ne, tu nestihne sníst, plně vyhovuje obsah kolem 100g. Maso jako takové (domácí příprava) nejí. Dík.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Nějaké mňam nekuřecí konzervy
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 7. 2007 6:01:47
Odpovědět s citátem

Onehdá jsem v jedné diskuzi psala, že zatímco lidé mají 9000 chuťových pohárků, kočky pouze 473. Myslím, že ta naše snaha o co nejpestřejší stravu se stejně setká jen buď s tím, že to kočka zpucne, nebo že znechuceně odejde. Asi nějaké gurmánství a vděk očekávat nemůžeme.

V Happy Animals mají tyhle konzervy (nemám je tedy vyzkoušené), které vypadají celkem zajímavě http://www.happyanimals.cz/krmiva-pro-kocky-konzervy/almo-nature/

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: konzervy
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 7. 2007 7:43:52
Odpovědět s citátem

S Almo Nature mám velmi dobrou zkušenost, jsou to skutečně čisté kousíčky masa, podobné Shinyskám, ve vlastní šťávě a mým kočkám dost chutnají, vyzkoušejte...
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 7. 2007 11:06:59
Odpovědět s citátem

Já se vždy musím smát, když někdo napíše, že krmí shiny cat. Já je kočkám koupila už několikrát, různé příchutě a vždy se na mě podívali a znechuceně odšli ke granulím. Přitom po levném pytlíčku friskies by se umlátili.
Nic v čem jsou čistě kousky masa do nich nedostanu ani omylem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 7. 2007 11:35:02
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
Já se vždy musím smát, když někdo napíše, že krmí shiny cat. J

Nikdy to není tak růžové, moje kočky neráčí papat nic, v čem jsou ryby, takže Shinysky pouze drůbeží a stejně tak i ostatní konzervy jedině bez ryb - no a když nějaká návštěva přinese vítězně kapsičku Kitekatu, sežraly by to i s obalem Rolling Eyes
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 7. 2007 12:22:28
Odpovědět s citátem

Přesně, jako u nás. Jen s tím rozdílem, že nám nejedí nic v čem je kuřecí nebo jehněčí.
Návštěva nám také jednou přinesla - pytlíček Propesko!! Bylo nám blbé jim říct, že tohle asi ne, tak jsem je nechala dát jim to na talířky s tím, že to kočky stejně nebudou a oni se mínili o to porvat Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavlína



Založen: 09.11.2004
Příspěvky: 36
Bydliště: Praha 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 7. 2007 16:39:12
Odpovědět s citátem

ahoj, u nás hlavně "jedou" rybí konzervičky Schmusi a Felix, ten je ve více masových příchutí a jsou to kostičky v želé. Je to jedna z mála značek nad kterou Agátka neohrnuje čumáček (oproti Shiny Cat).Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Akellas



Založen: 08.03.2007
Příspěvky: 4

Předmět: Re
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 7. 2007 18:22:29
Odpovědět s citátem

U nás potvůrky nejedí s konzerv nic kromě Felixe. To mohou ve velkém. A paštičky ani omylem. Občas kousek kuřecích řízků.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: Re
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 7. 2007 6:02:06
Odpovědět s citátem

Ja jsem jeden cas krmila konzervami Carny od Animondy,jsou skoro same maso a vyber chuti spousta.Maji 200 g i 400 g baleni
http://www.allpet.cz/scripts/zbozi.php?KID=243
Brocconis kocicakum taky chutnali(ale maji jen 400 g),nicmene u nas jsou konzervy od Animody tezko dostupne a tak jsem presla na Bozitu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 7. 2007 7:00:57
Odpovědět s citátem

Bozitu jsem vyzkoušela když byla ve slevě. Koupila jsem deset balení, různé chutě. No a kočičáci z toho po pár dnech dostali oba šílenej průjem, tak jsem to odvezla kočinám na chalupu a dvě načaté letěly do koše. Bylo to 100% z těch Bozit, protože dostali průjem, já přešla na jiné krmivo, pak se to zlepšilo, tak jsem zase dala Bozitu a zas průjem. Jen nevím, zda to nemohlo být také tím, že konzervy mi vezl dopravce v autě které nemělo klimatizaci a venku bylo 30 stupňů, tak jestli třeba někde nestál a konzervy se nezahřály a nezkazily. To je také možné ne?

Ještě mimo téma: známý jezdí jako zásobování doplňovat obchody. Vozí vše od potravim právě po krmiva pro kočky a psy. No a říkal, že kolikrát to složí před skladem obchodu a tam to trčí na slunci třeba dvě hodiny, takže to by pak muselo být zkažených spoustu konzervy. To je děs.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 7. 2007 7:25:19
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
Bozitu jsem vyzkoušela když byla ve slevě. Koupila jsem deset balení, různé chutě. No a kočičáci z toho po pár dnech dostali oba šílenej průjem,.......které nemělo klimatizaci a venku bylo 30 stupňů, tak jestli třeba někde nestál a konzervy se nezahřály a nezkazily. To je také možné ne?


Veru, já jsem Bozitu taky zkoušela kočkám chutnala, průjem žádný (ale moje kočeny bohudík netrpí na průjmy nikdy), ale tu velkou konzervu ani 3 kočky nebyly schopné sníst, u mě je výhoda, že to dojede pes Smile Pokud je konzerva zavřená, jak v plechu, tak v Tetrapacku, zkazit by se neměla, ale stání na přímém slunci jí přidat nemusí - ale že je zkažená, to byste po otevření hned zjistila. Hezký den všem!
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 7. 2007 8:57:11
Odpovědět s citátem

Jeste k te Bozite - kupuju ji vic nez pul roku a prujem po ni nemaji,sice mam jednu sphynxku,a ty maji obecne ridsi stolici,ale to je normalni a Bozita na to vliv nema,druhy kocicak je chlupaty a ten je bez problemu. Taky nesni cele baleni najednou samozrejme,ale tak na trikrat - mam to v lednici a dostavaji to jen rano,jinak granule jsou v misce porad.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 7. 2007 9:13:56
Odpovědět s citátem

Konzerva po otevření kráásně voněla, takže zkažená nebyla určitě. Ale jak říkám, po skrmení dvou konzervy dostali oba průjem, napřed Fugo pak den po něm Dominik. Bozitu jsem vysadila a dávala živočišné uhlí. No a za dva dny zase o.k., tak jsem zkusila dát znovu a zase do druhého dne oba průjmovaly, tudíž to muselo být 100% z ní. Každá kočka je jiná, někdo píše že mu kočky průjmují po změně granulí - to zase naše vůbec ne, ať jim dám jakékoli granule, tak nikdy nic nebylo. Až s tou bozitou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 7. 2007 12:44:45
Odpovědět s citátem

Já ty nové konzervy nehledám kvůli nové chuti, ale prostě si myslím, že by měli kočičáci mít i červené maso, tj. hovězí. Rybí nehci ani ne tak kvůli Paskalovi, ale kvůli sobě, prostě mi nepřijdou sympatické Smile tak tím nekrmím, jen tuňákem. Naví u těch levnějším konzerv snesu lépe představu, co je tam semleto z drůbežího a vepřového, než představu, co je semleto za zbytky z ryb u rybích konzerv. Zkusím sehnat ty alma natur a shmussy, chtěla bych prostě nedrůbeží a nerybí konzervu, ve stejné kvalitě jako shiny cat. Jinak paštiky Paskal nejí, zkousne hmotu jako Animonda, ale ty levnější kapsičky jako Whiskas, kde je to v nějaké formě, většinou nechá a jen vylíže šťávu Sad Takže prakticky na jistotu žere jen Shiny Cat, a zajímavé je, že když mu uvařím masíčko, tak to nehce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 7. 2007 12:51:18
Odpovědět s citátem

O skladování mám také pochybnosti (já mám zprávy zase z jednoho marketu) jak ze strany prodejců, tak výrobců, třeba mi vadí, že shiny nemá napsáno, jak se mají skladovat (teplota). Takže pro jistotu jsou v lednici, i když by prý kočky neměly jíst studené, ale při ranní dávce to nestíhám nechat trochu ohřát venku na pokojovku. vstávám do práce strašně na těsno.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 7. 2007 18:43:30
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
Bozitu jsem vyzkoušela když byla ve slevě. Koupila jsem deset balení, různé chutě. No a kočičáci z toho po pár dnech dostali oba šílenej průjem.


Tak neco na tom prujmu v souvislosti s Bozitou asi bude,koupila jsem ted
par kousku za nizsi cenu,koncil jim ted datum spotreby a vcera i dneska mela Giny(sphynx) poradnej prujem.Takze jsem tyhle s koncicim datem spotreby vyhodila. Muselo to byt tim,nic jineho ted krom granuli nejedli. Chlupac prujem sice nema,ale nahatka ma jiny metabolismus a je na tohle citlivejsi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 7. 2007 20:09:16
Odpovědět s citátem

kockodan napsal:
O skladování mám také pochybnosti (já mám zprávy zase z jednoho marketu) jak ze strany prodejců, tak výrobců, třeba mi vadí, že shiny nemá napsáno, jak se mají skladovat (teplota). Takže pro jistotu jsou v lednici, i když by prý kočky neměly jíst studené, ale při ranní dávce to nestíhám nechat trochu ohřát venku na pokojovku. vstávám do práce strašně na těsno.

Konzervy v lednici opravdu být nemusí, pokud nejsou otevřené! A dáváním masa přímo z chladničky si koledujete docela dost minimálně o průjem, v horším případě o chronický zánět žaludku a střev. To je pro změnu napsáno na skoro každé konzervě, že se má dávat pokojové teploty. Pokud vstáváte tak natěsno do práce, stačí lehce projet mikrovlnkou, pokud ji nemáte, tak ovlažit např, v hrničku nebo přímo v konzervě v teplé vodě na sporáku. Já jsme taky spáč, ale vstávám vždy tak, abych měla čas na to kvalitně obstarat svůj zvěřinec - holt každá láska něco stojí - byť by to bylo i jen ve ztrátě určitého pohodlí a ranního spaní....
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: Maso
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 7. 2007 20:15:38
Odpovědět s citátem

Ještě dodatek - když už čičí nechcete kvůli vlastní averzi dávat nic z kuřecího či rybího - tak proč hledat konzervy a ne prostě jednoduše kus přemraženého syrového hovězího masa? Naše kočky dostávají denně syrové maso - ráno konzervičku (viz čas i Vámi zmiňovaný), odpoledne něco z mléčných výrobků (smetana, sýr, tvaroh) a na noc syrové maso - hovězí, kuřecí nebo krůtí (mnozí kočkaři nedají dopustit na koňské z Makra), to naštěstí moje dámy nechtěly, protože z toho jsem zase měla problém já - psychický - koně miluju stejně jako psy a kočky... A konzerva nikdy nemá 100 % obsah svaloviny a ty nejlepší konzervy Vás přijdou mnohem dráž než zadní hovězí - nebo aspoň nastejno...
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2007 9:17:23
Odpovědět s citátem

Já jsem měla Bozitu 10 ks, z nichž dvě měli měsíc do konce data spotřeby. Ostatní měli až do roku 2008, takže prošlá nebyla žádná. Nicméně zajímavé je i to, že jednu konzervu jsem dala mamce, aby zkusila dát jejich mlsné kočině, zda by nezačla třeba Bozitu jíst (jí jen felixe), ta ji nejedla, tak mamina odvezla konzervu na chalupu a tam ji s chutí zbaštil pes. No a druhý den měl průjem jak bič také.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2007 9:58:36
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
... ta ji nejedla, tak mamina odvezla konzervu na chalupu a tam ji s chutí zbaštil pes. No a druhý den měl průjem jak bič také.


Podle toho, že pes má po kočičím jídle průjem, se to nedá moc hodnotit. Kočičí a psí strava má odlišné složení (proto se dělí na psí a kočičí) a neprodává se proto jako jedna řada pro oba zvířecí druhy.
Psi by neměli dostávat kočičí jídlo a kočky psí.
Btw. - krmí někdo kočky psími konzervami nebo granulemi? Ale krmení naopak nám příjde celkem normální - pes je popelnice, psi si většinou nevybírají ... a přitom jim tím můžeme způsobit také zdravotní obtíže.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2007 11:50:55
Odpovědět s citátem

April napsal:
Verunka napsal:
... ta ji nejedla, tak mamina odvezla konzervu na chalupu a tam ji s chutí zbaštil pes. No a druhý den měl průjem jak bič také.


Podle toho, že pes má po kočičím jídle průjem, se to nedá moc hodnotit. Kočičí a psí strava má odlišné složení (proto se dělí na psí a kočičí) a neprodává se proto jako jedna řada pro oba zvířecí druhy.
Psi by neměli dostávat kočičí jídlo a kočky psí.
Btw. - krmí někdo kočky psími konzervami nebo granulemi? Ale krmení naopak nám příjde celkem normální - pes je popelnice, psi si většinou nevybírají ... a přitom jim tím můžeme způsobit také zdravotní obtíže.

April
nemohu s tebou souhlasit,co se týká krmení psa kočičím jídlem,když jsem si před dvanácti lety pořídila psíka malého knírače,tak veškeré psí konzervy měli nejmenší hmotnost 300g,což bylo pro malého psa moc .Kamarádky dcera se učila u veterináře,poprosila jsem jí ať se veta zeptá,jestli mohu psa krmit kočičím,Jeho odpověť byla,že psa kočičím můžu,ale kočka psí nesmí.Moje fenečka je dneska 12.5roku stará,celý život jí i kočičí konzervy nebo také granulky,jsou také malé,lépe je zpracuje.Nikdy za celý svůj život neměla nejmenší zdravotní problém.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2007 12:06:13
Odpovědět s citátem

beta.1 napsal:
nemohu s tebou souhlasit,co se týká krmení psa kočičím jídlem


Jde o to, že pes se řadí mezi všežravce, kdežto kočka je přímo masožravec (až na pár výjimek, kterým chutná zelenina) - ale navzdory výjimkám mají oba druhy odlišné trávení.
Což už jen tohle je pro mě důvod nemíchat pokrmy mezi sebou, a kdyby opravdu nebyl ve zkrmování psích a kočičích konzerv, potažmo granulí rozdíl, nebylo by nutné, aby každý druh měl výrobky přizpůsobené pro sebe, a ačkoliv si o marketingu výrobců krmiv nedělám iluze, nemyslím, že oddělená výroba krmiv je jen a pouze marketigový tah.

Netvrdím, že mám pravdu, ani to nikomu nenutím, ať si každý krmí tím, čím uzná za vhodné.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2007 12:27:36
Odpovědět s citátem

No psa krmíme psími konzervami a když chce nějaký pamlsek, dostane trošku kočičích granulek či trošku z konzervy. Jinak má vše psí.
Pamatuju si, že když měli známí kočku i psa, tak kočka jedla výhradně psí a pes kočičí a nestíhali to hlídat Laughing . No a prospívali oba. Ale veterinářka říkala, že psí strava je odlišná od kočičí v obsahu vitamínů a celkově složení a že krmit psa kočičím či kočku psím je blbost.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (69x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (45x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (28x)
4
Kočičí jména (27x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (24x)
6
PKD - polycystická choroba ledvin (22x)
7
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (21x)
8
Jak se naučit vybírat mýtné (21x)
9
Seznam kočičích kaváren (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top