Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Diskusní fórum v Modrém kocouřovi


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
beruska



Založen: 16.07.2007
Příspěvky: 3

Předmět: Diskusní fórum v Modrém kocouřovi
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 8. 2007 10:28:19
Odpovědět s citátem


Dobrý den, Razz

nejsem chovatelem sphynxů a majitelem jsem pouze krátce.
Nemám zkušennosti s diskusními fóry na internetu a Modrého kocouřa sleduji také jen chvíli. Rolling Eyes

Musím však konstatovat, že jsem dospěla k závěru, že sledovat dále diskusní povídání na těchto stránkách nemá význam. Crying or Very sad

Jakákoli cenzura nemá v demokracii mít místo. Vše, co není zákonem přímo zakázáno má být správně povoleno. Listina základních práv a svobod přiznává každému nescizitelnou svobodu projevu, názorů atd. V prohlášení si Modrý kocouř vyhrazuje právo smazat příspěvky obsahující reklamu, inzerci či ty, které odporují dobrým mravům. Ve skutečnosti např. mně neumožnila diskusi na téma, o němž jsem chtěla hovořit, a to Etika při prodeji koťat. Proto se oprávněně domnívám, že do fóra se dostanou pouze příspěvky, které se tzv. "hodí". Idea

Nicméně ten, kdo rád vypravuje o příbězích svých miláčků, o výstavách aj. si tu na své přijde. Nikoho tím ničím neohrožuje... Wink

Ztotožňuji se tímto s názory, které jsem slyšela, že na těchto stránkách mají možnost hlásat své názory pouze "vyvolení" a umožňuje se projev pouze těm, kteří přitakávají. Embarassed

Capri
Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
CZ_Bee



Založen: 17.05.2005
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha

Předmět: Diskusní fórum
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 8. 2007 11:56:15
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

napište Váš příspěvek do Sphynxího fóra, tam už je příspěvek s názvem Etika chovu založen. Nikdo Vám ho nebude zamykat, pokud by se téma nezvrhlo ve věci, které s kočkami nemají nic společného...

CZ_Bee
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: re.diskuzní forum
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 8. 2007 13:15:14
Odpovědět s citátem

Já souhlasím s uzamčením tohoto tématu.Píšete,že nemáte zkušenosti s diskuzními fóry,já ano.Tady na modrým kocouřovy se mi líbí právě to,že veškeré diskuze a povídání probíhají v pohodě a přátelské atmosféře.Jistý druh "diskuzí" dokáže rozpoutat diskuzi,která se zvrhne v napadání,plné negativních emocí, to lze vidět jinde.Pokud jste chtěla dosáhnout tohoto,máte svobodnou volbu a svůj příspěvek můžete napsat jinam.Web modrého kocouře je pohodový,prosím nechtějte to ničit.Přeji vám hezký den,Bětka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kicki



Založen: 07.03.2005
Příspěvky: 76
Bydliště: Dubí u Teplic

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 8. 2007 15:44:53
Odpovědět s citátem

Také souhlasím s uzamčením fóra, které jste založila. Chovatelská stanice, kterou jste zmiňovala, by se v případě podezření, že tento web umožňuje ji pomlouvat, jistě ohradila ne vůči vám, která jste anonymní, ale vůči provozovateli tohoto webu. Nehledě na to, že jmenováním konkrétních chovatelských stanic jste minimálně ustanovení o reklamě porušila a diskutovat by se dalo i o porušení dobrých mravů ... Pokud se cítíte poškozena na svých právech, máte možnost to řešit přímo s chovatelskou stanicí, případně využít našeho právního systému. A nebo si založte vlastní web, tam si pište, co chcete, a noste tak svou vlastní kůži na trh. Vyřizování účtů prostřednictvím webu považuji za nevhodné, i když se cítíte třeba i právem poškozena ...
A s cenzurou jste myslím taky vedle, cenzor by totiž Váš příspěvek smazal, což se nestalo, a navíc vám ještě bylo i vysvětleno, proč se fórum uzamklo. A pokud v diskuzích najdete nějaké smazané příspěvky, tak je dobře vidět, že to udělali sami autoři, nikdo jiný zde příspěvky nemaže.
_________________
Kicki + Kenny, Maggie a Barnabáš
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 8. 2007 19:02:17
Odpovědět s citátem

beruska, skor ako sa rozhodnete odist, skuste si prestudovat niektore starsie diskusie o chorych maciatkach z chovatelskych stanic, o moralke chovu a podobne. vsimnete si, ze vacsina z nich sa po case zvrhla na osobne utoky a srsala z nich zast. Urcite by ste boli nerada, aby sa podobne vyvijala aj vasa tema.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Diskusní fórum v Modrém kocouřovi
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 8. 2007 6:27:56
Odpovědět s citátem

Žádala jsem Vás, abyste pro vysvětlení kontaktovala přímo mou osobu. Bohužel se tak nestalo, což mě mrzí, mohly jsme to v klidu prodiskutovat, vyložit si karty na stůl, a vy jste nemusela z Modrého Kocouře odcházet s pocitem cenzury.

Modrý Kocouř je naopak velmi otevřené forum, kde je minimum uzamknutých for a kde každý má možnost se vyjádřit k čemukoliv, ale musí respektovat rozhodnutí těch, na jejichž bedrech leží zodpovědnost za příspěvky. Nicméně jak jsem uvedla již já, téma týkající se chovatelských stanic je velmi citlivé a kdybyste opravdu věnovala čas procházení for Modrého Kocouře, na zmiňované stanice byste též narazila a mohla jste se vyjádřit konkrétně tam, ačkoliv si stojím za svým, že jakákoliv kritika chovatelských stanic, kdy nemáme důkazy a nebyly nám poskytnuty, je na hranici dobrých mravů a měla by být redukována.

Vždy je totiž nutné brát v potaz to, co je zmiňováno již výše - nejenže kritikou, ke které Modrý Kocouř nemá podklady a důkazy, ty máte v ruce jen vy a tím pádem byste i daný problém měla řešit s jinými institucemi a ne na veřejném foru, poškozujete zmíněnou chovatelskou stanici, ale ohrožujete tím ve své podstatě i Modrého Kocouře, ačkoliv Modrý Kocouř nenese zodpovědnost za příspěvky, veškerá kritika a vyhrožování se snese na hlavu Kocouře, nikoliv na Vás jako na anonymního přispěvatele.

Pokud zmiňujete Základní listinu práv a svobod, tak i takový majitel chovatelské stanice má svá práva, a ta je nutné respektovat.

Myslím, že vše bylo řečeno.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beruska



Založen: 16.07.2007
Příspěvky: 3

Předmět: sphynx
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 8. 2007 10:29:45
Odpovědět s citátem

PS: Exclamation

Specializuji se především na rodinné právo, ale i zákony na obecné úrovni mi nejsou cizí. Troufám si říci, že náš právní řád znám natolik dobře, abych jej v případě potřeby dokázala použít. Myslím si, že svými příspěvky jsem žádný zákon neporušila. Idea
Co se týče podmínek diskuse v Modrém kocouřovi, mohla jsem možná jmenovat majitelky chovatelských stanic místo uvedení jejich názvů. Nicméně o žádnou reklamu či inzerci zjevně nešlo. Arrow
Pokud bych měla napsat "neprůstřelný příspěvek", zabrala by mi příprava konceptu čas, který budu raději věnovat rodině. Cool
Z reakcí na můj příspěvek však lze usoudit, že jsem měla pravdu, jelikož je nepřirozené, že všichni mají tentýž názor - jde zjevně o "uzavřenou společnost", kam nutit se nemá význam. Confused
Pro mě je důležitá přítomnost, takže pitvání se v minulých diskusích je podle mého názoru ztráta času. Surprised
Je pravda, že obyčejné lidi bych měla varovat jinde, ne tam, odkud se nekalých praktik mohou dočkat. Twisted Evil
Dovoluji si přirovnat takovéto fórum např. k minulému řežimu. Srovnejte si např. TV zprávy tehdy a nyní. Bylo tedy tehdy správné lidem neříkat pravdu a věci, které by jimi mohly otřást jen proto, aby se neporušil dojem klidu, míru a pohody? Shocked
Jsem ráda, že Modrého kocouřa k životu nepotřebuji. Naštěstí je ještě dost těch, kteří jsou empatičtí, otevření a vstřícní k tomu vyslechnout, promluvit si a poradit. Smile
Ve své podstatě je mi vás až líto. Kdo nebo co vás v životě tak ranilo, že se nyní tak bojíte, a dokonce bezdůvodně hned útočíte?Není snad lepší brát život takový jaký je? Rolling Eyes
Zkuste si večersednout a dívat se na vaši spící ratolest, vezměte si na klín svého čtyřnohého mazlíčka nebo se přitulte ke svému partnerovi - cítíte to? Láska, radost, štěstí, bezstarostnost, bezelstnost, uvolněnost, ... zkuste si tenhle pocit uchovat a přistupovat s ním k ostatním - bude nám všem pak na světě líp... Very Happy
Bojovat za své místo na slunci ještě neznamená nenávidět celý svět ... Laughing

Příjemný den všem Very Happy

Capri
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: sphynx
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 8. 2007 10:50:15
Odpovědět s citátem

Dobrý den, berusko, ci Capri.

Nehodlám více rozpitvávat to, co jste napsala, ale kdybyste opravdu věnovala trochu času návštěvě např. Sphynxího Fora, zjistila byste, že jakákoliv zmínka o určitých chovatelských stanicích způsobuje reakci, a rozhodně to není ztráta času, jak Vy se domníváte, naopak čerpat informace z různých zdrojů, nejen z pochybovačných a pomlouvačných, Vám dá všeobecný přehled.

A pokud otevřeně vyzvete k hodnocení, kritice a postěžování si, nemůžete čekat, že takovou diskuzi povolím. Už jen z toho pohledu, že vždy jde o subjektivní názor. Navíc - jmenovala jste konkrétní stanici, ale sama jste se zde zaregistrovala pod nic neříkajícím nickem navíc s jiným podpisem - myslím, že i majitel té konkrétní stanice by měl vědět, s kým má tu čest na veřejném foru, bylo by to minimálně fér.

Tohle forum je přátelské a vstřícné a v maximální možné míře se snažíme poradit jak se zdravotními problémy, tak se soužitím s kočkami, s chovem, .... , jediný, kdo tu prozatím útočí jste Vy. Ale právě proto, že usilujeme o to, aby přátelské zůstalo, jsou nutná opatření. Až se budete po diskuzích pohybovat déle zjistíte, že ne vždy jsou věci černobílé, s předsudkem jste k nám přišla a nehledala jste důvod se toho předsudku zbavit.

Myslím, že všichni, kteří Vám zde odpověděli se ze života radovat umí, sama byste to poznala, opět musím napsat, kdybyste věnovala čas místo útočným příspěvkům, čerpání informací z Diskuzního fora, zjišťováním informací o jejich mazlíčích ve Zlaté knize a láskyplné fotky. Nikoliv jen ti vyvolení, ale každý, kdo má zájem a respektuje ostatní sem může psát a přispívat.

Šmahem jste nás všechny odsoudila, nikdo se Vás o "slitování" prosit nebude. Vybrala jste si cestu černobílého pohledu na nás, nechcete nás poznat, nebudeme se Vám nutit. Přeji Vám víc pochopení na jiných serverech, snad Vám tam i dobře poradí a podpoří a postěžují si s Vámi na jedno téma.

April, moderátorka

P.S.: Žádala jsem Vás o přímý kontakt přes email, či Soukromou zprávu, mohla jste poznat mé stanovisko, kdybyste opravdu zájem měla, bohužel, jste zvolila cestu předsudku a neozvala jste se.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: Re: sphynx
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 8. 2007 21:51:30
Odpovědět s citátem

beruska napsal:
Specializuji se především na rodinné právo, ale i zákony na obecné úrovni mi nejsou cizí...


Vážená Capri,

i když zde již podle mě bylo to hlavní řečeno v předchozích odpovědích, chci jako provozovatel Modrého kocouře.cz také krátce reagovat.

Pokud jste zběhlá v právu, jistě víte, že Modrý kocouř.cz není žádnou veřejnou institucí, která musí uveřejňovat to a to, a tak dále. Přesto se snažíme být co možná nejvíce objektivní a zejména se vyhnout osobním útokům, které ničí diskuse na ostatních serverech a často tak pokazí i dobře myšlenou snahu pomoci (třeba opuštěným kočkám nebo začínajícím chovatelům, myslím to obecně) - ono pomoci bych zdůraznil - to je totiž smysl tohoto fóra.

Pokud Vám nevyhovuje, jak diskusní fórum funguje a jak je provozováno, máte svobodu jít jinam - to je právě ona svoboda internetu, kterou chcete a o kterou zde trochu nesmyslně bojujete; a snažíte se vyrazit dokořán otevřené dveře.

Respektuji, že Modrého kocouře.cz k životu nepotřebujete, respektujte prosím, že ne všechna fóra na internetu jsou stejná a se stejnými pravidly.

Pokud máte jakékoliv připomínky, prosím, kontaktujte mě přímo.

S pozdravem

Filip Prahl
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 8. 2007 9:42:55
Odpovědět s citátem

Berushko (Capri...) ? přiznám, že jsem to byla já, kdo Vám v dobré víře poradil obrátit se s Vaším problémem sem. Respektive jsem radila dvě řešení, jak dostát svých práv. Buď jít cestou oficiální, tedy podat trestní oznámení na chovatele, který si od Vás vzal peníze a nedal kotě (nyní, když tu zmiňujete, že se pohybujete v právnické branži mě jisté drobnosti zaráží), nebo o své zkušenosti napsat sem a doufat, že přimějete chovatele k nápravě.
Chápu Vaše rozhořčení z uzamčení tématu, ale také chápu April, která po předešlých zkušenostech diskuzi uzamkla, neboť chtěla předejít případnému následnému urážení a napadání. Ano, přejeme si mírumilovné fórum, kam se lidé přijdou poradit, pobavit a relaxovat, i navazovat nová přátelství. Vesměs jsou tu lidé milí, veselí, s pozitivním přístupem k životu, ale dokud si nedáte tu práci je, i jejich milované kočičáky poznat, prosím neodsuzujte je. Moderátoři i sami přispěvatelé preferují pokojnou atmosféru a cílem jejich snažení je vytvořit místo, kam se lidé budou rádi vracet a kde jim bude dobře. Na druhou stranu, nechceme vytvořit uzavřený svět plný iluze, že není nic špatného do něhož neproniknou žádná negativa. I diskuze o smutných věcech, nemocech a špatných zkušenostech zde mají místo, pokud budou zachována určitá pravidla, hlavně pravidla lidské slušnosti. Snažíme se ale zamezit tomu, aby se diskuze zvrátila špatným směrem. Z tohoto důvodu, a po určitých zkušenostech, April fórum, možná o chvíli dříve než bylo nutné, uzamkla.
Vězte, že dostávat soukromé maily nebo SZ, od kočkomajitelů, kteří se bojí do fóra něco napsat, napsat negativní zkušenost nebo problém, neboť se obávají reakce, rozhodně nechceme.
K „mazání“ příspěvků bych chtěla podotknout, že se opravdu nejedná o cenzuru ve smyslu mazání „nepohodlných“ příspěvků. Já osobně mohu mluvit jen a pouze o Sphynx fóru, jehož jsem spolumoderátorkou, přístup k jiným rubrikám nemám. Pokud si dáte tu práci pročítat Sphynx fóra, zjistíte, že mazala jen jedna přispěvatelka, pravděpodobně později průchodu svých emocí litovala.
Moderátoři Sphynx fóra ničí příspěvky nemaží. Jediné, co tu proběhlo, bylo uzamčení některých diskuzí, které nikam nevedly, nebo se odchýlily od kočičího tématu. Vše, co mohlo být k věci řečeno, řečeno bylo a nebylo nutné pokračovat v nikam nevedoucím mlácení prázdné slámy.
Zmiňujete listinu základních práv a svobod, svobodu projevu... a co takhle pravidla slušného lidského jednání? V některých diskuzích se, bohužel, o slušnosti moc hovořit nedá. Když Vás někdo nazve debilem, je to sice jeho svobodný projev, ale slušné to rozhodně není. Pokud jsou, byť i negativní věci zde, řešeny v duchu slušného jednání a diskuze zůstávají konstruktivní, nikdo s tím nemá problém. Jak si z diskuzí na Sphynx fóru můžete všimnout, dáváme prostor oběma stranám se k věci vyjádřit, a také se tak děje. Mme zájem Sphynx majitelům pomoci vyřešit jejich problémy. Zároveň zde příspěvky všeho druhu zůstávají, aby si ti, kdo jsou u Sphynx začátečníci, mohli sami dle svého úsudku, vytvořit obrázek, jaká je u plemene Sphynx situace z hlediska zdravotního, povahového, péče, ale i vztahů mezi chovateli a majiteli. Z tohoto důvodu vidím zpětné pročítání příspěvků (Vámi onačené jako pitvání se v diskuzích) jako velmi přínosné a dovolím si s Vámi nesouhlasit, že jde o ztrátu času. Nyní Sphynx kotě máte. Možná nastane chvíle, kdy si s něčím v péči, výchově nebo zdravotní záležitosti nebudete vědět rady. Doufám a přeji Vám, aby chovatel, od kterého kotě máte, Vám v takovou chvíli byl 100% k dispozici, pomohl Vám, věnoval veškerý čas a podělil se o mnohaleté zkušenosti. Pokud ne, Sphynx fórum na Modrém kocourovi a jeho moderátoři a členové se k Vám zády neobrátí, ani přesto, že nás teď dle vlastních slov litujete a nepotřebujete.
S přáním krásného dne a mnoha radostných chvil s Vaším kotětem
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: Re: sphynx
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 8. 2007 19:22:07
Odpovědět s citátem

beruska napsal:
PS: Exclamation

Specializuji se především na rodinné právo, ale i zákony na obecné úrovni mi nejsou cizí. Troufám si říci, že náš právní řád znám natolik dobře, abych jej v případě potřeby dokázala použít.
Bojovat za své místo na slunci ještě neznamená nenávidět celý svět ...
Capri

Souhlasím jednoznačně s uzamknutím i s vysvětlením Karoliny, vždyť v prvé řadě Váš příspěvek zavání vyhrožováním - viz citace - provozovateli a moderátorům webu a zdá se, že ten, kdo hned nenávidí celý svět (nebo spíše Kocouře) jste Vy sama. Asi tedy nebude velká škoda, že ho dál k životru potřebovat nebudete, já se sem vracím pravidelně a ráda, právě pro jeho vlídnost a snahu pomoci... I Vám hezké dny s Kocouřem či bez něj... Rolling Eyes
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (31x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Britská krátkosrstá kočka (12x)
5
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top