Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kocour s autoimunním onemocněním kloubu

Fórum: Nemoci

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
PussyCat



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 19

Předmět: Kocour s autoimunním onemocněním kloubu
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 8. 2007 14:06:26
Odpovědět s citátem

Před pár dny mi veterinář oznámil, že mému kocourkovi (Mikeš Krulik) jeho vlastní imunita ničí jeho klouby. Tato vážná nemoc postihuje kocoury ve věku od 1 do 4 let, kočkám se vyhýbá. Můj kocour se teďka nemůže postavit na nohy, když s ním manipuluju bolí ho to a má vysoké horečky. Lék Prednison ho sice může postavit na nohy,ale je riziko, že při dlouhodobém užívání mu zničí játra. Nemoc je to taková, že se vrací.Pokud by se vrátila hned po několika dnech, pak by Mikešek už z toho života nic neměl a bylo by lepší ho uspat. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo má zkušenost s touto nemoci a jestli ano, tak po jaké době se tahle nemoc kocourkovi opět vrátila? A nevíte o nějakých internetových stránkách, kde se píše o této nemoci? Žádné se mi nepodařilo najít. Děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kocour s autoimunním onemocněním kloubu
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2007 6:18:43
Odpovědět s citátem

Např. na www.veterina-info.cz odpovídá na dotazy přímo veterináři, bylo by možná dobré optat se tam, snad Vám poradí.
Ale co tak zběžně koukám, tak to vypadá, že autoimunitní onemocnění kloubů by měla být revmatoidní artritida, takže zkusit hledat i pod těmito názvy.
Jinak ale jsem nenašla nic, kde by psali, že by se artritida či nějaké podobné onemocnění týkalo jen kocourů v určitém věku. Zkusím dál hledat i na anglických stránkách, ale ani tam zatím nic.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PussyCat



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 19

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2007 17:02:02
Odpovědět s citátem

Děkuji za odezvu, jinak o revmatoidní artritidě u kocouru jsem na internetu také nic nenašla.
Napsala jsem dotaz na adresu, kterou jste mi uvedla, snad mi odpoví.
To co, prožívá Mikešek bych nepřála žádné kočičce.
První ho srazilo auto, tři dny se odněkud plazil domů, se zlomenou přední tlapkou, poráněnou pánvi, zhoršil se mu rapidně jeho zánět očí, který už měl před nehodou.Pak po operaci se u něho neustále objevovaly horečky, všechny antibiotika po pár dnech selhaly, přestal chodit, otekly mu klouby a teď ta hrozná diagnóza.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2007 6:14:23
Odpovědět s citátem

Co mě tak napadlo, tak jedné slečně, co tu znám, kdysi vypadl kocourek z balkonu, byl to velký malér a hodně dlouho ho kurýrovali a nakonec se u něj právě projevily známky artritidy. Je to už delší doba, takže možná by bylo dobré kontaktovat přímo jí a optat se.
Dám Vám její nick do Soukromé zprávy (tak už se sama ozvala, Petra H.).

Jediné, co mě ale zaráží je to, že to veterinář diagnostikoval jako onemocnění u kocourů v určitém věku, protože pokud je příčinou nehoda, myslela bych si, že na vině je fyzické zranění.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.


Naposledy upravil April dne 14. 8. 2007 7:34:56, celkově upraveno 2 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Petra H.



Založen: 24.03.2005
Příspěvky: 18
Bydliště: Brno-Lesná

Předmět: Artoza
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2007 7:29:03
Odpovědět s citátem

Díky April za upozornění. U nás kocourek vypadl z okna, měl obrovskou zlomeninu kloubu předního lokte (kloub byl roztříštěný). Loket se šrouboval a provedly se dvě operace. Na lokti se vytvořila poúrazová artroza. Napřed jsme každý třetí měsíc nasazovaly Fortiflex, teď používáme neomezeně gel Fellisimo. Jde vidět, že na klouby oba tyto podpůrné léky zabírají. Nevím, jestli to řeší váš problém.....
Nevím, zda jsem Vám alespoň trošku pomohla, klidně se ptejte, nebo pište na mejlíka, přeji vám HODNĚ ZDRAVÍ A ŠTĚSTÍ, Petra
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PussyCat



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 19

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2007 10:30:17
Odpovědět s citátem

Velmi děkuji za odpovědi.

Myslím, že u nás se nejedná o poúrazovou artritidu, ta nožka, která byla zlomená je právě nejvíce v pořádku, nejvíc se mi zdají oteklé ostatní tři.
Mikeš prožil velký stres a pravděpodobně on byl spouštěčem té autoimunní nemoci.

Dneska už byla horečka trochu menší, jinak měl pořád skoro čtyřicítky. Tak snad už ten Prednison zabírá.

Zeptám, se ve čtvrtek veterináře jestli má ta nemoc jinačí název, když tvrdíte, že u revmatoidní artritidy věk nehraje roli.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2007 10:40:30
Odpovědět s citátem

No netvrdím, že věk roli nehraje, to rozhodně ne, jen mně osobně to přijde zvláštní. Co jsem tak v rychlosti koukla na artritidy atp. tak povětšinou se projeví u starší generace, ale nikde jsem nezaregistrovala informaci, že by zrovna kocouři v tomhle věkovém rozpětí trpěli zrovna tímhle onemocněním. Což nevylučuju, že to tak je, veterinář musel mít nějaký důvod, proč to diagnostikoval, jak to diagnostikoval.
Ale těch informací je v češtině dost málo a k anglickým článkům jsem se zatím nedostala.

Sama bych byla ráda, jestli někdo další, ze zkušenějších chovatelů narazil někde na tuhle informaci o vázanosti autoimunitního onemocnění kloubů a věku a pohlaví. Příp. jaká bude odpověď na tom webu veterina-info.cz ...

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Petra H.



Založen: 24.03.2005
Příspěvky: 18
Bydliště: Brno-Lesná

Předmět: pro Pussy
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2007 11:20:18
Odpovědět s citátem

nechápu, ale nejde mi odeslat soukromou zprávu, i když jsem přihlášená....odpovím Vám tady:
našemu kocourkovi neotékají kloubečky. Nevím, jak Vám pomoci...zkuste konzultaci u jiného veterináře. Na testy jater nechodíme, není to zapotřebí. U nás se vytvořily výrůstky na kloubečku.
Mikešek vypadl ve 3. měsících a je mu 3,5 roku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: klouby
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2007 13:15:28
Odpovědět s citátem

Z hlediska lidí, revmatoidní artritida má i formu juvenilní, tzn. že se vyskytuje i u mladých lidí, proto bych se věkem až tak nezabývala. Je nutné si uvědomit, že je to nemoc progresivní, tzn.,že se bude dále postupně zhoršovat a pravděpodobně se bude střídat období horší s obdobím lepším. Vzhledem k tomu, že se jedná o autoimunitní onemocnění( tělo si vytváří protilátky proti vlastním tkáním- v tomto případě kloubům),je obtížně léčitelné a protizánětlivá a hormonální léčba (Prednison) je doprovázena řadou vedlejších účinků ( obezita, žaludeční vředy, cukrovka..).K onemocnění patří i komplikace ve smyslu zánětu např. očí, ledvin a pod. Pro lidi je to často onemocnění velmi bolestivé. Je mně moc líto, že Váš kocourek takto těžce onemocněl, těžko se to píše, ale kdyby byl můj, ověřila bych si jednoznačně diagnozu( u lidí se dají revmatoidní faktory např. HLaB27 poznat v krvi) a potom zvažovala, do jakého stadia nechám kocourka dojít a trpět. Doufám, že nebudu za kruťase a držím palce. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PussyCat



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 19

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2007 17:08:22
Odpovědět s citátem

Jestli vás to zajímá, tak Mikešek je na tom pořád stejně. Prednison už neberem 2 tabletky denně ,od dneška už jen 1 tabletku a taky dnes začínáme brát Imuran 3 mg v jedné speciálně připravené kapsli 1X denně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2007 19:46:12
Odpovědět s citátem

Držíme kocourkovi palce, aby nemoc dokázal překonat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2007 7:36:11
Odpovědět s citátem

PussyCat napsal:
Jestli vás to zajímá, tak Mikešek je na tom pořád stejně. Prednison už neberem 2 tabletky denně ,od dneška už jen 1 tabletku a taky dnes začínáme brát Imuran 3 mg v jedné speciálně připravené kapsli 1X denně.


Tak to je výborná zpráva, ať mu to co nejdéle vydrží. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PussyCat



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 19

Předmět: Název nemoci
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 8. 2007 11:46:08
Odpovědět s citátem

Přesný název Mikešovy nemoci je progresivní periartikulární artritída
Stále se ještě nemůže postavit. Mlíčko, které kdysi rád pil, mu nějak přestalo chutnat. Kapsičky mu už taky moc nejedou. Jsem vděčná za každé sousto, které do něho dostanu. Doktor nám moc velké naděje nedává.....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: Název nemoci
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 8. 2007 13:15:22
Odpovědět s citátem

PussyCat napsal:
Přesný název Mikešovy nemoci je progresivní periartikulární artritída
Stále se ještě nemůže postavit. Mlíčko, které kdysi rád pil, mu nějak přestalo chutnat. Kapsičky mu už taky moc nejedou. Jsem vděčná za každé sousto, které do něho dostanu. Doktor nám moc velké naděje nedává.....


To je mně líto,držím palce, ať jste všichni stateční v jakékoli situaci. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PussyCat



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 19

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2007 11:52:44
Odpovědět s citátem

Mikešek už bohužel není mezi námi. Na kloubech se mu vytvořili výrůstky kvůli kterým by už nikdy nemohl chodit, měl velké bolesti a vážil už jen 2,7 kg. Kdysi měl 5 kilo. Věřím, že chápete, že eutanázie byla pro něho vysvobozením.
Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Klára R



Založen: 06.06.2007
Příspěvky: 45
Bydliště: Praha 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2007 12:22:10
Odpovědět s citátem

Je mi Mikeška moc líto Sad , alespoň ho už nic nebolí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: rozhodování
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2007 13:39:14
Odpovědět s citátem

Je mi Mikeška moc líto. S některými nemocemi se bohužel bojovat nedá. Pokud je diagnoza jasná a zvířátko velmi trpí, je milosrdná smrt vysvobozením. Cítím s vámi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2007 18:45:50
Odpovědět s citátem

To je mně taky moc líto, ale Mikešek už se netrápí, opravdu by hodně trpěl. Udělala jste ,co se dalo, život je někdy krutý. Třeba se k vám jednou znovu vrátí v podobě jiné čičinky .Hodně štěstí. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Zajímavá škrabadla a pelíšky (15x)
2
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top