Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

je to smútok?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Brumbál



Založen: 11.07.2007
Příspěvky: 7

Předmět: je to smútok?
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2007 8:52:25
Odpovědět s citátem

Dobrý deň,
mám doma 3,5 mesačného kocúrika Brumbála, ktorého mám asi 3 týždne. Pred týždňom sme boli navštíviť na pár dní mojich rodičov, ktorý majú 5 ročného kocúra Thomasa. Asi si viete predstaviť tú reakciu, keď sa stretli... syčali na seba, ježili sa, hlavne Thomas prítomnosť "votrelca" nevnímal dosť radostne, občas sa vyčúral mimo záchod... Confused Tak sa choval skoro celých 5 dní, čo sme boli doma. No odo dňa ako sme odišli, Thomas nechce papať, napína ho na vracanie, neraduje sa tak zo života ako pred tým. Myslíte si, že je mu za Brumbálom smutno? Myslíme si, že chorý nie je, lebo príznaky nejakej vírózy nemá, tak to bude skor psychického charakteru.
Neviem, či to može byť smútok, lebo celý čas, čo sme tam boli sa k Brumbálovi moc priateľsky nechoval...
Ďakujem za každú radu. Smile

Silvia
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2007 9:54:17
Odpovědět s citátem

Že se mu navaluje na zvracení? To mi na stesk moc nesedí. Napadlo mne, že by mohl mít chlupy v žaludku a nemohl se jich zbavit..? Jestli je to bytový kocour tak je to myslím si možné.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Brumbál



Založen: 11.07.2007
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2007 10:13:59
Odpovědět s citátem

vracia iba sliny Confused myslím, že chlpy v žaludku nemá, pred pár dňami dostal proti tomu masť, takže tým to asi nebude...
Fakt neviem Rolling Eyes

Silvia
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2007 10:18:07
Odpovědět s citátem

Otázkou je, od kdy má tohle "zvracení" ... je to den, dva, pět dní? Jak často má tendence zvracet? 1x za den, 2x za den, 1x za hodinu?
Změna režimu je pro kočičáka celkem zátěž - jak na psychiku, tak na tělo - příchodem druhé kočky může dojít ke změně stravy, režimu v krmení, režimu spánku ... opravdu je toho celkem dost, co může být příčinou. Chce to víc informací - čím je krmen, baští, nebaští, chodí na záchůdek, pije, ...
Nemluvě o tom, že i na kočky má počasí vliv a zrovna co jsem postřehla ve svém okolí, tak tenhle týden byl dost únavný, možná i to má částečně vliv.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Radka Kašparová



Založen: 03.02.2006
Příspěvky: 27
Bydliště: Červený Kostelec

Předmět: Re: je to smútok?
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2007 10:27:31
Odpovědět s citátem

Spíš než smutek se přikláním k viroze. Mám zkušenost, že kdykoliv k nám přišlo nové kotě, nastal chaos na kočičích WC, ale většinou měly spíš průjem než zvracení. Jednou jsme se o tom někde bavili s jinými chovateli a každá kočka má ve střevech určitý poměr různých bakterií a pokud přijde nová kočka, tak se ty jejich různé poměry změní a pak to nějaký čas trvá, než se to zase srovná. Aspoň já jsem to takhle nějak pochopila a asi to tak nějak opravdu funguje - dle mých vypozorovaných zkušeností.
Ale pokud se dáví a zvrací, tak by to mohl být taky nějaký vážnější zdravotní problém, pokud nechce jíst a pít, tak bych se určitě co nejdřív obrátila na veterináře.
Ten smutek bych asi s jistotou vyloučila, spíš stres, ale u koček člověk nikdy neví.
_________________
Radka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2007 10:32:58
Odpovědět s citátem

Návštěva veterináře a změření teploty napoví. Můj první kocour býval takto apatický, když měl teplotu.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2007 13:01:46
Odpovědět s citátem

Nám se takhle dávil Fugo, několikrát za den měl nutkání na zvracení a vyšly z něj jen sliny. No a večer vyzvrátil tvrdý smotek chlupů. Je možné, že má smotek chlupů někde v krku a nedaří se mu ho posunou tak aby ho vyzvrátil (to nám řekla i veterinářka). Poradila nám, že mu máme dát pít vývar z vloček, to myslím radil někdo i tady a dát pastu bezopet. Tak to můžete vyzkoušet. Ale určitě radši zavolejte veterináři a domluvte se na kontrole.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top