Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Sphynxí WC


Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Sphynxí WC
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2007 13:09:34
Odpovědět s citátem

Ráda bych se zeptala zkušenějších chovatelů naháčků, jak řeší problematiku sphynxího WC. Oni mají zvláštní tlapičky, do kterých se všechno bohužel až moc dobře nabírá a následně roztahuje po bytě. Co dáváte do toalety a jakou používáte? Když dám kočkolit, mám ho tuny na podlaze. Zkoušela jsem silikagel, to bylo ještě horší. Granule jsem měla všude a hrozilo těžké poškození lina. Nakonec jsem dala dospod hrudkující kočkolit na navrch Asan (papírové granule). Ale není to optimální. WC máme zakryté, ale bez dvířek. A stejně musím pořád uklízet Evil or Very Mad Nemá někdo nějaký dobrý nápad Idea ?
Tatiana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Markét



Založen: 10.07.2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2007 14:26:50
Odpovědět s citátem

Se záchůdkem,respektive kočkolitem jsme měli taky problém . Zkusili jsme snad všechno - silikon , dřevitá podestýlka , různé hrudkující písky a nakonec jsme zkončili u obyčejného hrudkujícího Mikeše protože mimo nečistot po bytě byly všechny substráty hodně cítit už po prvním dnu používání močí a to není nejpříjemnější - kotě je ještě v pohodě ale dospělí kocour a ještě navrch nekastrovaný jako náš je pěkný smraďoch . U kastrátů je to lepší . Záchůdek
máme zatím nekrytý a v koupelně . Nedá se nic dělat trochu nepořádku to nadělá ale pořád to ještě jde . Stelivo Mikeš tolik nepráší a nešpiní jako pískové substráty a není ani tolik cítit jako treba dřevité . Silikon se neosvědčil vůbec ze tří důvodů 1. je drahý ,2. dělá nepořádek a je ostrý ,3 po použití je hodně cítit moč . Záchůdek je dobrý krytý s dvířky a dostatečně velký s filtrem zápachů - některé kočky ale dvířka nemají rády . Sphynxí packy ukradnou snad všechno a tak jim v nich může zůstat trocha písku který se pak snaží vytřepat samozřejmě mimo záchůdek takže ho pěkně roznesou částečně se to dá řešit tak že se záchůdek dá do větší krabice jako do ohrádky . Z vlastní zkušenosti ale říkám že sphynx je dítě po kterém stejně budu uklízet ale dělám to ráda protože uklidit se musí tak jako tak a on mi to vynahradí svojí přítulností a láskou . Jediný co můžu je omezit nepořádek vhodným stelivem protože stát u záchůdku a čistit kočičákovi pokaždé tlapky jde sice taky ale radši zvolím možnost jednou dvakrát denně byt vysát vysavačem . Jako rada to není nic moc ale je to myslím snesitelná alternativa - je to jako starání se o miminko což má leckdo zasebou a někdo před sebou jako já beru to jako trénink a tohle je myslím jednodušší .
_________________
Mája a Otík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Sphynxí WC
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2007 14:55:00
Odpovědět s citátem

Markét, nic převratného asi nevymyslíme Razz - já po tom pacholkovi taky ráda uklidím, jen mi jde o to, aby nevvyťáp hovko, (mimochodem takové lejno jsem u kotěte v životě neviděla Confused -nu což, taky baští jako prokopnutý Smile ) a neroznesl mi ho VŠUDE. Nejdřív jsem si myslela, že už to mám vychytaný, protože kadil ráno po snídani a večer po večeři, ale teď, jak morodí, tak je nějak všechno jinak a nic není pravidelně, takže se dí dost těžko odchytit, nejsem už s ním pořád jako minulý týden, kdy jsem měla dovču (po 2 letech a jen kvůli kotěti Razz ).
Teď jsem objednala různé druhy steliva, tak to zkusím různě nakombinovat a uvidím. Přijdu-li na něco převratného Very Happy , tak se podělím.

Tatiana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
CZ_Bee



Založen: 17.05.2005
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha

Předmět: WC
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2007 15:30:47
Odpovědět s citátem

Ahojky,
my máme tenhle záchůdek:
Hodně kočkolitu zůstane v plastové předsíňce.

Používám teď dřevitý hrudkující kočkolit Cats Best Öko Plus, který se mi nejvíce osvědčil - skvěle hrudkuje, strašně dlouho vydrží, nezapáchá, dá se vyhazovat do lidského WC aniž by ho ucpal (i čurací hrudky). Má jedinou nevýhodu - hrozně se vynáší.

Proto mi nestačí jen ta plastová předsíňka u záchodku, ale ještě jsem před záchodek na podlahu dala takovou tu čistící zónu (ustřihnou jí na míru). Něco jako je tohle, koupí se to ve velkých prodejnách koberců:


Před tím jsem tam měla protiskluzový kobereček Toftbo do koupelny z Ikei:
tam se to super zachycovalo, ale už hůř čistilo (moc to nejde luxovat, spíš vystříkávat sprchou a pak to strašně dlouho schne) a vypadalo to blbě.

CZ_Bee
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Sphynxí WC
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2007 15:42:59
Odpovědět s citátem

Ano, tento záchůdek se mi také líbí, méně se mi líbí jeho cena Evil or Very Mad - to prozatím ty peníze dám radši na injekce Zylexisu na zvýšení imunity, aby mi kluk nemarodil Smile

Ta čistící zóna je skvělý nápad, popřemýšlím o tom, kam bych WC přestěhovala, aby šla využít. Tak jak to máme nyní, to nejde. A dřevitou podestýlku jsem objednala taky, vyzkouším, uvidím.

Díky za nápady.

Tatiana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2007 16:03:01
Odpovědět s citátem

Tak ke zkušenostem s kočičím záchůdkem, vyzkoušel jsem Mikeše i silikagel a nic moc, nepořádek taky a navíc po týdnu smrad. Nyní používám Cats Best Öko Plus, což je dřevité hrudkující stelivo a musím řísi že je super. Sice jej kočičák také vytáhne na packách před záchůdek ale: nepodře podlahu, vůbec nesmrdí - opravdu stačí po prvním naplnění pouze vyhazovat hrudky a doplňovat (jeden pytel vydrží dle mého názoru jako cca 4 pytle mikeše, takže pytel za cca 160 kaček měsíc a půl), může se vyhazovat do WC, takže odpadá třídění hovínka do WC a hrudky do koše a hlavně na rozdíl od mikeše není kocour hned jak prase.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
pcsara



Založen: 04.05.2007
Příspěvky: 59
Bydliště: Praha 4

Předmět: Záchůdek
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2007 16:32:38
Odpovědět s citátem

CZ_Bee - Mohu se zeptat jak si na toto Wc Vaše kočička zvykala? Děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Sphynxí WC
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2007 16:54:50
Odpovědět s citátem

Za silikagel jsem taky vyhodila 150 kaček-ten se absolutně neosvědčil-máme zátěžové lino, a dokázal by ho zničit velmi rychle. Ty tvrdé kuličky byly všude. Tak jsem milý silikagel po ještě tentýž den, co jsem ho nasypala do záchůdku, vysypala do popelnice, dala klasického Mikeše a na to Asan, a bylo vymalováno. Jak jsem říkala, není to ideální, tak vyzkouším také tu dřevitou podestýlku a ještě nějaké jiné, dám vědět.

Tatiana

P.S. Myslím si, že ten speciální záchod s předsíňkou se číčám musí líbit, protože jsou od přírody zvědavé a rády lezou do různých skrýší.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Markét



Založen: 10.07.2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2007 20:49:53
Odpovědět s citátem

Taky používáme kočkolit bio plus ten se nám osvědšil taky jako docela snesitelný . Záchůdek plánujeme také krytý . Co se vynášení bobíků týče tam se mi osvědčilo číhat až kocour vyleze a pak mu bobík prostě otřít i tak nechápu jak to může mít napatlaný všude kde by to člověk nečekal . podívám se tedy také po té dřevité podestýlce ale ty co jsme zkusili byly příšerný tak nevim .
_________________
Mája a Otík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2007 22:46:13
Odpovědět s citátem

Ahoj,
tak mi používáme zatím Magic Pearls takže silikogel ale je naprosto všude takže uvažují o tom vyzkoušet něco jiného,zatím tedy byla jen Cleo ale i tak to začínalo zapáchat a teď je tu i Jach ale zatím miminko takže nechci vědět co bude až bude větší!!!!!!!!!!!!
No uvidím a kdyžtak napíšu co a jak
Smile
Nera a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
CZ_Bee



Založen: 17.05.2005
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Záchůdek
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2007 7:22:35
Odpovědět s citátem

pcsara napsal:
CZ_Bee - Mohu se zeptat jak si na toto Wc Vaše kočička zvykala? Děkuji


Pcsara: Na záchůdek si kočičáci zvykli velice rychle. Na obrázcích to možná není tak zřejmé, ale do předsíňky se chodí zboku. Jsou to dost velké otvory, takže není problém.
Koukala jsem, že záchůdek mají tady teď v akci: http://www.exo-eko.cz/Toalety-pro-kocky-kryte/Toaleta-Cat-Dome
Problém je trochu s tím předním plastovým krytem, rád praská (ale i prasklý plní svou funkci), tak bych doporučovala koupit raději jeden do zásoby, dokud ho mají: http://www.exo-eko.cz/Toalety-pro-kocky-kryte/Kryt-plast-predni-na-Cat-Dome
Záchůdek se dobře otvírá a čistí. Předsíňka je dobrá, i když také nezachytí všechno. Navíc si ji Croni občas plete s vlastním záchodkem a vyčurá se do ní. Ale to nevadí, dobře se to vyndá a opláchne. Ani do toho nešlapou, protože jsou v předsíňce takové vyvýšené nášlapné body.

Co se týká steliva, vyzkoušela jsem vážně všechno možné. Od obyčejného Mikeše (prášil a špinil, dělal blátíčko po čase), přes Catsan (nehrudkující, takže mi moc dlouho nevydržel), silikon (při jednom kocourovi ještě šel, ale při dvouch jsem ho mohla do týdne vyhodit, navíc byl úplně všude), Biokats bianco (to bylo dost dobré, ale nedalo se vyhazovat do WC a muselo se měnit častěji než dřevité) až po Cats Best ÖkoPlus. A u toho jsem skončila, osvědčilo se mi nejvíce (dlouho vydrží, nezapáchá, stačí jen doplňovat, možno vše vyhazovat do WC bez ucpání). Jedině mi vadí ta větší vynášivost. Z toho důvodu jsem zkusila ještě nově inzerovaný Asan. To byla v našem případě katastrofa, protože moji kluci mají téměř pořád takovou řidčí stolici. Takže se to na to napatlalo a rozhrabalo a já to mohla skoro všechno najednou vyhodit.

Na závěr chci říct, že každá kočka je jiná (třeba Croni více pije a čurá, má řidčí stolici, nevadí mu různé druhy kočkolitu) a vyhovuje jí něco jiného. Třeba Cats Best vyhovuje mým kocourům, ale kamarádka ho zkusila a nevyhovoval jejím kočkám (britky). Také může být rozdíl i v jednotlivých vyrobených dávkách (ale to je u všech steliv, že se někdy dávka nepovede) - první Cats Best jsem koupila hned v tom velkém 40l balení. Bylo v něm hodně drobných pilinek a prášilo. Možná to bylo tím, že jim třeba jen dlouho leželo na skladě - o velká balení zas takový zájem není. Teď kupuji už jenom ty 10l pytle a žádný problém Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: Kitty star
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2007 19:26:41
Odpovědět s citátem

Tak známá mi doporučila abych vyzkoušela kočkolit Kitty star a nebo z Lidlu Coschibu že prej s tím má dobré zkušenosti,já teda používám silikagel ale něják nadšená s ním nejsem zkoušela jsem i různou zrnitost toho silikagelu a také různé firmy ale vůbec se mi nezdá takže chci vyzkoušet i něco jiného,jen se obávám aby mi moje zlatíčka nezačaly protestovat kvůli změně!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sad Jaké máte zkušenosti,vím že jste tu psaly že jste zkoušely i různé kočkolity tak se proto ptám a jak jsem to tady pročítala tak přemýšlím tedy i o tom dřevitým,ještě uvidím co pro nás bude nejlepší protožře jak to tady čtu zjišťují že každé kočce vyhovuje něco jiného Confused Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: Re: Kitty star
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2007 20:10:52
Odpovědět s citátem

Ahoj Nero,
tak mi jsm už vyzkoušela Zwerlit i silikagel a skončila jsem nakonec CATS BEST ÖkoPlus a naprostá spokojenost, sice se víc vynáší, ale pořád je lepší než Zwerlit který se taky dost vynášel, nebo silikagel ten bylo třeba častěji měnit. Tak u nás spokojenost s CATS BEST ÖkoPlus a můžeš i v klidu hrudky spláchnout do WC Wink
_________________
Sandra a Mutinci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: Cats best Oko plus
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2007 20:51:48
Odpovědět s citátem

Já tu zase budu mít dotaz,tak jsem koukala na internetu na to stelivo a nepochopila jsem rozdíl mezi Cats best Oko plus a Cats best Universal oba jsou od stejného výrobce akorád u toho druhého uvádí že je vchodný jak pro kočky tak i pro domácí zvířata jako práky,hlodavce a tak.Nemáte zkušenosti jakej je rozdíl jestli vůbec nějáký je?Díky za odpověď Nera
Pro Sanny: díky za púochvalu a také za odpověď a dej vědět jak jste dopadli v nejfoto hlasujeme každý den a zítra už hlasování končí věřím že vyhrajete Very Happy Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: Re: Cats best Oko plus
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2007 20:56:23
Odpovědět s citátem

Nera Procházková napsal:
Já tu zase budu mít dotaz,tak jsem koukala na internetu na to stelivo a nepochopila jsem rozdíl mezi Cats best Oko plus a Cats best Universal oba jsou od stejného výrobce akorád u toho druhého uvádí že je vchodný jak pro kočky tak i pro domácí zvířata jako práky,hlodavce a tak.Nemáte zkušenosti jakej je rozdíl jestli vůbec nějáký je?Díky za odpověď Nera
Pro Sanny: díky za púochvalu a také za odpověď a dej vědět jak jste dopadli v nejfoto hlasujeme každý den a zítra už hlasování končí věřím že vyhrajete Very Happy Cool


Ptala jsem se na to ve zverimexu a tam mi řekly, že ten univerzál je spíš pro hlodavce, protože nehrudkuje. Wink

Nero, jasně že dáme vědět, jak jsme dopadly. Very Happy Děkujem za hlasy Very Happy
_________________
Sandra a Mutinci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
pcsara



Založen: 04.05.2007
Příspěvky: 59
Bydliště: Praha 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2007 20:58:51
Odpovědět s citátem

CZ_Bee - no já jsem se právě ptala Karolíny, když bude od ní kočička zvyklá na otevřený, jestli nebude problém ji přeučit na zavřený. Říkala ať se zpetám někoho, kdo tento záchůdek má. Nerada bych, aby mi do něj pak kočička nechtěla chodit... Ale asi to risknu. Chtěla jsem se zeptat, ne ten filtr, co do toho je, to je proti zápachu? A jak často ho měníte? Děkuji Kačka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Markét



Založen: 10.07.2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2007 21:29:57
Odpovědět s citátem

Nevím jestli to pomůže ale Otík chodil od kotěte na krytý záchod a co je u nás tak chodí na nekrytý a bez problému tak opačně by to nemusel být problém kťata jsou zvědavá tak myslím že pochopí na co ta věc je a bude tam chodit .
_________________
Mája a Otík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2007 22:19:13
Odpovědět s citátem

pcsara napsal:
CZ_Bee - no já jsem se právě ptala Karolíny, když bude od ní kočička zvyklá na otevřený, jestli nebude problém ji přeučit na zavřený. Říkala ať se zpetám někoho, kdo tento záchůdek má. Nerada bych, aby mi do něj pak kočička nechtěla chodit... Ale asi to risknu. Chtěla jsem se zeptat, ne ten filtr, co do toho je, to je proti zápachu? A jak často ho měníte? Děkuji Kačka


Ahoj Kačko,
Mutik byl taky zvyklý u Karolíny na odkrtý záchod a já mám krytý, tak jsem se bála, ale úplně v pohodičce začal na krytý. Filtry - mám taky, ale nepoužívám je, protože když se vykakají, tak to podle mně chvilku ucítíš, at tam je nebo ne. Wink
_________________
Sandra a Mutinci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
pcsara



Založen: 04.05.2007
Příspěvky: 59
Bydliště: Praha 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 10. 2007 5:18:16
Odpovědět s citátem

Markét, sanny - tak to jste mě potěšily Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
CZ_Bee



Založen: 17.05.2005
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha

Předmět: WC
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 10. 2007 7:47:20
Odpovědět s citátem

Kačko,

myslím, že problém chodit na krytý záchůdek nebude. Možná jen, kdyby měl ten záchůdek dvířka. To se musí některé kočky chvíli učit nebo je vůbec nepřijmou (pak se dvířka vysadí). Ale Cat Dome dvířka nemá, tak můžeš být v klidu.

Spíš by mohl být problém při přechodu na jiné stelivo. Některé kočky třeba odmítají jít na silikon. Ale sphynx jsou většinou hooooodně přizpůsobiví.

Co se týká filtru, zdálo se mi to stejné s ním i bez něho, takže tam mám pořád ten původní. Zápach reguluji spíš tou podestýlkou - když je velká vrstva dřevitého a kocouř to zahrabe (třeba Croni vůbec nezahrabává, bídák), tak je to cítit jenom chvililinku a málo. Chce to ale přisypávat, aby byla ta vrstva vyšší.

CZ_Bee
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 10. 2007 9:56:06
Odpovědět s citátem

No musím říci, že bídák Felisek, nejenom že nezahrabává, ale navíc do toho ještě trouba občas šlápne, poněvadž se v tom záchůdku motá jak holub na báni, takže si kolikrát říkám, jestli je normální číhat u kočičího záchodu až poleze kočičák ven a kontrolovat mu "utřenej" zadek Rolling Eyes
Navíc jsem u něj klasický bobík ještě neviděl, asi kvůli tomu rychlejšímu spalování.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 10. 2007 11:31:57
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
No musím říci, že bídák Felisek, nejenom že nezahrabává, ale navíc do toho ještě trouba občas šlápne, poněvadž se v tom záchůdku motá jak holub na báni, takže si kolikrát říkám, jestli je normální číhat u kočičího záchodu až poleze kočičák ven a kontrolovat mu "utřenej" zadek Rolling Eyes
Navíc jsem u něj klasický bobík ještě neviděl, asi kvůli tomu rychlejšímu spalování.


Tak to u nas taky obcas cihame,ted uz ma Ginger "normalni" bobiky, i kdyz ty zhruba posledni 2 cm byvaji mazlavejsi a nekdy si do toho sikovne namoci ocasek Smile Taky se ji to nikdy nepovede zahrabat, ac se tam vzdycky pomerne dlouho snazi,ale hrabe proste uplne nekde jinde Smile

Jinak my pouzivame Biocats s vuni napul s Mici? - proste obyc stelivo s Penny marketu a v poho, proste se musi nekolikrat denne zametat,ale protoze mame zachod v predsini,tam je pisek i z bot,takze mi to nejak nevadi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Sphynxí WC
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 10. 2007 12:07:44
Odpovědět s citátem

Náš Adam má naštěstí bobky tvrdé, žádná patlanice, přesto se mu občas do toho povedlo šlápnout, protože jsou strašně veliké, a on jak je ještě malý-4 měsíce- tak jak se to pod něj skládá, občas to jde až na pacičku. Tak to zatím řeším tak, že mu asistuju a pak ho nadzvednu, takže konec vypadává a on je ve vzduchu Laughing - to je asi možné jen u sphynxíků-aby tohle snesli.
Taky už se mi povedlo ho neodchytit a šikovně to zahrabal, a upatlaný nebyl, tak si myslím, že až bude velký dospělý kocour, tak problémy nebudou. Jen doladíme stelivo Razz , a bude to.

Manžel měl skvělý nápad, jak vyrobit záchůdek podobný tomu za 2 tácy za podstatně menší peníze, tak až to zrealizuje, hodím sem fotku, aby byla inspirace. (Asi to ale chvíli potrvá, má spoustu aktivit Rolling Eyes .)

Tatiana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Cats best Oko plus
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 10. 2007 12:47:40
Odpovědět s citátem

Nera Procházková napsal:
Já tu zase budu mít dotaz,tak jsem koukala na internetu na to stelivo a nepochopila jsem rozdíl mezi Cats best Oko plus a Cats best Universal oba jsou od stejného výrobce akorád u toho druhého uvádí že je vchodný jak pro kočky tak i pro domácí zvířata jako práky,hlodavce a tak.Nemáte zkušenosti jakej je rozdíl jestli vůbec nějáký je?Díky za odpověď Nera

Cats Best Öko plus hrudkuje a je to spíš drobnější drť, proto ho kočky dost vynášejí. Dává se větší vrstva a vybírají se a vyhazují hrudky, ani po delší době není cítit. Cats Best Universal má tvar válečků a nehrudkuje, naopak rozpadá se. Dává se v malém množství, jen aby bylo zakryté dno a až se většina válečků rozpadne spláchne se celý obsah záchůdku. Vyzkoušela jsem obojí a stále používám - Universal pro hlodavce a taky pro malá koťata do malých záchůdků, Öko plus do velkých záchodů pro ostatní kočky. Na webu kocky-online.cz teď hodně chválí úplnou novinku Cats Best Nature gold, který by měl spojovat výhody obou steliv a eliminovat nevýhody - hrudkuje, ale má tvar větších válečků - mrkněte na http://www.alfazviratka.cz/cat%C3%82%C2%B4s-best-nature-gold-10l-p-9237.html . Ještě jsem ho nevyzkoušela, ale až mi dojdou nakoupené zásoby tak ho chci objednat a vyzkoušet a doufám že splní má očekávání.


Naposledy upravil Alena V. dne 31. 10. 2007 17:09:25, celkově upraveno 2 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 10. 2007 12:57:52
Odpovědět s citátem

Tak mě ještě napadá, ať kvůli tomu nezakládám nové vlákno, čím kdo krmíte, jestli lze vypozorovat tužší bobek u sphynxe v závislosti na kvalitě krmení? Felda napřed baštil Acanu, nyní na radu veta přešel na Nutram, ale zdá se mi že v tom zase až tak velký rozdíl není.
A pokud se ještě vrátím ke stelivu, tak jsem zrovna dosypal do kočičího záchůdku zbytek Cats Best Öko Plus, takže plný 10 litrový pytel mi vyšel přesně na měsíc a poněvadž to bylo i s tím prvotním nasypáním a nyní již jen doplňuji, tak myslím že měsíc a půl jistě vydrží. A jak jsem psal, již měsíc jen dosypávám a ABSOLUTNĚ NIC není cítit Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 10. 2007 13:05:19
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Tak mě ještě napadá, ať kvůli tomu nezakládám nové vlákno, čím kdo krmíte, jestli lze vypozorovat tužší bobek u sphynxe v závislosti na kvalitě krmení? Felda napřed baštil Acanu, nyní na radu veta přešel na Nutram, ale zdá se mi že v tom zase až tak velký rozdíl není.
Smile


Mozna o tom krmeni bude lepsi psat sem - uz je tu vlakno stejne zalozene a aspon to bude prehlednejsi Wink
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1051
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
pcsara



Založen: 04.05.2007
Příspěvky: 59
Bydliště: Praha 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 11. 2007 11:38:58
Odpovědět s citátem

CZ_Bee - už jsem se rozhodla, objednám ho Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Sphynxí WC
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 11. 2007 14:44:17
Odpovědět s citátem

Tak jsem nakoupila v e-shopu 5 různých druhů podestýlek, a mezitím jsem zjistila, že asi nejvíc bude vyhovovat-aspoň nám-úplně nejlevnější podestýlka za cca 26Kč/5kg z Plusu Rolling Eyes Adam pilně zahrabává, stelivo skvěle hrudkuje, dobře obalí i hovínka-dneska se vynutil u oběda, kde byla celá rodina, a nikdo mimo mě nepostřehl, že dělal velké věci. Přitom dcera je na to mimořádně háklivá Smile , a nepoznala nic. Když všichni odešli, uklidila jsem WC a je to pořád vše čisté a suché. A za pár kaček. Jmenuje se to Bio easy clean.

Tatiana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: re:wc
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 11. 2007 16:20:47
Odpovědět s citátem

Tak jsme dneska koupila ten Bio cats Oko plus a uvidíme,malej šel hnedka ozkoušet a naše slečinka asi za 10 minut ještě jsem ho nevibírala takže pak uvidím co a jak,jinak mi ho doporučila i známá chovatelka.Jinak naše Cleo má bobky tvrdé a Jack zase takové blátíčko,ze začátku jsem myslela že má trošku průjem ze změny vody a krmení ale tím to asi nebude,jinak pohoda,jo ještě Cleo sice hrabe jako o život ale boky záchůdku Sad nadělá spoustu hluku ale výsledný efekt je ten že bobek zůstane nezahrabaný,a Jack zase hrabe tak že to dokonale zahrabe i Cleo bobky zahrabává a hrabe tak že je všechen kočkolit na jedné straně záchůdku Smile
K záhodu,mi doma máme krytí i když oba byly zvciklí na odkrytí tak jím to nedělalo problémy přejít na krytej jediné co že jsme vysadily dvířka protože naše Cleo měla strach z dvířek skřípla jse jí pacinka mezi dvířka a záchod a od té doby když zkusím dát dvířka tak tam nejde ale příjde za mnou a děsně mňouka dokovad s ní nejdu k záchodu a nesundám je, Laughing tak jsem to vzdala.Záchod máme v koupelně a zatím pohoda.
Jsem zvědavá jak dopadneme s tím stelivem!!!!!!!!!!
Dotaz na TATIANU - k tomu stelivu z Plusu co to je betonnové nebo dřevité prosím malinko víc informací,do Plusu nechodím a včera jsem si zničila kotník mám přetrhané vazy takže mám dlahu a na dotočení jdu ve středu,tak se tam nedostanu.Díky předem mám dojem že každá kočka má jiné nároky pokavad se to tíká WC ach jo!!!!!!!!!

Very Happy
Nera,Cleo a Jack
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Sphynxí WC
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 11. 2007 20:43:20
Odpovědět s citátem

Nero, je to betonitová podestýlka (nebo jak se tomu správně nadává-nevím Smile ), Adam ji vynáší z WC zcela minimálně, moc na tlapkách neulpívá, dobře hrudkuje, kakáč se pěkně obalí a vůbec nezapáchá, dobře se to čistí. A je to laciné!!! Já dala možná 5 stovek za různé podestýlky, a přitom vyhoví tahle nejlevnější. V Plusu mají jen tu jednu, jinou nevedou (aspoň v Přešticích, ale bude to určitě všude stejné).

Tatiana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top