Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Vyhazování steliva

Fórum: Toaleta

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Mila



Založen: 22.07.2007
Příspěvky: 4

Předmět: Vyhazování steliva
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 7. 2007 10:41:29
Odpovědět s citátem

Dobrý den, mám doma 12-ti týdeního kocourka. Začal mi vzhazovat stelivo ze záchodku (záchodek má krytý s dvířky) a pak se před záchodkem na to stelivo vymočí. Prosím poradil by mi někdo jak bych tomu mohla popřípadě zabránit? Doteď chodil na záchodek bez problémů.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 7. 2007 18:13:21
Odpovědět s citátem

Tohle přesně dělala jedna z mých koček. Když jsem ze záchodku sundala dvířka chodí na něj vzorně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kopretinka



Založen: 11.07.2007
Příspěvky: 29
Bydliště: K Učilišti 2663

Předmět: Vyhazování steliva
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2007 8:28:03
Odpovědět s citátem

Ahoj, také si musím maličko postěžovat. Merlin byl od mala zvyklý na velký kočičí záchod, ale protože byl z 6ti koťat, majitelé jim dvířka vyndali. Když jsme si Merlina přivezli domu, postupně jsem ho na dvířka začala učit, ale stalo se mi pokaždé, co Míle a Ále. Merlin si sedl k záchodu a předníma tlapičkama začal stelivo vyhrabávat proti sobě a děsně si v tom liboval. Já byla na prášky. Ještě že máme v kuchyni lino. Takže jsem dvířka také odstranila, nemá je tam do dneška a je klid. Chodí na něj bezvadně a je čistotný. Jen mi ty silikonové kuličky občas vynese na tlapkách. Tak musím v kuchyni zamést.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Mila



Založen: 22.07.2007
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2007 18:31:11
Odpovědět s citátem

Děkuji za radu, dvířka jsem odstranila a zatím je klid Smile . Ale trochu se bojím, aby ten záchodek nesmrděl. Zatím stelivo zkouším, poprvé jsem měla silikon a jak si ho většina lidí chválí já s ním moc spokojená nebyla, po pár dnech zapáchal, teď mám catasan a zatím dobry, tak uvidím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kopretinka



Založen: 11.07.2007
Příspěvky: 29
Bydliště: K Učilišti 2663

Předmět: Vyhazování steliva
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 7. 2007 8:17:03
Odpovědět s citátem

Já jsem moc spokojená se silikonovým stelivem. Catwill a Magic Pearls. Přijde mi hygieničtější, jelikož moč se zachytí v krystalkách, kteří stále zůstávají krystalky. S hrudkujícím stelivem jsem měla problém s tím, že moč protekla přes stelivo na dno záchodku a změnila se v bahýnko. Jen napovrchu se vytvořila hrudka. U silikonového steliva stačí krystalky protřepat. Co se zápachu týče, používám do otevřeného záchodku Deolit od firmy Friskies s vůní cedru. Je intenzivnější než Jablko, nebo pomeranč. A Merlinovi záchůdek voní jako čistý lidský záchod po použití nějakého voňavého desinfekčního přípravku. Stojí okolo 130,-Kč, vydržel mi asi 3 týdny. Jsou to takové mikro granulky, které vždycky nasypu na povrch steliva, když Merlin vykoná svou potřebu. Ať už jde na malou, či velkou. Hrozně mu to voní. Včera jsem mu záchůdek čistila komplet celý. Seděl u mě a pozoroval, co dělám. Když jsem mu do něj nasypala uplně nové čisté stelivo, nechápavě koukal, jako by mi chtěl říct: "A co ta vůně?" Tak jsem mu jí tam nasypala, on vlezl dovnitř a vykonal svou potřebu. Tak jsem měla radost.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 7. 2007 8:41:00
Odpovědět s citátem

Mila napsal:
Ale trochu se bojím, aby ten záchodek nesmrděl.


No mám pocit, že když záchůdek bude smrdět bez dveří, tím, že dvířka přidáte, smrad neodstraníte - jen koncentrujete uvnitř. A kocourek na něj nebude chtít chodit tuplem ... Přiznám se, že první, co udělám s novým záchůdkem je, že vyhodím dveře. Nemám je ráda a naše kočky taky ne. Proti vyhazování steliva mám před záchodem speciální kočičí rohožku, naše je dovezená, ale podobné mají třeba zde - http://www.baron.cz/kocka/zachody-pro-kocky/predlozka-pred-zachod/i-0
velmi se osvědčila. Ze steliv se nám nejlépe osvědčil od Gimpetu Biokats fresh, ten zelený s jemnou vůní trávy, výborně hrudkuje a voní. Silikon je fajn, ale pokud máte víc koček, brzy je cítit. Ten německý je podstatně lepší (taky dražší) než Catwill nebo Magic Pearls. Tolik naš záchodové zkušenosti, zdravíme
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 7. 2007 8:57:13
Odpovědět s citátem

Není pravda, že u záchůdků s dvířkama se smrad koncentruje uvnitř, stejně jako není pravda, že dvířka zabraňují vynášení steliva.
Našim čičinám dvířka naprosto nevadí - Maxíše jsem na ně naučila jako kotisko během 24 hodin, Rubka obdobně - jen jsem je sundala, nasměrovala na záchůdek, nasadila a nebyly žádné problémy. Nicméně každá kočka je jiná a dvířka některé snášejí a některé ne.
Vynášení steliva je spíš problém toho konkrétního steliva (jeden typ vynášejí minimálně, druhý typ máme roztahaný po celém bytě), resp. i toho, jaké má kočka tlapičky, jakým způsobem vylézá ze záchůdku atp. Někdy se stalo, že si Maxíš stoupnul čelem do dvířek a důsledně zahrabal svojí nadílku tak, že zadní tlapky měl venku a předníma vyházel stelivo ven, a příčinou nebyla dvířka, ale prostě jen jeho snaha o úklid.
Zápach v záchůdku je také velmi individuální u každé kočky a záleží na použitém stelivu. Co jsem vypozorovala nejen zde, ale i u jiných kočkařů přímo doma, tak jeden druh steliva nemusí mít stejný efekt v jiném bytě u jiné kočky, a ve dvou různých bytech u různých koček stelivo "smrdí" úplně jinak.
Mimochodem vyrábějí se kryté záchůdky už bez dvířek.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 7. 2007 9:04:47
Odpovědět s citátem

Problémy se zápachem se dají vyřešit výběrem vhodného steliva. Já používám Cats best Öko plus a Zverlit (bohužel jedna kočka Öko plus odmítá). Obě hrudkují a zachycují zápach.
Co se týká předložky před záchod tak mám levnější variantu. Koupila jsem běžnou rohožku před dveře z černé gumy která oboustaraný dezén - na jedné straně má vzor do kosočtverců na druhé má podobné špuntíky jako ta v předložka předchozím příspěvku. Doma jsem rohožku nožem rozřízla na dvě stejné poloviny a tím jsem získala dvě předložky před dva záchodky cena celé rohožky byla cca 70 Kč.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Vyhazování steliva
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 7. 2007 9:11:55
Odpovědět s citátem

Kopretinka napsal:
Já jsem moc spokojená se silikonovým stelivem. Catwill a Magic Pearls. Přijde mi hygieničtější, jelikož moč se zachytí v krystalkách, kteří stále zůstávají krystalky. S hrudkujícím stelivem jsem měla problém s tím, že moč protekla přes stelivo na dno záchodku a změnila se v bahýnko. Jen napovrchu se vytvořila hrudka.

Takovým způsobem se chovají hrudkovací steliva pokud je příliš malá vrstva nebo taky pokud se jedná o méně kvalitní stelivo. Já používám jen hrudkovací steliva a jsem s nimi spokojená. I když mám v bytě sedm koček včetně chovného kocoura není cítit žádný zápach. Silikonová steliva jsou ideální pro jednu nebo nanejvýš dvě kočky, při větším počtu jsou brzy cítit a taky cena není zanedbatelná. Navíc některé kočky odmítají na toto stelivo chodit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 7. 2007 9:24:05
Odpovědět s citátem

Mila napsal:
Děkuji za radu, dvířka jsem odstranila a zatím je klid Smile . Ale trochu se bojím, aby ten záchodek nesmrděl. Zatím stelivo zkouším, poprvé jsem měla silikon a jak si ho většina lidí chválí já s ním moc spokojená nebyla, po pár dnech zapáchal, teď mám catasan a zatím dobry, tak uvidím.


Když je dobré stelivo a je záchod pravidelně čištěn, tak záchod nesmrdí, ze začátku jsem dvířka nepoužívala, teď je máme, rozdíl není, stejně tak filter. Ale i sdvířky kocour vynáší stelivo ven, resp. nevynáší na tlapkách, ale je to strašný hraboš Smile tak to lítá ven i pod dvířky. Jinak já používám stelivo od Gimpetu Biokats, protože po CATS BEST ÖkoPlus kočkolitu jsem pšýkala a kocour taky, z toho prachu, čištění proto bylo pro mne velmi nepříjemné. Biokats nepráší, teď jsme oba v pohodě. Akorát tuhle jsem koupila ten s vůní trávy, protože neměli normální a už ho nekoupím, protože kocur byl jak feťák Smile, chodil do záchůdku hrabat a čmuchat jen tak a chtěl rozkousat pytel s kočkolitem, aby se dostal ke kočkolitu. Tak ten trávový ředím obyč a stejně si jde rád začmuchat Smile Jinak pro používání voňavých moc nejsem, čistěný záchod nijak zvlášť nesmrdí a nepřijde mi to přirozené. Ale já obecně ty umělé bytové vůně nemusím Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Veverka



Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 59
Bydliště: Polička a Praha

Předmět: předložka
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2008 11:45:55
Odpovědět s citátem

Ahojky, nemáte ještě nejaké odkazy na předložku před záchod? Záchůdek máme v pokoji a fakt mě nebaví luxovat každý den Surprised))) díky moc !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: předložka
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2008 11:53:18
Odpovědět s citátem

http://www.happyanimals.cz/prislusenstvi-filtry/gimborn-podlazka-k-wc-katsy-de-luxe
http://www.baron.cz/kocka/predlozka-pred-toaletu-6392-k-PK000126-X000424.html
http://eshop.genetic.cz/predlozka-tapix-k-wc-pro-kocky-gumova-42-x-32-x-07-cm-detail.html
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2008 12:40:12
Odpovědět s citátem

Pěkné předložky ale zbytečně drahé. Já mám před kočičími záchůdky obyčejnou rohožku koupenou v OBI asi za 60 Kč.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top