Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Od kolika měsíců-let je vhodné opustit kotě o dovolené?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
dexik



Založen: 21.05.2007
Příspěvky: 13

Předmět: Od kolika měsíců-let je vhodné opustit kotě o dovolené?
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 6. 2007 17:57:40
Odpovědět s citátem

Ahoj, mohu vás poprosit o vaše zkušenosti a rady? Od kolika věku necháváte kočičku nebo kocourka o dovolené samotné na delší čas (11dní) ? Vzhledem k tomu, že jsou koťátka minimálně do 1roku věku dost divoká, dost zlobí, tropí lumpárny, aby tatko delší odloučení "zvládli". Díky moc všem za vaše postřehy!!! Mám 9 měsíční kotě. Na dovolenou se chystáme v září, to bude kotěti 1rok. Pořád hodně zlobí, tak nevím, zda už to bude v září lepší. Moc zkušeností nemám. Naše první kočička byla vždy vzorově hodná, tak jsem se o ni nebála. Díky moc všem!!!
Jo, a ještě, je možné, že je kočička hodnější po kastraci? Shocked
Všem moc dík Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Od kolika měsíců-let je vhodné opustit kotě o dovolené?
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 6. 2007 5:53:14
Odpovědět s citátem

Něco málo příspěvků k tématu dovolených:

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=915
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=752

Jinak stručně - jde o to, jestli bude doma, nebo jí k někomu umístíte, zda s ní někdo bude doma, nebo bude jen docházet, ...

Určitě by bylo lepší, aby kočička už byla po kastraci, přecejen mrouskání je poměrně náročné a hlučné období a asi by nebylo nejlepší, aby kočička v době Vaší dovolené naříkala a přivolávala kocourky, a kastrace by mohla kočičku uklidnit, teď je ještě nejspíš ukázkový puberťák Smile

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 6. 2007 8:46:32
Odpovědět s citátem

Já osobně bych mou kocouru samotnou doma nenechala ani týden. Max víkend a to už se na mě zlobí. Žádná kočka není ráda sama, natož kotě. Sice většinu dne i noci prospí, ale společnost potřebuje. Nejlépe kotě k někomu na tu dobu dát, kdo by vám jej pohlídal a pohrál si s ním.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
dexik



Založen: 21.05.2007
Příspěvky: 13

Předmět: dovolená
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 6. 2007 15:43:37
Odpovědět s citátem

Díky moc za odpovědi! Já ještě doplním, že by dovolenou kotě trávilo se svou 2 roční kočičí kámoškou Very Happy A docházeli by rodiče k nám domů na kontroly 2x denně, nakrmit a opečovat. A byly by tam s nimi tak 2 hod.
Myslíte, že už je čas na kastraci? Shocked Kotě je velikostí ještě dost malé Smile Taky jsem si říkala, že se naše starší kočička dost zklidnila po kastraci. Díky moc všem! Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: dovolená
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 6. 2007 18:12:59
Odpovědět s citátem

Myslím, že kočičí kámoška a 2x denně rodičové je dobrá kombinace Wink

U kočiček se to neřídí až tak velikostí (taková hranice pro kastraci jsou 2-2,5kg), ale mrouskáním. Jestli na dovču jedete až v září, tak máte ještě 2 měsíce na rozhodnutí se ke kastraci a v tom období klidně může začít mrouskat, a pak už není třeba otálet, ale kastrovat jí můžete klidně nechat i bez mrouskání. Myslím, že by zase nebylo dobré, kdyby se zrovna o Vaší dovolené rozmrouskala. Osobně bych v téhle situaci vyčkala do srpna a v jeho průběhu to absolvovala.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ála



Založen: 13.05.2006
Příspěvky: 32

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 6. 2007 18:39:48
Odpovědět s citátem

Taky jsem tu vloni řešila problém "kam s ní". Letos už to neřeším a kočku nechávám doma samotnou. To co prožívá, když jí hlídají rodiče je pro ní trauma a tady v bytě kde to zná, je spokojená. Navíc je velmi agresivní u rodičů v bytě, takže spokojenost bude na obou stranách, pokud zůstane doma a rodiče budou denně docházet krmit,vybírat záchůdek a tak. Bylo mi jí strašně líto, že je tu tak sama, ale zvládla to, stejně když naši přišli, tak se s nima ani nemazlila,tak snad letos těch 14 dní zvládne taky, i když líto mi jí bude asi pořád Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kopretinka



Založen: 11.07.2007
Příspěvky: 29
Bydliště: K Učilišti 2663

Předmět: Od kolika měsíců-let je vhodné opustit kotě o dovolené?
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2007 11:28:29
Odpovědět s citátem

Ahoj, i já mám podobný problém a proto se na Vás obracím s prosbou o radu. Jsem paničkou 9 týdenního kocourka Merlina a bydlím společně s přítelem, s kterým začátkem srpna jedeme na týdenní dovolenou do Chorvatska. Kocourek má doma k dispozici velké množství hraček, škrabadel, lezadel, pelíšků, vodní napáječku a na doporučení z diskuzního fóra jsem se po dobu naší dovolené rozhodla Merlina ponechat doma, kde je zvyklý. Jsem domluvena s kamarádkou, že za Merlinem bude docházet (krmit, čistit záchůdek, mazlit a hrát si). Merlin je ještě malý a tak jsem zjistila, že většinu dne prospí. Chtěla jsem se jen zeptat, po kolika hodinách by měla moje kamarádka za Merlinem docházet a kolikrát za den. Děkuju za Vaše RE:
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lucienka



Založen: 20.10.2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Karviná, Ostrava

Předmět: Re: Od kolika měsíců-let je vhodné opustit kotě o dovolené?
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2007 17:10:28
Odpovědět s citátem

Kopretinka napsal:
Ahoj, i já mám podobný problém a proto se na Vás obracím s prosbou o radu. Jsem paničkou 9 týdenního kocourka Merlina a bydlím společně s přítelem, s kterým začátkem srpna jedeme na týdenní dovolenou do Chorvatska. Kocourek má doma k dispozici velké množství hraček, škrabadel, lezadel, pelíšků, vodní napáječku a na doporučení z diskuzního fóra jsem se po dobu naší dovolené rozhodla Merlina ponechat doma, kde je zvyklý. Jsem domluvena s kamarádkou, že za Merlinem bude docházet (krmit, čistit záchůdek, mazlit a hrát si). Merlin je ještě malý a tak jsem zjistila, že většinu dne prospí. Chtěla jsem se jen zeptat, po kolika hodinách by měla moje kamarádka za Merlinem docházet a kolikrát za den. Děkuju za Vaše RE:


Když byl Damíšek malý - cca 7týdnů - to jsem ho měla doma zhruba 3dny a musela jsem odjet na 5dní mimo domov. A přežil to. Denně za ním někdo chodil a dával mu čerstvou vodu a uklízel záchod. Myslím, že to zvládne i Váš kocourek, pokud ten někdo, kdo za ním bude docházet se zdrží alespoň na hodinku, aby se dostatečně pomazlil Laughing
_________________
Lucie a princezna Mia

Z nebe na nás dohlíží kocouř Damián (3)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kopretinka



Založen: 11.07.2007
Příspěvky: 29
Bydliště: K Učilišti 2663

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2007 12:14:56
Odpovědět s citátem

Milá Lucko,
děkuji Ti za odpověď, celkem mne uklidnila. Měla jsem totiž obavy, že Merlin by doma trpěl. Samozřejmě za ním bude docházet kamarádka, která sice ráno bude pospíchat do práce a tak jen vyčistí záchůdek, zkontroluje vodu a graulky a až odpoledne by přišlo na řadu to muchlování. Musím jí tedy říci alespoň o té hodině minimálně. Díky díky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
našeMia



Založen: 25.06.2007
Příspěvky: 16

Předmět: Může zůstat kotě o víkendu samo?
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 7. 2007 20:32:10
Odpovědět s citátem

Pokud potřebuji nutně odjet, myslíte, že můžu nechat kotě samo doma, pokud má zásobníky s krmením i napáječku s vodou a silikonové stelivo? Myslíte, že se to dá občas takto zvládnout??

Díky moc za radu či zkušenost.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (35x)
2
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)
6
Britská krátkosrstá kočka (13x)
7
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top