Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kastrace kocoura ano ne


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Illy



Založen: 23.05.2007
Příspěvky: 5

Předmět: Kastrace kocoura ano ne
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2007 7:46:15
Odpovědět s citátem

Mám téměř tříletého kocoura, nevykastrovaného. Neznačkuje, ani nemá nějaké problémové chování, ale stává se, že má období, kdy mi v noci škrábe na dveře, které vedou na chodbu, někdy mírně pomňoukává i přes den. Není to ale nějaká hrůza.
Na jiném fóru mi poradili, že kocourka zbytečně trápí jeho hormony a že by měl jít na kastraci. Chtěla bych ale slyšet i názor od vás, jestli je to pro kocoura dobré. Nechtěla bych, aby se trápil, ale mám i strach z kastrace i z případných zdravotních problémů po ní, navíc kocour není žádný divočák a tak mám strach. aby se z něj nestal po kastraci apatický kocour.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: Re: Kastrace kocoura ano ne
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2007 10:38:11
Odpovědět s citátem

A chodí kocour i ven? Pokud chodí ven, rozhodně bych ho kastrovala, aby se netoulal a nerozšiřoval populaci opuštěných koček.
Pokud je v bytě a neznačkuje, nevyvolává kočky po nocích, není agresivní, neklidný, zbytečně nervózní a protivný, asi bych nekastrovala. Záleží, jak dlouhá jsou ta období s mňoukáním a škrábáním. Mňoukáním kocouři vyvolávají kočky. Pokud by je pořád volal a špatně jedl, kastrovala bych.
Bytoví kocouři se kastrují především kvůli výše uvedeným projevům. Každá kočka je jiná a znám i naprosto pohodové, milé, neznačkující kocoury žijící v bytech a je to ok.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Illy



Založen: 23.05.2007
Příspěvky: 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2007 19:04:51
Odpovědět s citátem

Kocour ven nechodí, mám ale problém s tím, že někdy mě v noci budí a mňouká. Také je trochu protivný.
Pro mě není problém, nechat jej vykastrovat, otázkou pro mě je, zda mu zbytečně neublížím. Právě na tom jiném fóru argumentovali tím, že se trápí, když nemá kde vybít pohlavní pud.
Nemám vůbec představu, co bude po kastraci, mám strach z toho, že bude příliš žrát nebo málo pít.
Celkově dlouhodobě cítím z kocoura nejpokojenost, tak mu chci nějak pomoci. Myslím si také, že se asi cítí osamoceně, ale stejně bych mu společníka mohla poříddit až po kastraci.
Jen mám opravdu strach. Jsem objednaná na příští pátek k vetovi, a nevím, jestli tento krok je dobrý.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2007 19:11:00
Odpovědět s citátem

Strach nemějte, o kastraci se tu už psalo hodněkrát, a většinou se opravdu dojde k závěru, že pro bytového nechovného kocourka je kastrace milosrdné řešení.
Sama cítíte, že je kocourek nespokojený a určtě mu tím prospějete. Samozřejmě je důležité zvolit dobrého veterináře, který kocourka prohlédne, zváží a zvolí vhodnou narkozu, v tom tkví největší riziko kastrace.
Zkuste si vlevo v menu vyhledat téma kastrace, najdete k ní hodně příspěvků a určitě zjistíte, že je to krok dobrým směrem.
Neobávejte se, že by moc jedl a málo pil, u jídla se dají zvolit vhodné granulky, ale kočičí společník mu jistě prožene faldíky, tak nebude mít na přibírání a lenivost prostor. A pití je vždy otázkou nejen u kastrovaných koček, důležité je mít dostatek míst k pití, ale určitě pití a kastrace nesouvisí.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Illy



Založen: 23.05.2007
Příspěvky: 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2007 21:13:06
Odpovědět s citátem

Děkuju za odpověď, už se cítím klidnější. Kocoura jsem dnes sledovala a myslím, že tím svým pomňoukaváním po pokoji asi opravdu volá kočky. Tak snad kastrace dopadne ve všech ohledech dobře.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sava



Založen: 13.09.2006
Příspěvky: 39
Bydliště: praha

Předmět: kastrovat
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2007 19:02:38
Odpovědět s citátem

my jsme měli doma kocourky již kastrované z útulku. jen neo je teď asi 10měsíční kočínek a já jsem se kastrace moc bála. byli jsme v úterý odpoledne a dá se říct, že po dvou dnech se z toho oklepal a dneska už je to zase ten starý dobrý kocouř.
držím palec, ať to dobře dopadne.
_________________
sava
www.napomockockam.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Illy



Založen: 23.05.2007
Příspěvky: 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 6. 2007 19:08:11
Odpovědět s citátem

Chci jen napsat, jak to všechno dopadlo. Kastraci jsem nakonec šla odvolat, protože kocourkovi se znovu objevila ve stolici krev (má takové problémy tak jednou za půl roku). A byla jsem ráda, že to můžu odvolat, protože jsem uvnitř cítila, že to nějak není dobře, co chystám.
No a nakonec jsem přišla do ordinace a uviděla, v jakém stavu je ten veterinář(má asi problémy s nějakou závislostí), takže se mi zpětně ježily chlupy, když jsem si představila, že by se takovému člověku mohl dostat kocour do pacek.
Takže teď sháním dietní krmivo, i když už je kocourek celkem O.K. a určitě se poohlédnu po jiném veterináři ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavla5



Založen: 03.07.2007
Příspěvky: 9
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2007 10:18:23
Odpovědět s citátem

Můžu se prosím ještě vrátit k tomuto tématu? Také uvažuji o tom, jestli dát vykastrovat kocourka nebo ne. Teď mu bude rok, je to bytový kocourek, neznačkuje, kočičku nevolá, takže si říkám, že ho nebudu dávat kastrovat jen tak pro nic za nic. Jenže - co když třeba za několik let se to změní, kocour začne značkovat apod. Mám ho dát vykastrovat teprve, když začnou problémy, nebo radši už teď v roce, protože pro staršího kocoura už by to mohlo být nebezpečné? Ptám se proto, že jsem slyšela, že kocouři se mají dát vykastrovat nejpozději kolem roku věku. Pak je to pro ně prý velká zátěž a riziko. Co byste mi poradili? Mám ho dát teď vykastrovat, nebo počkat? Pavla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2007 10:55:09
Odpovědět s citátem

Ačkoliv se zatím dospělácky neprojevuje, tak stačí, že přes jaro Vám venku před domem zamrouská pár koček a jeho pudy se probudí a kastrace ho stejně nemine. Nebo se časem k Vám třeba přistěhuje další kočičí spolubydlící a tam už by se důvody našly.
Osobně bych ho tedy vykastrovat nechala. Myslím, že tím nic nezkazíte a předejdete tomu, kdyby ho to náhodou chytlo. Určitě nejste nikterak svázána časem a puchem značkování, takže nemusíte spěchat.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavla5



Založen: 03.07.2007
Příspěvky: 9
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2007 13:58:58
Odpovědět s citátem

Vypadá to, že důvody pro převážily. Takže kastrace kocourka nemine. To je pravda, že by se k nám mohli časem nastěhovat kočičí spolubydlící Smile Už o tom opravdu začínáme uvažovat. Problém je, že náš kočičák je největší žárlivec Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LinaInverse



Založen: 05.02.2007
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2007 14:04:00
Odpovědět s citátem

Osobne tiez odporucam kastraciu. Ja som cakala a doslova zo dna na den sa mi z mileho pritulneho kocurika stal jeden neskutocne agresivny kocur... Narusila som tym vztahy medzi nim a druhym kocurikom tak vazne, ze sa napravili az v priebehu asi 4 rokov.
Inak ked pozorujem kastrovanych kocurov a nove zvieratka v domacnosti (som depozit), tak kastrovani kocuri reaguju na novacikov omnoho lepsie ako macicky. Takze ak v buducnosti uvazujete o dalsom prirastku, kocurika dajte kastrovat. Ranka sa zahoji v priebehu par dni a vacsinou su kocurikovia fit uz dalsi den po kastracii.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pietra



Založen: 18.05.2007
Příspěvky: 32

Předmět: kastrace brita
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2007 13:12:44
Odpovědět s citátem

kdy je dobré kastrovat? Question Exclamation


Mám 4měsíčního brita a nevím,kdy mám jít kastrovat.Veterinář říkal min. od 8-10měsíce,někdo mi říkal tak 15měs,a vyslechla jsem si příběh,že půl roční brit značkoval doma a ošukával peřinu,tak ho jeho paníček dal vykastrovat a veterinář asi nic nenamítal.
Takže nevím,jak na tom bude můj miláček... a kdy s ním teda mám jít. Confused

Pietra and Bastien
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: kastrace brita
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2007 13:17:17
Odpovědět s citátem

Rozumný je vet, který navrhnul 8-10 měsíců ... v případě brzkého značkování a snah o nakrytí např. peřiny je možné přistoupit ke kastraci i dříve. Příp. pokud neznačkuje a nemá projevy dospělého kocoura, je možné přikročit ke kastraci klidně i později.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PussyCat



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 19

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2007 15:32:23
Odpovědět s citátem

Já mám kocoura, kterému už byly 2 roky a chtěla bych ho nechat vykastrovat, protože si budem pořizovat kočičku. Jsou nějaké zdravotní rizika u starších kocouru?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pietra



Založen: 18.05.2007
Příspěvky: 32

Předmět: Re: kastrace brita
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2007 16:29:11
Odpovědět s citátem

April napsal:
Rozumný je vet, který navrhnul 8-10 měsíců ... v případě brzkého značkování a snah o nakrytí např. peřiny je možné přistoupit ke kastraci i dříve. Příp. pokud neznačkuje a nemá projevy dospělého kocoura, je možné přikročit ke kastraci klidně i později.

April



DĚKUJI Exclamation Exclamation Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2007 19:45:28
Odpovědět s citátem

PussyCat napsal:
Já mám kocoura, kterému už byly 2 roky a chtěla bych ho nechat vykastrovat, protože si budem pořizovat kočičku. Jsou nějaké zdravotní rizika u starších kocouru?

Sice jsou, ale dvouletý kocour rozhodně není "starší". Já jsem nechávala kastrovat sedmiletého kocoura a všechno bylo v pohodě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2007 6:18:10
Odpovědět s citátem

Starší věk se u koček počítá tak od 7mi let (viz granule určené pro seniory) Wink
Riziko je vždycky ... narkoza. Ale dobrý veterinář by s kastrací problém mít neměl.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janaa



Založen: 27.06.2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Lovosice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2007 10:07:18
Odpovědět s citátem

Uplně vás chápu proč s kastrací váháte!!!!! Našemu Matesákovi budou v únoru 2 roky, žije v bytě (občas ho vyvenčím na zahradě) neznačkuje, nevolá kočky neni agresivní, prostě nic....Akorát občas mě kousne do ruky a drží (nežne),ale to je uplně ojedinělé. Tak proč bych ho dávala kastrovat. Taky ve mě hlodá otázka, že je to risk... Teď jsme ho měli nemocného a už oněj takovej strach mít nechci!!! Ale chápu, že to je pro něj lepší, ikdyž teď se neprojevuje...časem může, nebo si můžeme pořídit nějakého dalšího miláčka a Koocurkovi bude už dost a pak to bude riskatní......Takže stále zvažujem, ale podkud bude zdráv a doktor řekně, že neni problém asi pujde na kastraci....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavla5



Založen: 03.07.2007
Příspěvky: 9
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 10. 2007 17:10:18
Odpovědět s citátem

Chtěla bych poděkovat April za její radu ohledně kastrace kocoura. Psala mi, že i když se nekastrovaný kocourek zatím neprojevuje, může to přijít. A opravdu to přišlo a skoro ze dne na den. Kocourek začal značkovat a hlavně nás strašně otravovat tím, že nám chtěl "dělat koťátka" (pořád nám lezl na ruce a snažil se je použít jako kočičku Confused ). Proto jsme ho dali vykastrovat. Zítra to bude týden, co byl "pod kudlou". Zákrok proběhl naprosto bez komplikací, hojení je taky v pořádku, kocourek je čilý a normálně žere, prostě všechno dobrý.

Akorát to "koťátkování" ho zatím nepřešlo. Podle veterináře může být i otázkou měsíce, než mu hladina hormonů klesne.

Probouzení po kastraci bylo docela náročné, kocourek se sice probral brzo, ale byl úplně mimo, nemohl chodit, neudržel rovnováhu, třikrát zvracel. Žrát začal až třetí den. Bylo mi ho hrozně líto, ale druhý den už začal být zase čilý, takže teď je už vše OK. Jsem ráda, že jsme ho dali vykastrovat v roce věku, později už by to mohl být pro kocourka náročnější zákrok.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 10. 2007 18:49:34
Odpovědět s citátem

Jsem ráda, že máte kastraci úspěšně za sebou a že kocourek je v pořádku, zdravý a čilý Smile

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavla5



Založen: 03.07.2007
Příspěvky: 9
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2007 21:28:47
Odpovědět s citátem

Ještě jedna poznámka ke kastraci: u vykastrovaného kocoura trvá prý až měsíc, než hladina hormonů klesne (říkal to náš veterinář). Takže se nedivte, že po kastraci se nějakou dobu chová kocourek pořád stejně - my jsme například nevěřícně zírali, když nám kocourek pár dní po kastraci skočil do postele a chtěl mojí ruce udělat koťátka Laughing A taky si ještě párkrát zaznačkoval, aby páníčci věděli, komu to tu patří Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 10. 2007 7:16:20
Odpovědět s citátem

Pavla5 napsal:
Ještě jedna poznámka ke kastraci: u vykastrovaného kocoura trvá prý až měsíc, než hladina hormonů klesne (říkal to náš veterinář). Takže se nedivte, že po kastraci se nějakou dobu chová kocourek pořád stejně - my jsme například nevěřícně zírali, když nám kocourek pár dní po kastraci skočil do postele a chtěl mojí ruce udělat koťátka Laughing A taky si ještě párkrát zaznačkoval, aby páníčci věděli, komu to tu patří Laughing


Měsíc až šest týdnů trvá než odezní hormony, takže po tuto dobu může kocour značkovat a volat kočky. Co se týká sexuálního chování tak u některých kocourů, zvlášť u těch kteří byli kastrovaní později a měli možnost si ho vyzkoušet může přetrvávat po celý zbytek života i když kočku samozřejmě oplodnit nemohou tak samotného aktu jsou schopní. I když je to kastrát je to pořád kocour a instinkty u něj přetrvávají. Jen už nejsou tak "nadržení" jako plodní kocouři a příroda se v nich probouzí většinou jen v případě že je poblíž kočka v říji. Chovatelé, kteří doma nějakého kastráta mají toho občas využívají a dopřávají svým chovným kočkám "sex bez rizika" když mají opakované říje a koťata nejsou právě v plánu. Kočka se potom trochu zklidní.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Štěpánka



Založen: 12.01.2007
Příspěvky: 10
Bydliště: Jihlava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 10. 2007 12:30:02
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny kočkomilce a jejich kočičí parťáky.
Dlouho jsem zde nebyla, protože jsme se stěhovali, ale hned jak jsme zapojili internet jsem tu. Mám pocit, že jsem mezi kamarády a bylo mi docela smutno.
Donesli jsme našemu kocouřovi Buzzymu kamarádku Báru ( taky z útulku). Zrovna včera byla chudinka na kastraci. Faktem je, že to prožívá hůře než kocour, ale jsem přesvědčená, že kastrace je to nejlepší řešení. Vet v útulku nám doporučil, at prý kočičku necháme kastrovat až po kotátkách, což mne udivilo, protože kastraci jsme chtěli proto, abychom "nechtěným" kotátkům zabránili. Je to tak, že co veterinář, to názor ?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (46x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (23x)
3
Britská krátkosrstá kočka (22x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
5
Mňoukání a štěkání (19x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (19x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (15x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top