Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Vzhled


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Vzhled
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2007 9:19:20
Odpovědět s citátem

Ahoj, včera jsme viděli obrázky sphynxů, kteří měli kůži, no nejblíže popisu je, že vypadá jako mozek, jako gyry. Měli takovou zejména hlavičku, že se jim úplně ztrácel obličej, výraz, nebyla vidět skoro očička, nosík, tlamka (prostě jak mozek po celé hlavě), ale třeba bylo takové i celé tělo. Zatím jsem spíše viděla spynxe - naháče, ale s normálně vypadající kůži, většinou šlo o fotky od nás, prostě "oholená kočka", občas s výrazem ufonka, tohle byl "chodící mozek". Tyhle fotky byly z ciziny, Tak mne zajímá, je to nějaká jiná "mimoevropská" linie, nebo prostě někde upřednosatňují takový vzhled, a čím to je, jak to vzniklo. Z fotek nešlo poznat, jestli je to volná kůže natěsňená u sebe, jako třeba u mopsla, nebo jestli je to více na pevno, nějak zvrásněná kůže.
Dík.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: Vzhled
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2007 9:44:23
Odpovědět s citátem

kockodan napsal:
Ahoj, včera jsme viděli obrázky sphynxů, kteří měli kůži, no nejblíže popisu je, že vypadá jako mozek, jako gyry. Měli takovou zejména hlavičku, že se jim úplně ztrácel obličej, výraz, nebyla vidět skoro očička, nosík, tlamka (prostě jak mozek po celé hlavě), ale třeba bylo takové i celé tělo. Zatím jsem spíše viděla spynxe - naháče, ale s normálně vypadající kůži, většinou šlo o fotky od nás, prostě "oholená kočka", občas s výrazem ufonka, tohle byl "chodící mozek". Tyhle fotky byly z ciziny, Tak mne zajímá, je to nějaká jiná "mimoevropská" linie, nebo prostě někde upřednosatňují takový vzhled, a čím to je, jak to vzniklo. Z fotek nešlo poznat, jestli je to volná kůže natěsňená u sebe, jako třeba u mopsla, nebo jestli je to více na pevno, nějak zvrásněná kůže.
Dík.


Podle popisu by mohlo jit o plemeno Kohana, zatim hodne malo rozsirene bezsrste plemeno, zvlast kotatka maji kuzi,ktera vypada opravdu jako mozek Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: Vzhled
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2007 9:46:05
Odpovědět s citátem

Nevypadaji takhle? Smile

http://www.belfrysphynx.org/kohona.html
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Re: Vzhled
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2007 9:59:27
Odpovědět s citátem

payushka napsal:
Nevypadaji takhle? Smile

http://www.belfrysphynx.org/kohona.html


jj, dík, asi to budou oni, ale na těch včerejších fotkách byli ještě mozkovitější Smile nejblíž k nim mají ta 2 koťátka na úvodní stránce a také obr. 2 a 3.


Naposledy upravil kockodan dne 24. 10. 2007 10:13:15, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: Vzhled
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2007 10:00:29
Odpovědět s citátem

Jeste si dovolim citovat Karolinu, psala o historii vyvoje sphynx a jinych bezstrstych plemenech tady ve foru v tematu "ostatni vzkazy"
a tohle tam pise o kohane:

"Další bezsrstá plemena:
Kohana není experiment. Kohana je další mutace. Nedá se, a dost možná ani v mnoha následujících letech nebude dát, mluvit o plemeni. Začátky má velmi, velmi těžké. Nerodí se s otevřenýma očima, ale velké množství vrásek v okolí tlamičky způsobuje problémy při sátí. V současnosti jsou na světě pouze 2 chovné kočky –Sunny a Misha- a není žádný kocour. Ten poslední –Mickey- musel být kastrován, neboť touha po kočce pro něj byla naprosto nesnesitelná a on velmi chřadl po psychické a s tím spojené i fyzické stránce. Těžko se to vysvětluje, Kohany jsou ještě inteligentnější, mazlivější a psychicky závislejší než Sphynxové, čemuž je těžké uvěřit a jejich chov, pokud se podaří, bude extrémně náročný na odevzdanost chovatele svým svěřencům. "

vzhledem k odkazu na chov.stanici,co jsem uvedla vyse odhaduji,ze uz
se vyvoj zas kousek posunul a najdou se lide,kteri tyhle stvorenicka chovaji... ale jak to je v praxi...?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Re: Vzhled
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2007 10:21:33
Odpovědět s citátem

payushka napsal:


vzhledem k odkazu na chov.stanici,co jsem uvedla vyse odhaduji,ze uz
se vyvoj zas kousek posunul a najdou se lide,kteri tyhle stvorenicka chovaji... ale jak to je v praxi...?


Tak to je zvláštní, ta kniha vytváří zcela opačný pohled. Rebo, Kočky, ISBN 80-7234-468-4, edice Cube Book. Tihle mozkosphynxíci jsou pod heslem sphynx a jsou tam většinou mezi sphynxíma fotkama, jako by normální hladký naháčci ani nebyli, právě to mně zarazilo, protože já jsem naopak tyhle mozkové zatím neviděla, tak mi přišlo, že jsou zřejmě v zahraničí zcela obvyklí. Podívám se doma do té knížky, jsou tam uvedeni autoři fotek, třeba by to mohlo navést, pokud bude autorem soukr. osoba. Bohužel nemám doma skener, ale zkusím ty fotky třeba najít na netu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: Vzhled
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2007 10:41:05
Odpovědět s citátem

skoda,ze neni skener, tezko rict... Ono...treba i starsi typ sphynxe se taky trochu lisi od nynejsich, drive byli vic vrasciti, i kdyz myslim,ze proti kohane je to porad dost markantni rozdil.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: Vzhled
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2007 10:53:59
Odpovědět s citátem

Já myslím, že podle popisu jde o Kohany, ono se o sphynxech všude možně píše spousta různých nesmyslů a každý si myslí, že všichni naháči jsou sphynxové, Sphynx je vlastně kanadský sphynx, pak je Don sphynx, Peterbald a Kohana, každé to plemeno vzniklo jinde, jinou mutací a jiným křížením. Každé vypadá trochu jinak, má trochu odlišnou povahu a nedají se mezi sebou křížit, protože by většina koťat byla chlupatá. Jejich nahatost způsobují rozdílné geny.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Vzhled
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 10. 2007 15:58:46
Odpovědět s citátem

Já tahle stvoření na obrázcích taky viděla-poslala mi to mailem dcera-a musím tedy říct, že TOHLE se mě osobně už nelíbí. Držet v ruce odkrytý živý mozek, tak to bych nemusela Mad

Tatiana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: Vzhled
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2007 11:28:37
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Já tahle stvoření na obrázcích taky viděla-poslala mi to mailem dcera-a musím tedy říct, že TOHLE se mě osobně už nelíbí. Držet v ruce odkrytý živý mozek, tak to bych nemusela Mad

Tatiana


Mne osobne se pohled na ta malinkata kotatka taky moc nelibi,ale ta rasa mi prijde dost zajimava,dospele kohany jsou zvlastni uz na obrazku(myslim,ze nemaji naprosto ani chloupek,ze jsou jako guma)a chtela bych tyhle potvurky videt nazivo a poznat jejich povahu,kdyz jsou pry jeste inteligentnejsi a pritulnejsi nez sphynxove..Spis se mi nabizi otazka,nakolik by tihle nahacci trpeli,pokud by se dostali k lidem,kteri nejsou dostatecne odpovedni a citlivi,aby jim mohli dat dostatek pozornosti a pece.Jakoze je mi lito vsech zviratek,ktera takhle stradaji,ale o co vic to citi takhle vnimave bytosti. Ale to uz je na jinou debatu Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: Don Sphynx
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2007 19:20:18
Odpovědět s citátem

tak Kohany jsou opravdu hodně vrasčitý ale řekla bych tedy co jsem se tak dočetla že mívají problémy a to i dosti veliké,jejích záhyby se nenarovnávají a tak jím tam zůstává prach a stává se že se jím to zanítí a dokonce se jím otevřou rány,je to hodně podobné jako u psý rasy Šarpej,takže se ty vrásky musí rukou narovnávat a vytírat (čistit) jinak to může opravdu kočičáky hodně bolet a nedej bože aby se to zanedbalo tak můžou také mít otevřené rány a může jím to hnisat a nedej bůch můžou z toho dostat i sepsy neli i tetanus.Ale to jen opravdu v nejhorším zanedbání což si myslím že nehrozí ale co jsem se dočetla takže kvůli tomuto problému se vůbec neuvažuje že by někdy byly uznaná rasa.Opravdu jsou to hodně veliké problémy!!!!!!!!!!
Jinak moji naháči jsou plemeno Don Sphynx,s Kanadským sphynxem jsou si dost podobný a laik je jen těžko od sebe rozezná,ale plemeno je to uplně jiné.Pocházi z Ruska a moji kočičáci také nemají na sobě ani chloupek.
Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: Don Sphynx
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 10. 2007 8:04:29
Odpovědět s citátem

Tak pokud maji kohany takoveto problemy (+ jeste vyse zminene,ze diky hodne vrascite tlamicce take spatne sajou jako kotatka) pak by opravdu nebylo rozumne tohle plemeno chovat a sirit.Myslim,ze ta pece je prilis narocna a i pro ne samotne to neni asi jednoduche Confused

Don sphynx se mi take libi, ten rozdil poznam, a jak je to s tou jeho nahatosti? Nekde jsem cetla,ze jsou 3 varianty - nahati, pak "velvet" a "brush" - tyhle dve,ze jsou osrsteni(jemnejsi a hrubsi srst)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: Re: Don Sphynx
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 11. 2007 16:41:02
Odpovědět s citátem

payushka napsal:
Tak pokud maji kohany takoveto problemy (+ jeste vyse zminene,ze diky hodne vrascite tlamicce take spatne sajou jako kotatka) pak by opravdu nebylo rozumne tohle plemeno chovat a sirit.Myslim,ze ta pece je prilis narocna a i pro ne samotne to neni asi jednoduche Confused

Don sphynx se mi take libi, ten rozdil poznam, a jak je to s tou jeho nahatosti? Nekde jsem cetla,ze jsou 3 varianty - nahati, pak "velvet" a "brush" - tyhle dve,ze jsou osrsteni(jemnejsi a hrubsi srst)


Ano je to pravda jsou tři varienty a to tedy úplně bez srsti pak jsou velur a ty mají jen jemné chloupky cca 1-2mm a pak je varienta Brusch,takže tam můžou mít na hlavě,ocásku chlupy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: Re: Vzhled
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 11. 2007 16:11:18
Odpovědět s citátem

kockodan napsal:
Tak to je zvláštní, ta kniha vytváří zcela opačný pohled. Rebo, Kočky, ISBN 80-7234-468-4, edice Cube Book. Tihle mozkosphynxíci jsou pod heslem sphynx a jsou tam většinou mezi sphynxíma fotkama, jako by normální hladký naháčci ani nebyli, právě to mně zarazilo, protože já jsem naopak tyhle mozkové zatím neviděla, tak mi přišlo, že jsou zřejmě v zahraničí zcela obvyklí. Podívám se doma do té knížky, jsou tam uvedeni autoři fotek, třeba by to mohlo navést, pokud bude autorem soukr. osoba. Bohužel nemám doma skener, ale zkusím ty fotky třeba najít na netu.


Ono se píše spousta nesmyslů a pro některé autory nahatá kočka je nahatá kočka a že je víc plemen (v tuto chvíli pokud dobře počítám 8!), to neřeší Confused
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: Re: Don Sphynx
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 11. 2007 16:18:14
Odpovědět s citátem

Nera Procházková napsal:
tak Kohany jsou opravdu hodně vrasčitý ale řekla bych tedy co jsem se tak dočetla že mívají problémy a to i dosti veliké,jejích záhyby se nenarovnávají a tak jím tam zůstává prach a stává se že se jím to zanítí a dokonce se jím otevřou rány,je to hodně podobné jako u psý rasy Šarpej,takže se ty vrásky musí rukou narovnávat a vytírat (čistit) jinak to může opravdu kočičáky hodně bolet a nedej bože aby se to zanedbalo tak můžou také mít otevřené rány a může jím to hnisat a nedej bůch můžou z toho dostat i sepsy neli i tetanus.Ale to jen opravdu v nejhorším zanedbání což si myslím že nehrozí ale co jsem se dočetla takže kvůli tomuto problému se vůbec neuvažuje že by někdy byly uznaná rasa.Opravdu jsou to hodně veliké problémy!!!!!!!!!!
Jinak moji naháči jsou plemeno Don Sphynx,s Kanadským sphynxem jsou si dost podobný a laik je jen těžko od sebe rozezná,ale plemeno je to uplně jiné.Pocházi z Ruska a moji kočičáci také nemají na sobě ani chloupek.
Very Happy


Tak to nevím, odkud tyhle nesmysly pocházejí. Shocked Kohany mají/měly problém s tím přisáváním, otázka zůstává, zda to byl problém pouze určitého vrhu koťat, nebo zda to tak bude nadále.
Victorii která kohany objevila a Michelle z Belfry znám osobně a nikdy se o problémech s kůží nezmiňovaly. Asi to bude zase nějaký výmysl. Rolling Eyes
Jinak postup v chovu je, dokonce je i první Kohana (jako mazlík) v Evropě- v Anglii. Chov je zatím jako experimentální a zabývá se jím pouze Michelle a Kristin.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: Re: Don Sphynx
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 11. 2007 16:19:51
Odpovědět s citátem

Nera Procházková napsal:
tak Kohany jsou opravdu hodně vrasčitý ale řekla bych tedy co jsem se tak dočetla že mívají problémy a to i dosti veliké,jejích záhyby se nenarovnávají a tak jím tam zůstává prach a stává se že se jím to zanítí a dokonce se jím otevřou rány,je to hodně podobné jako u psý rasy Šarpej,takže se ty vrásky musí rukou narovnávat a vytírat (čistit) jinak to může opravdu kočičáky hodně bolet a nedej bože aby se to zanedbalo tak můžou také mít otevřené rány a může jím to hnisat a nedej bůch můžou z toho dostat i sepsy neli i tetanus.Ale to jen opravdu v nejhorším zanedbání což si myslím že nehrozí ale co jsem se dočetla takže kvůli tomuto problému se vůbec neuvažuje že by někdy byly uznaná rasa.Opravdu jsou to hodně veliké problémy!!!!!!!!!!
Jinak moji naháči jsou plemeno Don Sphynx,s Kanadským sphynxem jsou si dost podobný a laik je jen těžko od sebe rozezná,ale plemeno je to uplně jiné.Pocházi z Ruska a moji kočičáci také nemají na sobě ani chloupek.
Very Happy


Tak to nevím, odkud tyhle nesmysly pocházejí. Shocked Kohany mají/měly problém s tím přisáváním, otázka zůstává, zda to byl problém pouze určitého vrhu koťat, nebo zda to tak bude nadále.
Victorii která kohany objevila a Michelle z Belfry znám osobně a nikdy se o problémech s kůží nezmiňovaly. Asi to bude zase nějaký výmysl. Rolling Eyes
Jinak postup v chovu je, dokonce je i první Kohana (jako mazlík) v Evropě- v Anglii. Chov je zatím jako experimentální a zabývá se jím pouze Michelle a Kristin.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: kohona
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2008 0:02:15
Odpovědět s citátem

Koukal jsem že odkaz na "kohoní" stránky je již nefunkční a ať jsem hledal jak jsem hledal, nikde jsem již tyto kočičáky neobjevil. Nemá někdo tušení, zda ještě jejich "chov" pokračuje???
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: kohona
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2008 11:57:32
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Koukal jsem že odkaz na "kohoní" stránky je již nefunkční a ať jsem hledal jak jsem hledal, nikde jsem již tyto kočičáky neobjevil. Nemá někdo tušení, zda ještě jejich "chov" pokračuje???


Copak, Oldo, chceš ke svým sphynxíkům kohaní slečnu? Mrkni sem

http://newbreedcats.com/index.php?option=com_content&task=view&id=75&Itemid=59
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2008 12:56:05
Odpovědět s citátem

Ahoj Tatiano,

vše co jsem objevil včetně těchto stránek je již velmi staré (včetně všech fotografií), nikde jsem nenašel nic nového. Zajímá mě jestli je v jejich chovu pokrok, nebo se chov nezdařil Sad Marná sláva, vzhledově a jak jsem četl jistě i povahou je to úžasná kočka Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lůca



Založen: 26.09.2008
Příspěvky: 23
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: číče se nám ochlupilo
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 12. 2008 9:55:03
Odpovědět s citátem

Dobrý den přejem všem,

tak jsme tu zas a máme novinku. Nakyška se nám na zimu osrstila. Nikdy nebyla úplný plešoun, má chlupatej ocásek, čumáček a tlapky, ale během posledního měsíce jí vyražila na hřbetě asi dvoumilimetrová pokrývka. Nevím, jestli je to tím, že se ochlatilo, stravou, pubertou nebo genetikou....no a nebo bůh ví čím. Nestalo se někomu něco podobného?
Jestli ano, zjistili jste, čím to bylo?

Lůca s holčičkou Naquadah
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: Re: číče se nám ochlupilo
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 12. 2008 11:21:04
Odpovědět s citátem

Lůca napsal:
Dobrý den přejem všem,

tak jsme tu zas a máme novinku. Nakyška se nám na zimu osrstila. Nikdy nebyla úplný plešoun, má chlupatej ocásek, čumáček a tlapky, ale během posledního měsíce jí vyražila na hřbetě asi dvoumilimetrová pokrývka. Nevím, jestli je to tím, že se ochlatilo, stravou, pubertou nebo genetikou....no a nebo bůh ví čím. Nestalo se někomu něco podobného?
Jestli ano, zjistili jste, čím to bylo?

Lůca s holčičkou Naquadah


Ahoj Lůco,
osobně s tím nemám zkušenosti vím že se to na zimu může stát ale chovatel od kterého mám Cleo a Georgettu ( jinak mám Don Sphynxe ne kanadské) má kočičku která se mu takto osrstila a předtím byla plně holá pak měla cloupky cca 2mm po celém těle a zjistily jí hormonální poruchu léčily to a vyléčily a teď je zase holá.Nejlepší je poradit se s chovatelkou od které máte kočičku ta by ti mohla pomoct jestli se u ní v chovu již něco takového objevilo,jestli ti mívají i rodiče atd.
Doufám že jsem ti pomohla Very Happy
_________________
Nera,Cleo,Jack a Žoržetka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: číče se nám ochlupilo
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 12. 2008 11:38:51
Odpovědět s citátem

To se stava, vetsinou to jsou hormony, máme kastrovanou kocicku a na slabinach na bocich ji taky vyrasilo nejake to chmiricko. Nekdy to zase vypada. Pokud máte pocit,že to je na škodu, poraďte se s chovatelem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lůca



Založen: 26.09.2008
Příspěvky: 23
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: Re: číče se nám ochlupilo
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 12. 2008 12:03:16
Odpovědět s citátem

Děkuji. Určo se chovatelky zeptám.

Jinak mě to vůbec nevadí, jen se jí trochu posmívám, Naky je pak na mě naštvatná a ona zas na mě chodí bafat a dělá na mě nálety Very Happy Je to komediantka. Poslední dobou je dost urážlivá a panovačná, ale to připisuju pubertě. Takže hormony jí asi tělíčkem lítaj jak čerti. Ještě počkáme, a uvidíme, jak to s tou naší vlasaticí dopadne Smile

Lůca s Nagui
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: číče se nám ochlupilo
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 12. 2008 16:38:25
Odpovědět s citátem

Lůca napsal:
Děkuji. Určo se chovatelky zeptám.

Jinak mě to vůbec nevadí, jen se jí trochu posmívám, Naky je pak na mě naštvatná a ona zas na mě chodí bafat a dělá na mě nálety Very Happy Je to komediantka. Poslední dobou je dost urážlivá a panovačná, ale to připisuju pubertě. Takže hormony jí asi tělíčkem lítaj jak čerti. Ještě počkáme, a uvidíme, jak to s tou naší vlasaticí dopadne Smile

Lůca s Nagui


Lůco, přihraj nějaké foto, ať vidíme Wink !
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: číče se nám ochlupilo
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2008 11:59:27
Odpovědět s citátem

Moje zkušenost je, že na zimu jim těch pár chloupků, co na sobě mají trochu zhoustne a někdy se objeví někde na těle i chlupaté místečko, dokonce letos se mi to stalo i u té nejnahatější, ta má normálně jen pár chloupků na nose a na uších, teď má na boku takový chlupatý flíček, ale vím, že na jaře jim to zase vypadá. A samozřejmě má na to vliv i dospívání a hormony, časem se to vše ustálí. Prostě i sphynxům roste zimní srst! Very Happy
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: KOHANA
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 3. 2009 18:35:36
Odpovědět s citátem

Ahoj všem, našla jsem pár nových odkazů k plemenu bezsrstých kočiček "Kohana":

http://newbreedcats.com/index.php?option=com_content&task=view&id=75&Itemid=59 - o plemeni

http://www.nudedudes.co.uk/kohana.html - CHS i sphynxů

http://wendy.kinesisinc.com/2006/02/28/kohona-breeders-marketing-maven-award-of-the-week/ - článek o Kohana

http://www.cornishrex.altervista.org/www.belfrysphynx.org.html - další
mini článek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: PETERBALD
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 3. 2009 18:51:44
Odpovědět s citátem

A tady něco málo k Peterbaldům:

http://www.peterbald.lt/images/PTB_DSX_SPH.gif - nákres rozdílů Peterbald x Don Hairless x Sphynx

http://www.breedlist.com/peterbald-breeders.html - krátce o Peterbaldech

http://www.peterbald.lt - CHS Peterbaldů, Litva

http://www.hairlesskittens.com - CHS Peterbaldů, Rusko

http://peterbald-cat.ru - CHS Peterbaldů, Rusko

http://www.peterbald.com - info o Peterbaldech

http://www.peterbaldcats.net - web o Peterbaldech

Pozn. - to je samozřejmě jen výcuc, koho by to více zajímalo, stačí zadat "Peterbald" na www.google.com a prohlížet a prohlížet Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (35x)
2
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Britská krátkosrstá kočka (13x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top