Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Šíleně vyhublý kocourek


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Maximo



Založen: 04.06.2007
Příspěvky: 1

Předmět: Šíleně vyhublý kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 6. 2007 20:55:32
Odpovědět s citátem

Prsoím o rady jak "vykrmit" kocourka. Je mu 5 let, ja to nekastrovaný venkovní kocour a poslední dobou hodně zhubnul, dost mňouká a chová se jinak, ale nějaké viditelné příznaky nemá, nechá se nosit a normálně si přede, ale zdá se mi, že od včerejška se mu zadní nohy trochu asi motají, sice nijak nepadá, možná je to jen dojem, jak je hubený a já vidím ty nožičky - kostičky Crying or Very sad . Sad Odčervený je, jí granule - nyní Hill´s pro koťata, konzervy, kapsičky. Druhý roční kocour je OK. Co by to mohlo být? Moc děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Šíleně vyhublý kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 6. 2007 5:52:39
Odpovědět s citátem

V první řadě navštívit veterináře, pokud má nějaké problémy s nohama, tak po netu se diagnoza stanovit nedá. Navíc pokud jde o venku pohybujícího se kocoura, může být příčinou oslabených noh, resp. hubenosti vlastně cokoliv.
Jako druhou radu bych doporučila vykastrovat - vyčerpávají ho souboje o teritorium, hledání nevěst, atp.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: Re: Šíleně vyhublý kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 6. 2007 15:02:15
Odpovědět s citátem

April napsal:
V první řadě navštívit veterináře, pokud má nějaké problémy s nohama, tak po netu se diagnoza stanovit nedá. Navíc pokud jde o venku pohybujícího se kocoura, může být příčinou oslabených noh, resp. hubenosti vlastně cokoliv.
Jako druhou radu bych doporučila vykastrovat - vyčerpávají ho souboje o teritorium, hledání nevěst, atp.

April


Souhlasím s April. Určitě navštivte veterináře. V takové věci se přes internet radit nedá... Může být pohublý z mnoha důvodů. Bylo by dobré nechat udělat biochemii krve a rozbor moči.
Jinak krmením kotěcími granulemi kocourovi přetěžujete ledviny a zrovna problémy s ledvinami se takhle mohou projevovat.... ale kocoura nejdřív musí vidět veterinář.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
uju



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 72
Bydliště: Hronov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 16:18:36
Odpovědět s citátem

Tak i já mám další dotaz.
Nemyslím si, že sice máme vyhublého kocourka, ale jsde o to, že toho moc nesní. Když sjem ho přivezla měl 800g. K jídlu se docela hrne(řekla bych i když granule moc nemusí) ale sní vždy jen hrozně malinko tak tipuju mocca lžičku a šestkrát denně do něj tu kapsičku nenarvu-prostě nechce. Je u nás je tři dny m 650g. Nemyslím, že by to bylo steskem zdá se, že se mu daří dobře jen toho prostě moc do sebe nenarve. Jinak se zdábýt v pořádku. Na WC chodí normálně a vypadá to, že ho nic nebolí. Chci se optat jestli to je normální nebo ,mám-li začít plašit a zajít s ním k vetovi???
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 16:23:51
Odpovědět s citátem

uju, nepanikařit, 3 dny je strašně málo na to cokoliv hodnotit, vč. jídla. Nechte mu granulky celý den k dispozici, tu kapsičky mu průběžně dávejte ... ono se to srovná. Naši časem byli takové popelnice, že spucli každý 1 kapsičku na posezení, ale to až časem ...

Je možné, že u kočičí maminky ještě bumbal mlíčko, podle jiné diskuze zde, byl vzatý celkem brzy, takže zajděte do krámu a kupte mu nějaké kočičí - Whiskas, Gimpet, i drogerie Rossmann dělá mléka speciálně pro kočky, nebo můžete zkusit neslazenou tatru, tvaroh, ....

Ale když baští, chodí na WC a je úplně normální, tak je určitě v pořádku, jen si musí zvyknout na novou domácnost, ve které má tolik podnětů k prozkoumání, že nemá určitě moc času na jídlo a odpočinek Wink

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
uju



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 72
Bydliště: Hronov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 16:37:07
Odpovědět s citátem

April napsal:
uju, nepanikařit, 3 dny je strašně málo na to cokoliv hodnotit, vč. jídla. Nechte mu granulky celý den k dispozici, tu kapsičky mu průběžně dávejte ... ono se to srovná. Naši časem byli takové popelnice, že spucli každý 1 kapsičku na posezení, ale to až časem ...

Je možné, že u kočičí maminky ještě bumbal mlíčko, podle jiné diskuze zde, byl vzatý celkem brzy, takže zajděte do krámu a kupte mu nějaké kočičí - Whiskas, Gimpet, i drogerie Rossmann dělá mléka speciálně pro kočky, nebo můžete zkusit neslazenou tatru, tvaroh, ....

Ale když baští, chodí na WC a je úplně normální, tak je určitě v pořádku, jen si musí zvyknout na novou domácnost, ve které má tolik podnětů k prozkoumání, že nemá určitě moc času na jídlo a odpočinek Wink

April



Moc děkuji za uklidnění Very Happy
Připadám si jak pošuk. Kočku jsem hrozně moc chtěla a mám ji jen proto, že sjem si ji po pěti letech tvrdě vyfňukala. Tak teď lítám jak blázen(domácnost jde stranou) hlavně aby se Bárnýškovi dařilo co nejlíp. Kočičí mlíčko od Whiskasu mají i u nás (náhodou,potřeby pro zvířata nic moc) tak ho hned zítra koupím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 16:58:57
Odpovědět s citátem

uju napsal:
Tak i já mám další dotaz.
Nemyslím si, že sice máme vyhublého kocourka, ale jsde o to, že toho moc nesní. Když sjem ho přivezla měl 800g. K jídlu se docela hrne(řekla bych i když granule moc nemusí) ale sní vždy jen hrozně malinko tak tipuju mocca lžičku a šestkrát denně do něj tu kapsičku nenarvu-prostě nechce. Je u nás je tři dny m 650g. Nemyslím, že by to bylo steskem zdá se, že se mu daří dobře jen toho prostě moc do sebe nenarve. Jinak se zdábýt v pořádku. Na WC chodí normálně a vypadá to, že ho nic nebolí. Chci se optat jestli to je normální nebo ,mám-li začít plašit a zajít s ním k vetovi???

Hlavní problém bych viděla v tom co už jsem napsala - osmitýdenní kotě je na odběr od matky ještě malé a paní "chovatelka" by zasloužila... K tomu se jistě přidal i stres ze změny prostředí a je tady problém. Kotě má malý žaludek a kapsičku na posezení rozhodně nesbaští. Já dávám na jednu porci jednu kapsičku nebo cca 100g masa pro celý vrh 4 koťat, takže pro jedno kotě bych ji rozdělila tak na 4 porce. Granulky tak malá koťata většinou moc nebaští, spíš je jen občas uzobnou, takže doporučuji krmit nejlépe masem, které je pro kotě nejvýživnější, doplnit kvalitními konzervami nebo kapsičkami, dále můžete dát mléko Tatra, zakysanou smetanu nebo třeba tučný tvaroh (pokud bude mít po mléčných výrobcích průjem raději je vynechte), všechno nabízejte několikrát denně v malých porcičkách
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
uju



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 72
Bydliště: Hronov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 18:51:34
Odpovědět s citátem

teď k večeru jsem zase dala kousek kapsičky- seděla jsem u něho a dívala se-snědlo tu porcičku. Tak jsem ráda. Taky jsem neodolala akdyž sjem viděla jak čmuchá a dala jsem mu kousek uzenáče(tak tři soustíčka) To mi málem prokous prst:-D

Jinak jsem docela rozladěná, že mi paní chovatelka řekla, že je rovnou k odběru-v tý euforii, že budu mít konečně vysněný kotě jsem vůbec nepočítala. Koťátko bydlelo v kleci(prostorná a čistá-ale klec:-/ ) byl tam se svýnma bráškama-žila jsem v tom, že maminka je tak kočka nahoře s dalčšíma koťatama. Ale podle toho co mi tu už někdo psal o tom, že to vlastně nevychází-nevím,nevím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 19:05:22
Odpovědět s citátem

Víte, člověk někdy až v okamžiku, kdy si přinese kočku, zjistí, že něco není takové, jak se to jevilo. My měli 8mi týdenního kocourka naprosto samostatného, ale jsou holt i takoví, kteří by měli ještě být u kočindy, je to v určitém slova smyslu individuální, vždy se musí brát ohled na to kotě.

Narazila jsem zrovna v diskuzi s kamarádkou na její problémy, které vyplynuly z neznalosti chovatelky ohledně chovu, zdravotního stavu, krytí, čtení rodokmenu ... ale člověk sám musí pochytit nějaké zkušenosti a pak na věci kouká jinak a vidí souvislosti a chápe je. Teď víte, když byste sháněla další kotě, jak na to jít, trochu míň té euforie a s větším rozumem.

Takže to neřešte, radujte se z kotěte, užívejte si ty běžné radůstky i starůstky a nedumejte nad tím, že něco vychází, nevychází ... příště budete o něco chytřejší.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (34x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Debakl (21x)
4
HCM u koček - program PawPeds (21x)
5
Zlomek vteřiny (21x)
6
Byl jsem hubenej a mrňavej (20x)
7
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (19x)
8
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (17x)
9
Na domácí frontě klid? (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top