Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Jaký kočičí strom?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
dexik



Založen: 21.05.2007
Příspěvky: 13

Předmět: Jaký kočičí strom?
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 7. 2007 14:25:47
Odpovědět s citátem

Prosím všechny o rady Smile Chceme kočičkám koupit kočičí strom, ale nevíme jaký. Necháme si poradit od zkušenějších nebo od těch, co svůj strom mají a jsou s ním spokojený. Jakou máte značku? Za kolik peněz? Je kvalitní, bytelný? Trubka obmotaná sysalem je pořád stejná, nedrbe se, nebo neodpadávají části sysalu? Byla bych vám všem moc vděčná, kdybyste napsali svoje zkušenosti. Chceme kočičkám koupit nějaký lepší, a ten není nejlevnější a nechceme koupit nějaký nekvalitní výrobek.
DÍKY VŠEM Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Jaký kočičí strom?
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 7. 2007 14:31:44
Odpovědět s citátem

Kvalitní byť dražší škrabadla dělají na www.prokocky.cz , též odpočívadla od firmy Trixie mi příjdou kvalitní - nabídka v obchodě allpet - http://www.allpet.cz/scripts/zbozi.php?KID=709 (např. Madrid)

Od prokocky.cz máme škrabadlo Anis a sisal se neuvolnil, jen je oškrábaný, potah na schůdkách je odrbaný, nicméně naše čičiny ho drápou. Takže bych kupovala klidně znovu u nich.
Příp. mám v merku právě to odpočívadlo Madrid, má ho kamarádka a vypadá výborně, bytelně, i kvalitně.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
renata72



Založen: 25.02.2007
Příspěvky: 23
Bydliště: Bohumín

Předmět: škrabadlo
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 7. 2007 17:19:21
Odpovědět s citátem

Našemu prvnímu kocourkovi jsme kupovali škrabadlo od firmy prokocky. Bylo to na kočičí výstavě, kam jsme se jeli podívat. Dokonce jsme ho pořídili se slevou a bylo to před rokem. Po intenzivním "drápání" a skákání je jako nové, jen sisal na sloupkách mírně roztřepaný. Na vánoce jsme kupovali našim teď už dvěma kočičákům "tarzana" až do stropu, přes katalog ve zverimexu (viděla jsem ho i na internetu, jen pozor, ceny se výrazně liší a je třeba porovnávat) a drží, jen sloupky jsou užší, ale funkci plní na 100%. Běhají po něm oba najednou až někdy čekám, že se vyvrátí:))) Sloupky jsou i po náletech v pohodě a navíc se dají nahradit novými. Takže až je naši miláčci odrovnají, tak koupíme náhradní díly. Dneska bych asi na prvním místě hned koupila až do stropu, je lepší v tom, že kočky rády výšky a mají tam super pozorovatelnu. :DTy sloupky nejsou trubky, ale dřevěné, plné sloupky. Do stropu bych volila mimo jíné i proto, že na něho skáčou kočky z rozběhem a náš 6,5 kilo vážící Kuba nízké škrabadlo povalil. Jejich "pětiminutovky, jsou dost uběhané. Tohle je upevněné o strop, takže drží. Smile Přeji dobrou ruku a šťastný výběr a kočičkám supr zábavu! Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: Kočičí strom
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 7. 2007 23:17:59
Odpovědět s citátem

První velké škrabadlo jsem kupovala v Maxcaninu, až do stropu - a drží dodnes - a to přežilo už nájezdy trojích koťat a mých 3 koček - roztřepený je trochu sisal dole, kde kočky nejvíce škrábou a trochu odrbaný je plyš v těch místech, kde se v letu odrážejí při skákání do dalšího patra, ale na vyhazov má ještě hodně času. Teď jsem si koupila malé přímo z Německa, mám ho krátkou dobu na hodnocení, ale myslím, že též nebude problém - škrabadla z Německa ve velkém výběru a za velmi!! slušné ceny mají v Abyshopu - http://www.abyshop.unas.cz/ - tam byste si určitě vybrala - a určitě kupte do stropu, nejlépe pak nejméně na dvou sloupcích na základně (je stabilnější), protože při honičkách opravdu musí vydržet.Šťastnou ruku při výběru.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Garfi



Založen: 05.07.2007
Příspěvky: 1

Předmět: Re: Jaký kočičí strom?
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 7. 2007 22:19:57
Odpovědět s citátem

April napsal:
Kvalitní byť dražší škrabadla dělají na www.prokocky.cz , též odpočívadla od firmy Trixie mi příjdou kvalitní - nabídka v obchodě allpet - http://www.allpet.cz/scripts/zbozi.php?KID=709 (např. Madrid)

Od prokocky.cz máme škrabadlo Anis a sisal se neuvolnil, jen je oškrábaný, potah na schůdkách je odrbaný, nicméně naše čičiny ho drápou. Takže bych kupovala klidně znovu u nich.
Příp. mám v merku právě to odpočívadlo Madrid, má ho kamarádka a vypadá výborně, bytelně, i kvalitně.

April


My máme doma škrabadlo Madrid, zatím teda jen 8 měsíců a naše kočičí slečna je spokojená Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Akellas



Založen: 08.03.2007
Příspěvky: 4

Předmět: Doma vyrobený
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 7. 2007 12:23:20
Odpovědět s citátem

Smile Zdravím všechny, potřeboval bych radu od někoho, kdo si strom pro kočky dělal sám. Který strom je na to nejlepší ??
Díky za rady.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: Re: Doma vyrobený
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 7. 2007 18:18:19
Odpovědět s citátem

Se škrábadly máme taky svoje zkušenosti... Nejsem příznivcem plyšových škrábadel, přijdou mi dost nevkusné. Měli jsme je doma z nouze, ale nyní máme nové superškrabadlo z Německa od firmy Petfun http://petfun.de/ - koupili jsme ho na http://zooplus.de a to je naprosto jiná liga. Nejen, že nemá poličky potažené plyšem, ale i škrábací sloupky jsou mnohem silnější a celkově je provedení velmi kvalitní. Už žádný plyš!
Tato škrabadla byla k vidění i teď na MVK Brno. Vřele doporučuji!
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Laalaa



Založen: 02.01.2006
Příspěvky: 55
Bydliště: Jinočany

Předmět: Domácí škrabadlo
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 7. 2007 20:16:29
Odpovědět s citátem

My máme doma vyráběné škrabadlo. Fotečku naleznete zde http://www.modrykocour.cz/catgallery/555_20060417095000.jpg vrchní polička vypadá, že se nám kácí, ale je to jen trošku, fotografie to hodně zkreslila, ve skutečnosti to není vůbec vidět. Cenově se nám vyšplhalo na 1500kč. Sisal 100m 1000kč v jednom pražském provaznictví, látka 300kč za metr (šíře 150cm), sloupky jsou z papírových rolí od záclon a desky tatík někde nalezl. Poličky máme o proti normálně prodávaným škrabadlům potažené z obou stran a vypolstrované vatelínem. Jediný originální díl z kupovaného škrabadla je u nás tunel, bohužel Alžbětce ani Matýskovi moc do oka nepadl na rozdíl od Damouška (zpřáteleného kocourka) http://www.modrykocour.cz/catgallery/571_20060320191938.jpg . Výroba škrabadla zaměstnala mé rodiče na dva víkendové večery.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: Re: Domácí škrabadlo
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 7. 2007 20:28:16
Odpovědět s citátem

Jinak se už dlooouho odhodlávám k výrobě škrábadla ze stromu. U babičky v kůlně se suší pokácená jablůňka a jen co seženu vozík za auto, jabloň dovezu a pustím se do díla.
Zkoumala jsem dost návodů na internetu, nejdůležitější je správné ukotvení, ideálně podlaha, strop a alespoň jedna boční větev. Poličky si nechám vyříznout z překližky a asi na ně ušiju snímatelné potahy.
Jeden návod na výrobu je zde http://www.kocka-info.cz/tema/asp-2004/news_item.asp?NewsID=356
další zde http://www.kocka-info.cz/kutil/news_item.asp?NewsID=24 (něco takového chci vyrobit). Myslím, že takové škrábadlo může sloužit i jako pěkná dekorace, na rozdíl od těch plyšových ohavností.
Ale samozřejmě nechci svůj názor a vkus nikomu vnucovat Smile Někomu se líbí holky, jinému zas vdolky... Wink
Nicméně myslím, že se vyplatí zainvestovat do kvalitního škrábadla, protože takové dlouho vydrží, je velmi pevné, stabilní, se širokými sloupky a pěkný vzhled je jen třešnička na dortu Wink
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Akellas



Založen: 08.03.2007
Příspěvky: 4

Předmět: Strom
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2007 13:23:51
Odpovědět s citátem

Smile Chtěl bych poděkovat Adélce za návody, ptal jsem se hlavně proto, neb máme dosti divoké mainy a již dvě škrabadla zlámaly, a proto chci udělat něco pevnějšího.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
IMI



Založen: 15.07.2007
Příspěvky: 26

Předmět: Re: Strom
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 7. 2007 1:25:30
Odpovědět s citátem

Akellas napsal:
Smile Chtěl bych poděkovat Adélce za návody, ptal jsem se hlavně proto, neb máme dosti divoké mainy a již dvě škrabadla zlámaly, a proto chci udělat něco pevnějšího.


já se tuhle v praktických ptala na sisalové lano a dostala jsem zajímavé rady http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2080
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lentilka



Založen: 31.07.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Doma vyrobený
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 7. 2007 18:59:46
Odpovědět s citátem

Adéla napsal:
Se škrábadly máme taky svoje zkušenosti... Nejsem příznivcem plyšových škrábadel, přijdou mi dost nevkusné. Měli jsme je doma z nouze, ale nyní máme nové superškrabadlo z Německa od firmy Petfun http://petfun.de/ - koupili jsme ho na http://zooplus.de a to je naprosto jiná liga. Nejen, že nemá poličky potažené plyšem, ale i škrábací sloupky jsou mnohem silnější a celkově je provedení velmi kvalitní. Už žádný plyš!
Tato škrabadla byla k vidění i teď na MVK Brno. Vřele doporučuji!


Zajímalo by mě, proč nejste/nejsi příznivcem těch plyšových, je to jenom otázka vkusu nebo i něco dalšího? A co mají místo plyše ty s Petfunu? Nějaký koberec? A co na to kočky? To je zase otázek Smile tak jestě jednu pro všechny: máte někdo zkušenost s odpočívadly Nobby? Chtěla bych od nich koupit pro svou budoucí kocouřku jedno dražší, má sisalové sloupky 12cm ale ani nevím, jestli se kdyžtak dají vyměnit a vůbec jestli jsou tyhle odpočívadla celkově ok. Díky Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Klára R



Založen: 06.06.2007
Příspěvky: 45
Bydliště: Praha 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 8. 2007 6:38:54
Odpovědět s citátem

my máme doma šplhadlo jupiter od trixie, je až do stropu, ale není moc stabilní, neudrží se pouze šroubem o strop, museli jsme ho přišroubovat ke zdi na dvou místech, teď opravdu drží a kočičce se moc líbí Smile)), kočkám je úplně ukradený, jak to vypadá, hlavně, že mají hodně prostoru na řádění Smile), jenom pozor stabilita některých šplhadel není nic moc
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (44x)
2
Britská krátkosrstá kočka (21x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (19x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
6
Mňoukání a štěkání (17x)
7
Kočičí jména (15x)
8
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
9
Značkování u kocourů a koček (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top