Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

sítě na balkón

Fórum: Bydlení

Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: sítě na balkón
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2005 10:57:42
Odpovědět s citátem

Nevíte někdo kolik stojí zasíťování balkónu? Popřípadě kde to dělají. Budeme se s Alim stěhovat do bytu s balkónem a nerada bych, aby mi vypadl z 5tého patra!
Předem díky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana(Micinka)



Založen: 18.03.2004
Příspěvky: 148
Bydliště: Pardubice

Předmět: Re: sítě na balkón
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2005 11:15:49
Odpovědět s citátem

Tereza napsal:
Nevíte někdo kolik stojí zasíťování balkónu? Popřípadě kde to dělají. Budeme se s Alim stěhovat do bytu s balkónem a nerada bych, aby mi vypadl z 5tého patra!
Předem díky.

Kdybys nesehnala síť, můžeš si balkón oplést pletivem, s takovými jemnými šestiúhelníkovými oky, ani to tak není vidět. Ani to nevyšlo draho a můžeš to udělat sama. My oplétali jen do výšky zábradlí, protože nahoru nám neskáčou, myslíš že Ali při své váze vyskočí tak vysoko?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2005 11:35:45
Odpovědět s citátem

Jemu stačí vyskočit kousek a zachytit se a pak šplhá, ale snad není sebevrah! Nechci do toho vrážet moc peněz, když se odtamtud pak stejně odstěhuju.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana(Micinka)



Založen: 18.03.2004
Příspěvky: 148
Bydliště: Pardubice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2005 11:57:43
Odpovědět s citátem

Tereza napsal:
Jemu stačí vyskočit kousek a zachytit se a pak šplhá, ale snad není sebevrah! Nechci do toho vrážet moc peněz, když se odtamtud pak stejně odstěhuju.

Tak u zábradlí přidělat nějakou římsu, přes kterou by nepřešplhal, myslím, že by se dalo na něco levného přijít, kdyby se o tom popřemýšlelo, teď v rychlosti mě nic nenapadá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
A.
Anonymní





Předmět: Re: sítě na balkón
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2005 12:46:29
Odpovědět s citátem

Tereza napsal:
Nevíte někdo kolik stojí zasíťování balkónu? Popřípadě kde to dělají. Budeme se s Alim stěhovat do bytu s balkónem a nerada bych, aby mi vypadl z 5tého patra!
Předem díky.

No my po tom, co nám Maxíš, ještě jako prcek skočil na zábradlí, a já z toho málem měla infarkt, bydlíme v 11. patře, jsme si u firmy KVŘezáč objednali síť 6x2m za cca 550Kč a natáhli ji mezi zdmi, a dolů na díru pod zábradlím jsme položili dřevěné desky, nejlíp sice nevypadají, ale zatím nás nenapadlo nic jiného. Vzhledem k velikosti balkonu a k tomu, že je to prozatímní bydlení, by nás jakékoliv jiné řešení přišlo pěkně draho. Ale i tak nenecháváme kočky na balkoně samotný, vždycky tam jeden z nás je, prostě to 11. patro mě děsí, a nikdy nevíme, co jim přeletí přes nos. Jinak v létě máme ve dveřích a v okně nataženou síť, kterou nepřelezou ani neprolezou.
April

P.S.: Jinak přímo na zasíťování je tahle firma http://www.k9.cz/
Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: Re: sítě na balkón
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2005 13:16:39
Odpovědět s citátem

A. napsal:
No my po tom, co nám Maxíš, ještě jako prcek skočil na zábradlí, a já z toho málem měla infarkt, bydlíme v 11. patře.....

Díky moc za tip, určitě dám vědět jak jsem se rozhodla, také nechci nic riskovat, sice je to ve 4. patře, ale Ali je tak trochu telátko Shocked
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
A.
Anonymní





Předmět: Re: sítě na balkón
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2005 13:38:08
Odpovědět s citátem

Tereza napsal:
Díky moc za tip, určitě dám vědět jak jsem se rozhodla, také nechci nic riskovat, sice je to ve 4. patře, ale Ali je tak trochu telátko Shocked

Spíš jsem čekala že Rubka bude ta zvědavá, ale Max mě dost zaskočil a můžu říct, že ještě půl hodiny na to se mi děsně klepaly ruce a bylo mi hodně špatně, i jen z představy, co se mohlo stát, mysleli jsme, že je malej na to, aby přeskočil od parapetu na okně na zábradlí těch cca 1,5 metru Shocked
To, co máme je vyloženě řešení, aby z balkonu nežuchli, třeba kvůli mouše, a proto tam jsme vždycky raději s nima.
Při velikosti našeho balkonu by nás "profesionální" zasíťování u K9 příšlo na cca 5tisíc, a zasklení jsem si raději ani nepočítala. Být to vlasní byt, tak neváhám ani minutu, jenže není Confused
Hodně štěstí při zasíťování!
April
Odpovědět 
Pavlína



Založen: 09.11.2004
Příspěvky: 36
Bydliště: Praha 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2005 13:40:38
Odpovědět s citátem

ahoj. resim ted podobny problem, ale s oknem. nechce se mi dávat pletivo nebo neco podobného po celém okně, abych si nepripadala jako ve vězení, tak přemýšlím jak to udělat. Bydlím taky docela vysoko, takže Agátku u otevřeného okna rozhodně samotnou nenechávám. Nevíte jestli mají kočky třeba prostorové vnímání, aby si sami uvědomily jak jsou vysoko a že by se jim mohlo něco stát?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2005 14:04:55
Odpovědět s citátem

Pavlina napsal:
Nevíte jestli mají kočky třeba prostorové vnímání, aby si sami uvědomily jak jsou vysoko a že by se jim mohlo něco stát?

Myslím, že kočky vědí, že by dolů opravdu neměly spadnout, obávám se ale, že se stává, že si něčeho všimnou (něco kolem proletí) a zapomenou se.
Babička bydlela nízko a byl jsem tam vždycky jen o prázdninách a i tak jsem zažil, kdy její Miňa dvakrát spadla - ráda se totiž procházela po zábradlí balkonu.
Do okna se dá dát pletivo (králičí) nebo třeba stačí síť, nemusí to být ani moc vidět. Sám si neumím představit, že bych byl schopen otevřené okno uhlídat, aspoň ne před našima kočičákama Smile
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana(Micinka)



Založen: 18.03.2004
Příspěvky: 148
Bydliště: Pardubice

Předmět: Okno
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2005 16:16:33
Odpovědět s citátem

Pavlina napsal:
ahoj. resim ted podobny problem, ale s oknem. nechce se mi dávat pletivo nebo neco podobného po celém okně, abych si nepripadala jako ve vězení, tak přemýšlím jak to udělat. Bydlím taky docela vysoko, takže Agátku u otevřeného okna rozhodně samotnou nenechávám. Nevíte jestli mají kočky třeba prostorové vnímání, aby si sami uvědomily jak jsou vysoko a že by se jim mohlo něco stát?

Taky jsem četla, že se snadno zapomenou a skočí po něčem zajímavém. Někdy stačí jen máchnout tlapkou a neudrží balanc. Do oken bych doporučila namontovat dětské pojistky (nejlevnější stojí tuším okolo 50Kč) - k sehnání v obchodech pro kojence. Udrží okno otevřené jen na nastavenou vzdálenost, aby se kočka neprotáhla...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Okno
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2005 11:23:32
Odpovědět s citátem

Jana(Micinka) napsal:
Do oken bych doporučila namontovat dětské pojistky (nejlevnější stojí tuším okolo 50Kč) - k sehnání v obchodech pro kojence. Udrží okno otevřené jen na nastavenou vzdálenost, aby se kočka neprotáhla...

Tyto pojistky jsou teď v bytě kde zatím bydlím. Je to fakt úžasný vynález! Kluci mají vždycky čumák vražený v mezeře a pozorují co se kde venku šustne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavlína



Založen: 09.11.2004
Příspěvky: 36
Bydliště: Praha 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2005 12:07:31
Odpovědět s citátem

Pojistky do oken jsou jistě super věc a určitě si je časem pořídím, ale zatím je Agátka tak malá, že se protáhne skoro všude, takže to nemá teď smysl, protože tak malou škvírkou bych asi moc nevyvětrala. Sad Zatím to řešíme prostě tak, že jí zavřeme do vedlejšího pokoje. Smile Diky moc za rady.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Petra H.
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2005 9:17:22
Odpovědět s citátem

Všechny vás moc zdravím a napíšu vám svůj příběh se šťastným koncem... Bydlíme v panelovém domě v 7. patře a máme kocourka. Když mu byli 3. měsíce, tak se protáhl dětskou pojistkou (a to jsme si mysleli, že se touto škvírkou nedokáže protáhnout ani malý vrabčák, natož kocourek, který v té době vážil 1,20 Kg) a spadl dolů. Měl obrovské štěstí, že spadl do trávy, která tento pád zmírnila a my jsme měli to štěstí, že jsme jej dokázali do 20.minut najít a dovést na Kliniku. Byl v hrozném šoku, týden tam musel zůstat na stabilizování teprve potom jej mohli operovat. Měl naražené plíce a zlomenou přední nožku - v kloubu, naštěstí. Nikdo nevěděl, jestli si život znovu vybojuje zpátky. Dnes ho máme po dvou operacích a už zase běhá jako tornádo Smile, jenom na kloubu nožičky zůstala artroza. Bylo nám řečeno všemi dokrory, že v tomto jsou kočičky nenapravitelné a vždy, když je bude mít co lákat, tak je jenom zarazí sít. Nikdy bych tomu nevěřila, pokud bych si toto nezkusila na vlastní kůži a věřte, že jsem nikdy takovou beznaděj nezažila, když nemůžete pro svého drobečka nic jiného udělat, než čekat.... Proto moc prosím za všechny chlupáčky o sítě v oknech a na balkonech. z Brna zdraví Petra a Mikešek
Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2005 9:34:30
Odpovědět s citátem

Tak to je přesně to čeho se bojim! Hlavně když vim, jak je Ali nešikovnej. Dětskou pojistkou těch svých 6,5 kg asi neprotáhne, ale dokud nebudu mít zabezpečený balkón, tak se ven nepodívá (maximálně u mě v náručí, ale to asi taky ne, aby se mi nevyškubnul). Ještě se bojim toho až nám v létě budou měnit okna, nemám Aliho ke komu dát, tak bude muset být zavřený na chodbě, snad to bude rychlovka.
Jinak jste měla s kocourkem opravdu štěstí, nezávidím Vám co jste si musela prožít... a trochu vím o čem mluvím, Ali měl úraz při kterém málem přišel o oko a i z toho jsem byla úplně vyřízená! A to by jeden řekl, že jde "jen" o oko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: síť na balkon + chození ven
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2005 11:36:06
Odpovědět s citátem

1) síť- bydlíme v RD a s terasou do málo rušné ulice- s odskokem od silnice.Terasa je v 1. patře- ne až tak vysko nad zemí. Přiznám se, že síť se mně tam moc dávat nechce- nebylo by to z ulice pěkné - na paneláku ve vyšším patře se to asi víc ztratí. a tak řeším několik otázek:- zatím byli Daník a Kulík jen doma.Mám je brát až se oteplí na terasu?Asi by se jim to líbilo.Ale když tam nedám síť- četla jsem, že kočky padat umí,když to není z velké výšky- jen nevím, jestli to mám risknout,stejně by tam byli jen pod dohledem-kdyby vyskočili ven, aby neutekli.
2) Chození ven: pořád se nemůžu rozhodnout- pouštět,nepouštět?Jsme v řadovce s malou zahrádkou,oplocenou klasickým pletivem a s bazénem.Mám strach,
-aby se neztratili,
-aby neutekli přes ploty na silnic a něco je nezajelo,
-aby je někdo i neukrad( když jsou to takoví krasavci!!), přece jenom stál jeden 7000!-i když citová ztráta by samozřejmě byla větší,
-naproti mají kočku,která k nám už nějaký rok na zahrádku přelézá a určitě to má označkované jako svoje teritorium- tak aby se neprali a nepřišli třeba s natrženým uchem atd atd.Moc prosím o radu. Nemohu se rozhodnout. Dům je poměrně velký, ve stísněném prostoru nejsou, ale mám o ně prostě strach.Na vodítko nevím, jestli není pozdě zvykat
(9 měs.a 5 měs.)- původně jsem o chození ven ani nepřemýšlela, tak jsem je na vodítko nezvykala.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: Re: síť na balkon + chození ven
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2005 12:57:31
Odpovědět s citátem

Když jsem ještě bydlela v Liberci, měla jsem kamarádku, která měla několik koček, které běžně skákaly z 1. patra. Já bych Aliho nenechala skočit ani z přízemí. Reakce každé kočky je jiná, některá hledá cestu domů, jiná se schová do nejbližšího úkrytu a jiná uteče a už se nikdy nenajde. Myslim, že pokud máte dostatečně velký barák, neschází v něm kočičkám nic - možná bych jen zasíťovala tu voliéru ať si můžou v létě užívat sluníčka, a na vzhled bych tak nedala. Pokud byste je ale chtěla pouštět ven, určitě bych zabezpečila plot takovým tím otočeným pletivem, po kterém kočky nevylezou. Co se týče rvaček, pokud budete mít kočky vykastrované, neměl by to být problém. A ohledně krádeží - nenechávala bych kočky venku bez dozoru!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janca
Anonymní





Předmět: re :chození ven
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2005 13:28:22
Odpovědět s citátem

Budu muset tu terasu nějak vymyslet, na zahrádku je asi nepustím, stejně mají sousedi uštěkaného psa a možná by kocourky zbytečně znervózňoval.Voliéru s přístupem z domu nemá význam dělat- zahrada je na sever a kus za domem skoro nesvítí sluníčko.Teď mně tak napadlo, je kočka schopná se podhrabat?Ale to je asi blbost, že?J.
Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: Re: re :chození ven
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2005 13:35:56
Odpovědět s citátem

Janca napsal:
Budu muset tu terasu nějak vymyslet, na zahrádku je asi nepustím, stejně mají sousedi uštěkaného psa a možná by kocourky zbytečně znervózňoval.Voliéru s přístupem z domu nemá význam dělat- zahrada je na sever a kus za domem skoro nesvítí sluníčko.Teď mně tak napadlo, je kočka schopná se podhrabat?Ale to je asi blbost, že?J.

Myslim, že s tou terasou děláte dobře, já bych je na zahradu také nepouštěla.
Podhrabat? Laughing Laughing Laughing Vzhledem k tomu, že Ali hrabe tak vehementně, že udělal díru do plastového WC možná by toho schopné byly, ale když pozoruju kočky, tak mají zřejmě genově dané utíkání vrchem... ještě jsem neslyšela o kočce, která by se podhrabala. A náš pes vždycky proháněl kočky po zahradě a všechny šly automaticky vrchem přes plot (dobrovolně samozřejmě). Pes - jedině spodem!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Petra H.
Anonymní





Předmět: Sítě na balkon + chození ven
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2005 14:11:26
Odpovědět s citátem

Myslím si, že kočičky naučíte, samozdřejmě pokud budou chtít, na vodítko. Já jsem moc chtěla aby náš Mikešek chodil na vodítku a my mohli takto lépe cestovat (hlavně aby nemusel být pořád zavřený v přepravce). Jelikož s učením máme velký skluz - dvě operace, napřed sešroubovat nožku a potom šroubky zase vyndat + vždy rehabilitace - začínáme zase odznova a to je mu teď 10. měsíců. Každý den mu nasadím postrojek a připnu vodítko, aby si zvykal na to, že má něco na sobě, což nesnáší... vždy ale následuje odměna ve formě kočičích bombonků nebo oliv, které zbožňuje. Zatím chodíme na balkon, ven do sněhu se mu nechce... Myslím si, že by se dal takto řešit problém, když chcete, aby kočičky chodili na balkon a nemůžete z nějakého důvodu zasíťovat balkon nebo terasu, vzít prostě vodítko např. s 2 - 3 metry volnosti, nebudete se ani jeden omezovat a přitom bude kočičák venku a vy nebudete mít takový strach. Ještě jsem chtěla napsat, že není pravdou - alespoň podle ortopeda, který operoval kocourka, že kočička vždy přežije bez jakýchkoliv následků skok s přízemí, 1. nebo 2. patra. Prý to záleží na tom, zda se v letu stihne otočit na nohy, má tendenci při pádu padat na záda. Říkal nám, že větší pravděpodobnost má kočka padající z vyšších pater než kočka padající z přízemí, měli tam na hospitalizaci i kočičku, která spadla z 15. patra a nestalo se jí nic. Nechtěla bych vás strašit, berte to jako mé poznatky, samozdřejmě, že může mít někdo opačné zkušenosti. Čerpám jen z toho, co jsem mohla na vlastní oči vidět... Petra
Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Sítě na balkon + chození ven
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2005 14:39:21
Odpovědět s citátem

Petra H. napsal:
Myslím si, že kočičky naučíte, samozdřejmě pokud budou chtít, na vodítko...

Jen malou poznámečku z vlastní zkušenosti: vodítko se může od obojku při pádu kočky utrhnout, chce to zkontrolovat pevnost kroužků (dobré je použít kroužky od klíčů) nebo nedopustit, aby kočka mohla byť s jištěním vypadnout.
Druhá poznámečka... problémem při pádech je také to, že i když kočky dopadnou na tlapky a náraz v nich umějí ztlumit, ne vždycky udržejí stejně dobře hlavu - aspoň tak jsem to slyšel.
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Petra H.
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 1. 2005 7:20:47
Odpovědět s citátem

Ano, je pravdou, že obyčejně kočka neumí udržet hlavičku, proto dochází ke zlomeninám lebečním, bohužel to skončí smrtí... a to jsem i skutečně viděla - pád z 1.patra Sad (jelikož jsme každý den jezdili na Kliniku, která působí pro celý jihomoravský kraj, viděla jsem tolik zvířátek a tolik neštěstí, tak to opravdu neberte na lehkou váhu...)[/quote]
Odpovědět 
blue



Založen: 02.11.2004
Příspěvky: 32
Bydliště: praha

Předmět: Re: re :chození ven
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2005 12:28:44
Odpovědět s citátem

Ahojky, jen malá poznámka - náš kastrovaný kocour chodil ven, když jsme byli na chalupě - vracel se na zavolání, fungovalo to spolehlivě. ALE!!! Přestože byl kastrovaný, obrovský - měl 9,5kg - ale s ušima jako krajky. Každou chvíli byl pošramocenej a nejvíce to odnášely právě uši. Jednou měl boltec skoro napůl... Tak pokud nechcete, aby se jejich ouškům něco stalo, volte voliéru... Kastrace nepomůže k tomu, aby se s nimi nervaly ostatní cizí kočky a věřte tomu, že určitě na nějakou narazí. Náš kocour trval na vycházkách i v Praze na sídlišti, celý barák už ho znal i psi z našeho vchodu a tak ho pouštěli dovnitř a on čekal na rohožce. Takže to fungovalo asi pět let, první půlrok se šrámy - pak asi vybojoval své místo a šrámy se objevily vyjímečně. A taky si přivedl ze svých toulek malého kocourka, až domů. Už zůstalo. Dnes je po smrti. Kocourek taky. Máme kočku a na chalupě ji pouštím, má to moc ráda a nikdy se jí nic nestalo. Pravda na noc ji ven nepustím a ona se drží na zahradě. Ale kocourek - to už asi bude horší. Zřejmě přijde na řadu voliéra nebo budou muset zůstat doma...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Gemma



Založen: 17.02.2005
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 2. 2005 11:36:36
Odpovědět s citátem

Pavlina napsal:
Pojistky do oken jsou jistě super věc a určitě si je časem pořídím, ale zatím je Agátka tak malá, že se protáhne skoro všude, takže to nemá teď smysl, protože tak malou škvírkou bych asi moc nevyvětrala. Sad Zatím to řešíme prostě tak, že jí zavřeme do vedlejšího pokoje. Smile Diky moc za rady.


Náš kočičák se úspěšně protáhl škvírkou v okně na sousedově půdě (líp jak Houdini) a nemohli jsme ho najít. Prolezli jsme celý barák i okolí a až druhý den ráno se nám ozval z jiné půdy (zamčené), kam vlezl podobnou špehýrkou v okně, když obešel půlku střechy. Klíče nebyly, sousedi pryč, žebřík nebyl. Nakonec se nám ho podařilo špehýrkou vyčíčat na střechu a nalákat okapem na naši půdu a visíce na půl těla na střechu ho vytáhnout z okapu domů. Ještě že je to vlastně přízemní dům s podkrovím.
Takže závěr: než špehýrky - kočky jsou jak hadi, co se týče protahování se nemožně úzkými prostory - jsem spíš pro síť.- pevná plastová proti hmyzu se prodává v železářství, má šedivou barvu, takže neruší výhled z okna ani zvenčí není příliš patrná. Zdravím .
_________________
Gemma
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
blue



Založen: 02.11.2004
Příspěvky: 32
Bydliště: praha

Předmět: Re: sítě na balkón
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2005 16:50:43
Odpovědět s citátem

April, prosím Tě, jakou síť jste to kupovali u firmy Řezáč - zasíťování od K9 vyjde k 6.000 - a to je moc - natahujou prý horolezeckou síť, která je pevná. Ale mně nezbývá než vymyslet levnější variantu. Julince stačilo jen pletivo přes zábradlí, ale Romeo je sígr, takže v rámci ochrany jeho zdraví budu muset zasíťovat. A je firma Řezáč z Prahy? Díky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Petra H.
Anonymní





Předmět: sítě....
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2005 7:48:26
Odpovědět s citátem

Odkaz na stránky firmy Řezáč: http://www.kvrezac.cz, tam se dá koupit POUZE síť a zbytek už musí udělat šikovné ručičky.
Odpovědět 
blue



Založen: 02.11.2004
Příspěvky: 32
Bydliště: praha

Předmět: Re: sítě....
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2005 12:10:59
Odpovědět s citátem

[Tak jsem koukala na ty stránky, sítě mají, ale netuším, která z nich je vhodná pro kočky??? Sad Takže poradíte někd jakou tu síť jste kupovali? Question
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
A.
Anonymní





Předmět: Re: sítě....
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2005 12:24:23
Odpovědět s citátem

blue napsal:
[Tak jsem koukala na ty stránky, sítě mají, ale netuším, která z nich je vhodná pro kočky??? Sad Takže poradíte někd jakou tu síť jste kupovali? Question


My objednávali tuhle:
Polyamid, síla - materiál 83, 1,2 mm PA - barva khaki - oka 50 x 50
April
Odpovědět 
blue



Založen: 02.11.2004
Příspěvky: 32
Bydliště: praha

Předmět: Re: sítě....
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 3. 2005 15:18:37
Odpovědět s citátem

Díky moc, April. Jdu ji objednat... Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
micka



Založen: 19.02.2006
Příspěvky: 16
Bydliště: prostějov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2006 18:07:31
Odpovědět s citátem

AHOJ,problem zasítování balkonu jsem taky řešila - vloni..nesehnala jsem nic,protože náš balkon je vlastně lodžie a zasítování tím pádem složitější.Nakonec jsem židle přistrčila úplne ke stěně a britsk. kocoura Akima přestala výška zábradlí zajímat.Zvykl si být jen na zemi,na koberečku a celé léto prožil tam - sám a od rána do večera.Ted však máme ještě malou Čiki a znovu si říkám,co bude ... Čiki je malá zvědavka a tak zatím na balkon může jen s člověkem,který ji pohlídá...zvídavě vzhlíží k zábradlí a asi si představuje,co za život asi je tam...za tou zábranou...Kocour ji čumákem usměrnuje,ale ona je jiná rasa /obyčejná,s temperementem jiným/ a já jí nevěřím,že to nebude zkoušet...nevím,co vymyslíme,ale zatím ji budeme muset hlídat...a to pozorně...dokáže překvapit!....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jája
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 2. 2006 8:26:47
Odpovědět s citátem

micka napsal:
AHOJ,problem zasítování balkonu jsem taky řešila - vloni..nesehnala jsem nic,protože náš balkon je vlastně lodžie a zasítování tím pádem složitější.Nakonec jsem židle přistrčila úplne ke stěně a britsk. kocoura Akima přestala výška zábradlí zajímat.Zvykl si být jen na zemi,na koberečku a celé léto prožil tam - sám a od rána do večera.Ted však máme ještě malou Čiki a znovu si říkám,co bude ... Čiki je malá zvědavka a tak zatím na balkon může jen s člověkem,který ji pohlídá...zvídavě vzhlíží k zábradlí a asi si představuje,co za život asi je tam...za tou zábranou...Kocour ji čumákem usměrnuje,ale ona je jiná rasa /obyčejná,s temperementem jiným/ a já jí nevěřím,že to nebude zkoušet...nevím,co vymyslíme,ale zatím ji budeme muset hlídat...a to pozorně...dokáže překvapit!....

Já bych řekla že zasíťování lodžie je jednodušší než zasíťování klasického balkónu, protože lodžie má stěny a strop, ke kterým se dá síť dobře připevnit. Já mám lodžii zasíťovanou od firmy K9 (o firmě KV Řezáč jsem nevěděla, jinak bych síť objednala u nich a manžel je šikovný kutil a tak by si s uchycením určitě poradil) a jsem moc spokojená. Sice to stálo dost peněz, ale koček mám víc a tak se to určitě vyplatilo. Dokud jsme síť neměli tak jsme byli celé léto ubednění a otevřít okna jsme mohli pouze když někdo byl doma a na kočky dohlížel. Teď máme síť už osm let a klidně si troufnu v horkých letních dnech odejít do práce nebo večer spát a nechat otevřené dveře nebo okno vedoucí na lodžii. Byt mám krásně vyvětraný a kočky jsou taky spokojené. Na druhé straně bytu mám do okna udělanou síť proti hmyzu, kterou nám nabídli když nám vyměňovali okna za plastová a tak mohu udělat v létě i průvan.
Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (59x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (26x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (25x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (24x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Kočičí jména (22x)
8
Mrouskání kočky (říje) (21x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top