Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kotě nechce granule


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: kotě nechce granule
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2007 9:13:42
Odpovědět s citátem

Je to normální, když nám Fugo ani "nečuchne" do granulek kitten? Zkoušela jsem už 5 druhů a žádné nejí. Přijde k misce, čuchne a jde pryč. Přitom Dominikovi z misky jí dospělácké, ale opravdu jen občas. Granule jsem mu míchala do konzervy a baštil je, ale jak je starší tak už přišel na to, že se dá vyzobat masíko a granule tam nechá. Vím, že v granulích je hodně potřebných vitamínů a jsou výživné a proto mě to dost mrzí. Zkoušela jsem je už močit či polít trochou vývaru z masa, ale nic platné to nebylo. Je to normální? Dominik také granule moc nemusel, pořád žadonil masíčko, ale když jsme byli v práci, tak tu misku granulí zdlábl. Takhle jak jsou dva, je mi jasné, že Fugovi sní granule Miki. Když jsme doma tak Fugo granule nikdy (opravdu nidky) sám nejí. Zato Miki se pořád snaží mu sežrat ty kotěcí. Ach jo, už nevím co s nima.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: kotě nechce granule
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2007 9:19:38
Odpovědět s citátem

Dávat oběma dospělácký ... v druhý misce je vždycky lepší bašta, mám pocit, že je to jedním z pravidel koček (určitě ty potvory maj někde schovanej manuál "Jak na to"). Ty kotěcí jsou sice výživnější, nicméně když je stejně nebaští, tak moc výživy z nich nemá, takže by si měl vystačit s dospěláckejma, k tomu nějakou vitamínovou junior pastu a neměl by to být problém.

Nebo ještě zkusit další typ kotěcích ... slyšela jsem, že BioMill granule jsou celkem chutné, sami zrovna budeme zkoušet verzi pro dospělý čičiny, tak uvidím.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2007 14:58:36
Odpovědět s citátem

Tak pokud to nevadí, že se bude krmit dospěláckýma, tak to udělám tak. Nechci mít z Dominika tlustou línou kouli Very Happy . Fugouškovi budu dál míchat kotěcí do jeho konzervičky (na tu mu Domiš naštěstí nechodí, protože Shiny cat od Gimpetu zásadně nežere Confused ). No a koupím nějakou vitamínovou pastu pro koťata. Nějaký tip?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2007 18:04:10
Odpovědět s citátem

Já myslím, že i z dospěláckých granulí má Fugo dostatek vitamínů, ale pro klid duše se pastou určitě nic zkazit nedá ... namátkou jem našla tyhle tři kotěcí -
http://www.happyanimals.cz/pasty-pro-kocky/gimborn-junior-plus-pasta-100g
http://www.happyanimals.cz/pasty-pro-kocky/gimborn-pasta-cat-power-plus-100-g-i-pro-kotata
http://www.happyanimals.cz/pasty-pro-kocky/trixie-vitaminova-pasta-pro-kotata-100g

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Fol



Založen: 06.03.2007
Příspěvky: 41
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2007 18:35:18
Odpovědět s citátem

Já jsem měla Felovite II, je sice dražší (okolo 200 Kč), ale je tam toho fakt spousta, vitamíny, minerály. Měla byste ji sehnat u veterináře.
_________________
Ava + Honey
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2007 18:47:28
Odpovědět s citátem

Pro info:
Felovite II -
http://www.mhvet-obchod.cz/index.php/detail/40

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2007 20:19:09
Odpovědět s citátem

A papá Fugo syrové masínko? Dávala bych mu dospělácké granule, ale k tomu hodně masa a pastu, k tomu případně tvaroh, neředěnou Tatru, jogurt, žloutek....Koťata nejlíp rostou po kvantech syrového masa, nejlépe hovězí nebo se mnoha chovatelům osvědčilo koňské, ale to nedávám, ačkoliv je pro kočky údajně úplně nejlepší, mám morální blok.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2007 7:58:39
Odpovědět s citátem

Děkuju všem moc za rady a tipy. Masíko dávám, pak tvaroh s hroznovým cukrem (na radu chovatelky), lipánka, vařené maso s rýží, jako mňamku dostává z tuby trošku Jesenky. Maso dávám hovězí a kuřecí, srdíčka, obrané maso z vařených kuřecích krků (to obrat je sebevražda Smile ).
Ten žloutek jsem ještě nezkoušela. No a taky má Fugoušek hrozně rád kefír - když ho piju, tak po mně leze a pořád chce. Tak jsem mu párkrát dala na mističku a on pořád lízal, i když už to měl prázdné Smile . Může kefír? Nebo jsou zakysané výrobky navhodné?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2007 11:30:20
Odpovědět s citátem

Tak to je fajn Smile Zakysané výrobky jsou velmi vhodné, buďte ráda, že mu jedou. Pokud bude jíst hodně masa a mléčných výrobků + pastu, neměla bych z těch dospěláckých granulí až tak obavy.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2007 7:45:13
Odpovědět s citátem

Hrozně ráda bych kočinám zpestřila jídelníček, ale přesto že tak různě pořád někde něco čtu, mám v tom guláš a tak si to chci shrnout. Byla bych moc ráda za další tipy čím kocourkům spestřit jídelníček.

Dominik ten nic nejí, s ním asi nehnu, ale Fugoušek je ještě kotisko, tak bych chtěla aby měl odmala hodně kvalitní stravu a krásně narostl a byl zdravý. S Domišem máme problémy odmala, nic nejí. Jen granule, hovězí, šťávu z konzervy či kapsičky.

Zatím vím, že můžu dát zakysané výrobky, maso, vařené maso, vařenou zeleninu, rýži, rybí filé, vnitřnosti (maličko vařených jater, či vařená srdíčka, krky, žaludky). Dále dávám občas jesenku, pribiňák, syrovou zeleninu (nastrouhám mrkev do konzervy, kedluben, ředkvičky - ty má rád Dominik). Pak občas dostanou olivu (to je ale tak 2x do měsíce).
Co by se ještě dalo přidat? Třeba bych na něco co ještě neznám přemluvila i Dominika. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2007 22:15:21
Odpovědět s citátem

Veru, ty jim dáváš i syrovou zeleninu? To by mne nenapadlo...
Dosud žiju v přesvědčení, že vitamíny a minerály už jsou v optimálním množství v granulích a kapsičkách, na co pak míchat kapsičku s mrkví?
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 8. 2007 8:58:12
Odpovědět s citátem

adelnik napsal:
Veru, ty jim dáváš i syrovou zeleninu? To by mne nenapadlo...
Dosud žiju v přesvědčení, že vitamíny a minerály už jsou v optimálním množství v granulích a kapsičkách, na co pak míchat kapsičku s mrkví?

Já taky občas dávám zeleninu - syrovou i vařenou. Koupím třeba kilo kuřecích křidýlek, uvařím z nich asi tři litry vývaru, do kterého dám i zeleninu. Uvařené maso oberu a výslednou polévku rozdělím na dvě části - větší část masa, třeba i nějaké ty chrupavky s trochou vývaru, zeleniny i nudliček dostanou kočky a ze zbytku má rodina polévku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2007 7:01:49
Odpovědět s citátem

Adel: jo jo, přidávám. Oni zeleninu mají rádi, hlavně vařené fazolky a vařenou mrkem. Třeba ředkvičku nebo kedlubnu chroupají jen tak, syrovou. Asi se jim líbí jak to chroupe.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hanuled



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 132

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2007 18:35:16
Odpovědět s citátem

Ještě můžete dát i sem tam konzervu tuňáka v oleji, tu náš Kuba miluje, ale dostává ji jen za odměnu, jako pochoutku, jinak má tuňáka os Gimpet- Shiny cat, jenže on jakoby vycítí, že papá lidské jídlo a tak mu náš tuňák chutná víc. Syčák Very Happy
A taky mu vařím kotěcí rizoto. Kuřecí maso smíchám s rýří, karotkou, popř. libovolnou zeleninou a uvařím. Při podávání ještě trošku sýra, 30%eidam nebo ementálek tomu našemu rozmlsánkovi totiž taky jede a je to Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top