Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Zverlit

Fórum: Toaleta

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Satinka



Založen: 22.12.2005
Příspěvky: 28
Bydliště: Bratislava

Předmět: Zverlit
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 6. 2006 21:21:57
Odpovědět s citátem

Pekny den, chcela by som sa spytat ci bobky obalene v Zverlite splachujete do WC, alebo ich vyhadzujete do kosa? S hrudkami s mocom nemam problem lebo to nesmrdi... ale bobky.. to je uz ina kava.. a lietat von vzdy ked sa mi macicka vyprazdni to sa mi tiez nechce... tak som sa chcela spytat, ci Vam to nerobi problemy s odtokom wc a podobne Embarassed

Dakujem Very Happy
Stanka a Rea
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Zverlit
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 6. 2006 6:45:02
Odpovědět s citátem

Já myslím, že je to obdobný, jako u jakéhokoliv hrudkujícího kočkolitu ... takže s házením bobků do WC by neměl být problém. My se u Biokatsu zatím nesetkali s ucpáním záchodu.
Co jsem tak zatím vypozorovala, tak trocha kočkolitu ve vodě se rozpustí a nezhrudkuje.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: Zverlit
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 6. 2006 22:17:44
Odpovědět s citátem

April napsal:
Já myslím, že je to obdobný, jako u jakéhokoliv hrudkujícího kočkolitu ... takže s házením bobků do WC by neměl být problém. My se u Biokatsu zatím nesetkali s ucpáním záchodu.
Co jsem tak zatím vypozorovala, tak trocha kočkolitu ve vodě se rozpustí a nezhrudkuje.

April


Ďakujem za odpoveď Very Happy
Odpovědět 
Alenka02



Založen: 26.09.2006
Příspěvky: 14
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Zverlit
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2006 13:30:05
Odpovědět s citátem

Kamarádce teď za to vynadal instalatér... Taky by mě to moc zajímalo. Používáme teď silikon a bobek hážu do záchodu (má na sobě nalepených pár krystalků). Může to vadit?
_________________
Alena a Lucky
http://kocourlucky.webgarden.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lucienka



Založen: 20.10.2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Karviná, Ostrava

Předmět: Re: Zverlit
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2006 19:45:39
Odpovědět s citátem

Satinka napsal:
Pekny den, chcela by som sa spytat ci bobky obalene v Zverlite splachujete do WC, alebo ich vyhadzujete do kosa? S hrudkami s mocom nemam problem lebo to nesmrdi... ale bobky.. to je uz ina kava.. a lietat von vzdy ked sa mi macicka vyprazdni to sa mi tiez nechce... tak som sa chcela spytat, ci Vam to nerobi problemy s odtokom wc a podobne Embarassed

Dakujem Very Happy
Stanka a Rea


No Smile já jsem taky jednu dobu splachovala Zverlit do záchodu. Od té doby co se ucpal a musel se na něj přijít podívat instalatér a já jsem zaplatila slušné peníze za to, že ho protáhl, tak už to nedělám. Záchod raději čistím každý den ráno a sáček vezmu do popelnice cestou do práce. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
naffissa



Založen: 19.01.2007
Příspěvky: 33

Předmět: Zverlit
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 1. 2007 21:18:49
Odpovědět s citátem

Ahojte, já to řeším tak, že mám na balkóně kýbl s víkem, v něm mám takový ten černý sáček, jak se dává na smetí a házím tam i bobky i zverlit. Nevím, ale do záchodu bych to být vámi raději neházela. Tak jednou za dva dny to vynesu a když je kýblík plný, vyhodím to do popelnice. Stejnak dneska to už jsou vynálezy...když si vzpomenu na naši bývalou perskou kočičku, která už je bohužel po smrti (ikdyž zemřela v úctyhodném věku 14 let), to byl jenom kočkolit a po každým čůrání jsme to museli vynášet, aby to nesmrdělo...navíc dnes už jsou uzavřený záchodky, takže to nesmrdí...takže parááááda!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lusilka



Založen: 05.10.2005
Příspěvky: 106
Bydliště: Šumperk

Předmět: Re: Zverlit
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2007 7:14:18
Odpovědět s citátem

naffissa napsal:
Ahojte, já to řeším tak, že mám na balkóně kýbl s víkem, v něm mám takový ten černý sáček, jak se dává na smetí a házím tam i bobky i zverlit. Nevím, ale do záchodu bych to být vámi raději neházela. Tak jednou za dva dny to vynesu a když je kýblík plný, vyhodím to do popelnice. Stejnak dneska to už jsou vynálezy...když si vzpomenu na naši bývalou perskou kočičku, která už je bohužel po smrti (ikdyž zemřela v úctyhodném věku 14 let), to byl jenom kočkolit a po každým čůrání jsme to museli vynášet, aby to nesmrdělo...navíc dnes už jsou uzavřený záchodky, takže to nesmrdí...takže parááááda!


Ahojte, já používám výhradně červený Zverlit a jsem nesmírně spokojená. U jejich krytého záchudku mám igelitové sáčky a do těch vždy vše lopatkou přeberu a dávám, udělám uzel a druhý den, nebo ten den, vyhodím do kontejneru a je vše bez problémů, dříve jsem vše házela do wc, ale ucpala jsem jej a bylo zle, takže nevím Sad
ale Zverlit je bezkonkruenční, vyzkoušela jsem toho už hodně.
Přeji hezký den.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: Zverlit
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2007 11:54:08
Odpovědět s citátem

[quote="Lusilka
Ahojte, já používám výhradně červený Zverlit a jsem nesmírně spokojená. U jejich krytého záchudku mám igelitové sáčky a do těch vždy vše lopatkou přeberu a dávám, udělám uzel a druhý den, nebo ten den, vyhodím do kontejneru a je vše bez problémů, dříve jsem vše házela do wc, ale ucpala jsem jej a bylo zle, takže nevím Sad
ale Zverlit je bezkonkruenční, vyzkoušela jsem toho už hodně.
Přeji hezký den.[/quote]

Delam to take tak,hrudky a bobky vyberu do pytliku a cestou ven je vyhodim. Do zachodu jsem to nikdy radsi nehazela.Mimochodem se nam zrovna ted ucpal i bez toho a nastesti pomohla trocha hydroxidu,ovsem nevim,jestli by rozpustil i kockolit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kicki



Založen: 07.03.2005
Příspěvky: 76
Bydliště: Dubí u Teplic

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2007 17:32:10
Odpovědět s citátem

Mám speciální uzavíratelný kyblíček, do kterého hrudky zavírám, a když je plný, tak to vysypu do popelnice. Nejsem žádný radikální ekologický aktivista, ale přijde mi proti přírodě zavírat stelivo, které se v přírodě normálně rozloží, do igelitového pytlíku, který má poločas rozpadu několik desetiletí. Taky jsem to tak dělala, ale teď raději stelivo vysypu volně do klasické popelnice a plastový pytlík hezky do žlutého kontejneru na plasty. Nijak mně to život nekomplikuje a aspoň mám pocit, že dělám něco málo pro máti přírodu Smile
_________________
Kicki + Kenny, Maggie a Barnabáš
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jitka Bartosova



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 6

Předmět: Zverlit
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2007 14:00:02
Odpovědět s citátem

Do záchoda použité stelivo zásadně nevyhazovat! Dokonce to máte napsané na některých baleních steliv (konkrétně BioCats). Já používám pro naše čičiny kombinaci růžového (jemného) Zverlitu se zeleným BioCatsem s vůní. Máme 3 kočky a 2 kočičí WC, takže čistíme ráno a večer a nevím, jak by naše WC dopadlo,kdybysme ty hroudy do něj házeli! Máme doma zásobu letáků různých marketů a igelitových tašek na 1 použití,takže zabalit, dát do tašky a za dveře a kdo jde zrovna ven, vezme to sebou do kontejneru. Takhle to bez problémů funguje už 3 roky a bez zápachu v bytě. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
renata72



Založen: 25.02.2007
Příspěvky: 23
Bydliště: Bohumín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 3. 2007 14:50:13
Odpovědět s citátem

Já jsem teď vyzkoušela na doporučení Cats Best ÖkoPlus 10l . Nejsou to klasické kamínky, ale je dobré. Nesmrdí, jako třeba Mikeš už po týdnu používání jednou kočkou. Dobře hrudkuje a hrudka se nerozpadne. Většinou jsem hrudku spláchla, ale u tohodle steliva dávám do pytlíku. Záchod se nám ještě neucpal, ale riskovat už nebudu. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 3. 2007 17:45:26
Odpovědět s citátem

renata72 napsal:
Já jsem teď vyzkoušela na doporučení Cats Best ÖkoPlus 10l . Nejsou to klasické kamínky, ale je dobré. Nesmrdí, jako třeba Mikeš už po týdnu používání jednou kočkou. Dobře hrudkuje a hrudka se nerozpadne.


No Cats Best jsem taky zkusila ... přistupovala jsem k němu s tím, že jsem doufala, že bude takový, jak je popisován a vychvalován ... prostě skvělý. Po týdnu jsem se pokorně vrátila k BioKatsu :-/
Cats Best Oko nám kočiny vynášely do celýho bytu (ani CatDome s předsíňkou nezabránil vynášení ven), ty dřevitý kousky jsme měli naprosto všude, hrudky se nám neuvěřitelně rozpadaly a po týdnu zasmrádl kočkolit tak, že jsem si dala práci a v deset večer jsem myla záchůdky a dávala BioKats.

Takže pro nás to nebylo ideální řešení, ale věřím, že jinde úspěšný je.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 6. 2007 11:58:00
Odpovědět s citátem

No... čistím každé ráno a večer, mám jednoho kocoura a vše splachuju do WC. Používám Biocats nebo Mikeše a ještě se mi nic neucpalo. Je fakt, že to dělám stylem "jedna lopatka do záchoda, spláchnout, druhá lopatka do záchoda, spláchnout..."
Silikonové potvory se mi neosvědčily, zanedlouho začnou smrdět a propouštět. Navíc dělají randál, když kočka hraboší.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kicki



Založen: 07.03.2005
Příspěvky: 76
Bydliště: Dubí u Teplic

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 6. 2007 18:32:58
Odpovědět s citátem

To, že se Vám zatím viditelně nic neucpalo, neznamená, že už nemáte našlápnuto ... Trubky mají záhyby a v těch záhybech se bordýlek usazuje, viditelné to je až v momentě, kdy vám začnou splašky téct ze záchoda pod nohy. Nevím, jestli bydlíte v rodinném domě nebo v nějakém "paneláku", ale docela dobře se může stát, že ucpaný odpad poznají lidé v přízemí, i když vy budete mít čisto. Zkuste si nasypat pár těch kočkolitových granulek do umyvadla a namočte je a uvidíte, proč se nemá kočkolit splachovat do WC. Něco jiného je to u těch, kde je to výslovně povoleno.
_________________
Kicki + Kenny, Maggie a Barnabáš
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 6. 2007 12:07:44
Odpovědět s citátem

Kicki napsal:
To, že se Vám zatím viditelně nic neucpalo, neznamená, že už nemáte našlápnuto ....


Bydlím v cihlovém domě po kompl. reko v prvním nadzemním podlaží a pode mnou jsou v přízemí nebytové prostory. Stížnosti nejsou. Uvidíme až bobeš vyroste, že bych likvidaci hrudek přehodnotila. Teď je to mrně, které moc hrudek nenadělá.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
uju



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 72
Bydliště: Hronov

Předmět: Re: Zverlit
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 10. 2007 12:31:41
Odpovědět s citátem

Satinka napsal:
Pekny den, chcela by som sa spytat ci bobky obalene v Zverlite splachujete do WC, alebo ich vyhadzujete do kosa? S hrudkami s mocom nemam problem lebo to nesmrdi... ale bobky.. to je uz ina kava.. a lietat von vzdy ked sa mi macicka vyprazdni to sa mi tiez nechce... tak som sa chcela spytat, ci Vam to nerobi problemy s odtokom wc a podobne Embarassed

Dakujem Very Happy
Stanka a Rea


Já zverelit používám a splachovat do záchodu bych ho moc nedoporučovala. Občas když omývám lopatku nebo i zamazanou misku od zverelitu. dělám to normálně v koupelně v umyvadle. Při čištění odpadu,ho bylo všude. raději vše zabalím a vyhodím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (72x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
5
Kočičí jména (27x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (25x)
7
Mrouskání kočky (říje) (23x)
8
Mňoukání a štěkání (22x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top