Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kocour v pubertě :)


Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Mana



Založen: 07.06.2007
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2007 8:38:30
Odpovědět s citátem

Zdravím,
tak jsem zavolala do Boleslavovy a tam mi řekli, že když mám kocoura a kočku, měla bych nechat kastrovat oba najednou co nejdřív, tak jsme tam byli v pátek. Jsou tam opravdu báječný.
Jarmil už byl vyvinutej dost a kočičky se prej nejlíp dělají právě když mají cca 2,5 kg. Prej ji mohl nakrýt každým dnem....
Byla jsem z toho úplně hotová Rolling Eyes Ale bylo to v pohodě. Jarmil už je úplně v pořádku, Vilčička je trochu nešťastná z prubanu, ale olizuje si ho jenom kolem krku, bříško si nechává v klidu, víceméně, tak jsem šla dneska do práce, ale nejradši bych byla s nima Smile
Takže díky moc za doporučení a za podporu a tak vůbec
a
přeju hezkej den,
Máňa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
chatul



Založen: 08.04.2007
Příspěvky: 41

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2007 8:45:54
Odpovědět s citátem

Mana napsal:
Jarmil už je úplně v pořádku, Vilčička je trochu nešťastná z prubanu, ale olizuje si ho jenom kolem krku, bříško si nechává v klidu, víceméně, tak jsem šla dneska do práce, ale nejradši bych byla s nima Smile
Takže díky moc za doporučení a za podporu a tak vůbec
a přeju hezkej den,
Máňa


Tak to jsem ráda, zrovna dneska jsem si na vás vzpomněla, jak jste asi dopadli. To muselo být náročné, vzít tam oba najednou. Ale aspoň to už máte za sebou.

Nás to čeká tak za měsíc, Baška pořád nemrouská, i když už jí bude za chvíli rok. Já už pomalu mrouskám za ni Rolling Eyes . No je to normální, v 11 měsících nemrouskat? Jsme asi maličko opoždění Embarassed chová se pořád jako koťátko (pětikilové).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2007 9:36:15
Odpovědět s citátem

Mana napsal:
Baška pořád nemrouská, i když už jí bude za chvíli rok. Já už pomalu mrouskám za ni Rolling Eyes . No je to normální, v 11 měsících nemrouskat?


Každá kočka je jiná Smile Nám Shantinka začala mroukat až ve 14 měsících, zatímco její sestra mroukala už od 8 měsíců. Co kočka, to originál Smile Normální to určitě je. Zvláště mohutnější plemena dospívají později.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
uju



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 72
Bydliště: Hronov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 5. 2008 16:52:03
Odpovědět s citátem

No, nedá mi to, abych se k tomuto vláknu nepřidala. Včera jsem nestačila zírat. Máme doma na necelý týden fenku(mamka musela odjet) no, s našim kočinem se mají rádi,hrajou si atd...ale všeho moc škodí. Kočin je mazlivka jen když jdem spát takže postel bere zřejmě jako jeho místo a těch dvojnožců co s ním žijou. Jenže Kelička je taky takovej postelovej raťafák. tedy zkočila mi do nohou. V tom se kočin posadil chvilenku nevěřícně zíral co si to ten pes dovolil, vyčůral se do postele a uraženě se skočil.No, v tu chvíli jsem mu jinak než spratku rozmazlenej chlupatej neřekla, a rozhodla se zakročit a objednat ho na kastraci. Je mu necelých osm měsíců vím, že se tu píše, že je to doba na kastraci přiměřená,ale mám další problémek. Vím, že po kastraci kocouři tloustnou,ale chci se optat jesli ještě vyrostou???Někde jsem četla, že britky rostou nejvíc OD 9MĚSÍCE. Barnabášek je sice oproti normální kočině mohutnější, ale co se jeho velikosti týče, tak bych řekla že na výšku a délku je nastejno s babiččiným kocourem(žádný obr). Chci se optat jeslti se kastrací zastavý i jeho růst(výška a délka)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 5. 2008 19:23:08
Odpovědět s citátem

Některé kočky sice po kastraci tloustnou, ale rozhodně to není pravidlem. Stačí si trochu ohlídat krmení. Rozhodně nemusíte mít obavy že se růst kocoura po kastraci zastaví. Britky (i ty kastrované) rostou až do 3 let, i když růst dlouhých kostí je obvykle ukončen kolem 1a půl roku a potom kočka získává spíš na mohutnosti. Jestli váš kocour bude větší než ten babiččin záleží spíš na tom co má v genech než na tom kdy bude vykastrovaný. Všichni briťáci nejsou obři. Můj chovný kocour má 5 kg a není o moc větší než moje kočky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
uju



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 72
Bydliště: Hronov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 5. 2008 19:59:37
Odpovědět s citátem

Alena V. napsal:
Některé kočky sice po kastraci tloustnou, ale rozhodně to není pravidlem. Stačí si trochu ohlídat krmení. Rozhodně nemusíte mít obavy že se růst kocoura po kastraci zastaví. Britky (i ty kastrované) rostou až do 3 let, i když růst dlouhých kostí je obvykle ukončen kolem 1a půl roku a potom kočka získává spíš na mohutnosti. Jestli váš kocour bude větší než ten babiččin záleží spíš na tom co má v genech než na tom kdy bude vykastrovaný. Všichni briťáci nejsou obři. Můj chovný kocour má 5 kg a není o moc větší než moje kočky.


Děkuju za uklidnění. Vím, že nemusí narůst do nějakých hrozitánských rozměrů, ale nerada bych nějakým neuváženým krokem ovlivnila možný růst. ješt+ě jednou dík. Po neděli ho objednám u veta.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
feefee



Založen: 08.12.2015
Příspěvky: 3

Předmět: nakažlivá puberta?
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2015 11:40:32
Odpovědět s citátem

Zdravím,
máme dva kocourky bytové krátkosrsté briťáčky, kterým je teď půl roku. Už od koťátek jsou zvyklí na převážení, tak když jedeme k rodičům, beru je s sebou "vyvenčit" do velkého domu. Rodiče mají dva staré venko-domácí kastrované kocouře. Když jsem k nim přijela dřív, nebyl problém, domácí maximálně na naše kotátka trochu zavrčeli nebo se vyklidili. Při poslední návštěvě ale jeden z našich kocourků asi nasál atmošku a došlu mu, že je v té společnosti největší alfasamec. Celou dobu, co jsem tam byla chytal našeho druhého kocourka za krk, naštěstí nevěděl jak dál. Taky začal strašně řvát a dělat věci naschvál ( přímo přede mnou se vykadil na koberec, když měl vedle záchůdek). Už jsem je oba přivezla domů, ale Conník se moc nezlepšil, místo aby si hrál, spal nebo se mazlil jako normálně, je nalepenej na vstupních dveřích a řve. Když jsme byli u rodičů minule, taky už chytal takové manýry, ale pak po příjezdu domů se to rychle srovnalo, zatímco teď ještě ne. Jen podotknu, že druhý kocouř vůbec netuší o co jde a když Conny řve, tak jde za ním, jestli mu něco není. Co s tím?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (61x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (28x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (25x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (25x)
6
Kočičí jména (23x)
7
Mňoukání a štěkání (22x)
8
Mrouskání kočky (říje) (21x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top