Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Drápky

Fórum: Hygiena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Týna



Založen: 17.07.2006
Příspěvky: 9

Předmět: Drápky
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2007 15:30:24
Odpovědět s citátem

Ahoj všichni, potřebovala bych od nějakého zkušeného majitele kočičky vědět, co s drápky. Rambo je rok a půl starý, žije v bytě ale zdá se mi, že má zadní drápky příliš dlouhé. Má je vystrčené i když je v klidu. Když jsem s ním byla v dubnu u veterináře na kontrole, tak mi řekl, že se kočkám drápky nestříhají, že si je obrousí samy. Ale já nevim, jak by si je mohl v bytě obrousit sám a ještě ke všemu ty zadní. A včera jsem ho přistihla jak si je snaží okusovat. Bylo to srandovní vidět ho s tou tlapkou v tlamě Laughing ale co když to dělá protože mu to vadí??? poraďte prosím
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Markét



Založen: 10.07.2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2007 16:13:51
Odpovědět s citátem

Normálně mu drápky stříhejte dobrými kleštičkami na nehty . Někteří veterináři stále berou kočky jen jako venkovní zvířata která si se vším poradí sama , ale v domácnosti hold ty naši svěřenci potřebují se spoustou věcí pomoct a k tomu patří i drápky . Většina chovatelů koček stříhá drápky už od kotěte aby si dobře zvykla na tuto péči . Kocourkovi nebudou vadit drápky a pro vás to bude mít tu výhodu že drápky nebudou ostré proto případné škrábnutí nebude tak bolestivé . Very Happy Kdyby se kočičák měl tendenci bránit , zabalte ho o deky a vždy si vezměte jen stříhanou tlapku , nebo si vezměte asistenta omezíte tak možnost případného poranění vás nebo kočičáka . Hodně štěstí . Laughing
_________________
Mája a Otík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Drápky
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2007 16:39:31
Odpovědět s citátem

My zadní drápky ani jedné z kočin nestříháme, přijde mi, že mají úplně jiný tvar než ty přední a ani tolik nedorůstají. U předních vždycky slyšíme, že Rubka zatrhává o koberec, ale zadní nikdy nejsou tak dlouhé, aby bylo nutné brát na ně kleštičky.

Více např. i v tomto foru:
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=278&start=0&postdays=0&postorder=

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Týna



Založen: 17.07.2006
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2007 17:00:56
Odpovědět s citátem

tak já to s tím ostříháním zkusím. Jsem od toho rošťáka strašně poškrabaná tak to aspoň bude malé plus i pro mě Laughing Děkuju za radu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2007 18:45:09
Odpovědět s citátem

Já stříhám zadní i přední. Zadní jen občas, třeba jednou za tři měsíce, ty opravdu nedorůstají rychle a kocour si je neobrušuje tolik, co přední. Přední paciny stříhám častěji, podle toho jak jejich ostrost pociťuju na sobě, když mě kocour chytne packama ruku. Používám nůžky na drápky, vždy jen malý kousek, tak aby se nepoškodilo lůžko (to růžové v drápku). Nejsem pak tak doškrábaná, když si spolu hrajeme. Ve většině případů se poškodí jen svrchní vrstva kůže, nejde to do krve.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla o.



Založen: 02.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: Nedrápky
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2007 22:23:53
Odpovědět s citátem

Drápků se to sice netýká ale přijde mi to k těm pacičkám tak nějak nejblíž... Laughing Dnes jsme zjistili, že kočičák má suchá bříška paciček. Je zcela domácí nikam nechodí, takže nehrozí, že by to bylo od venkovní soli. Máte někdo zkušenost, jestli je to jen suchá kůžička nebo plíseň a co s tím. Napadá mě samozřejmě namazat ale čím? když si to pravděpodobně olíže... Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
terez4



Založen: 29.06.2007
Příspěvky: 120

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2007 8:39:35
Odpovědět s citátem

Ty suché, někdy až skoro popraskané tlapky má náš kocourek taky. Myslím, že to je ze steliva- má absorpční schopnosti a vysušuje tlapky. Taky nevím, co s tím, necháváme to být. Naše druhá kočka ten problém nemá
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla o.



Založen: 02.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2007 19:51:12
Odpovědět s citátem

Taky si myslím, že to bude ze steliva, protože z koberců to nejspíš mít nebude a žádný drasťáky na podlahu nepoužíváme. Stelivo má Catsan- co použiváte vy? (pro zajímavost). Já se v pondělí chystám k vetovi s druhým kočičákem - rýma a už i teče z očí - tak se ho na to zeptám. Napadl mě dětský olejíček, ten by měl bejt nezávadnej ale jak je to mastný aby se z toho nepo... Navíc jsou většinou navoněný a to by se mu nejspíš taky nelíbilo.... Confused Anebo klasika sádlem...to by si teda pošmák!!! Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla o.



Založen: 02.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2007 19:59:53
Odpovědět s citátem

CITAT:Náš kocúr Tomi, tiež rok a pol, má tiež veľmi popraskané packy, tiež ich má pohryzené od myši. On loví niekoľko za deň a hrá sa s nimi až dokedy myš neskape. Takže idem objednať sprej na zooplus.de, tí ktorí si to objednali tam píšu, že ten sprej dosť smrdí, ale hlavne mačkám už po niekoľkých použitiach pomáha. Či Vám ho zašlú aj do Čiech neviem, ale myslím si, že by nemal byť problém, ak zaplatíte kreditnou kartou.
- To jsem našla v diskusi na téma suché a popraskané tlapky a od jiného človíčka, že jim vet doporučil klasickou vazelínu. No a já uvidím v pondělí...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2007 23:51:46
Odpovědět s citátem

My používáme Biocats, někdy Mikeše (když zapomenu zajít do zverimexu), a tlapky jsou v pohodě.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
terez4



Založen: 29.06.2007
Příspěvky: 120

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2007 10:29:34
Odpovědět s citátem

My používáme Biocats fresh, ale je to asi individuální u každé kočky- kocour má tlapky suché a popraskané, kočka jemné a hebké a samozřejmě používají stejný záchod, oba čistě bytoví. Zatím jsme s tím nic nedělali, ale zkusím tu vazelínu, možná by šel i klasický olej
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Esme



Založen: 07.10.2007
Příspěvky: 24

Předmět: Re drápky
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2007 20:28:59
Odpovědět s citátem

Zdravím včechny kočkomily,
musím se přiznat. že, když je zjevné, že naší kočičandě je nutné ostříhat drápky, v obavě aby se neopakovali manévry jako při koupání / mimochodem, na kočičím šamponu je, že se má nechat cca 5 min působit cha, cha/, vypozoruji, kdy je na veterině , na kterou dohlédnu z okna volná čekárna a nechám Ťapičce drápky za 39 Kč ostříhat . Za ty uštřené nervy to stojí.

Zdraví Esme a Ťapka3 / už mám zápis ve zlaté knize koček/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla o.



Založen: 02.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: popraskané tlapky
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 12. 2007 20:52:49
Odpovědět s citátem

trošku se zpožděním... Dostali jsme od veterináře Ochranný a regenerační balzám na tlapky Pets are friends. Výrobce je uveden MVDr. Pantůček z Brna. Je tam i povídání o balzámu na drápky. Údajů je na piksle víc ale já nevím jestli to tu můžu napsat kvůli "reklamě". Jestli i tohle je moc tak se omlouvám. Jinak říkal vet,že může být i ta klasika v podobě sádla ale vzhledem k tomu,že si to nejspíš olíže, tak aby z toho zase nebyl průjem... Embarassed
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
terez4



Založen: 29.06.2007
Příspěvky: 120

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 12. 2007 21:23:06
Odpovědět s citátem

Adéla: díky za informaci. Pozorujete nějaké zlepšení? Našla jsem si ty kapky na internetu, ale informace o složení tam nejsou, můžete prosím napsat, jaká je hlavní účinná složka, nebo obecně co to obsahuje? Děkuju
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
terez4



Založen: 29.06.2007
Příspěvky: 120

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 12. 2007 9:13:25
Odpovědět s citátem

Jinak my jsme zkusili potírat tlapky olivovým olejem, nejdřív se mu to moc nelíbilo, hlavně to, že mu kloužou nohy, mastné otisky byly všude. Ale už po první aplikaci oleje byly druhý den tlapky hebké. Teď už vždy vychytám okamžik, kdy se ukládá ke spánku, tlapičky mu jemně potřu (přijde mi , že už je skoro sám nastavuje), olej se vstřebá, zatímco kocour spí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla o.



Založen: 02.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: Balzám na tlapky
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2008 22:54:52
Odpovědět s citátem

Zlepšení je minimální ale už mu zmizely takové ty praskliny do černa. Ted má packy prostě jen suché. Ono by to taky chtělo mazat častějš, jenže já vždycky čekám až úplně padne do "bezvědomí" protože jinak si nenechá namazat vůbec nic. Bohužel to moc často není - je hroznej rarach, tvrdě spí asi většinou když spím i já... Složení je hlavně ta bílá vazelína. Já teď nemám pikslu u sebe, takže to je jen co vím z hlavy. Příště se polepším...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (47x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (23x)
3
Britská krátkosrstá kočka (22x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
5
Mňoukání a štěkání (20x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (15x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top