Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

elektrizující srst

Fórum: Hygiena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: elektrizující srst
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2005 12:03:04
Odpovědět s citátem

V poslední době,kdykoliv se dotknu Daníka, navzájem se "kopneme". Také,když ho několikrát pohladím, cítím, jak je jeho srst nabitá.Myslela jsem, že bude problém v suchém vzduchu, koupila jsem zvlhčovače, v podstatě bez efektu. Přezůvkama to asi nebude, používám pořád stejné a kopeme se tak posl. 2 měsíce. Je to nepříjemné určitě i kocourkovi. Nevím, jestli je příčina ve mně nebo v jeho srsti. Kulíšek elektrizuje výrazně méně.Může mně někdo poradit?Děkuji.J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2005 12:25:46
Odpovědět s citátem

No já mám stejný problém, už jsem dala Mustafovi i pecku do čumáčku a pak se chudáček nechtěl nechat hladit. Někde jsem četla, že je možno lehce srst potřít aviváží, ale neměla jsem odvahu to vyzkoušet.
Nějakou radu bych tedy také uvítala!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana(Micinka)



Založen: 18.03.2004
Příspěvky: 148
Bydliště: Pardubice

Předmět: Re: elektrizující srst
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2005 20:02:09
Odpovědět s citátem

Mně se tohle nestává. Jestli není chyba v nějakém materiálu, na kterém Váš kocourek rád lehá nebo se tře nebo s kterým přicházíte do styku vy. Problém s elektrizováním měli moji rodiče (dávali si ale pecky o futra) a zjistili, že je to přehozem na gauči. Nejsem si jistá, ale myslím, že se pak radši vybíjeli dotknutím (pohlazením) zdi, takže zkuste tohle před dotykem s kocourkem. Ale nezaručuju.
_________________
Jana (Micinka a Tulinka)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
KimBee



Založen: 16.01.2005
Příspěvky: 18
Bydliště: Varnsdorf

Předmět: Elektrizujici srst
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2005 20:04:04
Odpovědět s citátem

Ahoj mame s nasi Finkou ten samy problem, neni to sice tak casto ale v posledni dobe se to stava a dokonce ne jen u ni ale i u jejiho psiho kamarada. Zato u druhe kocicky Ali se to jeste nestalo.
Nevim cim to muze byt ale obcas jsou to celkem slusne "pecky".
KimBee.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janca
Anonymní





Předmět: Re: elektrizující srst
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2005 21:36:45
Odpovědět s citátem

Právě, že nemáme vůbec nic nového(přehoz atd), ale když si to tak vybavím, tak mně a dceři i hodně elektrizují vlasy.Možná to fakt bude topením a suchým vzduchem. V práci jsem tak kopala, ža když jsem sáhla na elektr. přístroj, tak jsem ho vypla. Pořídila jsem si tam slušný zvlhčovač a je po problému. Asi doma ty menší zvlhčovače na topení nestačí. Zkusím něco většího a uvidíme. A s tím vybitím před pohlazením to není špatné. Jen si to vždy uvědomit!J.
Odpovědět 
A.
Anonymní





Předmět: Re: elektrizující srst
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2005 7:33:47
Odpovědět s citátem

janča napsal:
V poslední době,kdykoliv se dotknu Daníka, navzájem se "kopneme". Také,když ho několikrát pohladím, cítím, jak je jeho srst nabitá.Myslela jsem, že bude problém v suchém vzduchu, koupila jsem zvlhčovače, v podstatě bez efektu. Přezůvkama to asi nebude, používám pořád stejné a kopeme se tak posl. 2 měsíce. Je to nepříjemné určitě i kocourkovi. Nevím, jestli je příčina ve mně nebo v jeho srsti. Kulíšek elektrizuje výrazně méně.Může mně někdo poradit?Děkuji.J.


A není to náhodou zimním oblečením, třeba bundama? Já jsem celý rok s "kopáním" v pohodě, ale jakmile nastane zima, tak dostávám šlupky úplně od všeho i od tekoucí vody. A o chudinkách kočkách ani nemluvím, protože po příchodu domů se chtějí pomazlíkovat, takže je to občas jak v elektrárně Very Happy Naštěstí to za pár minut přejde, takže se to srovná na únosnou mez, pak stačí, že je hladím a stačí přiblížit prst a jejich chlupy se ale stejně ježí za mojí rukou Very Happy Osobně to připisuji právě zimnímu oblečení, rolákům, bundám, teplejším ponožkám, příp. punčocháčům, možná i tomu, jak se v bytech topí atp. protože po zbytek roku to nepozoruju v takovéhle intenzitě. Takže na to žádné řešení či pomoc nejspíš není.
April
Odpovědět 
Jana(Micinka)



Založen: 18.03.2004
Příspěvky: 148
Bydliště: Pardubice

Předmět: Re: elektrizující srst
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2005 9:56:37
Odpovědět s citátem

Janca napsal:
Právě, že nemáme vůbec nic nového(přehoz atd), ale když si to tak vybavím, tak mně a dceři i hodně elektrizují vlasy.Možná to fakt bude topením a suchým vzduchem. V práci jsem tak kopala, ža když jsem sáhla na elektr. přístroj, tak jsem ho vypla. Pořídila jsem si tam slušný zvlhčovač a je po problému. Asi doma ty menší zvlhčovače na topení nestačí. Zkusím něco většího a uvidíme. A s tím vybitím před pohlazením to není špatné. Jen si to vždy uvědomit!J.

Tak mě ještě napadlo, jestli to není změnou pracího prášku nebo aviváže, naši tu deku taky neměli novou, ale dělala to až od určité doby.
_________________
Jana (Micinka a Tulinka)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
krmič
Anonymní





Předmět: Statická elektřina
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2005 15:53:14
Odpovědět s citátem

je prevít Smile
Navzdory obecným představám je v zimě suchý vzduch. Ústřední topení není jediná příčina, prostě to tak je. Proto se tyto problémy objevují především v zimě. Zmiňované oblečení z umělých hmot má samozřejmě také výrazný účinek. Nevím, jaký máte zvlhčovač vzduchu, ale účinnost těchto zařízení zpravidla není dostatečná, aby eliminovala tvoření elektrických nábojů. Účinnější jsou ionizátory vzduchu, v průmyslovém provedení jsme je mívali ve filmových střižnách.
Mnohé výrobky spotřební elektroniky, kde dochází ke tření, zejména magnetofony, vyrobené v oblastech, kde problém suchého vzduchu neznají (Honkong, Singapur), bývaly u nás v zimě skoro nepoužitelné (lupance). Snad už to dneska pomocí vhodných materiálů vyřešili (?). Kdysi jsme mívali pro tyto účely antistatickou kapalinu, antistatické utěrky a spreje. Už jsem to dlouho neviděl, asi se to už nevyrábí. Ovšem nastříkat něco takového na kočku bych se neodvážil a nikomu bych to nedoporučoval Smile
Ale je opravdu zajímavé, že ze dvou venkovních koček dostává ode mne elektrické rány převážně (možná výhradně) jen jedna. A zdá se, že už to někdy cítí předem a ucukne, když ji chci pohladit.
Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (42x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (40x)
3
HCM u koček - program PawPeds (25x)
4
Zlomek vteřiny (22x)
5
Debakl (21x)
6
Byl jsem hubenej a mrňavej (20x)
7
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (20x)
8
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (17x)
9
Veterinární poradna: Kočka s nadváhou sní vše té ... (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top