Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Problémy s močovými cestami - oxaláty a struvity


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
oggo



Založen: 30.05.2007
Příspěvky: 12

Předmět: Re: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2007 10:29:01
Odpovědět s citátem

MVDr.Černý napsal:
Všeobecně se sice doporučuje kastrovat až v roce-hlavně kvůli velikosti penisu a moč.trubice,ale pokud kocourek začíná značkovat dříve ,nebo se nějak jinak sexuálně chovat,může se vykastrovat i dříve.Je třeba,ale potom ohlídat pár věcí.Jednak by měl dostávat spec.stravu pro kastrované kocoury,
pokud je to možné občas ,změřit pH moči(měla by být kyselá).Všechna opatření jsou kvůli moč.písku ,který se u kocourků tvoří a může ucpat moč.cesty a s tím je pak docela starost.Některý brzo kastrovaný kocour nemusí mít vůbec problémy ,nebo až za čas.Ale stejné problémy může mít i kastrovaný kocour až v roce,takže stejně je potřeba občas udělat nějakou kontrolu.


Tak já bohužel patřím mezi ty, co sice kastraci neuspěchali (až když začal mrouskat a značkovat), nicméně máme zásadní problém se struvity, dokonce poměrně dlouhou léčbu na klinice po akutním stavu. Krmíme ho krmivem pro kastráty, dokonce lehce přisypáváme dietu pro úpravu pH. Moč má kyselou, ale struvity se mu tvoří dál. Má velmi mizerný pitný režim - asi původce všech problémů, ale nejsem schopen ho donutit přirozené pít - voda, mléko, kočičí mléko, vývary - nic ho nezajímá.
Kdybych to tenkrát tušil, tak bych s kastrací opravdu počkal co nejdéle - kocour nám i po kastraci rostl, ale bohužel asi ne i močové cesty.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2007 10:37:15
Odpovědět s citátem

oggo napsal:


Tak já bohužel patřím mezi ty, co sice kastraci neuspěchali (až když začal mrouskat a značkovat), nicméně máme zásadní problém se struvity, dokonce poměrně dlouhou léčbu na klinice po akutním stavu. Krmíme ho krmivem pro kastráty, dokonce lehce přisypáváme dietu pro úpravu pH. Moč má kyselou, ale struvity se mu tvoří dál. Má velmi mizerný pitný režim - asi původce všech problémů, ale nejsem schopen ho donutit přirozené pít - voda, mléko, kočičí mléko, vývary - nic ho nezajímá.
Kdybych to tenkrát tušil, tak bych s kastrací opravdu počkal co nejdéle - kocour nám i po kastraci rostl, ale bohužel asi ne i močové cesty.



Problémy vašeho kocoura nemusí s kastrací vůbec souviset, znám minimálně dva chovné nekastrované kocoury kteří mají stejné problémy. Co se týká pitného režimu tak mám dobré zkušenosti s kočičí fontánou (http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=511) moje kočky díky ní pijí mnohem více.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
oggo



Založen: 30.05.2007
Příspěvky: 12

Předmět: Re: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2007 10:45:58
Odpovědět s citátem

Alena V. napsal:
oggo napsal:


Tak já bohužel patřím mezi ty, co sice kastraci neuspěchali (až když začal mrouskat a značkovat), nicméně máme zásadní problém se struvity, dokonce poměrně dlouhou léčbu na klinice po akutním stavu. Krmíme ho krmivem pro kastráty, dokonce lehce přisypáváme dietu pro úpravu pH. Moč má kyselou, ale struvity se mu tvoří dál. Má velmi mizerný pitný režim - asi původce všech problémů, ale nejsem schopen ho donutit přirozené pít - voda, mléko, kočičí mléko, vývary - nic ho nezajímá.
Kdybych to tenkrát tušil, tak bych s kastrací opravdu počkal co nejdéle - kocour nám i po kastraci rostl, ale bohužel asi ne i močové cesty.



Problémy vašeho kocoura nemusí s kastrací vůbec souviset, znám minimálně dva chovné nekastrované kocoury kteří mají stejné problémy. Co se týká pitného režimu tak mám dobré zkušenosti s kočičí fontánou (http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=511) moje kočky díky ní pijí mnohem více.


Díky za reakci.
Vím, že tento problém samozřejmě není pouze problémem kastrace - žádné kastrování nemůže vyvolat tvorbu struvitů, ale na druhou stranu co nejvíce vyvinutý penis a močové cesty umožní méně problémový odchod kaménků.
A děkuji za tip na fontánku, ale i tu již máme a kromě toho, že se snaží ulovit bubliny co vznikají uvnitř, nejeví o ni zájem (tedy rozhodně ne jako o zdroj vody). I když pohled na to, jak si pak uraženě pucuje mokré packy za tu koupi stál Smile.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2007 10:59:52
Odpovědět s citátem

Pokud je problém s tvorbou struvitů dlouhodobý, tak rozhodně nemůžete krmit krmivem pro kastráty, ale přímo jen a pouze dietou na rozpouštění struvitů (u Hills je to s/d) a následně udržovací (Hills c/d). Protože běžné krmivo je pro kočičáka naprosto nevhodné.
Také je dobré podávat kapsičky, vlhkou stravu, téže diety.

S tou velikostí penisu, nevím no, sestry pes byl naprosto zdravě vyvinutý a přesto se mu udělaly šutříky, které nemohly procházet močovou trubicí a ucpaly jí. Problém není v tom, že nemůžou procházet, ale především v tom, že se dělají a močovou trubici ucpávají, správně by vlastně v moči neměly být žádné kamínky.

S miskama s vodou - rozmístěte je co nejvíce po bytě, na vícero míst, přilévejte vodu i do krmení, vlhčete granule, můžete vodu ochutit i Uropet pastou a v nouzi nejvyšší můžete použít stříkačku a do kocourka trochu násilně dostat pár stříkaček vody, taky jsem to tak dělala, když jsem neměla jistotu, že pijí dostatečně.

April

P.S.: ještě k tomu pití, ono to celé může souviset, protože logickou reakcí na problémy s močovými cestami u lidí bývá - přestat pít, což je to nejhorší, co může být, takže zbývá jen nuceně se prolévat, člověk si to odůvodní, kočku holt musíme nutit.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
oggo



Založen: 30.05.2007
Příspěvky: 12

Předmět: Re: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2007 11:18:57
Odpovědět s citátem

April napsal:
Pokud je problém s tvorbou struvitů dlouhodobý, tak rozhodně nemůžete krmit krmivem pro kastráty, ale přímo jen a pouze dietou na rozpouštění struvitů (u Hills je to s/d) a následně udržovací (Hills c/d). Protože běžné krmivo je pro kočičáka naprosto nevhodné.
Také je dobré podávat kapsičky, vlhkou stravu, téže diety.

S tou velikostí penisu, nevím no, sestry pes byl naprosto zdravě vyvinutý a přesto se mu udělaly šutříky, které nemohly procházet močovou trubicí a ucpaly jí. Problém není v tom, že nemůžou procházet, ale především v tom, že se dělají a močovou trubici ucpávají, správně by vlastně v moči neměly být žádné kamínky.

S miskama s vodou - rozmístěte je co nejvíce po bytě, na vícero míst, přilévejte vodu i do krmení, vlhčete granule, můžete vodu ochutit i Uropet pastou a v nouzi nejvyšší můžete použít stříkačku a do kocourka trochu násilně dostat pár stříkaček vody, taky jsem to tak dělala, když jsem neměla jistotu, že pijí dostatečně.

April

P.S.: ještě k tomu pití, ono to celé může souviset, protože logickou reakcí na problémy s močovými cestami u lidí bývá - přestat pít, což je to nejhorší, co může být, takže zbývá jen nuceně se prolévat, člověk si to odůvodní, kočku holt musíme nutit.


Jojo, díky za další rady.
Ad diety - ano krmíme dietami, v současné době striktní UR (s/d), pH bude už někde pod 5, uvidíme co veterinář. Nicméně i s pH 5,5 má struvity. Fakt záhada. Mokrý diety nežere ani náhodou. Navíc při kyselé moči hrozí zase kyselé kameny.

Ad velikost - nojo, je to na diskuzi, prostě si myslím, že by s větší průchodností měl větší toleranci ke kaménkům.

Ad misky - v bytě už nemůžu udělat krok, abych nekopnul do misky s nějakým pitím, jsou všude. Voda, ředěné kočičí mléko, dokonce i permanentně namočené granule a samozřejmě fontána.
Velmi by mne zajímal Uropet - co to je a kde to sehnat?

Jinak ten problém asi bude v hlavě, jenže jak z toho ven. Horkotěžko do něj narvu 6 - 8 stříkaček (10) vody za den a i tak je to stress. Hlavně pro něj a pro to jsem si kocoura nepořizoval, abych ho trápil. Nesnáším komandýrování já sám, tím více mi vadí nutit druhého, zvlášť zvíře (i když rozhodně ne bezbranné Smile )
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2007 11:33:08
Odpovědět s citátem

Pokud má pH 5,5, tak ta tvorba struvitů je divná. Struvity jsou rozpouštěcí, právě v kyselém prostředí ... kdy byly dělané testy a rozbory moči, co je to za šutříky? Existují granule, od Royal Canin http://www.royalcanin.cz/index.php?go=page&id_page=89 , které zabraňují současně struvitům a právě i oxalátům. Rozhodně by se pH nemělo dostat pod 5.

Ad misky - co víc dodat Rolling Eyes

Uropet je pasta na okyselení moči, prodává se v internetových obchodech, nebo přímo u veterinářů.

Zkuste změnit dietu, třeba na ty zmíněné RC, protože je možné, že zrovna ta konkrétní, co teď baští, mu nevyhovuje.

Jde narvat i těch 10 stříkaček vody, zkoušela jsem to, možná máme v tomhle zlatý kočky, ale u obou mám vyzkoušeno, že prostě nediskutuju a když do nich tu vodu nalejt musím, tak jí naleju. Tady se holt musíte zatvrdit, protože to je v zájmu především toho zvířete dostat do něj dostatek vody, to není týrání, ale nutnost.

April

P.S.: A jak jste na tom s antibiotikama? Nemůže být příčinou neléčený zánět močových cest?
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2007 18:26:11
Odpovědět s citátem

So struvitmi sme si uzili svoje - a to kocur nesplnal ziadne z beznych podmienok pre tvorbu struvitov - bol stihly, velky, v case zaciatku problemov este nekastrovany, s dobrou stravou, pil ako psik (velmi vela vody) a absolvoval aj dietu... Skratka napriek vsetkemu sa problemy stale vracali, az sme nakoniec usudili, ze pojde o geneticky podmieneny problem. Kocur bol pri kazdej zmene pocasia okamzite prechladnuty a velmi citlivy na mocove cesty. Akonahle mal zapal, v tej chvili mal aj struvity. Poznam viacero maciciek s rovnakym vyvojom ochorenia - dokola tie iste problemy Sad A su to nielen kastrovani kocuri, ale aj macky a macata...
Uropet je fajn. My sme ho podavali striekackou, velmi nechutil.
Dajte spravit kompletne vysetrenie mocu - nielen Ph, ale aj na typ kamenov, na bakterie a podobne. Vsetko spolu suvisi a ked sa neodstrani pricina, neporadite si. Bohuzial...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Re: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2007 15:26:30
Odpovědět s citátem

Ad misky - v bytě už nemůžu udělat krok, abych nekopnul do misky s nějakým pitím, jsou všude. Voda, ředěné kočičí mléko, dokonce i permanentně namočené granule a samozřejmě fontána.
Velmi by mne zajímal Uropet - co to je a kde to sehnat?

Jinak ten problém asi bude v hlavě, jenže jak z toho ven. Horkotěžko do něj narvu 6 - 8 stříkaček (10) vody za den a i tak je to stress. Hlavně pro něj a pro to jsem si kocoura nepořizoval, abych ho trápil. Nesnáším komandýrování já sám, tím více mi vadí nutit druhého, zvlášť zvíře (i když rozhodně ne bezbranné Smile )[/quote]

Možná je to blbá rada, ale třeba by to trošku pomohlo, zkusit se může všechno, jen kdyby se trošinku víc napil - náš kocour nejraději pije (líže) vodu ze sprchového koutu, ačkoliv má třeba čerstvou v miskách. Nejdřív jsme mu v tom bránili, z obavy z chemie z mycích prostředků, ale nedal si říct, tak už má přístup do koupelny a do sprcháče skoro pořád. Jen když moc zlobí a přítele naštve, tak mu tam zavře, že to přeci taky neodpovídá slušnému chování pít ze sprchy Smile Ale na druhou stranu spousta koček tam chodí čurat...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: Re: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2007 16:09:00
Odpovědět s citátem

Zrovna nedávno jsem na jedněch amerických stránkách četla, že mohou být močové problémy i genetického původu.
Genetika je uváděna jako 1 z 5 nejčastějších faktorů, které mohou vést k tvorbě krystalů a pak s tím asi člověk nic moc nenadělá Sad

Jste si jistý, že kocour skutečně nechce pít? Nepije třeba z konvičky na kytky nebo z podmisek pod kytkami? Jedna naše kočka zase usilovně olizuje kapky z vany po sprchování. Rolling Eyes
Asi bych zkusila především změnu značky diety a překontrolovat moč a krev. A holt lít do kocoura vodu násilím. Je to nepříjemné, ale zvlášť v horkých dnech nutnost.

Držím palce!
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
oggo



Založen: 30.05.2007
Příspěvky: 12

Předmět: Re: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2007 14:36:35
Odpovědět s citátem

Děkuji všem za podnětné rady. Kocour je samozřejmě ve stávajícím stavu pod permanentním dohledem veterináře a průběžně mu kontrolujeme moč (každých 14 dní kompletní rozbor na klinice). Struvity jsou sajrajt, dvojnásob že u nás se skutečně tvoří i v poměrně kyselé moči. Budeme muset vychytat dietu, která není tolik drastická jako UR (s/d) a zároveň zabraňuje tvorbě struvitů. On je největší problém, že pokud je moč moc kyselá, dělají se zase kyselé kameny. Prostě musí být akorát.
Bohužel naprosto přesně vím, že se nikde "nedopíjí" potají - vidím to na množství moči. Takže dokud nepřijdu na to, co bude ochotně pít (zatím se nadějně jeví naředěný lák z černých oliv Smile ), budu muset vytrvat v ruční práci se stříkačkou. Takže díky všem za rady a uvidíme...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2007 14:40:06
Odpovědět s citátem

Zkuste tu dietu od Royal Canin, kterou jsem zmiňovala výše, měla být právě jak na struvity, tak prevence proti vzniku oxalátů.

U toho láku z oliv nevím, nevím, neobsahuje sůl? Ta není na močové cesty zrovna bezproblémová. Raději do něj zkuste lít opravdu jen čistou a možná i převařenou vodu.

Držím palce, ať se to srovná!

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
oggo



Založen: 30.05.2007
Příspěvky: 12

Předmět: Re: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 6. 2007 15:11:36
Odpovědět s citátem

Tak si jen postěžuju - pH 6, moč obsahuje struvity i oxaláty. To bych si uzoufal...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 6. 2007 5:45:42
Odpovědět s citátem

oggo napsal:
Tak si jen postěžuju - pH 6, moč obsahuje struvity i oxaláty. To bych si uzoufal...


Kterou dietu teď podáváte?

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MaxKatka



Založen: 07.11.2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Hodonice okr. Znojmo

Předmět: struvity
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 6. 2007 7:38:15
Odpovědět s citátem

Ahoj, tak i já si přidám. Taktéž jsem řešila problém struvitů u kocoura. S největší pravděpodobností to bylo způsobeno nechuťí pít ač máme i fontánu. Dietu na rozpuštění jsme měli od Eukanuby (Struvite Urinary Formula) a ještě teď krmíme udržovací od Hills c/d, ale už cca 3 měsíce podáváme i nedietní granule, ale adult.

S pitím jsme to taky ještě na 100% nevyřešili, ale trošičku mi pomohla taková "babská" rada a to ta, že když jsem Damiána musela napájet stříkačkou, tak jsem ho hladila a vysvětlovala mu, že musí hodně pít, že jinak bude stále nemocný a může mi i umřít... Netvrdím, že nám to pomohlo, ale.... Taky jsme našli místo, kde akceptuje misku s vodou a pije více.

Taky jsem zjistila, že mu chutnají kapsičky Whiskas - krémová omáčka s mrkví. Tohle mu dám do misky, naředím trochou vody a to máte vidět, jak to do něj padá... Teda kousky tam zůstanou, ale omáčka s vodou zmizí... Jinak konzervy Hills c/d a Eukanuba Struvity mu nejedou... ještě je máme doma neotevřené, ale naštěstí jen pár.

Držíme všechny packy, abyste se konečně zotavili...
_________________
Katka, Damča (2) a Pišta (2)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
oggo



Založen: 30.05.2007
Příspěvky: 12

Předmět: Re: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 6. 2007 9:18:42
Odpovědět s citátem

April napsal:
oggo napsal:
Tak si jen postěžuju - pH 6, moč obsahuje struvity i oxaláty. To bych si uzoufal...


Kterou dietu teď podáváte?

April


Momentálně striktní UR od Puriny, chutná mu víc než s/d od Hills. Tu Urinari od RC mám objednanou, ale všechno je to v podstatě to samé - ekvivalenty od různých výrobců.
Veterinář by si uzoufal.
Jo a ještě jeden poznatek - od té doby, co ho dokrmujeme stříkačkou, prakticky přestal pít sám...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 6. 2007 9:39:25
Odpovědět s citátem

oggo napsal:
..., ale všechno je to v podstatě to samé - ekvivalenty od různých výrobců.


Podstatou té diety od RC je, jak jsem psala už výše, že by měla být natolik vyvážená, že by měla být prevencí jak před oxaláty, tak před struvity.
Nicméně problém už je v tom, že pokud jsou v moči vytvořené oxaláty, tak ty nejsou rozpouštěcí, takže budou v močovém ústrojí páchat škody, dokud se nevyplaví, nebo operativně neostraní (podle velikosti).

K té stříkačce, alespoň víte, kolik toho za den vypije a máte přehled. Stále je lepší stříkačka než vůbec nic.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
oggo



Založen: 30.05.2007
Příspěvky: 12

Předmět: Re: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 6. 2007 12:04:13
Odpovědět s citátem

April napsal:
oggo napsal:
..., ale všechno je to v podstatě to samé - ekvivalenty od různých výrobců.


Podstatou té diety od RC je, jak jsem psala už výše, že by měla být natolik vyvážená, že by měla být prevencí jak před oxaláty, tak před struvity.
Nicméně problém už je v tom, že pokud jsou v moči vytvořené oxaláty, tak ty nejsou rozpouštěcí, takže budou v močovém ústrojí páchat škody, dokud se nevyplaví, nebo operativně neostraní (podle velikosti).

K té stříkačce, alespoň víte, kolik toho za den vypije a máte přehled. Stále je lepší stříkačka než vůbec nic.

April


Tak to je paráda. Nejen že mi hlava stojí nad absurditou, že se tvoří oboje kameny najednou, což by chemicky mělo být vyloučené, ale ještě jsou kalcitové oxaláty nerozpustné. Mne trefí šlak Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 6. 2007 18:28:48
Odpovědět s citátem

Ono sestry pes právě měl taky oxaláty a skončil na operativním stole a nakonec mu museli udělat dírku, aby nemohlo dojít k případnému ucpání močové trubice.
Jenže shodou náhod, když se zbavil oxalátů, tak po striktní dietě se mu prozměnu udělaly prozměnu struvity. Takže teď je na obdobé výše doporučované dietě určené pro pesany. A zatím podle posledního vyšetření se vše drží v normě.

Myslím, že veterinář především by měl objasnit, co se v kočičákově moči děje, protože je to divné ... jediné, co mě napadá je, že oxaláty tam prostě jsou a struvity se dále dělají ze špatného pH, ale nevím, kam chodíte, ale možná by se měl kočičák dostat pod ruku vetovi, který bude mít nějakou teorii o jeho problémech Confused

April

P.S.: Rozdělila jsem původní téma, protože se postupně přechýlilo od původního tématu, kterým byla kastrace, ke specifickému problému s močovými cestami.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
oggo



Založen: 30.05.2007
Příspěvky: 12

Předmět: Re: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 6. 2007 9:18:41
Odpovědět s citátem

April napsal:
Ono sestry pes právě měl taky oxaláty a skončil na operativním stole a nakonec mu museli udělat dírku, aby nemohlo dojít k případnému ucpání močové trubice.
Jenže shodou náhod, když se zbavil oxalátů, tak po striktní dietě se mu prozměnu udělaly prozměnu struvity. Takže teď je na obdobé výše doporučované dietě určené pro pesany. A zatím podle posledního vyšetření se vše drží v normě.

Myslím, že veterinář především by měl objasnit, co se v kočičákově moči děje, protože je to divné ... jediné, co mě napadá je, že oxaláty tam prostě jsou a struvity se dále dělají ze špatného pH, ale nevím, kam chodíte, ale možná by se měl kočičák dostat pod ruku vetovi, který bude mít nějakou teorii o jeho problémech Confused

April

P.S.: Rozdělila jsem původní téma, protože se postupně přechýlilo od původního tématu, kterým byla kastrace, ke specifickému problému s močovými cestami.


Tak ke svýmu vetovi mám naprostou důvěru, protože koneckonců nám kocoura zachránil z kritického stavu. Oxaláty se mu začali tvořit ze striktní diety. Je právě absurdní, že prostředí vhodné k tvoření oxalátů chemicky znemožňuje, resp. rozpouští struvity. No, dneska si jdu pro dietku od RC, tak uvidím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2007 19:59:47
Odpovědět s citátem

Zkušenost nemám, ale našla jsem právě zajímavý přípravek, třeba někomu někdy pomůže:

http://www.alavis.cz/zdravi-imunita/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
oggo



Založen: 30.05.2007
Příspěvky: 12

Předmět: Re: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 10. 2007 11:24:29
Odpovědět s citátem

April napsal:
oggo napsal:
..., ale všechno je to v podstatě to samé - ekvivalenty od různých výrobců.


Podstatou té diety od RC je, jak jsem psala už výše, že by měla být natolik vyvážená, že by měla být prevencí jak před oxaláty, tak před struvity.
Nicméně problém už je v tom, že pokud jsou v moči vytvořené oxaláty, tak ty nejsou rozpouštěcí, takže budou v močovém ústrojí páchat škody, dokud se nevyplaví, nebo operativně neostraní (podle velikosti).

K té stříkačce, alespoň víte, kolik toho za den vypije a máte přehled. Stále je lepší stříkačka než vůbec nic.

April


Tak se po delší době ozívám a rovnou děkuji April za tip na dietu od RC. Nechci to zakřiknout, ale zdá se že tato dieta funguje. Kaménky se nám sice stále tvoří oboje, ale tak malé a tak minimálně, že lze našeho kocouřa prohlásit za zdravého. Dokonce začal i trošinku víc pít, takže se zdá, že se ubíráme dobrým směrem. Konečně prožíváme s naším kocouřem jen radosti a téměř žádné starosti...
Takže děkuji Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 10. 2007 12:22:10
Odpovědět s citátem

To mám radost Smile jen tak dál...
Kdyby náhodou můj kocourek trpěl podobným problémem tak je tu dost podnětných rad.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 10. 2007 6:07:46
Odpovědět s citátem

oggo napsal:
Nechci to zakřiknout, ale zdá se že tato dieta funguje. Kaménky se nám sice stále tvoří oboje, ale tak malé a tak minimálně, že lze našeho kocouřa prohlásit za zdravého.


Jsem moc ráda, že se to alespoň ustálilo na nějakém přijatelném stavu a kocourkovi je dobře.
Držím palce, ať to tak hodně dlouho vydrží!

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janaa



Založen: 27.06.2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Lovosice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2007 10:56:17
Odpovědět s citátem

Dobrý den, měla bych dotázek, týká se močení ,ale možná trošku mimo mísu tohoto tématu. Máme problém s ledvinama (viz.téma nemocný kocourek)....samozřejmě máme dietu...ale náš Mates čůra jen jednou deně....včera dokonce ani jednou! až ráno, vyčůrá se teda hodně...ale je to normální, nebo spíš zdravé? Bumbá celekm dost.... říkla jsem to dr, ale ten se jen zeptal jestli toho vyčůrá hodně...což ano...Tak nevím. Děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MartyCZ



Založen: 29.10.2007
Příspěvky: 8

Předmět: Urolitiázy a příjem vody
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2007 13:21:38
Odpovědět s citátem

VODA - v prevenci opětovné tvorby urolitiáz, zejména oxalátové, je zvýšený příjem vody velmi důležitý. Pokud měla kočka s urolitiázou již nějaký problém, měla by být na striktním dietním režimu. U diety bohužel často ani kvalitní veterinář nezohlední ideální formu z pohledu příjmu vody (nabídne téměř vždy přednostně granulát, protože vychází levněji). Granulát však obsahuje maximálně 10% vody, naopak konzerva cca.80% a nejlépe jsou na tom z tohoto hlediska kapsičky - mají nejvyšší obsah vody (samozřejmě kapsičky speciálních urolitiázových diet). V podobě konzerv nebo kapsiček přijímá kočka významnou část vody krmivem, vyšší přijem vody zabezpečí vyšší zředění moči (menší koncentrace vybraných minerálů - stavebních prvků krystalů a urolitů).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
MaxKatka



Založen: 07.11.2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Hodonice okr. Znojmo

Předmět: Re: Urolitiázy a příjem vody
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2007 15:37:07
Odpovědět s citátem

Určitě voda je nejdůležitější... ale sama vím, jak je obtížné do kočky dostat tu vodu... Volbu mokré stravy jsme taky zkoušeli... stálo to šíleně peněz a kocour se beztak těch kapsiček ani konzerv ani netkl!!! Takže i u nás nastalo to, že jsme do kocoura vodu lili přes stříkačku, což je dost stresující pro nás i pro něj, ale lepší než aby se zrovna u nás vrátily struvity...
_________________
Katka, Damča (2) a Pišta (2)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (20x)
2
Zlomek vteřiny (16x)
3
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (15x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)
5
HCM u koček - program PawPeds (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top