Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kote neumi jist granule a ofrnuje se i nad konzervami


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Ruby



Založen: 14.02.2005
Příspěvky: 7

Předmět: Kote neumi jist granule a ofrnuje se i nad konzervami
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 2. 2005 15:44:59
Odpovědět s citátem

Ahojky, muzete mi nekdo, prosim, poradit? Mame doba 14ti tydenni kotatko britske modre kocky. Je to bezproblemove zdrave a hrave miminko. Jenze...Posledni tyden nejak zacina zlobit s jidlem. Za prve VUBEC neji, spis teda neumi jist granule. Vzdycky jeden kousek vezme omylem do pusinky a pak jej hned vyplivne. Kapsicky a konzervy driv hltalo jako dive, jenze ted stezi sni jednu kapsicku za cely den. Jedine, co ji chutna, je varene kure. Jinak chodi kolem misky, ktera je plna granuli i konzervy a demonstrativne do ni strka. Myslim, ze to neni znak nemoci, ale rozmazlenosti. Poradite mi, jak na prcka? Hlavne nejaky napad, jak ho nalakat na suchou stravu by mi moc pomohl. Zkousela jsem granule namacet, ale kote si k nim ani necuchne. Sad Diky! Tereza
[color=blue]
[/color]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kote neumi jist granule a ofrnuje se i nad konzervami
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 2. 2005 16:18:46
Odpovědět s citátem

Teda tak to jsem ještě neslyšela, je fakt, že Ali si také vybírá, ale trochu přibral, tak jsem mu prostě snížila příděl masa a nasadila granule light - a mňoukáním mě neobměkčí. Asi bych zkusila metodu "sněz co máš, nic jiného nedostaneš" jestli je kotě opravdu zdravé tak vydrží trucovat jen chvíli. Možná bych se zkusila zeptat chovatelky od které kotě máte, většinou mívají také nějaké ty rady v rukávu. Hodně štěstí! Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eva I
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 2. 2005 16:23:37
Odpovědět s citátem

Pri cteni tohodle prispevku me napada metoda postupneho pridavani neoblibeneho krmiva. Zkuste smichat kureci s trochou konzervy nebo granuli. Aby prevazovalo kureci, pokud to kocka zbasti zkuste pridavat vetsi podil mene oblibene stravy. Nektere kocky proste suche nejedi, mam dve kocky, a jedna ulitava na granulicha druhej kocourek si jednou za den kroupne dve granule kdyz uz dlouho nedostal konzervu:) Smirila jsem se s tim ze s tim nic nenadelam. Ale je fakt ze varene kureci neni zrovna vyvazena strava, vyzkousejte syrove hovezi, konske, kureci a pokud se vazne neda ukecat tak pridat nejakej vitaminek. a pokud kocku mate z nejake chovne stanice zeptejte se u chovatelu co kocicka papala predtim, treba ji vadi znacka granuli ci neco jinecho. Vzdyt vite jak jsou ty priserky ufrfnene:)
Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kote neumi jist granule a ofrnuje se i nad konzervami
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 2. 2005 9:20:55
Odpovědět s citátem

Ruby napsal:
Ahojky, muzete mi nekdo, prosim, poradit? Mame doba 14ti tydenni kotatko britske modre kocky...

Z vlastní zkušenosti vím, že kotě, které není na granule zvyklé, je opravdu nemusí chtít jíst. Osvědčeným řešením je skutečně jednak přimíchávání, jednak třeba ráno dát konzervu (nebo maso) a večer granulky. Myslím, že postupně si zvykne, opravdu, pokud si pamatuju, trvalo do docela dlouho a taky jsem si myslel, že se to nikdy nezmění - a změnilo! Smile
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
paja
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 2. 2005 14:42:05
Odpovědět s citátem

Naše kočička si dá kapsičku jen tak 3x týdne. Každý den kapsičku nechce. To se jich pak přejí. Jinak papá denně granule a občas jí dáme kousíček syrového kuřecího masa (musí být přemražené). Chtěla jsem se zeptat, zda máte granulky pro koťátka? S granulema pro dospělé kočky si koťátko totiž neporadí. Možná kupte nějaké hodně drobné granulky, třeba Royal Canin pro koťátka. Jsou docela malé a naše kočička je přímo miluje. (I když je má jen občas, protože jsou docela drahé.)
Odpovědět 
Ruby



Založen: 14.02.2005
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 2. 2005 17:28:28
Odpovědět s citátem

paja napsal:
Naše kočička si dá kapsičku jen tak 3x týdne. Každý den kapsičku nechce. To se jich pak přejí. Jinak papá denně granule a občas jí dáme kousíček syrového kuřecího masa (musí být přemražené). Chtěla jsem se zeptat, zda máte granulky pro koťátka? S granulema pro dospělé kočky si koťátko totiž neporadí. Možná kupte nějaké hodně drobné granulky, třeba Royal Canin pro koťátka. Jsou docela malé a naše kočička je přímo miluje. (I když je má jen občas, protože jsou docela drahé.)


Kupujeme Hills a Royal Canin pro kotatka. Granule jsou malinke, kotatko je snadno vezme do pusy, ale jakmile citi, ze jsou tvrde, vyplivne je. Jako by od prirody neumelo chroupat tvrde veci...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jája
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2005 5:31:03
Odpovědět s citátem

Dávat syrové kuřecí maso vám nedoporučuji, může v něm být salmonela, kterou mražením nezničíte, pokud chcete dávat syrové maso, lepší by bylo hovězí.
Odpovědět 
Jana(Micinka)



Založen: 18.03.2004
Příspěvky: 148
Bydliště: Pardubice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 2. 2005 11:25:29
Odpovědět s citátem

Já mám jen tu zkušenost, že Micinka byla jako koťátko zvyklá jen na konzervičky a kapsičky, tak jsme ji tím krmili dál, přesto jsme jí misku granulek nechávali k dispozici. A postupně kupodivu změnila chutě! Teď je pro ni škoda nějakou kapsičku nebo konzervu koupit, nechce to. Kupujeme to pro druhou kočku, tak si trochu vždycky lízne, ale když třeba byla měsíc na dietě na granulkách, mysleli jsme, že ráda změní chuť dietní paštičkou, no a ani ťuk. Takže tím mi vlastně vycházení dva fakty: buď se chutě samy ještě změní nebo už má získanou averzi ke granulkám jako naše Micinka ke konzervám...
_________________
Jana (Micinka a Tulinka)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (33x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Britská krátkosrstá kočka (13x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top