Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kotě z útulku

Fórum: Zkušenosti

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2007 11:52:48
Odpovědět s citátem

Nic Vám nevymlouvám ani nezpochybňuji, ani teď, ani v žádném mém dosavadním příspěvku; máte dobrou zkušenost, jen dobře.

Jen obhajuji, jak pí Burdovou, tak ostatní soukromá depozita a útulky, o které jste se otřela, protože za tím vším je kvantum práce ve volném čase, kterou dělají jen z lásky ke kočkám a jsou schopny se o kočky starat z dobročinnosti ostatních.

Alena V. se tu vyskytuje již dlouho a její názory já považuji za přínosné. Proto jí já věřím ohledně pí Burdové (kterážto chuděrka se dneska asi uškytá, jak o ní neustále píšeme), byť jí osobně neznám.

Že je to neustále dokola se Vám, bohužel, nezdá, proto nemám již co dodat, vše, co jsem považovala za nutné, jsem napsala.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Klára R



Založen: 06.06.2007
Příspěvky: 45
Bydliště: Praha 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2007 11:59:02
Odpovědět s citátem

Původně jsem se nechtěla zapojovat, ale vrtá mi hlavou jedna věc. Isabello
píšete, že chodíte pomáhat své známe do depozita, tak proč jste si nevzala kočičku u ní? (já osobně bych si raději vzala kočičku ze známých poměrů). Mohla jste jí ulehčit o strávníka a vyhnula byste se konfliktu s pí. Burdovou. Nezlobte se na mě, ale vaše příspěvky na mě působí jako reklama na Měcholupský útulek, o kterém jsem bohužel neslyšela nic dobrého.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Isabella



Založen: 27.11.2007
Příspěvky: 26

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2007 12:15:19
Odpovědět s citátem

Kicki, fakt nechápu, co tímhle svým útokem zamýšlíte. Tohle je snad veřejné fórum, takže nikoho nepomlouvám, opravdu si myslíte, že všichni o kterých se píše na netu o tom musí doředu vědět, jako že jsem se pí. Burdové měla dovolit, jestli mohu někde napsat svůj názor na ní? To snad nemyslíte vážně. Co takhle kdybych si udělala svoje fórum a tam si psala, co chci? To bych podle vás směla a bylo by to férové? Nechápu, co se to děje, že člověk když má špatnou zkušenost, tak jí druzí raději nechtějí číst, natož přijmout, že je to možné... Navíc si nemyslím, že bych měla povinnost psát jen na kočky-online. Nebo snad nějaký takový příkaz musím poslouchat? Nechtěla jsem o tom psát nikde, protože paní Burdová mi fakt za to, abych se obhajovala nestojí. Já mám svědomí čisté a na její chování mám svědky, nebyla jsem tam sama. Nemyslím si, že napsat svojí zkušenost je pomluva, to fakt ne. Navíc to, že se mě nikdo nezastal může být i tím, že třeba mají strach, aby se tu do nich April nepustila jako do mě. Mě spíš to tu přijde jako zastrašování. Také si nemyslím, že člověla, který zachránil nespočet kočičích životů to opravňuje k tomu, aby se sprostě choval k lidem. Takové pravidlo také neznám a i kdyby bylo, tak ho nehodlám akceptovat. Nepřijde vám divné, že se nikdo do mě nepustil, až na April i když by měl v její osobě velkou podporu? Zamyslete se nad tím laskavě a pokud chcete mít růžové brýle, tak si je mějte, ale takovéhle chování může zase uškodit jen a jen kočkám, já se ubránit umím i když nechápu proč se bránit proti vašim útukům, když jsem si jen dovolila vyjádřit zde svůj názor a vypsat svoje zkušenosti. Prostě se mi nelíbilo, jak ošklivě se zde mluví o Hornoměcholupském útulku. Přijde vám, že je to v zájmu koček, když se zde nedoporučuje si tam jí pro kočku? Mě tedy ne a proto jsem považovala za rozumné napsat svojí kladnou zkušenost. Kočičky jsou zvyklé na lidi a vůbec nejsou bojácné, to si myslím, že kdyby se k nim v útulku špatně chovali, tak není možné. Ihned se u nás zabydlely a vypadá to, že jsou spokojené. Přijdou na zavolání a nikde se neschovávají, od prvního dne spí s námi v posteli. Nevidím do zákulisí jednotlivých útulků a proto mohu popsat jen to, co jsem zažila. Nic jiného jsem také neudělala, tak mě laskavě nenapadejte jen kvůli tomu, že se naše názory neshodují a neobviňujte mě z pomluvy. Já tyké nevidím nikde odkaz, kde by April diskutovala s Hornoměcholuským útulkem a přesto zde ventilovala nějaké sprostředkované negativní zkušenosti, aniž by se třeba ráčila do toho útulku zajet podívat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Isabella



Založen: 27.11.2007
Příspěvky: 26

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2007 12:21:18
Odpovědět s citátem

Kláro, u známé v útulku, jedná se o útulek, ne depozitum, když si pečlivě přečtete moje příspěvky, jsem se podívat pochopitelně byla, ale jednak jsem původně chtěla koťata, na které ona není zařízená, neboť jim nemůže poskytnout karanténu, má spíše dospělé kočky, které mají možnost venkovního výběhu, což by u nás nebylo možné, protože máme pouze byt, proto jsem se rozhodla pro kočičky, které jsou zvyklé v místnosti. Bála jsem se, že by kočičákům možnost venčení chyběla. Stačí? Nebo se fakt musím ještě obhajovat?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Isabella



Založen: 27.11.2007
Příspěvky: 26

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2007 12:27:30
Odpovědět s citátem

Já už také napsala vše, co jsem chtěla. Nevím, proč bych měla dělat reklamu státnímu útulku, to je k smíchu. Prostě jsem byla spokojená a to je vše. Kdo chce, se nad tím co jsem psala zamyslí, někdo odmítne, někdo ne a tak to má být, ale rozhodně se tu nehodlám omlouvat za to, že jsem měla špatnou zkušenost s paní Burdovou. Na kočky-online se nehodlám už takhle s někým dohadovat a to že jsem napsala sem je jen z toho důvodu, že moje osobní zkušenost se prostě neshodovala s tím, co jsem tu četla. April, jestli chcete dělat s pní Burdové chudinku, tak to nemám co dodat a jestli prostě něčí názor zpochybňujete jen z toho důvodu, že ho neznáte, tak to je mi líto, ale s tím fakt nic nenadělám, je to váš subjektivní názor o objektivitě ve vašem případě nemůže být ani řeč. Jdu se raději věnovat kočkám, to je přínostnější, než se tu dohadovat o tom, jestli mám nárok na vlastní názor.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kicki



Založen: 07.03.2005
Příspěvky: 76
Bydliště: Dubí u Teplic

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2007 12:41:03
Odpovědět s citátem

O jakém útoku mluvíte, já vás jen slušně požádala o odkaz na diskusi na kočkách online, když jste před tím zmiňovala, že píšete i jinam ....

Až do doby, než jste se zapojila vy, tu žádná osoba jmenovaná nebyla ... Asi by se Vám taky nelíbilo, kdyby se o vás na webu někdo konkrétně jmenovitě otřel. Možná bychom se divili, kdyby se zapojila pí Burdová a řekla k tomu své ....

Nějak se nám tu ty Měcholupy pomíchaly, začalo to s Dolníma a teď už tu frčej Horní ...
_________________
Kicki + Kenny, Maggie a Barnabáš
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Isabella



Založen: 27.11.2007
Příspěvky: 26

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2007 12:46:01
Odpovědět s citátem

Kicki, budete si to muset přečíst asi znovu a lépe, já nepsala, že někam píšu! Nikdy jsem neměla potřebu se někde ventilovat, ale když jsem si to tu přečetla a protože mám jiný názor, tak jsem ho prostě napsala. Navíc jsem jmenovala pí. Burdovou právě proto, že jsem nechtěla paušalizovat a aby bylo jasné, že moje zkušenosti se týkají toho konkrétního depozita. Také tu není psáno jen nějaký státní útulek, ale Měcholupský. Že poukazujete na to, že jsem se spletla v názvu části Prahy, to už nebudu komentovat, asi jste neomylná, no já prostě ne, co se dá dělat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2007 12:49:42
Odpovědět s citátem

Na Kočkách-online, kam také chodíte, je o Měcholupech také vlákno, s názvem - Dnešní Dumku jsem asi radši číst neměla, ostatně - . Je laděné negativně, je z letošního února, kdy byl zveřejněn i ten článek, na který odkazovala Nadja.

Myslím, že budete souhlasit, když to uzavřeme tak, že by bylo férové, zmínit se v tamním foru, že v Měcholupech došlo ke změně k lepšímu, určitě to kočkaři uvítají.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2007 13:07:38
Odpovědět s citátem

Isabella napsal:
Nepřijde vám divné, že se nikdo do mě nepustil, až na April i když by měl v její osobě velkou podporu? Zamyslete se nad tím laskavě


Zamyslete se vy nad sebou. Tuto dlouhou diskusi jsem začala vlastně já, když jsem zareagovala na vaše vychvalování městského útulku a hanění paní Burdové. Vy jste pak tady začala dokola omílat to samé, z čehož vyplývá jasně jen jedno - každý, kdo před vámi nesedne na zadek s tím, jaká jste úžasná, proti vám "útočí", "zastrašuje" vás anebo je na vás "hodně sprostý". To skutečně vypovídá spíš o vás než o čemkoli jiném, čeho se tato debata týká.

Kromě April zde jsem na vás reagovala (avšak neřekla bych, že jsem se do vás "pustila") já, Kicki, Klára R a Nadja. Ostatní to zřejmě považují za marnost.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Isabella



Založen: 27.11.2007
Příspěvky: 26

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2007 13:26:54
Odpovědět s citátem

April, na kočkách-online jsem na to téma nenarazila, určitě si ho pročtu a určitě tam svou zkušenost napíšu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Isabella



Založen: 27.11.2007
Příspěvky: 26

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2007 13:34:09
Odpovědět s citátem

Karin, váš příspěvek je zbytečné komentovat, předvedla jste, co ve vás je. Já vůbec o sobě nepíšu že jsem úžasná, jen jsem napsala svoje zkušenosti. Toť vše. Nemyslím si proto, že jsem nějaká úžasná, jen jsem chtěla pomoci kočkám. Kdyby vám tady šlo o kočky, tak je jasné, že je jedno z jakého útulku si je člověk vezme, hlavně že najdou domov a bude o ně postaráno. Já rozhodně nehodlám podporovat nějakou soutěž v tom, který útutulek je ten nejlepší, to je zcestné. Jsem ráda za každou kočku které se to podaří. Víte ony ty kočky si fakt nevybírají do jakého útulku se dostanou, nehledě na to, že nemají možnost si ani vybrat své páníčky, tak bych opravdu všem kočkám prála, aby se měly co nejlépe. Takové nějaké dohady, kde je to horší a kde lepší nemají cenu, tedy pokud vám jde opravdu o kočky...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Isabella



Založen: 27.11.2007
Příspěvky: 26

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2007 13:36:57
Odpovědět s citátem

April, mohu napsat jen svou zkušenost, tj. jaký to na mě dělalo v měcholupském útulku dojem. Rozhodně tam nehodlám psát to, jak vy vyžadujete, že došlo ke změně k lepšímu, neboť nemám srovnání... Vám bych zase doporučila se tam pokud možno zajet podívat, ať také máte představu o čem tu byla řeč...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2007 13:37:53
Odpovědět s citátem

Isabella napsal:
Kdyby vám tady šlo o kočky, tak je jasné, že je jedno z jakého útulku si je člověk vezme, hlavně že najdou domov a bude o ně postaráno. Já rozhodně nehodlám podporovat nějakou soutěž v tom, který útutulek je ten nejlepší, to je zcestné. Jsem ráda za každou kočku které se to podaří. Víte ony ty kočky si fakt nevybírají do jakého útulku se dostanou, nehledě na to, že nemají možnost si ani vybrat své páníčky, tak bych opravdu všem kočkám prála, aby se měly co nejlépe. Takové nějaké dohady, kde je to horší a kde lepší nemají cenu, tedy pokud vám jde opravdu o kočky...


Teď jste tedy uhodila hřebíček na hlavičku, bohužel až po sáhodlouhém přesvědčování. Původně jste psala pravý opak.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Isabella



Založen: 27.11.2007
Příspěvky: 26

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2007 13:43:24
Odpovědět s citátem

Karin, není to pravda, já jsem psala zkušenosti z útulku a ne o tom, odkud se mají kočky brát. Nepište tu nepravdy a když tak citujte místo, kde jsem tohle psala. Už vám docházejí argumenty, tak začínáte napadat, že?! To se hned pozná charakter.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MaxKatka



Založen: 07.11.2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Hodonice okr. Znojmo

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2007 13:51:22
Odpovědět s citátem

Isabello, mám dojem, že jediný kdo tu napadá jste VY!!!! a napadáte lidi, které vůbec neznáte!!! a to co píšete, že to se hned pozná charakter je zcela zcestný... co si máme teda myslet o VÁS!?!?
_________________
Katka, Damča (2) a Pišta (2)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2007 13:52:36
Odpovědět s citátem

Jak chcete. Takže vás tedy cituji z předchozích příspěvků a tímto uzavírám své příspěvky k této "diskusi":

Já se musím Dolnoměcholupského útulku zastat. Je to tam krásně čisťoučké, lidé jsou tam příjemní a ochotní. Zatímco OS Podbrdsko, konkrétně depozitum u pí. Burdové, příšerný zápach, žádná dezinfekce, vystrašená zvířata. Paní Burdová několikrát změnila termín předání zvířat a když jsem si dovolila proti tomu ohradit, tak mi další den jen zaslala SMS, že se rozhodla koťata dát jinému zájemci. Prostě mě potrestala za to, že jsem byla neposlušná.

a taky mají v městském útulku daleko větší možnosti se o kočičky postarat, mají možnost karantény a celodenní péče, naproti tomu člověk, který dělá dvě práce asi těžko může kočičkám, zvláště těm nemocným z ulice poskytnout péči adekvátní jejich stavu. Nemyslím si, že člověk, který vše rozhoduje jen podle svých potřeb může být člověkem, kterému záleží na zvířatech. Nehledě na to, že v městském útulku jsme se mohli s kočičkami seznamovat jak jsme chtěli dlouho a nebylo nám neustále opakováno, že to není jejich práce, že dělají další dvě práce a tohle je jen koníček.

April, vězte, že mě jde také o kočičky. Proto mě nemile překvapilo, že si z nich někdo udělá prostředek pro manipulaci lidmi. Kočičky bohužel nemají možnost se bránit. Myslíte si, že jsem byla ublížená, že mi pí. Burdová nedala slíbená koťátka? Ano docela mi to ublížilo

Jak jsem psala, jezdím do toho soukromého útulku, kde paní znám a o které jsem přesvědčená, že jí jde opravdu o kočičky a u pí. Burdové jsem ten pocit opravdu neměla. Vždyť vlastně aby mě potrestala za to, že jsem nechtěla akceptovat její věčné změny termínů (máme také své povinnosti, nejen lidé, co zahraňují kočičky) tak upřela těm kočičkám nový domov a to mi oznámila jen SMS, neměla ani tolik slušnosti, aby mi to zavolala

Prostě se mi nelíbilo, jak ošklivě se zde mluví o Hornoměcholupském útulku. Přijde vám, že je to v zájmu koček, když se zde nedoporučuje si tam jí pro kočku?

Prostě s Hornoměcholuspkým útulkem mám osobně ty nejlepší zkušenosti a s paní Burdovou hodně špatné. Je pro vás tak těžké tohle přijmout? Pak to ale není můj, ale váš problém...


Naposledy upravil Karin dne 29. 11. 2007 21:08:13, celkově upraveno 2 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2007 13:52:57
Odpovědět s citátem

Isabella napsal:
April, mohu napsat jen svou zkušenost, tj. jaký to na mě dělalo v měcholupském útulku dojem. Rozhodně tam nehodlám psát to, jak vy vyžadujete, že došlo ke změně k lepšímu, neboť nemám srovnání... Vám bych zase doporučila se tam pokud možno zajet podívat, ať také máte představu o čem tu byla řeč...


Napište si na Kočky-online, co chcete!

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Isabella



Založen: 27.11.2007
Příspěvky: 26

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2007 14:09:00
Odpovědět s citátem

April, vás se fakt dovolovat nemusím...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Isabella



Založen: 27.11.2007
Příspěvky: 26

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2007 14:15:22
Odpovědět s citátem

MaxKatka - kde napadám lidi, které neznám? Píšu svoje osobní zkušenosti, nikoho nenapadám, takže nenapadejte vy mě!

Karin - nikde to tam není.

Je mi vás fakt líto, když si nejste schopné ani trochu připustit, že by něco mohlo být trochu jinak, než jste se domnívaly. Fakt to je čistě vaše věc a vy si s tím budete žít. Já vás nehodlám přesvědčovat o tom, že mám taky právo na názor. Tímto s vámi končím a žijte si v blažené nevědomosti a diskutujte si tu o něčem, u čeho jste nebyly, hlavně že víte, že já pravdu nemám. Hlavně se proboha neschovávejte za kočky, stoupněte si do první řady samy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: dohadování
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2007 14:20:00
Odpovědět s citátem

tak to tady už asi druhý den čtu a milé dámy se divím,kolik je vám let.7? podle toho marného dohadování a osočování asi ano,vemte na pomoc svůj mozeček a zanechte těch emocí.Jsme tady všechny,protože máme rády kočky,tak prosím mějme se rády i mezi sebou.Určitě nám všem bude líp.Bětka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2007 16:35:40
Odpovědět s citátem

Nu dobrá, tak já to sem napíšu. Mám též dobrou zkušenost s útulkem měcholupy. Kamarádka, zde registrovaná jako Kačák, si z měcholup přivezla jednu kočičku, černou, a byla unešená vším - přístupem, čistotou, prostorem, zdravé kočičky.... Mám dojem, že je ještě stále pod správou městské policie (nebo už ne?), ale to přeci nehraje roli. Já sama nemám na to, abych dělala depozitářku, či provozovala útulek, takových lidí si velmi cením, a vážím, vidím za tím vším veliké obětování, náklonnost, úsilí, kolikrát neopětované a zadarmo - nedovolila bych pustit do světa křivé slovo, byť by v mých očích klienta bylo pochybeno. Každý máme právo na chybu a člověk se nemůže zavděčit všem.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
reina



Založen: 07.08.2005
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha 4

Předmět: OS Podbrdsko
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 12. 2007 14:03:37
Odpovědět s citátem

zkušenost soukromého depozita:

s kočkama jsem začila před dvěma a půl roku. Nejdříve ke mně přišla Petra - plachá černobílá kočička, cca dvouletá, která v útulku strávila u paní Burdové dva měsíce schovaná za lednicí. Doma naklizeno, žádný smrad, vše v pořádku. Předání předcházel můj telefonát, domluva termínu, a následný asi hodinový osobní pohovor. Původně jsem si byla pro jinou plachou kočičku, domluvily jsme se že tato bude pro mě lepší. Že bylo zvíře plaché - holt některá zvířata jsou plachá po celý život, a v útulku mezi více zvířaty nemají zase tolik času se aklimatizovat, ač je jim věnována péče mravenčí.

druhá kočička co ke mně přišla - Zuzanka, strávila v útulku z svých cca 6 let polovinu. Nikdo ji nechtěl. Dle předpokladů a informací ze soukromého depozita, první tři měsíce zalezlá, dnes spinká v posteli a má mě omotanou kolem tlapky.

třetí byl kocourek, původně na dočasně, potom na pořád, potom na dočasně - Mikešek. od pána co ho týral, zprostředkováno rovněž soukromníkem, z Moravy do Prahy. První dva týdny útočný kocour, měl hrozný strach. Následně mazel nad mazly, i když měl své šrámy na duši, občas se "zbláznil". Už má nový domov.

pak pár koček, ke kterým jsem se dostala tak nějak povšechně, a násedně je umisťuju, dnes ve spolupráci s OS Podbrdsko. V garsonce se snažím si udržet počet do 5 koček, v létě je to jednodušší, to mají k dispozici i zasíťovaný balkon. V tuto chvíli je můj počet 2 vlastní + 2 útulkové; kocour co už se mazlí, ale jinak je zalezlý, a kočka, která je tady od září, hrozně ráda by se mazlila, ale zatím se bojí, a já ji nemůžu jen tak chytit a mazlit - nechci narušit vznikající důvěru.

a - finance? donedávna jsem měla slušně placenou práci, která mi pomáhala financovat i mé minidepozitum, a občas někde vypomoct finančně. dnes jsem bez práce, na nemocenské, zakládám vlastní firmu, výdaje značně převyšují příjmy, dochází stelivo (granulky sice jsou, ale konzervičky taky došly, a moje kožíšky jsou zmlsané na kvalitu), ale nějak se to zvládnout musí. plus - občas cestuju, na týden, na deset dní. na toto období mi vypomáhá vždy někdo známý, kdo minimálně obden přijde, zkontroluje kočky, doplní granule, vodu, a vyčistí záchody. a samozřejmě pomazlí to co se pomazlit nechá.

depozitování neberu jako práci, je to pro mě koníček. snažím se udržovat maximální kočičí stav. a jsem kočkám schopná a ochotná obětovat cokoliv - když mi minule volali z veteriny že mají malé dehydratované kotě (které bylo i podchlazené a začervené - klasika), tak jsem si ho odvezla domů (kamarádka má auto, naštěsí), a pak večer běžela koupit elektrickou dečku, aby bylo více v teple. izolace = koupelna, nebylo s ostatníma

jinak v rámci Podbrdska je i marodka u Marcely (spousta jednookých a třínohých koček, plus i čerstvá zranění), ledvináři jsou u paní Černé, a kočky přijímáme i když "státní" útulky mají stop stav (kočky v nouzi). občas nám nevyjde časový plán, když nám někdo zavolá že jsou koťata, zraněná kočka, nemocná kočka; občas nám ho nabourá i jen "obyčejná" zácpa, či obtížně chytitelné zvíře, na které už je sklopec nastavený několik dní. Spousta z nás vstává ráno v pět a spát chodí po desáté, aby jim někdo zavolal v neděli ráno že je něco opět v půl páté. Spousta z nás nemá auto, jiní jezdí třeba škodou 120.

docela by mě zajímalo, jak a čím se obohacujeme. třeba aktuálním dluhem na veterině který je hodně přes dvacet tisíc?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
reina



Založen: 07.08.2005
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha 4

Předmět: OS Podbrdsko
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 12. 2007 14:19:51
Odpovědět s citátem

omlouvám se, ještě jedna věc:

i ode mne odešly 2 kočky zvyklé spát v posteli, a kocourek co se hned doma choval jako pán všeho. ale víc bylo těch, co v novém domově potřebovaly se rozkoukat, co díky předchozím zkušenostem či díky učení své mámy kočky lidem nevěřili na první pohled... a těch bylo nesrovnatelně víc, i když většina jich v novém domově "roztála" a udělali mi radost
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
štětinka



Založen: 24.06.2008
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 6. 2008 14:18:50
Odpovědět s citátem

I když toto téma je už pár měsíců bez reakce, musím se přidat na stranu Jany Burdové, znám jí celkem dobře, doma sem u ní byla jen jednou, ale zato nečekaně a v neděli ráno, kdy jsem k ní vezla akutní případ kotíků. Věřím, že ta kritika na ní vychází jen z prostého nedorozumění, protože ona právě patří k těm nejpoctivějších depozitům. Umísťuje jen opravdu zdravá a veter. ošetřená zvířata.
Onen zmiňovaný smrad...Co uděláte pokud k vám dovezou nekastrovaného kocoura, který je třeba tak nemocný, že ho ještě nelze narkotizovat ke kastraci? Vyhodíte ho ven, nebo necháte smrdět doma? Ke mně často dorazí kočky, co jsou pochybně živené zbytkama, uzeninama a rohlíkama, přála bych vám cítit ten smrad, co se z nich line. Záchůdky můžete mejt třikrát denně a nepomůže to, dokud se jim ty střeva nepročistí kvalitním dlabancem. Poslední dobou se tomuto "koníčku" také věnuji, často je to velmi náročné, teď zrovna mám doma osm koťat s matkami a jelikož nejsou úplně zdravá strávím u nich x hodin času. Dělám to ale ráda z přesvědčení, že to má smysl.
Byla jsem i v Dolnoměcholpském útulku, i když před lety, podle mě dělají to, na co jim stát přispěje, musí vyhovovat přísným hygienickým požadavkům, ale rozhodně tam asi neni čas vymazlovat plachou kočku, nebo krmit stříkačkou 20 koťat.
Myslím si, že kotě ze soukromého depozita je rozumný kompromis mezi tím, jak pomoci bezprizorním kočkám v útulku a koupí šlechtěného kočičáka z CHS
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Martina Kobylisy



Založen: 13.01.2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha

Předmět: koťátka z Toulavých tlapek pouze po dvou
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 3. 2009 19:13:38
Odpovědět s citátem

Na stránkách útulku Toulavé tlapky vysvětlují proč nepředávají koťátka samostatně, ale pouze ve dvojici. Samostatně je možné umístit pouze dospělého jedince. Odborně a srozumitelně to vysvětlují v tomto článku: http://www.utulek-kocky.cz/clanky/clanky/procnepredavamekotata
Ráda bych si o tom popovídala. Do doby přečtení článku jsem byla přesvědčena, že po ukončeném 13 týdnu je kotě připravené na odchod o matky a sourozenců - i v přírodě se tak děje, koťata se, pokud vím, nesdružují a kočka už obvykle čeká další koťata a "vyžene" předchozí vrh.
Přečtěte si argumentaci na Toulavých tlapkách a sdělte mi prosím Váš názor. Já jsem chovatelka ušlechtilých koček a jsem opravdu přesvědčena, že koťata jsou ve 13 týdnech připravena jít dál samostatně i chovatelský řád pro kočky s PP to má takto (odběr po 13. týdnu) nastaveno.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: koťátka z Toulavých tlapek pouze po dvou
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 3. 2009 22:01:29
Odpovědět s citátem

Martina Kobylisy napsal:
Na stránkách útulku Toulavé tlapky vysvětlují proč nepředávají koťátka samostatně, ale pouze ve dvojici. Samostatně je možné umístit pouze dospělého jedince. Odborně a srozumitelně to vysvětlují v tomto článku: http://www.utulek-kocky.cz/clanky/clanky/procnepredavamekotata
Ráda bych si o tom popovídala. Do doby přečtení článku jsem byla přesvědčena, že po ukončeném 13 týdnu je kotě připravené na odchod o matky a sourozenců - i v přírodě se tak děje, koťata se, pokud vím, nesdružují a kočka už obvykle čeká další koťata a "vyžene" předchozí vrh.
Přečtěte si argumentaci na Toulavých tlapkách a sdělte mi prosím Váš názor. Já jsem chovatelka ušlechtilých koček a jsem opravdu přesvědčena, že koťata jsou ve 13 týdnech připravena jít dál samostatně i chovatelský řád pro kočky s PP to má takto (odběr po 13. týdnu) nastaveno.


Četla jsem to i reagovala, a myslím, že mají pravdu-moje zkušenost to potvrzuje. Já osobně bych už jen jednu samotnou kočku nechtěla. Jsem prostě přesvědčená, že mají být aspoň dvě, aby byly spokojené a šťastné. Připouštím, že mohou existovat výjimky, které si skutečně vystačí samy, ale lepší je, když jich je víc. Aspoň dvě Wink
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: koťátka z Toulavých tlapek pouze po dvou
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 3. 2009 6:13:23
Odpovědět s citátem

Martina Kobylisy napsal:
Na stránkách útulku Toulavé tlapky vysvětlují proč nepředávají koťátka samostatně, ale pouze ve dvojici. Samostatně je možné umístit pouze dospělého jedince. Odborně a srozumitelně to vysvětlují v tomto článku: http://www.utulek-kocky.cz/clanky/clanky/procnepredavamekotata
Ráda bych si o tom popovídala. Do doby přečtení článku jsem byla přesvědčena, že po ukončeném 13 týdnu je kotě připravené na odchod o matky a sourozenců - i v přírodě se tak děje, koťata se, pokud vím, nesdružují a kočka už obvykle čeká další koťata a "vyžene" předchozí vrh.
Přečtěte si argumentaci na Toulavých tlapkách a sdělte mi prosím Váš názor. Já jsem chovatelka ušlechtilých koček a jsem opravdu přesvědčena, že koťata jsou ve 13 týdnech připravena jít dál samostatně i chovatelský řád pro kočky s PP to má takto (odběr po 13. týdnu) nastaveno.

Jsem také chovatelka ušlechtilých koček, chovám už dvanáctý rok a nemyslím si že by dobře socializované kotě ve 13 týdnech nezvládlo přechod do nového domova samostatně. Když jsem s chovem začínala tak byl chovatelským řádem doporučen věk odběru na deset týdnů, v tomto věku jsem odevzdávala do nových rodin některá koťátka ze svých prvních dvou vrhů a brzy jsem se přesvědčila že v tomto věku odchod koťat vhodný není. U obou těchto vrhů mi některá koťátka zůstala doma o několik týdnů nebo dokonce měsíců déle než se mi podařilo najít jim nové rodinky a viděla jsem že vše snášejí mnohem lépe. U chovu s PP je to těžké. Když chcete za kotě několik tisíc Kč tak těžko můžete trvat na tom že má budoucí majitel vydat další tisíce za druhé kotě a navíc nemáte neomezený počet koťat - co když je ve vrhu lichý počet koťat a další budete mít až za několik měsíců. A co u koťat určených do chovu? Když někomu prodávám budoucího chovného kocoura a chovatel už má doma chov se 3-4 kočkami, tak mu k němu těžko mohu návdavkem přidat ještě brášku nebo sestřičku - to by vztahy v chovné skupině úplně rozhodilo, nehledě k tomu že by bylo obtížné do budoucna zabránit nežádoucímu krytí sourozenců. Je ale fakt že se mi mnohem častěji než v minulosti stává že předávám do nového domova dva sourozence (obvykle sestřičky) popř. dvě koťata z různých vrhů společně, nebo že se ke mě majitelé mých koťat vracejí a berou si ode mě druhé kotě později. Když už je v domácnosti jedna nebo více dospělých koček zapadnou moje koťátka do takových skupin obvykle bez problémů. Myslím si že je to hlavně díky tomu že jsou odmalička odchovávána v rodinném kruhu, v každodenním kontaktu s mými dospělými kočkami.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Martina Kobylisy



Založen: 13.01.2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 3. 2009 9:31:14
Odpovědět s citátem

Nevíte jak to chodí v přírodě? Kdy kočka odežene svůj předchozí vrh - a jdou koťata pryč jednotlivě, nebo se třeba po určitou dobu sourozenci sdružují?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 3. 2009 13:16:13
Odpovědět s citátem

Martina Kobylisy napsal:
Nevíte jak to chodí v přírodě? Kdy kočka odežene svůj předchozí vrh - a jdou koťata pryč jednotlivě, nebo se třeba po určitou dobu sourozenci sdružují?

Pokud mohu posoudit podle toho, co pozoruji v okolí chalupy, koťata se spolu rozhodně nedrží. Občas k nám nějaká kočka zabrousí i přivede koťata, asi proto, že je u nás na dvoře klid a nikdo je tam neprohání, ale nikdy pak následně nechodily dospělejší kočky spolu, naopak se často stalo, že když se náhodně potkaly při kontrole misky se žrádlem, syčely na sebe.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 3. 2009 14:52:55
Odpovědět s citátem

Mně především "pobavilo" tendenčně černobílé rozškatulkování - pouze a výhradně CHS a útulky zárukou kvality , zdravotní i socializační. Chápu sice důvody, proč je to uvedeno právě takto, ale asi nelze zakrývat, že realita je poněkud jiná .Nic není černobílé, že?

A k teorii, že kotě samotné strádá a trpí. Je samozřejmé, že kotě, zvyklé na stálý kontakt s mámou kočkou a sourozenci, může první dny v novém domově tesknit. A je samozřejmé, že jdou-li do nového domova spolu dvě kotiska, mají ten začátek v novém prostředí snazší, jsou si oporou, jistotou. Přesto se myslím nedá paušalizovat, že jedině tento postup - dvě kotiska najednou - je jediný možný a správný.


Ne každý, zvláště začínající chovatel či majitel, zkrátka otvírač konzerv - se cítí na to, mít hned dvě kočky.Uvážit je třeba i to, že dvě kočky = dvojnásobné výdaje, za jídlo, stelivo, veterináře. I s tím určitě potenciální zájemci kalkulují... nemá smysl si před tím zakrývat oči. Dokonce bych to považovala za zodpovědný přístup, pečlivě zvážit, jestli budu mít na dobré uživení a opečování kotěte.

Myslím si, že i když teorie, že jedno kotě samo strádá a tedy je nutno vzít si dvě - může mnohé zájemce o odběr kotěte odradit. Trochu to ubírá šance na to, aby si lidé z útulků kotata brali. Včetně toho, že opravdu ne každý si vezme starší kočku, už proto, že neví, co kočka zažila, jaké má negativní zkušenosti a jak se může v novém domově projevit.

Ve volné přírodě nebo i na vsi, kde se kočičí populace "nereguluje" , opravdu kočka od sebe předchozí vrh odhání kvůli novému vrhu a starší kotata se snaží najít si své nové teritorium.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (44x)
2
Britská krátkosrstá kočka (21x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (19x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
6
Mňoukání a štěkání (17x)
7
Kočičí jména (15x)
8
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
9
Značkování u kocourů a koček (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top