Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Koupání peršánka

Fórum: Hygiena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Mila



Založen: 22.07.2007
Příspěvky: 4

Předmět: Koupání peršánka
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2007 23:14:05
Odpovědět s citátem

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda se musí perské kočičky koupat nebo stačí suchý šampon, kocourek je "pouze" na mazlení, ne vystavní a je to strašný poseroutka jen co vidí vysavač utíká se schovat a to platí i o fénu, mám obavy že bych ho pak nerozčesala. Špinavý není, je pouze doma, ale poslední dobou mu při česání elektrizují chlupy. Děkuji za odpověď.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Koupání peršánka
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2007 8:29:46
Odpovědět s citátem

Mila napsal:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda se musí perské kočičky koupat nebo stačí suchý šampon, kocourek je "pouze" na mazlení, ne vystavní a je to strašný poseroutka jen co vidí vysavač utíká se schovat a to platí i o fénu, mám obavy že bych ho pak nerozčesala. Špinavý není, je pouze doma, ale poslední dobou mu při česání elektrizují chlupy. Děkuji za odpověď.

Mám obavy že u perského kocoura se bez koupání neobejdete. Taky jsem peršana měla a koupala jsem ho asi 2-4x za rok, vždycky když už pravidelné česání nestačilo a za dvě hodiny byl znovu zacuchaný. Před koupáním jsem kocoura rozčesala, potom jsem ho vykoupala, což snáčel celkem bez problému od té doby co jsem zjistila že nesmím použít sprchu nebo jen na závěr na nejnutnější dobu. Dělala jsem to tak, že jsem do vany napustila teplou vodu asi do výšky 10 cm a ještě jsem dala vodu i do velkého kbelíku. Při koupání jsem kocoura ve vaně pořádně namočila, a našamponovala potom jsem ho v umyvadle pečlivě vydrhla a vodu z vany jsem mezitím vypustlila. Když byl kocour umytý tak jsem ho pomocí menší nádobky pečlivě opláchla vodou z kbelíku, pokud nestačila tak jsem na minimální dobu použila i sprchu. Potom jsem kocoura co nejvíce vysušila s pomocí několika ručníků (po koupání jsem jich mívala plnou pračku) a protože fén taky nesnášel tak jsem ho většinou vůbec nefénovala, nebo jsem ho fénovala jen na břiše třeba 5 minut zatímco manžel ho držel. I bez fénu bez problémů uschnul, trvalo to tak 8 hodin a když jsem ho potom česala tak nikdy nebyl zacuchaný víc než bylo běžné. Pokud jsem se mu během doby sušení věnovala snažila jsem se mu prsty srst načechávat a zvedat aby se dobře provzdušnila.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (25x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top