Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

prosím o radu (škrábání gauče)

Fórum: Bydlení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
sahara



Založen: 04.07.2007
Příspěvky: 1

Předmět: prosím o radu (škrábání gauče)
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 7. 2007 18:11:33
Odpovědět s citátem

máme modrého koucourka, je mu rok. Máme škrabadlo na které chodí jen spát. škrábe nám křeslo...můžete nám někdo poradit jak ho naučit na to škrabadlo? děkuji mockrát Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zarucha



Založen: 30.08.2006
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha 6

Předmět: Re: prosím o radu (škrábání gauče)
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 7. 2007 10:55:55
Odpovědět s citátem

Váš gauč je pravděpodobně z materiálu, který je pro kocouře přitažlivější, než vaše škrabadlo. Někdo má navíc takovou zkušenost, že "spací" škrabadlo bere kočka opravdu jako pelíšek, ne jako nástroj na škrábání, drásání nábytku může být i rpojev dominance. Já jsem Zaruchu naučila na škrabadlo sloupkové sysálové, to jí dost baví, první malé škrabadlo zdevastovala tak, že jsem jí asi za půl roku musela koupit nové Twisted Evil , pořádně bytelný vysoký sloup, který nahoře nemá takovou tu plošinu na vyskakování, ale je na něm zase připevněno několik sysálových míčků, takže to číču od začátku dost lákalo Smile Někdo je tak šikovný, že si škrabadlo sestrojí sám, ale na to já jaksi řemeslně nemám:-) Je dobré si s kocourem hodně hrát a tak nějak ho směrovat na to škrabadlo, já jsem Zaruchu jako kotě lákala tím, že jsem po tom škrabadle různě rejdila s jejíma hračkama, který se ona snažila ulovit a všimla si,že se do toho sysálu dobře "boří" drápy...ale každý má svoje triky:-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Escada



Založen: 05.04.2007
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2007 22:57:48
Odpovědět s citátem

Dobry den,
ja kdyz jsem naseho kocourka ucila na skrabadlo,tak stacilo parkrat behem hry mu to nazorne predvest a byl klid..I kdyz je pravda,ze to nikdy nikde nezkousel:)
A to ma skrabadylko spaci..Take je dobre povesit na nej nejake lakadla-hracky-pirka ,pruzinky,atd..
A nebo skusit nejake to kocici lakadlo ve spreji,ale s tim nemam skusenosti...
Tak pevne nervy Laughing
Pa,Sil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
jana kupcová



Založen: 23.07.2007
Příspěvky: 17

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 7. 2007 11:29:57
Odpovědět s citátem

Náš kocour taky škrábal gauč když je naučený na škrabadlo.Prostě to střídal-jednou gauč,jednou škrabadlo.Vyzkoušeli jsme odpuzovač koček-nebo jak to nazvat..Je to ve spreji a nastříká se to na místo,kde kočka nemá škrábat..Náš Míša od té doby obchází gauč velkým obloukem.Jen se to musí jednou za čas zopakovat,vyprchá to.Nenachává to ani skvrny ani zápach.Je to od spol.Gimpet a jmenuje se to Katzen Fernhalte.Opravdu funguje..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
našeMia



Založen: 25.06.2007
Příspěvky: 16

Předmět: a co kytky???
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2007 11:49:18
Odpovědět s citátem

Muzu se zeptat?? Ja mam problem krom gauce i s kytmami (velkymi), mrska mi tam zacala chodit i curat! Porad ji hlidam, dam hned na zachudek (na ten chodi taky), ale stejne...Sad
Muzu to postrikat taky tim sprejem?
A hned pro nej letim!Smile)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: a co kytky???
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2007 14:26:20
Odpovědět s citátem

našeMia napsal:
Muzu se zeptat?? Ja mam problem krom gauce i s kytmami (velkymi), mrska mi tam zacala chodit i curat! Porad ji hlidam, dam hned na zachudek (na ten chodi taky), ale stejne...Sad
Muzu to postrikat taky tim sprejem?
A hned pro nej letim!Smile)

Spreje nejsou nic moc, u nás pomohlo pokrýt zeminu v květináči většími plochými oblázky. Musí se dobře zapustit aby je kočky nevytahaly. Také se doporučují plátky citrusů - některým kočkám moc nevoní.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2007 15:15:16
Odpovědět s citátem

Já se taky musím přidat do diskuse na toto téma:
Doma vůbec problémy nemáme a nikdy jsme neměli. Obě kočindy hned věděly, na co ta věc v předsíni je a chodí pilně škrábat jen na toto škrabadlo.
Když ale přijedeme k babičce, škrábou VŠUDE Evil or Very Mad Koupili jsme jim tak takové malé škrabadlo na zeď a trpělivě je tam nosíme hned, jakmile někde (na koberci, na křesle, na gauči - zkrátka všude...) začnou škrábat. Zatím to ale moc nepomáhá. Připadá mi, že vůbec nechápou, co po nich chceme. Nebude tím, že doma mají škrabadlo sloupkové a tam je ploché na zdi? Příští týden tam zas jedem, tak chci koupit ještě kozlíkové kapky, aby k té věci získaly "kladný vztah" Wink
Uvidíme, jak to dopadne, ale asi budu muset koupit sloupek, že!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
rychla.zelva



Založen: 10.03.2006
Příspěvky: 39
Bydliště: Želivec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2007 22:11:41
Odpovědět s citátem

U nasí starsí kocicky nebyl zadny problem stacilo ji to ukazat jen jednou a bylo vse v poradku i nasemu kocourkovy a hned vedel o co jde Smile ted je sice venku ale kdyz se dostane do baraku porad si pamatuje na co ta vec je, ale ta nejmldasi to je cislo Evil or Very Mad na skrabadlo vubec nechodi a misto toho nam skrabe dreveny sloupek u zábradlí.. Zkusili jsme proto fintu udelat ji skrabadlo z dreveneho sloupku a zabralo to ted skarbe jako diva i kdyz si nedy zaskrabe i tam kde nema, ale to uz jsme take vyresili koupila jsem odpuzovac kocek ve spreji a je hotovo uz jsme zase vsichny spokojeny.. Very Happy Preju at vam kocicky skarbaji jen to co chcete.. Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
našeMia



Založen: 25.06.2007
Příspěvky: 16

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2007 8:15:05
Odpovědět s citátem

Tak jsem včera zakoupila ten super sprej s nadšením, jak se některých věcí ani nedotkne. Jenže u té naší potvůrky to vypadá, že jí to snad naopak voní! Prostě jako bych nic neudělala, já musela odejít, jak jsem se toho celkem nadýchala a Mia vesele běhala a skákala po gauči a tom dalším...

Tak nevím...
Taky se chci optat, je malá-8.týden, jí ale výborně (granule,Kapucín,tvaroh,Purinu Proplan Junior,pije vody,proste v pohode). Ale kadit chodi max. 1 za dva dny....nekdy za tri. Je to normalni?? Shocked
Ale netvari se, ze by ztradala... Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
našeMia



Založen: 25.06.2007
Příspěvky: 16

Předmět: dtříhání drápků koťat
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2007 8:17:09
Odpovědět s citátem

Pardon, jeste dotaz - od kdy se maji strihat drapky? Ja je vzala (predni zatim) uz vcera, trochu boj, ale slo to, mela je udesne dlouhe a nebezpecne spicate - mé tělo je dukaz Very Happy

neni to moc brzy?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: dtříhání drápků koťat
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2007 8:37:47
Odpovědět s citátem

Myslím, že drápky by se měly stříhat, když se uzná za vhodné, bez ohledu na věk ... stačí vždycky jen kousíček, nemusí se stříhat nijak moc.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (33x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Debakl (21x)
4
Zlomek vteřiny (21x)
5
Byl jsem hubenej a mrňavej (20x)
6
HCM u koček - program PawPeds (20x)
7
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (18x)
8
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (17x)
9
Na domácí frontě klid? (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top