Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

jak s miminkem

Fórum: Bydlení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Olga Hryzlíková



Založen: 08.05.2006
Příspěvky: 5
Bydliště: Trutnov

Předmět: jak s miminkem
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2007 14:03:59
Odpovědět s citátem

Prosím, napište mi někdo zkušenosti s kocourem a miminkem ... je mu 2 roky, briťák, jsem doma z porodnice a zavíráme ho před mimi, mám strach, všude chlupy atd. Co s tím? Nemůžu kojit na posteli kam on skáče a jsou od něj chlupy. Ještě ke všemu si vytrhal nevíme proč kus chlupů a vet řekl, že se škrábl a aby mu to nehnisalo tak je tak chytrý že si to sám vytrhl. Dnes jsem ale zaregistrovala další místo na krku vytržené chlupy. Má nervy nebo něco kožního, nebo mu něco vadí? Nikdy žádný problém se srstí nebyl. Je mi ho líto, jak je sám zavřený v celém bytě jen do mého pokojíčku s mimi nesmí. Někdy ho sem vemu se projít ale pak je to ještě horší škrábe na dveře. Moc prosím o radu. Děkuji Olga, Denis a Julinka.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
PetraJ



Založen: 15.05.2007
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2007 15:26:42
Odpovědět s citátem

Můj kocourek, který byl v době narození miminka 2letý. Byl taky dost vykulený po návratu z porodnice. Nic jsem ale nezavírala, protože se miminka hrozně bál. Pomazlit se přišel až, když syn spal. Začal se k němu přibližovat až tak ve třech měsících a opravdu "kamarádit" s ním začal až v půl roce. Pak byl jejich vztah úplně ukázkový. Naprosto to samé se opakovalo po 6 letech, když se narodila dcera. Nejdřív bojení pak kamarádi. Chce to asi vydržet, on si určitě zvykne. Hlavní je asi neodstrkovat. Přeju pevné nervy a spokojeného kocourka i mimi. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LinaInverse



Založen: 05.02.2007
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2007 18:40:26
Odpovědět s citátem

Mozno Vam pomozu tieto clanky:
http://www.mackysos.sk/index.php?ktory=Ked%20k%20svorke%20maciek%20pribudne%20maly%20cloviecik&praca=clanky
http://www.mackysos.sk/index.php?ktory=Ked%20k%20svorke%20maciek%20pribudne%20maly%20cloviecik%20II.&praca=clanky
http://www.mackysos.sk/index.php?ktory=Ako%20sa%20zo%20Sary%20stala%20Azazel&praca=clanky
http://www.mackysos.sk/index.php?ktory=Sutaz%20o%20NAJ%20clanok,%202.%20miesto&praca=clanky
Vsetky pisali maminy s malymi detmi a macickami.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: jak s miminkem
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 9. 2007 6:16:46
Odpovědět s citátem

I tady na Kocouřovi najdete články od lidí, kteří mají s kočičkami a miminky zkušenosti ... namátkou téma měsíce - http://www.modrykocour.cz/temamesice.php?id=25
Je tam jeden opravdu hezký příběh o tom, jak by to mělo fungovat a jak by bylo fajn, kdyby k tomu všichni přistupovali tak zodpovědně jako oni.

Nicméně že si sám trhá chlupy bych přičítala především tomu, že jste ho úplně odstavili od běžného dění v domácnosti, ve které předtím nejspíš fungoval jako její plnohodnotný člen. Najednou se z něj stal nežádoucí pelichající jedinec.
Určitě se spíš než je oddělovat, snažte trochu sblížit ... zakázané ovoce nejvíc chutná a čím víc bráníte kocourkovi v poznání miminka, tím větší je jeho touha se za miminkem podívat.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
IMI



Založen: 15.07.2007
Příspěvky: 26

Předmět: Re: jak s miminkem
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 9. 2007 20:15:33
Odpovědět s citátem

Olga Hryzlíková napsal:
Prosím, napište mi někdo zkušenosti s kocourem a miminkem ... je mu 2 roky, briťák, jsem doma z porodnice a zavíráme ho před mimi, mám strach, všude chlupy atd. Co s tím? Nemůžu kojit na posteli kam on skáče a jsou od něj chlupy. Ještě ke všemu si vytrhal nevíme proč kus chlupů a vet řekl, že se škrábl a aby mu to nehnisalo tak je tak chytrý že si to sám vytrhl. Dnes jsem ale zaregistrovala další místo na krku vytržené chlupy. Má nervy nebo něco kožního, nebo mu něco vadí? Nikdy žádný problém se srstí nebyl. Je mi ho líto, jak je sám zavřený v celém bytě jen do mého pokojíčku s mimi nesmí. Někdy ho sem vemu se projít ale pak je to ještě horší škrábe na dveře. Moc prosím o radu. Děkuji Olga, Denis a Julinka.


Ty slovenské odkazy jsou moc hezké.

Já pořád v duchu přirovnávám kočku k zacházení s dítětem ... vpodstatě vy jste měli jedno "dítě" kterému jste věnovali čas, pozornost, péči a teĎ se vám narodilo "druhé" a podle toho je třeba se zařídit... staršího lidského sourozence s již nějaký čas vybydleným domovským právem přece taky nejde zavřít do sousedního pokoje. Teda jde, ale pak se člověk musí připravit na to, že při nejbližší příležitosti, až se mu podaří se k vetřelci dostat, sourozenci nafackuje, aby se žárlivě pomstil za ukradnutou lásku a pozornost. Kdežto pravidelně usměrňovaný a zapojený "první" brzy zjistí, že to mimino je v podstatě smrdící a hlučící otravná věc, se kterou neni žádná sranda, takže není třeba jí věnovat nějakou zvýšenou pozornost. Přeji doma hodně pohody. Smile

Problematičtější na uhlídání si myslím ani tak není uchránit mimino před kočkou, jako pak posléze kočku před miminem ... ale je to sranda, když člověk není cimprlich a vezme věci kapku s nadhledem... mně se včera stalo, že jsem přemýšlela, kde náš mladej vzal křupku. Pak jsem zjistila, že mu ji přinesla kočka a pak se o ni svorně v koutě dělili. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Moje první ráno v novém domově (67x)
2
RSS kanály (62x)
3
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (48x)
4
Jsme v pořádným svrabu (33x)
5
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (23x)
6
Jak jsme paničku převezli (22x)
7
Veterinární poradna: Péče o kotě - očkování ... (21x)
8
Otázka dne: Vzdali byste se kočky kvůli ... (20x)
9
Skotská klapouchá kočka (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top