Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Zlobí se...?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Escada



Založen: 05.04.2007
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha

Předmět: Zlobí se...?
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2007 6:59:28
Odpovědět s citátem

Ahoj všem,

mám ani ne tak dotaz,jako trošku trápení...
Náš 15měs. Ruský nekastrovaný kocourek,který byl velkým mazlem nás nyní ve velkém ignoruje...
Raději tráví čas schovaný pod vanou,odkud vychází velmi málo...Pouze ke splnění základních potřeb...Navíc celkem pohubl,protože trošku ignoruje i papání...
Jediné,co mě uklidnuje je,že svůj pravidelný rituál-štouchání a mazlení v posteli cca okolo 4h ranní mi prozatím dopřává...
Chtěla bych vědět,jestli to dělá z trucu,že nemá kočičku(tedy až na vykastrovanou kámošku...)
Ale že by nějak extra vyvolával se mi taky nezdá...

Pravděpodobně je to celé pubertou,ale tak nějak potřebuji uklidnit...Že nás nepřestal mít rád....

Děkuji všem za odpovědi
Silvia
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2007 11:18:05
Odpovědět s citátem

V 15 měsících bych řekla, že už má pubertu za sebou. Proč je nekastrovaný? Je snad chovný? Jinak jsou pro nekastrovaného neuspokojeného kocoura pohlavní touhy určitě trápením.

Nechci vás strašit, ale hubnutí a pospávání na skrytém místě může značit i nějaké závažné onemocnění. Určitě kocourka dobře pozorujte a zvažte návštěvu veterináře.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Escada



Založen: 05.04.2007
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2007 21:03:42
Odpovědět s citátem

Aho Karin,
předem moc děkuji za odpověď...

Kocourek není na chov a kastrovaný není proto,že se k tomu nějak nemohu dohnat...Neznačkuje a až na to schovávání,je ok....

Pravda,že to asi bude pro mě ten správný impuls ke kastraci...Jen se bojím....

Neřekla bych ,že mu něco je ,jen je asi nespokojený....

No,dneska,už se zase předváděl..A navíc před nedávnem nám dělali stupačky a od té doby se schovává...Prostě nesnese cizí lidi na svém území a navíc je extra bojavý...

Pravda,že mám o kastraci načteno....a byla jsem zde opakovaně upozorňována,že je to lepší...Jen mámm ve svém okolí kocourky,kteří se po kastraci stali takovými satany,že...

Je to prostě nezvratná akce,a já bych velmi nerada,abych něco pokazila...

Navíc mám psychický blok,nechat dělat bolest zdravému zvířeti....

Asi spíš potřebuju já-psychiatra... Twisted Evil
Ještě jednou děkuji...Sil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2007 21:14:10
Odpovědět s citátem

Sil, všichni jsme nějak museli překousnout myšlenku, že naše kočičky a kocourci podstupují zdánlivě "zbytečný" zákrok. Věřte však, že je to jediné a nejlepší řešení. Kocourek by časem byl velice frustrovaný, možná už teď se to začíná projevovat. Věk už na to má dlouho, tak přesvědčte sama sebe a udělejte to - pro něj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Escada



Založen: 05.04.2007
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2007 21:36:05
Odpovědět s citátem

Moc děkuji...
Máte pravdu,budu to dělat pro něj Smile
Sil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2007 9:25:48
Odpovědět s citátem

Sil, úplně chápu, jak Vám je.Řešila jsem toto dilema dva roky Exclamation A jak mi bylo před zákrokem, při něm a po něm ani popisovat nebudu, ťukala byste si na čelo. A myslím, že nakonec kočička byla o moc statečnější než já. Teď je hodnější a mnohem líp papá.
Držím palce.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 11. 2007 6:32:51
Odpovědět s citátem

Z kastarce kocoura bych neměla až zase takový strach, je to mnohem jednodušší zákrok než u koček a většina kocourů se po kastarci sklidní, stanou se víc mazlivější, začnou nabírat na váze a jsou spokojení.
To zalézání pod vanu mi spíš připadá, jako když se něčeho bojí. Píšete že vám dělali stoupačky a nezačal zalézat od té doby?
Mám zkušenost, že náš obr kocour mainský mývalí 11kg (kastrovaný) se popral s kočičím ženichem (podotýkám, že cizím a o dost menším), kterého jsme měli u nás pár dní na návštěvě kvůli krytí a tomu našemu obrovi trvalo skoro 3 měsíce, než se přestal bát chodit do patra kde ke rvačce došlo. Byl smutný, stále ve střehu a moc nejedl, taky nám neustále čůral na kobereček v kuchyni. Měla jsem strach, aby z toho neonemocněl. Nakonec se to srovnalo, ale trvalo to opravdu dlouho. Možná se tolik bál těch cizích dělníků a toho rámusu, že je z toho stále vyplašený a vylézá jen občas ze svého úkrytu.
Ovšem s tou kastrací bych rozhodně už dlouho nečekala, bude líp jemu i vám.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Escada



Založen: 05.04.2007
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha

Předmět: Poděkování
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 12. 2007 21:53:26
Odpovědět s citátem

Ahoj vsem,

chtěla bych vám moc poděkovat,velmi mi pomohly vase rady i podpora Very Happy

Dneska jsme byli s kocourkem na kastraci a dopadlo to moc dobre...Pan doktor byl velmi milý,hodný-vse nám jeste jednou vysvetlil...

Zakrok probehl bez komplikaci a ted večer uz stacil dvakrat prohnat kocenku:)

Co me tedy nejvic zarazilo,bylo,ze za kazdou cenu musel jit na zachudek-kluk jeden cistotna Twisted Evil Naprosto nikde jinde nechtel,padala mu hlavinka a dokonce i zahrabaval Smile

Zitra si jedeme pro maleho Habesanka,tak asi budeme mit za rok repete Very Happy

Jeste jednou dekuji a vsem kocicakum zdar
Silvia
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: Re: Poděkování
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2007 14:32:48
Odpovědět s citátem

Escada napsal:
Zitra si jedeme pro maleho Habesanka,tak asi budeme mit za rok repete Very Happy
Silvia


No, Silvi, gratulujeme k úspěšné kastraci, jen mám trošku obavu, že to není úplně ideální načasování akcí. Kocourek potřebuje po kastraci klid, přece jen je to operace, trochu ho to může i bolet, trávil svůj čas pod vanou, takže měl nějaký (asi psychický) problém a vy mu teď do toho všeho přinesete vetřelce ... je poměrně pravděpodobné, že ho to rozhodí. Rusky zrovna nemilují náhlé změny, bude se cítit odstrčený. Malý habeš naopak zcela opanuje pole působnosti, při jejich temperamentu a inteligenci je to přirozené. Seznamujte je citlivě a pomalu. Budeme Vám držet palce.
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Escada



Založen: 05.04.2007
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha

Předmět: Nováček:))
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2007 0:26:00
Odpovědět s citátem

Ahoj všem,

tak habešánka jsme donesli nakonec až v sobotu...A už dnes-což já považuji za mega-úspěch si s rusáčkem hráli!!!
Tedy-malý si hrál a velký chvílemi asi trošku bojoval...Máte pravdu,že habešánka je všude plno!!!Možná právě to je dobře-nedá se odradit,ale zná míru-je z chovu,kde je více kočiček dokonce i pejsci:)
A asi proto,že Zinánka stále pronásleduje přineslo ten časný kontakt mezi nimi...
Ale je zřejmé,že i Zinánek je na něj moc zvědavý:))Stále je mu v patách a pozoruje,co zas malý vyvede:)

Mufinka ta už je trošku horší-zatím ho uspěšně ignoruje...Ale to se podá-snad...

Zinánek je po kastraci úplně v pořádku-poctivě se čistil,takže už na něm není skoro nic vidět...Ale je pravda,že mi pijde,že je stále trošku smutný...
což mě dost mrzí....Nemáte někdo skušenosti s Feliway(doufám,že to píši správně)

Ahoj Silvia
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Nováček:))
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 12. 2007 6:58:51
Odpovědět s citátem

Jestli Vám doma všechno klape a probíhá v klidu, myslím, že kupovat Feliway je zbytečné.
Ono i ta "smutnost" může být Váš dojem a kocourek prostě jen má různé nálady; někdy unavenější, někdy hravější ... víte, pokud opravdu žádné jiné problémy nemá, nezkoumala bych ho tolik a nesnažila se všechno řešit. Dejte tomu čas, a kdyby příčinou třeba byly hormony, tak ty se po kastraci vyplavují i tři měsíce.
Navíc tak jak člověk občas má chuť si někam zalézt a být sám, nevidím důvod, proč by i kočka nemohla mít období, kdy netouží po výraznějším kontaktu s člověkem.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (39x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Mňoukání a štěkání (17x)
5
Britská krátkosrstá kočka (15x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
8
Kočičí jména (12x)
9
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top