Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

něco jako dávení

Fórum: Trávení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Olga Hryzlíková



Založen: 08.05.2006
Příspěvky: 5
Bydliště: Trutnov

Předmět: něco jako dávení
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2007 16:30:27
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
můj skoro dvouletý britský modrý vykastrovaný kocour má občas ( nepravidelně, cca 1 za měsíc až dva ) takový zvláštní stav, kdy si lehne a jako by se dávil a dusil, chroptí a jako když má něco v krku a nejde to ven, celé to trvá jen několik minut a potom je zcela v pořádku. Jinak je zdravý a nic mu není. Žije v bytě a chodí na balkon. K veterináři zatím jít nechci. Může mi někdo poradit co by to mohlo být? Těžko se to popisuje, tak nevím třeba to někdo zažil. Předem moc děkuji za odpověď. S pozdravem Olga.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2007 17:28:17
Odpovědět s citátem

Nesnaží se vyzvracet chlupy?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Olga Hryzlíková



Založen: 08.05.2006
Příspěvky: 5
Bydliště: Trutnov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2007 17:53:45
Odpovědět s citátem

Tím jak se stále myje, by to asi odpovídalo, ale on nezvrací nikdy. Jednou zvracel jen po kastraci. Má na balkoně i svou trávu. Je to zvuk strašně hlasitý, suchý, dávící nevím jak to popsat ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2007 18:18:56
Odpovědět s citátem

Jestli je to těma chlupama (přije mi malinko zvláštní, že vůbec nikdy nezvrací), tak bych mu zkusila dát nějakou pastu na trávení chlupů. My používáme Maltsoft pastu.
Já když viděla našeho kocoura poprvé, jak se snaží zvracet, tak jsem myslela, že se dusí, ještě u toho i tak trochu sípal/kníkal...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Olga Hryzlíková



Založen: 08.05.2006
Příspěvky: 5
Bydliště: Trutnov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2007 18:26:39
Odpovědět s citátem

Já ani vlastně nevím, zda-li musí kocour zvracet, ale jste tomu asi nejblíž a jak často to dělal ten váš? A tráva nepomáhá?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2007 18:32:21
Odpovědět s citátem

My máme kočky venkovní, takže nemám přehled, jak často zvrací. Snad poradí někdo, kdo má číču jen doma. Elsu jsem popravdě ještě zvracet neviděla, Čičika to chytlo asi třikrát doma, většinou krátce po jídle.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Olga Hryzlíková



Založen: 08.05.2006
Příspěvky: 5
Bydliště: Trutnov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2007 18:35:30
Odpovědět s citátem

Tak Vám prozatím moc děkuji, snad někdo ještě napíše nějakou zkušenost. Když tak budu nucená dojít na veterinu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2007 19:55:51
Odpovědět s citátem

Já mám kočičky bytové, chodí na balkon a mají tam svou trávu. Kocourek mi nezvrací prakticky nikdy, kočička občas, když je největší línání chlupů, nebo když se přežere trávy při občasných procházkách ven na postrojku. Někdy se taky jen "dáví" a nevyjde z ní nic. Je pravda, že když jsem kočku viděla poprvé "pumpovat" na zvracení, myslela jsem, že bezmála umírá. Teď už jsem klidná. Kočička se vyzvrací a nic jí není.
Pokud Váš kocourek nemá žádné další příznaky, kdy by byl třeba apatický nebo ho něco bolelo, myslím, že se mu jen třeba vrací ty natrávené chlupy, ale nemá jich zase tolik, aby vyšly ven. To je jen dohad. Zaměřila bych se na případné další příznaky a kdyby mi připadal nemocný, zašla bych k veterináři.
Zkuste mu dávat tu pastu Maltsoft, jak radí Kačátko a uvidíte, třeba to přestane úplně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: něco jako dávení
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 8. 2007 6:06:47
Odpovědět s citátem

No my máme doma jednoho poblijona a jednu dávičku. Maxíš, navzdory pastám nejen MaltSoft, ale i Bezopet, prostě mívá zvracecí období, obzvlášť v době línání. Česat se moc nenechá, po delším podávání past zvrací tuplem, takže ani ty bohužel v některých případech nejsou všespásné. Osvědčily se nám Hairball granule od Hillsu, po nich se zvracení celkem zklidnilo. Jinak - Maxíš je kocour, kterej je schopnej se píglovat půlhodiny v kuse.
Rubka je prozměnu dávička, ta chlupy nikdy nezvracela (co jsem tak poznala, tak některé kočky prostě nezvrací), jednou za čas se začne právě takhle dávit, jsou to děsný zvuky, a jak psala Karin, člověk má pocit, že je to kočičí poslední minuta.

Tráva naopak zvracení někdy podporuje, pasty pomáhají chlupy přetrávit skrz střeva.

V jednom případě u nás zvracela i Rubka a to když měla lehkej zánět žaludku, ale k tomu se přidaly i další příznaky - nechutenství, průjem, únava ... Maxíš jednou sežral kus izolepy a to prozměnu se snažil celý den neustále zvracet, až to ze žaludku dostal ... to jsou příklady, kdy to není běžné dávení či běžné zvracení.

U kočky je zvracení v určité míře přijatelné, stejně jako to dávení, je ale nutné rozpoznat, kdy je něco špatně. Pokud Vám příjde kocourek OK, myslím, že cesta k vetovi je zbytečná.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Re: něco jako dávení
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 8. 2007 14:06:06
Odpovědět s citátem

Paskal je jen bytový, má jen granule RC a Gimpet kitten a sem tam RC Oral Sensitive, trávu nechtěl jíst, má jí občas v konzerve Shiny Cat s tuňákem, nezvrací nikdy, ani "jen" ty zvuky nedělá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavla5



Založen: 03.07.2007
Příspěvky: 9
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2007 19:00:28
Odpovědět s citátem

Dobrý den, Olgo. S naším kocourkem jsme měli podobnou zkušenost, když byl ještě kotě, asi 3-4 měsíce staré. Stalo se asi dvakrát, že začal jakoby kašlat, jakoby se dávil a nemohl nabrat dech. Mě to spíš připomínalo astmatický záchvat než pokus o zvracení. V obou případech se těsně předtím stalo, že kocourka něco vystrašilo (jednou někdo prudce vešel dveřmi, za kterými kocourek ležel, podruhé něco shodil z police a spadlo to těsně vedle něj). Tenkrát jsem z toho byla dost vyděšená, trvalo to asi 20 sekund, které se mi zdály neuvěřitelně dlouhé, myslela jsem, že se mi kocourek udusí. Ale pak to samo přešlo tak náhle, jak to začalo, kocourek si ještě párkrát odpšíknul a dobrý. Snad to byl nějaký šok, reakce na leknutí, nevím. Každopádně od té doby se to neopakovalo. Co myslíte, mohlo by u vašeho kočičáka jít o něco podobného? P.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (42x)
2
Britská krátkosrstá kočka (20x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (18x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
6
Mňoukání a štěkání (17x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (13x)
9
Kočičí jména (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top