Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Ceny


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Markét



Založen: 10.07.2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: Ceny
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 8. 2007 10:25:15
Odpovědět s citátem

Chtěla bych se zeptat v jakém věku se cena kotěte snižuje . Mám kocourka který byl coby 8 měsícní o polovinu levnější než původně . Záleží na indiviuální stanici nebo je to normální postup ? Shocked
_________________
Mája a Otík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
lentilka



Založen: 31.07.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Ceny
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 8. 2007 12:29:51
Odpovědět s citátem

Markét napsal:
Chtěla bych se zeptat v jakém věku se cena kotěte snižuje . Mám kocourka který byl coby 8 měsícní o polovinu levnější než původně . Záleží na indiviuální stanici nebo je to normální postup ? Shocked


Ahojky, sice jsem se nezajímala konkrétně o sphynxe, ale myslím, že je to podobné u všech chovatelů, snižují ceny, když vidí, že o kotátko není zájem. Co jsem tak vypozorovala cena se snižuje pokud je kotě starší než 3 měsíce, nemá oblíbené zbarvení, konkrétní plemeno nabízí ve stejný čas víc stanic apod. Co se teď stalo mně je to, že jsem se zajímala o kotě jedné barvy, chovatelé mi nabídli jinou a když jsem odmítla a oni zřejmě neměli zájemce snížili cenu o víc než 90% a to je kotatkum asi mesíc... Confused Což mi taky přijde trochu... já nevím... nefér vůči lidem co zaplatí full price Mad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Markét



Založen: 10.07.2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 8. 2007 13:56:44
Odpovědět s citátem

Ahoj . No je pravdou že to asi je nefér vůči lidem co platí plnou cenu . Já jsem na svého mazlíčka čekala od dětství a právě kvůli snížené ceně jsem si ho mohla dovolit Laughing sice jsem přišla o to jak rostl a jakými změnami procházel ale je to moje zlatíčko . Na úspěch na výstavě mu asi kousek chybí ale neměnila bych .
_________________
Mája a Otík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 8. 2007 10:44:28
Odpovědět s citátem

Dobrý den Markéto,
každý chovatel, a to nejen plemene Sphynx, má své postupy jak v chovu, tak při prodeji koťat. Pokud je sdružen pod ČSCH SCHK, Chovatelský řád mu nařizuje (omlouvám se, že neznám přesnou formulaci, nejsem členem této organizace), že má odchovávat jen tolik koťat, o kolik je schopný se postarat a najít jim nový a odpovídající domov.
Celá situace s cenami koťat je složitější, než se na první pohled může zdát. Z mnoha různých důvodů se stává, že chovatel není schopen koťata, kterým pomůže na svět, prodat. Často, než aby zlepšil servis a kvalitu, nebo omezil množství vyprodukovaných koťat, řeší to raději snížením ceny. Modely marketingové strategie platí i zde, i když je citlivé přirovnávat koťata ke zboží. Všimněte si, že nehledě na věk kotěte, někteří chovatelé vehementně inzerují, a i tak mají problém s prodejem, zatímco jiní inzerci nemají, a přesto u nich není o kupující nouze, ba co víc, nejsou schopni všechny zájemce uspokojit a to ani přesto, že mají ceny vyšší.
Proč někteří chovatelé mají problém prodat své odchovy? Může se jednat o koťata netypová, ve zbarvení o které není takový zájem, chovatel může vyprodukovat koťat víc, než má zájemců, roli může hrát i chovatelova špatná reputace (není zájem konkrétně o koťata z jeho chovu, zatímco jiní chovatelé stejného plemene problém s prodejem nemají), pracuje s liniemi o něž není zájem např. protože už je jejich potomků všude dost a lidé chtějí něco nového (to platí zejména při prodeji chovných jedinců) . Dále zájem může být snížen z důvodu častějšího výskytu chorob nebo vrozených vad v chovu nebo liniích s nimiž chovatel pracuje. Kapitolou sama pro sebe jsou koťata bez PP. V neposlední řadě jde i o přístup chovatele k zájemcům. Pokud jsou jeho odpovědi na maily nebo telefonáty zájemců strohé a málo vřelé, či pokud není ochoten nebo schopen zodpovědět otázky zájemců, takoví zájemci se raději obrátí na jiného chovatele, cena-necena. Na druhé straně náročnost zájemců je různá, někdo se spokojí se základními informacemi, sdělením ceny, kotětem se zjevnou vadou, rychlým jednáním a rychlým předáním kotěte i za cenu možných rizik. Jiný je pečlivější, srovnává, hledá kvalitu, informace, požaduje garance, kopie výsledků různých vyšetření, opakované návštěvy chovatele atd., aby se ujistil, že za své peníze dostává odpovídající protihodnotu. Reklamní motto „nejsme tak bohatí, abychom kupovali levné věci“ za určitých okolností platí i zde.
Nemyslím, že je snižování cen obvyklý postup, znám mnoho chovatelů, jež drží své ceny stabilně a nemusí se obávat, že koťata neprodají. Je na každém chovateli, zda je ochotný cenu z různých důvodů lehce upravit, ale razantní a zdánlivě bezdůvodné snížení ceny je, dle mého názoru, způsob jak zakrývá nějaký problém či důvod (viz výše). A je na místě se zajímat o to, proč se chovatel k takovému kroku rozhodl. To, že kotě už je odrostlé, důvod není. Ono odrostlo, protože se z nějakého důvodu neprodalo dříve, a to je třeba mít na mysli. Levná jsou ale třeba i koťata, kterým je v době prodeje méně než povinných 13 týdnů, jak zde bylo řečeno.
Opakuje se to tu často, cena je sice pro mnoho zájemců důležité kritérium, ale nelze vybírat kotě jedině a pouze podle ceny.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 8. 2007 15:07:30
Odpovědět s citátem

Jo a nefér mi příjde, když za kotě určité barvy (u Sphynx například odznakové s modrýma očima) chce chovatel víc peněz, než za jinou barvu. Shocked Jako kdyby modrooké kotě žralo víc, očkování bylo dražší, nebo byl jeho odchov nějak jinak náročnější. Laughing Opodstatněný rozdíl nevidím, ze stejných důvodů, ani v rozdílné ceně za kočičku nebo kocourka.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (65x)
2
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2023 (49x)
3
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (42x)
4
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (33x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (24x)
6
Veterinární poradna: Mrouskání kočky po kastraci (21x)
7
Pojištění koček (20x)
8
Vyhlášení NEJ fotky února 2024 (20x)
9
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top