Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kočička čurající do postele

Fórum: Toaleta

Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Lenkach



Založen: 24.09.2007
Příspěvky: 18

Předmět: Kočička čurající do postele
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 9. 2007 9:43:14
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
prosím o radu.

Máme doma už asi měsíc šestiměsíční britské modré kotě s PP. Během té doby si doma zvykla na společnost psa (bylo to pro ni nové), ale už si rozumí a berou se. Je čistotná, na záchůdek chodila od prvního dne, dobře papá.

Když jsme si ji přivedli domů, začala se u nás projevovat alergie, a tak jsme se rozhodli vyzkoušet kromě léků pro nás i něco na kočičku - přípravek Petal Cleanse (roztok, který se vtírá do srsti, zlepšuje její kvalitu a snižuje počet alergenů). Mimo jiné ji také každý den kartáčuji, v tom by ale problém být neměl, zvykla si na to, dokonce vrní a taky bojuje s kartáčem...

Před první aplikací bylo nutné ji vykoupat, ale protože na to nebyla zvyklá, jen jsem ji umyla mokrou žínkou (vynechala jsem hlavičku) a vysušila ručníkem. To se jí moc nelíbilo, chtěla utéct, ale musela jsem ji dosušit. Pak jsem í ještě aplikovala ten roztok, tj. byla zase mokrá a musela se sušit znova, opět chtěla pryč. Tak jsem jí pak za odměnu, že to vydržela, hladila a hrála si s ní. Jenže večer jsem pak našla mokro pod polštářem - vyčurala se mi tam. Nic jsem z toho nevyvozovala, myslela jsem, že je to náhoda. Tedy jsem ji ani netrestala.

Pak byl den klid, normálně dělala vše do záchodku, hráli jsme si, ale další den jsme jí potřebovali ostříhat drápky (to jí dělali i chovatelé, ani tam se jí to nelíbilo, ale o čurání do postele jsem od nich neslyšela). Řekla bych, že nám to šlo dobře, ani se moc necukala, určitě rychlej než u chovatelů. Pak jsme si zase hráli, šla na záchůdek, mazlila se. Ložnice byla do večera zavřená, otevřela jsem ji, až jsme šli spát, nechala ji tam chviličku samotnou a před spaním jsem zjistila, že mám opět pod polštářem mokrou nadílku. To už jsem jí k tomu strčila čumáček, řekla, že to nesmí dělat, a dostala i trochu přes zadek. Ráno se chtěla mazlit, ale my jsme se na ni zlobili...

Zatím nemám důvod si myslet, že to je z její strany něco jiného než revolta. Možná je v pubertě - před měsícem krásně reagovala na syčení a slůvko NE nebo NESMÍŠ, teď to spíše ignoruje a ani na jméno neslyší (i když před tím slyšela)... Ačkoli po tom trestu se to zlepšilo... Ale je zdravá, doma se nic nezměnilo, s pejskem si rozumí a respektují se, podestýlku máme stejnou, záchodek pravidleně čistím ráno a hned jak přijdu z práce a pak průběžně... Mám strach, co způsobí další koupání nebo stříhání drápků.

Nevím, co mám dělat, jak ji to odnaučit. Zavírat pokoj je možná řešení, ale nebudu ji moci nechat ani na chvíli samotnou. Prosím o radu, nerada bych ji dávala pryč, máme ji moc rádi.

Díky moc, že jste to dočetli, a hlavně za rady.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: Re: Kočička čurající do postele
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 9. 2007 11:03:04
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

přijde mi velmi zvláštní, že už hned uvažujete, že byste chtěli dát kočičku pryč.
Jinak hlavní pravidlo: Kočku NIKDY nebijte! Nepochopí to. Strkání čumáčku k loužičce taky nemá smysl. Kočka si nespojí tento akt s loužičkou, jen je to pro ní další stres, který může vyvolávat další čůrání.

Kočka se čůráním na nevhodná místa a zvláště do postele obvykle svým majitelům snaží komunikovat, že jí něco vadí. Je dost možné, že protestovala proti koupání nebo stříhání drápků.
Jako první opatření bych asi ve dny, kdy jí budete provádět nějaká "příkoří" nechala zavřeno do ložnice a uvidíte, co to udělá.
Trestat má smysl jen když kočku přistihnete při činu. A to buď velmi důrazným NE! nebo můžete kočku postříkat vodou z vodní pistolky. Pokud vidíte, že se kočka k čůrání na nevhodné místo chystá, zasyčte na ní a odneste jí na její záchůdek. Pokud se vyčůrá tam, pochvalte ji.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lenkach



Založen: 24.09.2007
Příspěvky: 18

Předmět: Re: Kočička čurající do postele
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 9. 2007 11:18:34
Odpovědět s citátem

Jen pro upřesnění, pryč ji opravdu dát nechceme. Bohužel alergie, která se projevila u manžela, by k tomu asi bez koupání a používání přípravku vést mohla, stejně jako pročuraná postel... Děkuji za radu, zkusím cokoli Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kočička čurající do postele
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2007 6:03:12
Odpovědět s citátem

Podívejte se na titulní stránku dolů - jsou tam odkazy s tlapičkami, vedoucí do fora, kde se již několikrát probíralo, co s nečistotnou kočičku.
Třeba najdete inspiraci, jak problém řešit Wink

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenkach



Založen: 24.09.2007
Příspěvky: 18

Předmět: Re: Kočička čurající do postele
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2007 10:15:11
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
ve foru jsem hledala a přečetla snad všechno, ale nenašla jsem to, co hledám - jak si poradit s kočičkou, která se mstí za pěči, která se jí nelíbí. Po koupání se klidně mazlí, nechá se hladit, ale jak zůstane chvilku sama, třeba až za půl dne, něco počurá. Jinak normálně chodí na záchůdek. Nevím, jak ji odnaučit tohle chování, já ji bohužel koupat musím. Prosím, poradte.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: Re: Kočička čurající do postele
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2007 10:23:55
Odpovědět s citátem

Lenkach napsal:
Dobrý den,
ve foru jsem hledala a přečetla snad všechno, ale nenašla jsem to, co hledám - jak si poradit s kočičkou, která se mstí za pěči, která se jí nelíbí. Po koupání se klidně mazlí, nechá se hladit, ale jak zůstane chvilku sama, třeba až za půl dne, něco počurá. Jinak normálně chodí na záchůdek. Nevím, jak ji odnaučit tohle chování, já ji bohužel koupat musím. Prosím, poradte.


Lenko, obávám se, že s tímto nic nenaděláte. Myslím, že je tu šance, že si číča časem na nepříjemné procedury zvykne, ale určitě bych nechávala v ty dny zavřeno do ložnice. Je možné, že bude čůrat zase někde jinde. V tuhle chvíli pomůže asi jen trpělivost. Můžete se zkusit obrátit na nějakého odborníka na problémové chování zvířat, zkuste poradnu na www.allcats.cz
Možná by pomohlo i Feliway nebo catnipový spray, ten kočky perfektně uklidňuje. Normálně se používá na hračky, ale je vyzkoušený i na nervózních kočkách na výstavě. Tuším, že ho vyrábí Gimpet. Můžete si ho nastříkat do dlaně a pak jím číču po aplikaci onoho přípravku ještě přetřít. Kdybych jeho téměř zázračný účinek na vystrašené a vystresované kočky neviděla na vlastní oči, nevěřila bych.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lenkach



Založen: 24.09.2007
Příspěvky: 18

Předmět: Re: Kočička čurající do postele
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2007 10:58:43
Odpovědět s citátem

Díky za radu, sprej zkusím, je to asi poslední šance...
Včera jsem měla do ložnice zavřeno a aplikovala opět přípravek proti alergenům, pak jsem se s ní mazlila, ona zůstala snad 20 minut zabalená v ručníku, vrněla a nechala se hladit a škrabkat. Šťastnější kočku jsem neviděla. Pak asi za 5 hodin jsem ji nechala samotnou v obýváku s prádlem, které jsem zrovna vyžehlila, asi tak na 30 vteřin. No a ona ho stihla počurat....
Na allcats jsem psala, jen se mi zdá, že už tam nikdo z lékařů neodpovídal velmi dlouho ani na jiné příspěvky... Crying or Very sad
Jsem opravdu zoufalá, manžel reaguje po chlapsku naštvaně... Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: Re: Kočička čurající do postele
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2007 11:16:20
Odpovědět s citátem

Já si myslím, že nad kočičkou lámete hůl hrozně brzy. Musíte být trpěliví. Může to trvat dlouhé měsíce, než dojde ke zlepšení...
_________________
Adéla - KATANGO*CZ


Naposledy upravil Adéla dne 25. 9. 2007 23:01:12, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lenkach



Založen: 24.09.2007
Příspěvky: 18

Předmět: Re: Kočička čurající do postele
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2007 11:25:54
Odpovědět s citátem

Je opravdu těžké snášet své a manželovy alergické reakce a bojovat s nimi a zároveň řešit špinavé postele, prádlo apod., které nám ani jednomu nedělá zdravotně dobře. Za dané situace je těžké čekat několik měsíců, že se vše třeba zlepší.
Myslím, že kdybych ji nemusela koupat, je úplně zlatá a bezproblémová, ale to já musím.


Naposledy upravil Lenkach dne 25. 9. 2007 12:12:17, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: Re: Kočička čurající do postele
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2007 11:29:35
Odpovědět s citátem

Jedna naše kočka čůrala denně mimo záchod a to po dobu jednoho roku. Pak přestala... Vím, jak je to nepříjemné, jaký je to smrad a otrava neustále všechno prát... Holt kočka není plyšák, je to živé zvíře a někdy má prostě projevy jako živočich a nejen jako dekorace.
Pokud nejste schopni snášet problémy ani tak krátce, možná bude pro kočičku skutečně lepší, když jí najdete nový domov.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lenkach



Založen: 24.09.2007
Příspěvky: 18

Předmět: Re: Kočička čurající do postele
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2007 12:22:58
Odpovědět s citátem

A proč to ta vaše dělala?
U nás není problém v pravidelném čurání, ale v trucování. Jak se jednou pomstí, chodí zase způsobně na wc. Jak jste napsala, možná si ani nezvykne, ale zkouším to statečně:) Třeba budeme mít štěstí a kočička se začne chovat tak, jak byla naučená od chovatelů, tj. čistotně. Za tu dobu, co ji známe, nám ohromně přirostla k srdci a hrozně nerada bych jí hledala nový domov.
Snažím se ji celou dobu, co je v pokoji, hlídat, ale nechci ji budit a odnášet, když spí. A tak to bylo i včera, spinkala, a stejně to za tu chvilku, co jsem byla pryč, stihla:)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kočička čurající do postele
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2007 12:39:51
Odpovědět s citátem

Někde jsem narazila na to, že kočka neměla ráda pach čerstvě povlečené postele a majitelka se musela vždy o čisté povlečení otřít a vyválet, aby to kočka snesla ... ono vůbec mám pocit, že některé kočky přitahují čisté věci .. náš Maxíš miluje skočit do koše s čerstvě sundaným prádlem kde jen leží, ale např. nově koupená trička, která necháme na křesle je schopný rozkousat ...
6 měsíců je sice relativně málo, ale možná že na ní jde už puberta a to čůrání souvisí s věkem (trucující puberťák) ... možná si přeznačkovává "silné" pachy, a jakmile se jednou vyčůrá na matrace, ačkoliv se člověk snaží to očistit, ten pach tam zůstane a kočka ho cítí.

Jinak klidně jí odneste, když spí, kočky jsou schopné rychle usnout a stejně tak se rychle probudit.

Zkoušeli jste dát pod prostěradlo třeba igelitovou plenu? Nebo, přestože to zní úchylně, hoďte přes postel tuhle plenu ... zkoušejte cokoliv, co vám ulehčí situaci s čištěním a jí by mohlo odradit.


April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenkach



Založen: 24.09.2007
Příspěvky: 18

Předmět: Re: Kočička čurající do postele
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2007 12:46:39
Odpovědět s citátem

Taky jsem četla o čistém povlečení, ale to nebyl náš případ, chystala jsem se ho měnit zrovna v den, kdy se poprvé počurala. Opravdu vidím jedinou spojitost mezi čuráním a koupáním/stříháním drápků apod. Plenu do postele dát můžu, ale čurá i na polštář, takže spíš takový přehoz z igelitu:-) Ale obývák a prádlo před ní asi neochráním, jedině po péči dát igelity na vše a až se vyčurá, tak odstranit... Je potvůrka chytrá, jsem zvědavá, jestli na ni vyzrajeme:-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kočička čurající do postele
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2007 12:50:57
Odpovědět s citátem

Vyzrajete, jen musíte mít dost energie a fantazie na to jí přechytračit ... hlídat, kontrolovat, a když žehlíte, tak jí čapnout a odnést rovnou na záchůdek, po tzv. "příkořích" jí taky odnést na záchůdek, být vytrvalejší než ona ... a je možné, že po kastraci se to srovná ...
Určitě to nevzdávejte!!!
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: Re: Kočička čurající do postele
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2007 12:51:47
Odpovědět s citátem

Já myslím, že může prostě trucovat. Vadí jí ten neobvyklý pach v kožichu a trestá Vás za to, že jí děláte něco, co se jí nelíbí.
Nás Bezinka trestala rok za to, že jsme si pořídili další kočku...
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lenkach



Založen: 24.09.2007
Příspěvky: 18

Předmět: Re: Kočička čurající do postele
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2007 13:03:22
Odpovědět s citátem

Mám trošku strach, aby nás netrestala stejným způsobem i za další změny, třeba odjezd na dovolenou bez ní nebo dítě... máte s tím zkušenost? Díky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jiřina Válečková



Založen: 11.09.2007
Příspěvky: 4
Bydliště: Prostějov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2007 21:32:59
Odpovědět s citátem

Dobrý večer!
Nevím, jak dál řešíte čurání do postele, ale poslyšte mou radu:
Pod polštář, kde kočička ráda čurá strčte kytičku usušené mateřídoušky ,zabalené v kapesníku.Nám to voní, kočkám ne.Když ji chytnete přímo při činu, vúbec ji psychicky neublížíte, když dostane po kožichu s přísným slovním napomenutím.Né, že neví o co kráčí! Ví to až moc dobře.Mluvím ze zkušenosti,potvrzené dlouholetou chovatelkou .Náš kocou mě miluje, i když jsem metodu použila.Kočky jsou chytřejší, než si myslíme.Lehké plácnutí po kožichu má větší účinnost ,než beznadějné hledání "pozitivních metod" pokárání.
_________________
ina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzkanka



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Luká, Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2007 22:58:16
Odpovědět s citátem

Jak to tady tak ctu, tak premyslim, jestli mam byt znechucena nebo co si mam myslet.
Co se týká alergie, tak jsem na kocky alergicka taky a nikdy me nenapadlo davat je kvuli svemu zdravotnimu problemu pryc.. Jsou to moji milacci a kvuli nim vydrzim celodeni smrkani a kychani. Nemacim je v zadnem roztoku a jsme spokojeni vsichni. Ja si vazi jejich prizne a naklonosti a snazim se jim to vracet s co nejvetsi peci a laskou.
A to, ze se obcas vycura jinam? nase kocky se obcas taky vycuraji mimo zachudek a obcas najdu i bobky nekde jinde, ale taky me nenapadalo, ze bych se jich mela zbavovat.. Zkuste se trochu zamyslet, pokud vam na ni zalezi tak, jak tady tvrdite..
A mimochodem, v zivote jsem svoje kocky fyzicky nepotrestala.. ani me to nikdy nenapadlo.. a to mi kolikrat znicily hromadu veci..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2007 6:09:03
Odpovědět s citátem

Já bych zase s těmi soudy tak nespěchala ... každý máme svůj způsob soužití s kočkami. Pro mě jsou naši mazlíci na prvním místě, přesto když Maxíš před mýma očima dělá něco, co nemá, považuju za adekvátní přiměřený trest.

Že se někdo snaží zabránit alergii také nevidím jako negativum, výrobky a prostředky k tomu jsou a určitě je lepší se snažit zabránit alergii i tímhle způsobem, než kočku při prvním problému vrátit, vypustit či vrazit do útulku. A těch úvah, že někdo při problému kočku chce vrátit už tady bylo tolik, a málokdo opravdu kočku vrátil či se jí zbavil.

A s čůráním a bobky jinam přiznávám, že s tím by u mě naši toleranci hledaly těžko a rozhodně bych hledala jak příčinu tak metody řešení a nesmířila bych se s tím, že se tak prostě občas děje.

Každý máme nastavený přístup jinak, ale určitě bych nevynášela rychlé soudy ... ono je snadné říct ten a ten je špatný, protože dělá to a to, ale čtení různých zkušeností a zážitků s kočkama, starosti, problémy, které se někdy objeví, mně dalo víc pochopení a tolerance pro přístup k ostatním ... snaha nacpat kočičí chování do schématu, zážitky s šíleným a neposlušným kocourem, kočky čůrající do čistých peřin, kočky agresivní ... zážitků ostatních je hodně a ačkoliv jsou kočky součástí našich životů a já si jich vážím, neměly/i bychom se snadno smířit s těmi nepříjemnými stránkami soužití, ale měly/i bychom se alespoň pokusit s tím něco dělat a navzdory přístupu tazatelky, oceňuju to, že se snaží problém řešit.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2007 6:31:01
Odpovědět s citátem

Bohužel nemám zkušenost s alergií ani čuráním mimo, ale nedá mi to a musím se pozastavit nad představou, že bych kočku denně myla, respektive máčela nějakým roztokem... Spíše mi to připadá nepředstavitelné (ani jsem se s tím ještě nikdy nesetkala jako s řešením alergie). Možná ještě u kotěte to celkem proveditelné je, ale pak je taky pochopitelné jeho rozhořčení. Ovšem moje 5,5kg lehce agresivní kočička se málokdy nechá vyčesat, natož pak vykoupat.

Opravdu není jiné řešení než kočku denně stresovat mácháním v roztoku? Nemám samozřejmě na mysli dát ji hned pryč. I o alergiích bylo ve fóru psáno - třeba zde najdete nějaký tip.


Naposledy upravil Karin dne 26. 9. 2007 6:33:16, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenkach



Založen: 24.09.2007
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2007 6:32:57
Odpovědět s citátem

April, děkuji za zastání.
Než jsme si kočičku brali, absolvovali jsme několik dlouhých návštěv u chovatelů a tam alergie postupně téměř vymizely. Právě vracení z důvodu alergie jsme se tímto chtěli vyhnout. Bohužel mít číču celý den doma je něco jiného.

Alergik jsem byla od jakživa já a najednou má větší problémy manžel. A muži jsou v řešení problémů někdy dost razantní Confused A on je navíc dotor Smile Takže opravdu bylo třeba najít řešení, aspoň něco zkusit. A jak se zdá, přípravek začíná fungovat. Jenže vedlejší produkt v posteli a na prádle má efekt opačný a opět se ozývají radikální řešení.

Do toho přišlo těhotenství a mám strach, jak to všecko zvládneme - naučit kočičku, že natírání je příjemné, její reakce na příchod miminka, alergie, péči o mimnko a tedy méně času pro zvířátka... Kočičku jsem si léta přála a toužila po ní, mám ji moc ráda, ale miminko chci přivést do čistého a pohodového prostředí. A nevím, co mám dělat. Kočička bude muset zvládnout dost změn v krátkém čase a nevím, jak jí to půjde.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenkach



Založen: 24.09.2007
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2007 6:48:13
Odpovědět s citátem

Karin, to není "bohužel", že s tím nemáte zkušenost, to je "bohudík" Very Happy
Ten roztok se aplikuje jen jedenkrát týdně, zatím jsme to stihli dvakrát. Poprvé jsem ji před tím i vykoupala (resp. otřela vlhkou žínkou), podruhé už to bylo bez koupání, chtěla jsem ten stres omezit, ale na ni to nezabralo. Rozhodně ji tedy "nemučíme" každý den.
Na alergie klasické (kýchání, kašel apod.) používáme léky, jen na ty moje kožní vyrážky nezabírají a já bych se někdy nejraději uškrabala. Za 14 dní jdu k alergoložce, tak uvidím, co mi poradí a co vlastně můžu za dané situace jíst za prášky... Mám dojem, že budu muset přísun pilulek omezit:?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2007 6:53:21
Odpovědět s citátem

To je tedy velice nepříjemné, konzultace s lékařem je ve Vaší situaci rozhodně na místě!

Přeju Vám, ať dokážete najít řešení, které bude nejšťastnější pro všechny zúčastněné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2007 6:58:37
Odpovědět s citátem

Když to budete chtít zvládnout, tak to zvládnete, když ne, musíte hledat jiný řešení, tam se asi víc vymyslet nedá.
9 měsíců je dlouhá doba a všechno může nabrat jiný směr ... víte, já si myslím, že alergie na kočky je děsná věc, ale o co jiná je alergie na prachy, pyly, trávy, roztoče ... ve své podstatě když má člověk tyhle alergie, taky nemá šanci se alergenům vyhnout, miminko kvůli tomu taky asi nikdo neoželí a s těmahle alergiema se naučí soužít ... proč by to tak nešlo i s kočkou? Je jasné, že je relativně "snadné" se příčiny alergie zbavit .. ale proč?
Nepodléhejte zatím skepsi, nic není ztracené, to čůrání může souviset s protestem, s vaším těhotenstvím (v tomhle věřím, že kočky ví víc, než my), s jejím dospíváním ...

Přiznávám, že začínám být trochu zmatená v tom, jak silná je u koho alergie, jestli je to alergie na chlupy či bílkoviny obsažené ve slinách, potu ... zda a jak byly dělány testy ...

btw myslím, že i v těhotenství jdou brát léky na alergie ... co by dělaly takové těhotné alergičky, když se spustí léto ...

Tady je něco k tématu o kočkách a miminkách - www.modrykocour.cz/temamesice.php?id=25

Asi je to holt poučení i pro ostatní, že i při slabé alergii musí být každý v pořízení kočky velmi opatrný a obezřetný; nikdy nevíme, v co se může vyvinout.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenkach



Založen: 24.09.2007
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2007 7:17:44
Odpovědět s citátem

S těmi alergiemi je to u nás takhle - nějakou alergii máme oba, pyl, prach apod. Silnější byla vždy u mě. Když si manžel pořídil psa, byl prý týden úplně mimo (kýchání, kašel), ale pak se to zlomilo a v pohodě, vůbec mu nevadí. S kočičkou to takhle nebylo a není, zatím musí brát prášky.
Já mám kromě pylů a prachu i roztoče a chlupy a peří, ale psa jsem zvládla a kočičku snad taky zvládnu - proto jsme absolvovali tu hromadu návštěv:) Pyly apod. většinou řeším kapkami, prášky až když je nejhůř, prostě chápu, že jsem u alergenů a že musím kýchat a teče mi z očí, taky se snažím z toho prostředí co nejrychlej zmizet, což teď nejde Smile U kočičky mě ani tolik netrápí kýchání, jako právě ty kožní projevy. A s těmi nemám zkušenost.
Alergie by snad u obou měla být na chlupy, ne na sliny apod.
Díky za odkaz na forum, třeba tam bude něco nového.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2007 7:43:48
Odpovědět s citátem

Myslím, že alergie na chlupy je z těch dvou možností ta "přijatelnější", tak by se měla dát zmírnit pravidelným česáním, kvalitním vysavačem, možná i čističkou vzduchu ...

Nicméně musíte ale vzít v potaz i budoucí miminko, protože pokud jsou oba rodiče alergici, je poměrně vysoká pravděpodobnost, že i potomek bude alergický ... a dokud se to týká dospělých, kteří mají na výběr, u dítěte už to není tak snadné říct, že se to nějak zvládne ...

Nevím, moc co poradit ... spíš asi je to o tom psát "nahlas" myšlenky a úvahy a třeba z toho něco nakonec vypadne ... nicméně zatím jak to tak čtu, tak mě docela zaráží, že jako alergici jste se odhodlali pořídit si kočku Confused
Máme totiž alergika, ekzematika a astmatika v jedné osobě v rodině, naštěstí na kočky nemá alergii až tak silnou, zvládl nám týden hlídat kočky, ale pak má období, kdy stačí vlézt do kočkobytu a hned má problémy ... takže ačkoliv občas kočky může, dlouhodobé soužití je vyloučené.
Čímž tedy nechci moralizovat, kočka je doma, tak se to musí řešit s ohledem právě na ni ...

Webovky pro alergiky - http://www.proalergiky.cz/
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenkach



Založen: 24.09.2007
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2007 7:59:21
Odpovědět s citátem

Jak jsem psala, tak jsem po kočičce dlouho toužila, vzhledem k tomu, že můžeme mít téměř bez problémů psa, věřili jsme po všech těch návštěvách u chovatelů, že stejné to bude i s kočičkou. No a když to tak zatím není, snažíme se bojovat všemi prosředky - česáním i roztokem. Objednávala jsem ho přesně z těch webovek, co posíláte Smile
Z alergie mám taky trochu strach, na druhou stranu se říká, že vyrůstání s alergenem může alergii utlumit. Takže to může dopadnout oběma způsoby. Je to boj Smile Nevím, co by pro kočindu bylo lepší. Jestli to zkusit a třeba za půl roku, rok zjistit, že to fungovat bude, ale třeba taky ne (a dávat ji pryč jako dospělou), nebo to vyřešit teď, když si ještě všude zvykne. Ale nechce se mi to tak lehko vzdávat.
Jinak tchýně a tchán si k nám chodí klepat na čelo, že jsme blázni, a stěžují si celé rodině, že nám na dítěti vůbec nezáleží. A to neví pomalu ani o alergiích. Celá jedna strana rodiny (ta početnější) do nás hustí, ať dáme kočku pryč. Jo, nemáme to lehký Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenkach



Založen: 24.09.2007
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2007 10:17:07
Odpovědět s citátem

Píšu krátké info, abyste věděli, jak to u nás vypadá.
S alergiemi zdárně bojujeme - roztok Petal Cleanse můžu všem vřele doporučit, nám opravdu pomohl! Stačí jednou týdně natřít a alergie je pryč;-)
Co se týče čurání mimo wc, mám pocit, že nejvíce zabralo jí čerstvě po činu v jejím "výtvoru" vymáchat čumáček. Už se mírní a snad je to na dobré cestě, jen to chce nevzdávat se moc rychle.
S pejskem se už taky mají skoro rádi a doma je se dvěma zvířátky veseleji.
No a z kočičky se stává vodomilka, co nejraděj leží ve vaně, umývadle nebo dřezu a dokonce umí na povel dát pusinku (čumáčkem se přiblíží k nosu), teda když se jí chce:-)
Prostě se zdá, že se vše v dobré obrací. Držte nám palce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2007 10:25:37
Odpovědět s citátem

No to máchání čumáčku se mi moc nezdá, kočka není pes a i když k "trestu" dojde ihned po činu, nejsem si jistá, jestli kočka tohle akceptuje. Ale pokud Vám to přináší výsledky .... nicméně nedá se to brát jako univerzální rada; kočka nekoná potřebu mimo toaletu jen z rozmaru ... raději bych vytrvaleji hledala skutečnou příčinu.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenkach



Založen: 24.09.2007
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2007 10:53:19
Odpovědět s citátem

Naše kočička čuráním mimo wc dávala najevo, že se jí nelíbí koupání nebo stříhání drápků. Koupání už pro ni problém není, je vodomilka, a těm troška mokra v kožíšku nevadí. No a na stříhání drápků si postupně taky zvyká.
Těžko říct, proč "to" přestává dělat, jestli opravdu zareagovala na to vymáchání čumáčku, které bylo provedeno jednou. Jisté je, že od té doby to už neprovedla, ani po koupání ani po stříhání drápků. Ale třeba jen vyrostla z puberty nebo ji potom dokážeme lépe zabavit, takže na neoblíbenou činnost zapomene...
Ať tak či tak, jsem ráda, že už se zase chová jako čistotná kočička, a děkuji všem za dobré rady. Všichni 4 (lidi i zvířátka) se spolu učíme žít a je to fajn. Kočenda je mé zlatíčko a jsem moc ráda, že ji mám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2023 (44x)
2
RSS kanály (44x)
3
Pojištění koček (17x)
4
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (16x)
5
Jak se naučit vybírat mýtné (15x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)
7
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (14x)
8
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (13x)
9
Vyhlášení NEJ fotky července 2023 (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top