Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nemocná koťátka

Fórum: Nemoci

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: Nemocná koťátka
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2007 23:35:30
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
v sobotu jsem si přinesla dva 3měsíční kocourky z útulku, už očkované, odčervené. Vypadali naprosto v pořádku, zdraví a velmi živí. Hned v neděli u nich ale propupukla strašná rýma, dostali horečku, kašlou a pčíkaj, teče jim z očí Sad.Od pondělka jezdíme na veterinu kvůli píchání antibiotik (Synulox), dáváme Mucosolvan, mažeme očíčka... Asi to u nich propuklo tím stresem ze stěhování do nového domova. Chtěla bych se zeptat, jak dlouho tak trvá než se dají takoví prcci do pořádku. Jaké máte osobní zkušenosti. Jsem z toho vyvalená - místo divočících koťat mám doma marody, co jen polehávají na židlích a o hračky nejeví zájem. Mám o ně hrozný strach. Jinak papají, chodí na záchod i vrní, když je mazlím.
Také mám strach z FIP, jsou sice očkovaní, ale podle toho co vím, tak pokud jejich máma měla FIP, tak očkování už nepomůže... Chodím do útulku pomáhat a tam to vidím a slyším každý týden - kotě má FIPku a pak už tam další týden není... Když si to představím, je mi z toho do breku. Omlouvám se, jestli jsem moc velká "citlivka", ale budu ráda za pár uklidňujících slov.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2007 8:49:33
Odpovědět s citátem

Dobrý den. Nemyslete hned na nejhorší. Takto se FIP neprojevuje. Přesnou diagnózu by měl však stanovit veterinář.
Opravdu to mohl rozpoutat přesun, nebo pokud byli očkovaní v nedávné době, třeba i přechodně oslabená imunita. Určitě to kromě léků brzy spraví také kvalitní kočičí jídlo a neuškodí ani vitamíny.
Přeju vám hodně radosti ze soužití s novými kočičáčky. Uvidíte, brzy budou fit a už vám budou lézt po záclonách, v dřezu a po hlavách Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2007 10:31:21
Odpovědět s citátem

Děkuju, dávám jim samozřejmě kvalitní granulky a konzervy. Cpou se jak bezedný:) Uhlík si už včera, jakmile jsem dopsala dotaz, chvilku hrál s tkaničkama. Bohužel Borůvka se nijak nelepší. Ale asi je jeden týden zlepšení málo...
S tou FIPkou jsem hysterka, no jo Embarassed
Ale už jsem viděla tolik nemocných koťat... Takže je to opravdu tak, že i když je kotě očkované, stejně může onemocnět?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2007 11:13:43
Odpovědět s citátem

Bohužel FIP je zatím ještě málo známá nemoc. Vlastně na ni nejdou pořádně udělat testy a očkování proti ní spolehlivě nechrání. Také v podstatě není léčitelná. Víc podrobností se o ní můžete dočíst i tady ve fóru.

To však snad není váš případ. Doufám, že se vaše koťátka brzy uzdraví a budou vám dělat radost.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 12. 2007 15:55:18
Odpovědět s citátem

Jak to s koťátkem vypadá?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 12. 2007 17:46:45
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
koťata jsou asi z nejhoršího venku, podle toho jak sviští bytem:). Borůvka se hodně zlepšil, sice sípe a je slyšet jak to v něm chrchlá, ale už dovádí. Předtím jen polehával. Dostávají dál antibiotika, mažem očička a naordinovala jsem všem (i dospělákům) Plerasan. Vidím to ještě na dlouho než se z toho úplně vykurýrujou. Taky si jako malí prošli svým než se dostali do depozita.
Plus ještě právě marodí Fidorka - příspěvek "eroze v tlamce", ten je od nich oddělený v jiném pokoji. Takže je to u nás jak v nemocnici:(. Naštěstí jsem si mohla vzít práci domů, tak jsou všichni pod dohledem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alimak



Založen: 25.10.2007
Příspěvky: 50

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 12. 2007 18:28:58
Odpovědět s citátem

Moc přeju, aby se z toho všichni tři dostali! Mám vždycky radost, když vidím jak mají lidé o zvířata starost a jak je mají rádi. Úplně to pohladí po duši Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Marge



Založen: 08.10.2007
Příspěvky: 47

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 12. 2007 21:52:50
Odpovědět s citátem

Leemet,
jste báječná, pište jak je kočenkám ve Vaší péči.

Pevně věřím, že jsou lepší a lepší?

Já se starám o jedno zdravé pomalu odrůstající kotě a pořád sleduji, jestli dostatečně baští, kaká, čůrá a jakýkoli výkiv ( např. chybějící hovínka v záchůdku) u mně vyvolávají hysterickou reakci, takže se naprosto obdivuji každému, kdo pečuje o opravdu nemocné koťátko.
Asi Vám nepomůžu, ale budu moc ráda ( a nejen já ), když napíšete, jak se prťouskům daří, hodně štěstí, Marge.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 12. 2007 23:45:14
Odpovědět s citátem

Děkuju. Koťata dupou po bytě jak sloni a Otesánek je proti nim jenom normální jedlík:). Uhlík dnes dobral antibiotika, ale občas ještě kašle. Nicméně už do něj další prášky nechci dávat, budeme pokračovat jen v Plerasanu a uvidíme. Borůvka stále nahlas chrčí, to mu ale starosti nedělá. Spíš jak porazit kytku nebo prát myšku:). Byl na tom od začátku hůř a vet mu nasadil antibiotika později než Uhlíkovi, takže u něj to bude fakt běh na dlouhou trať. Pro jistotu je čeká ještě odčervení, až budou oba fit. Někdy takový kašel, co mají, způsobují škrkavky.
Člověk si říká, že odlehčí útulku, udělá dobrý skutek a vezme k sobě prcka nebo dva. Nikdy by mě nenapadlo, že tím u nás spustím takovou lavinu - viz problém s Fidorkou, co tu na fóru také řeším:(. Ale snad to všechno dobře dopadne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (71x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (45x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (28x)
4
Kočičí jména (27x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (24x)
6
PKD - polycystická choroba ledvin (22x)
7
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (21x)
8
Jak se naučit vybírat mýtné (21x)
9
Seznam kočičích kaváren (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top