Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nové kotě


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
esquisse



Založen: 16.07.2007
Příspěvky: 8

Předmět: Nové kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2007 16:48:41
Odpovědět s citátem

Dobrý den všem, za týden si jedu pro kočindu, už se na ni hrozně moc těším, ale pořád si nejsem jistá, jak ji nejlépe dopravit domů a jak přichystat pelíšek. Pojedeme pro ni autem, cesta potrvá tak tři hodinky. Je lepší ji mít v přepravce? Jakou výstelku do přepravky a doma do pelíšku vybrat? Něco, z čeho by cítila starý domov nebo naopak můj pach? Ptám se možná hloupě, ale poprvé si jedu pro kotě jinam, každé moje předchozí kočičí mimi přišlo samo, zterorizovalo rodinu a usadilo se u nás, tak teď nevím co dělat. Díky za odpovědi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Nové kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2007 16:50:50
Odpovědět s citátem

Obdobné téma se probíralo zde:

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2068

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
esquisse



Založen: 16.07.2007
Příspěvky: 8

Předmět: Re: Nové kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2007 17:01:06
Odpovědět s citátem

Kuju, přesto ještě prosím o radu ohledně pelechu v novém domově.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Nové kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2007 17:06:39
Odpovědět s citátem

Pelíšek pro kočičku toť otázka ... někdy stačí papírová krabice, někdy rozložená deka Smile

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1177

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
esquisse



Založen: 16.07.2007
Příspěvky: 8

Předmět: Re: Nové kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 7. 2007 11:32:24
Odpovědět s citátem

Znovu díky za odpověď, přestože neřeší mou otázku. Nejde o to, jestli pelíšek koupit nebo ne, popřípadě z čeho jej vyrobit, ale jestli je lepší přiovézt od chovatele kus hadru, ze kterého je cítit pach starého domova, kde se kotě narodilo, nebo mu všechny připomínky rodiny, od které odešlo nechat zmizet z dosahu. Podrobněji už to rozepsat nedokážu, snad už to teď bude pochopitelné, že prosím o radu, jestli přivézt s kotětem i něco s pachem jeho starého pelechu nebo ne.Díky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Nové kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 7. 2007 11:43:30
Odpovědět s citátem

Já si myslím, že ve své podstatě je to jedno, když Vám původní majitel sebou něco dá, fajn, když nedá, kotě to přežije a zvládne se adaptovat. Kotě v novém bytě bude mít tolik podnětů ke zkoumání a tolik nových pachů, že nevidím smysl v tom, aby mělo ještě nějakou věc s pachem původního domova.
Myslím, že někdy věci moc řešíme, a tak se snažíme tomu kotěti zpříjemnit příchod do nového domova, až se dloubeme v takových detailech, které to kotě nejspíš ani nepostřehne.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 7. 2007 11:57:05
Odpovědět s citátem

Pokud chcete odpovědi tak musíte otázky pokládat tak aby bylo jasné co se chcete dozvědět.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: Nové kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 7. 2007 14:12:49
Odpovědět s citátem

esquisse napsal:
Znovu díky za odpověď, přestože neřeší mou otázku. Nejde o to, jestli pelíšek koupit nebo ne, popřípadě z čeho jej vyrobit, ale jestli je lepší přiovézt od chovatele kus hadru, ze kterého je cítit pach starého domova, kde se kotě narodilo, nebo mu všechny připomínky rodiny, od které odešlo nechat zmizet z dosahu. Podrobněji už to rozepsat nedokážu, snad už to teď bude pochopitelné, že prosím o radu, jestli přivézt s kotětem i něco s pachem jeho starého pelechu nebo ne.Díky.


Já myslím, že nemůže být na závadu, když si sebou něco vezme, ale určitě ani nevadí ,když ne. Daník s sebou neměl z domu nic, Áďa dostala na cestu polštářek. Rozdíl jsem v tom moc neviděla. Ale pokud ta možnost je, tak bych se přiklonila k tomu něco vzít. I našim koťátkům jsme na cestu do nových domovů dávali s sebou deku z pelíšku. To kotě to stejně bude postupně zapomínat, ale na první dny mu to může pomoct. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
esquisse



Založen: 16.07.2007
Příspěvky: 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 7. 2007 12:42:05
Odpovědět s citátem

Alena V. napsal:
Pokud chcete odpovědi tak musíte otázky pokládat tak aby bylo jasné co se chcete dozvědět.

Mě připadala moje formulace dostatečně jasná,pokud Vám ne, nevím, proč tedy vůbec reagujete. Nicméně Vám velmi děkuji za "podnětnou" odpověď na nic.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
esquisse



Založen: 16.07.2007
Příspěvky: 8

Předmět: Re: Nové kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 7. 2007 12:43:22
Odpovědět s citátem

April napsal:
Já si myslím, že ve své podstatě je to jedno, když Vám původní majitel sebou něco dá, fajn, když nedá, kotě to přežije a zvládne se adaptovat. Kotě v novém bytě bude mít tolik podnětů ke zkoumání a tolik nových pachů, že nevidím smysl v tom, aby mělo ještě nějakou věc s pachem původního domova.
Myslím, že někdy věci moc řešíme, a tak se snažíme tomu kotěti zpříjemnit příchod do nového domova, až se dloubeme v takových detailech, které to kotě nejspíš ani nepostřehne.

April


Díky za odpověď, asi to fakt příliš řeším Embarassed .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
esquisse



Založen: 16.07.2007
Příspěvky: 8

Předmět: Re: Nové kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 7. 2007 12:44:25
Odpovědět s citátem

janča napsal:
esquisse napsal:
Znovu díky za odpověď, přestože neřeší mou otázku. Nejde o to, jestli pelíšek koupit nebo ne, popřípadě z čeho jej vyrobit, ale jestli je lepší přiovézt od chovatele kus hadru, ze kterého je cítit pach starého domova, kde se kotě narodilo, nebo mu všechny připomínky rodiny, od které odešlo nechat zmizet z dosahu. Podrobněji už to rozepsat nedokážu, snad už to teď bude pochopitelné, že prosím o radu, jestli přivézt s kotětem i něco s pachem jeho starého pelechu nebo ne.Díky.


Já myslím, že nemůže být na závadu, když si sebou něco vezme, ale určitě ani nevadí ,když ne. Daník s sebou neměl z domu nic, Áďa dostala na cestu polštářek. Rozdíl jsem v tom moc neviděla. Ale pokud ta možnost je, tak bych se přiklonila k tomu něco vzít. I našim koťátkům jsme na cestu do nových domovů dávali s sebou deku z pelíšku. To kotě to stejně bude postupně zapomínat, ale na první dny mu to může pomoct. J.


Děkuju za odpověď, uvidíme, zda mi paní chovatelka něco s sebou dá Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kopretinka



Založen: 11.07.2007
Příspěvky: 29
Bydliště: K Učilišti 2663

Předmět: Nové kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 7. 2007 14:11:23
Odpovědět s citátem

Já jsem bohužel jiného názoru, než brát nějaký kus hadříku, kde by kotě cítilo svůj původní domov.
Když jsme si před 3 týdny brali Merlina, do přepravky jsme mu naopak dali nějaké moje a přítelovo tričko, aby se seznámil s naším pachem. Celou hodinu a půl autem oňufával ty trička a pak když jsme ho přivezli domu a začal prozkoumávat obývák a kuchyň, věděl, že my jsme ty, které už vlastně zná. Nezasteklo se mu ani jednou, v noci krásně spinká, protože ho ještě předtím utaháme hraním.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
esquisse



Založen: 16.07.2007
Příspěvky: 8

Předmět: Re: Nové kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 7. 2007 15:13:36
Odpovědět s citátem

Kopretinka napsal:
Já jsem bohužel jiného názoru, než brát nějaký kus hadříku, kde by kotě cítilo svůj původní domov.
Když jsme si před 3 týdny brali Merlina, do přepravky jsme mu naopak dali nějaké moje a přítelovo tričko, aby se seznámil s naším pachem. Celou hodinu a půl autem oňufával ty trička a pak když jsme ho přivezli domu a začal prozkoumávat obývák a kuchyň, věděl, že my jsme ty, které už vlastně zná. Nezasteklo se mu ani jednou, v noci krásně spinká, protože ho ještě předtím utaháme hraním.


Tak to je báječné, právě tohle řeším, jestli číču hned začít seznamovat s novým pachem. Myslím, že to vyzkouším, taky mi přijde lepší, hned začít kočičku seznamovat a zvykat na nový pach. Děkuju a přeju hodně radosti s Merlinem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kopretinka



Založen: 11.07.2007
Příspěvky: 29
Bydliště: K Učilišti 2663

Předmět: Nové kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 7. 2007 17:36:49
Odpovědět s citátem

Určitě tím nic nezkazíte...naopak vás pak kočička mile překvapí, když hned po otevření přepravky půjde k vám a začne vás ožužlávat, očmuchávat a první, co bude chtít poznat budete právě Vy. A hlavně už na to bude připravená právě díky tomu tričku. Jen chci podotknout, nesmí to být tričko těsně po vyprání, aby kočinda místo vás, necítila Váš bezvadný prášek na praní, či aviváž Smile
Také přeji mnoho úspěchů a radosti z Vaší nové ratolesti.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
esquisse



Založen: 16.07.2007
Příspěvky: 8

Předmět: Re: Nové kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 7. 2007 10:25:33
Odpovědět s citátem

Kopretinka napsal:
Určitě tím nic nezkazíte...naopak vás pak kočička mile překvapí, když hned po otevření přepravky půjde k vám a začne vás ožužlávat, očmuchávat a první, co bude chtít poznat budete právě Vy. A hlavně už na to bude připravená právě díky tomu tričku. Jen chci podotknout, nesmí to být tričko těsně po vyprání, aby kočinda místo vás, necítila Váš bezvadný prášek na praní, či aviváž Smile
Také přeji mnoho úspěchů a radosti z Vaší nové ratolesti.


Laughing Moc díky, už se těším na ožužlávání Very Happy Takže s sebou určitě vezmu nějaké staré tričko. Pro mimi vyrážím brzy ráno, tak se v tom triku vyspím a pak ho hned sbalím do přepravky, ať si číča užije.
Přeji krásný den.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Roni



Založen: 22.03.2007
Příspěvky: 36
Bydliště: Brno

Předmět: Maličká Floppynka z popelnice
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 9. 2007 22:56:48
Odpovědět s citátem

Maličká Floppynka z popelnice
Napřed to vypadalo slibně, hráli si s (asi) 5letým Mikulášem o sto šest, ale teď začal stávkovat, pořád je někde zalezlý, najíst se chodí jen,,když ho nikdo nevidí ,koťátku se vyhýbá - a nám taky. Rolling Eyes
Sem tam se přijde ráno pomazlit, ale to už musí být... Jak se objeví kotě, hned zase zaleze. Má vyloženě depku - nebo mu něco je... Question Nikdy ho nikdo za nic nehuboval, jen byl jemně odstrčen
(u něj to stačí,naschvály nedělá), když si párkrát zkoušel pochutnávat na kotěcí krmi - taky pěkně přibral. Vždycky tak chápavý a ohleduplný kocouř začal nejspíš žárlit...Teda doufám, že to nebude nic horšího Crying or Very sad Vypadá strašně smutně.... No a my samozřejmě dolézáme. Rolling Eyes Ach jo ...

_________________
Veronika
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 9. 2007 9:25:50
Odpovědět s citátem

Alena V. napsal:
Pokud chcete odpovědi tak musíte otázky pokládat tak aby bylo jasné co se chcete dozvědět.


Myslím, že je to jasné hend napoprvé, šlo o dečku do pelíšku - původní pach s sebou nebo nový pach Smile

Jinak já myslím, pach starého domove ne, myslím, že by kotě mohlo déle hledat příslušníky staré rodiny, že by ho to mátlo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (40x)
2
Britská krátkosrstá kočka (20x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
5
Mňoukání a štěkání (17x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (17x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (13x)
9
Kočičí jména (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top