Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Těhotenství a naše čičiny

Fórum: Bydlení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Tereza N.



Založen: 31.10.2005
Příspěvky: 58
Bydliště: Krajková, okr. Sokolov

Předmět: Těhotenství a naše čičiny
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 12. 2007 12:23:17
Odpovědět s citátem

Ahojky všem, o víkendu jsem zjistila, že naše rodina bude rozšířena o jednoho potomka...... tedy né kočičího, ale člověčího. Máme doma 2 kočky, které jsou moc čistotné,očkované, ven nechodí a papají jen kočičí stravu. Chtěla jsem se zeptat jestli bych se měla něčeho vyvarovat např. co se týká vyklízení záchudku apod. Díky a všem krásné vánoce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Těhotenství a naše čičiny
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 12. 2007 12:40:48
Odpovědět s citátem

Tradičním strašákem bývá toxoplazmoza, a bohužel, s ní straší i někteří lékaři a to nemluvě o některých budoucích maminkách, které dávají kočky pro jistotu pryč.
Je to onemocnění, které hodně lidí již bez výraznějších příznaků prodělalo, a v těle jsou již vytvořené protilátky, které problémy nezpůsobují, gynekologovi při krevních testech se o kočkách klidně zmiňte, a nechte si testy na toxoplazmozu udělat.
Rizikové je onemocnět v prvním trimestru - nicméně je nutné si uvědomit, že aby žena chytila toxoplazmozu, je "nutné splnit" určité podmínky -
1. kočka samotná musí být přenašečem toxoplazmozy,
2. exkrementy musí v záchůdku zůstat déle jak 24 hodin (spíše 36hodin),
3. musí dojít k přímému kontaktu s nimi
a 4. toxo je možné chytit nejen od kočky, tak z neumytého ovoce, ze syrového hovězího (ochutnávání syrové sekané) či králičího masa ... i to jsou zdroje toxoplazmozy.
Takže asi shrnuto - kočky určitě nejí syrové nepřemražené maso, volně pobíhající hlodavce, záchůdky rukou nevybíráte a určitě bobky nenecháváte v nich zbytečně dlouho Wink
Toť stručně k tomu největšímu strašáku. Sama tedy osobní zkušenost nemám, ale určitě se některé maminky vyjádří, jaký názor měl jejich gynekolog v souvislosti s toxoplazmozou a kočkama.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MaxKatka



Založen: 07.11.2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Hodonice okr. Znojmo

Předmět: Re: Těhotenství a naše čičiny
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 12. 2007 13:34:39
Odpovědět s citátem

Ahoj, vítám Tě mezi těhotnými s kočičkami doma. I já jsem těhule a mám dva kocoury a k tomu už mám za sebou i toxoplazmozu. Prodělala jsem ji v dětství a přišlo se na to úplně náhodou a tak když jsem zjistila, že jsem těhotná, tak jsem poprosila o testy. Má gynekoložka je bez problémů udělala a samozřejmě protilátky mám a tudíž musím chodit i na konzultace na infekční oddělení a budou mi brát každý měsíc krev, jestli se hodnota protilátek nějak extrémně nemění.

Vše co se týče nakažení se toxo Ti už odpověděla April. Nejvíce mě dostávají lékaři, kteří tvrdí, že kontakt s kočkami je potřeba minimalizovat (toto mi řekli na infekčním oddělení nikoliv na gynekologii). I já takové doporučení dostala, ale nehodlám se jím řídit. Takže, tak jak napsala April. Řekni při pravidelné kontrole, že máš doma dvě kočky a tudíž bys chtěla udělat testy na toxo. Pokud Ti je odmítnou udělat, tak si zajdi ke svému obvodnímu lékaři, i když snad Tě nikdo neodmítne. V případě i pozitivního výsledku se neděs!!! Né vždy když je člověk pozitivní je i nemocný!!! Jsem pozitivní na protilátky, ale nejsem nemocná a v tom je rozdíl!!! Nicméně i v těhotenství se dá toxo přeléčit, ale to snad nebude potřeba.

Držím vše co se dá, ať jste všichni zdraví.
_________________
Katka, Damča (2) a Pišta (2)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tereza N.



Založen: 31.10.2005
Příspěvky: 58
Bydliště: Krajková, okr. Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 12. 2007 14:56:11
Odpovědět s citátem

díky, díky. Nikdy jsem nepřemýšlela, že bych musela dát naše číči pryč.....to by nás s manželem zabilo!!!! Vím, že právě toxoplazmozou dost straší, ale doma se snažíme opravdu dodržovat hygienu co nejvíce, tak doufám, že bude vše v pořádku. Zítra jdu teprve na gyndu a na krev, takže si o testy na toxo určitě řeknu. Jiank na ty povídačky, že kočky přivolávají potrat vůbec nevěřím a nehodlám se tím ani zabývat. Jinak další obavy jsou z alergie. My s manželem na nic alergického nejsme a moc doufám, že svištík taky nebude.
Tak nám držte palce a hlavně našim kočičákům, aby si brzy zvykli na nového kamaráda nebo kamarádku! Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 12. 2007 15:04:11
Odpovědět s citátem

Podle toho co jsem četla tak podle posledních výzkumů u dětí které jsou s některým alergenem tedy třeba i s kočičí srstí v kontaktu už od narození je mnohem menší pravděpodobnost že se u nich alergie vyvine než u těch které s ním v kontaktu nejsou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 12. 2007 18:56:56
Odpovědět s citátem

Já to četla taky, že daleko zdravější bývají tzv. farmářské děti, t.j. děti vyrůstající společně se zvířaty a tam, kde se ihned nelikviduje i jen náznak jednoho prachového zrnka. Přílišná čistotnost maminek je vlastně dítěti ne ku prospěchu, ale naopak. Mezi tu "čistou špínu" bych zařadila i "špínu" po domácích miláčcích, pokud se v bytě normálně běžně uklízí, včetně denního čištění kočičí toalety.

Horší by bylo, kdybyste byli oba alergici, pak by mohl být problém. Ale když ani jeden alergií netrpíte, tak bych si tím hlavu nelámala. Pokud vím, na alergie má hodně velký vliv psychika-tak klídek, denně si opakovat, že všechno bude v nejlepším pořádku, budu mít krásné zdravé miminko a kočičky budou žít s námi dál, aby obohacovaly život celé rodiny včetně prcka. Držím palce!!!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tereza N.



Založen: 31.10.2005
Příspěvky: 58
Bydliště: Krajková, okr. Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2008 12:29:37
Odpovědět s citátem

Tak na testy toxo jdu v úterý. Myslím, že bude vše v pořádku. Čičiny každý den informuji o tom,že budou mít nového kamaráda či kamarádku Laughing ! Jsem zvědavá jaký bude první den seznámení. Určitě budu o všem informovat a své poznatky sdělím.......třeba v něčem pomůžou novopečeným maminkám i jejich kočičím kamarádům Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
vetka.M



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: Kuřim

Předmět: kočka a čerstvé miminko
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2008 16:32:09
Odpovědět s citátem

Když se mi narodil malej, měla jsem jen jednu kočku a to Želvinku...jeho příchod vzala na vědomí s absolutním klidem, hned napoprvé pochopila, že do dětské postýlky nesmí a když ležel v obýváku na gauči, tak si lehávala kousek od něj a spokojeně předla...nikdy nepocítila, že by byla odstrčená, všímala jsem si jí úplně stejně jako předtím, tak to byl pro ni jen nový zdroj zábavy a ne konkurence Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lusilka



Založen: 05.10.2005
Příspěvky: 106
Bydliště: Šumperk

Předmět: MIMI A ČIČI
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2008 13:02:43
Odpovědět s citátem

Tereza N. napsal:
Ahojky všem, o víkendu jsem zjistila, že naše rodina bude rozšířena o jednoho potomka...... tedy né kočičího, ale člověčího. Máme doma 2 kočky, které jsou moc čistotné,očkované, ven nechodí a papají jen kočičí stravu. Chtěla jsem se zeptat jestli bych se měla něčeho vyvarovat např. co se týká vyklízení záchudku apod. Díky a všem krásné vánoce.

MOC VÁS ZDRAVÍM, TAK KONEČNĚ JSEM SE DOČKALA TOHO, ŽE NĚKDO MÁ UŽ TAKOVÉ STAROSTI REÁLNÉ, JELIKOŽ I MY SE OD LÉTA BUDEME SNAŽIT O MIMI A SKRZ BAGIŠKOVI A BALLOUVI JSEM NAD TÍM STÁLE VÍCE A VÍCE PŘEMÝŠLELA A TU HLEDALA INFO CO A JAK DÁL, A TO NEJSEM JEŠTĚ TĚHOTNÁ, JSEM RÁDA, ŽE TU VIDÍM INFORMACE, KTERÁ I JÁ ZANEDLOUHO, POKUD DÁ PÁNBŮH, POTŘEBOVAT BUDU !!! NEDOKÁZALA BYCH SI PŘEDSTAVIT DÁT KLUKY PRYČ, JSOU JAKO DĚTI, JEN CHLUPATÉ, ALE ZA TO VELMI VNÍMAVÉ, UPOVÍDANÉ A INTELIGENTNÍ, DOUFÁM, ŽE AŽ TEN ČAS PŘIJDE, ZVYKNOU SI A BUDOU DOBRÝMI OPATROVNÍKY, JAKOŽ JSEM TO SLYŠELA, ŽE ČIČINY SE CHOVAJÍ ÚPLNĚ STEJNĚ JAKO PESAN, KTERÝ ZAČNE ŠTĚKAT, KDYŽ MIMINKU NĚCO JE............HLÁSÍ TO, TAK JSEM ZVĚDAVÁ, TAKŽE DRŽÍM PALEČKY A BUDU SE TĚŠIT NA DALŠÍ INFO, ABYCH VĚDĚLA, CO MĚ ČEKÁ A NEMINE Very Happy VŠEM MIMI A ČIČI PÁ, lucka www.kocicistromy.com
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tereza N.



Založen: 31.10.2005
Příspěvky: 58
Bydliště: Krajková, okr. Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 4. 2008 13:35:40
Odpovědět s citátem

Ahojky všem, hlásím se po dlouhé době. Tak jsem v pátém měsíci a kočičáky začínám připravovat na nový přírůstek. Už jsme postavili postýlku, aby si číčáci zvykli, že toto místo není pro ně. Nejdříve postýlku zvědavě okukovali, ale naštěstí je moc nezajímá.
Jináč jim stále musím vysvětlovat, že už se na mě nemůžou svalit, jako hrušky a šlapat mi po bříšku. Jsou z toho trochu vyjevené, ale páníček jim to dostatečně vynahrazuje Very Happy
Dnes jsem si přečetla článek od paní co zjistila u svého 9 měs. mimča alergii..........je mi to moc líto a doufám, že se do této situace nedostanu. Je to jako noční můra.....nechci na to vůbec myslet.
Tak drže pěstičky. Zatím ahoj, brzy se zas ozvu Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lusilka



Založen: 05.10.2005
Příspěvky: 106
Bydliště: Šumperk

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 4. 2008 14:03:30
Odpovědět s citátem

Tereza N. napsal:
Ahojky všem, hlásím se po dlouhé době. Tak jsem v pátém měsíci a kočičáky začínám připravovat na nový přírůstek. Už jsme postavili postýlku, aby si číčáci zvykli, že toto místo není pro ně. Nejdříve postýlku zvědavě okukovali, ale naštěstí je moc nezajímá.
Jináč jim stále musím vysvětlovat, že už se na mě nemůžou svalit, jako hrušky a šlapat mi po bříšku. Jsou z toho trochu vyjevené, ale páníček jim to dostatečně vynahrazuje Very Happy
Dnes jsem si přečetla článek od paní co zjistila u svého 9 měs. mimča alergii..........je mi to moc líto a doufám, že se do této situace nedostanu. Je to jako noční můra.....nechci na to vůbec myslet.
Tak drže pěstičky. Zatím ahoj, brzy se zas ozvu Very Happy


...............moc vás zdravím a jsem ráda, že je tady někdo, kdo mi tímto tématem je blízký, jak už jsem psala, také nás to čeká a obavy opravdu jsou, co na to Bagi a Ballou, takže budu ráda, za další informace, postřehy a případné rady...........třeba zanedlouho i pro mě..............držím palečky, ať to všichni zvládnete, myslím, že pokud se to bude čičinkám povídat a vysvětlovat a po narození ukazovat a neodhánět, že na to sami přijdou a pochopí, že to není konkurence, ale jen další člen rodiny. Smile
www.kocicistromy.com
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alimak



Založen: 25.10.2007
Příspěvky: 50

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 5. 2008 8:01:17
Odpovědět s citátem

Taky zdravím, jsem na konci čtvrtého měsíce a pomalu se také chystám na přípravy nového lidského člena rodiny. Původně jsem měla v plánu pořídit kocourovi kamaráda, ale raději to odložím, až bude mimčo větší. Modlím se, aby bylo všechno v pořádku a děťátko nemělo alergii nebo tak něco. Vůbec si nedovedu představit, že bych měla dát kocoura, našeho kamaráda a člena rodiny, někam pryč.
Záchůdek začal čistit hlavně přítel, ale kocourovi dál dovoluju aby si ráno lehl na chvíli ke mě do postele. Je něco speciálního čeho bych se měla vyvarovat? Myslím, že mazlení atak by mělo být v pořádku nebo bych se mu měla spíše vyhýbat? Je čistě bytový, očkovaný a syrové maso mu teď raději nedávám. Testy na toxoplasmu mám negativní.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MaxKatka



Založen: 07.11.2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Hodonice okr. Znojmo

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 5. 2008 9:54:41
Odpovědět s citátem

Ahoj, tak já už jsem v polovině osmého měsíce (35 tt). Kočičáci jsou zatím v pohodě, žádné ohrožení necítí. Nejlepší rozhledna je přebalovací pult v ložnici.... postýlka zatím nevíme, protože ještě není nachystaná. Toxo jsem měla pozitivní, ale už z dřívějška a během těhotenství 3x dělané testy a vše je v normě, takže se nic neděje. Záchůdek vybírám dál, protože přítel je z této činnosti trochu mimo - podmínka, když jsem si pořizovala kočky byla, že se o ně budu starat sama a to taky dělám... dodržuji přísně hygienu po vybrání, ale to snad všichni... v domácnosti i normálně vařím se syrového masa, takže toho se taky nebojím, kdybych chtěla dát něco chlupáčům - no oni to stejně nežerou...

Nad alergiemi nepřemýšlej a řeš to až kdyby to nastalo... takto se akorát stresuješ!!! Partnerův otec na mě furt útočil, že musím dát kočky pryč, že děti jsou přednější a kdesi cosi, tak jsem mu vynadala, že kočky jsou moji miláčci a že se jich jen tak nevzdám!!!!


A na co si dát pozor? No u nás to bude jen tak, že nebudou smět sami do ložnice, když tam miminko bude.... Naštěstí tam chodí, jen když tam jsem já nebo přítel, ale sami ne i když je otevřeno. Nejsou zvyklí tam spát - zavíráme dveře, takže to nebude až tak něco nového pro ně... A až bude miminko, tak dokud nebude více pohyblivé, tak kočku nenechávat s dítětem samotné, protože by ho mohla zalehnout a udusit - nechtěně... Malé miminko se neumí ještě samo ubránit... ale tak v těch 3 měsících už ano...
_________________
Katka, Damča (2) a Pišta (2)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 5. 2008 10:37:29
Odpovědět s citátem

MaxKatka napsal:


A na co si dát pozor? ... A až bude miminko, tak dokud nebude více pohyblivé, tak kočku nenechávat s dítětem samotné, protože by ho mohla zalehnout a udusit - nechtěně... Malé miminko se neumí ještě samo ubránit... ale tak v těch 3 měsících už ano...


Já osobně na to "udušení kočkou" sice moc nevěřím, nicméně velmi šikovná věc nejen pro kočkodomácnosti je podložka pod mimčo monitorující dech.
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MaxKatka



Založen: 07.11.2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Hodonice okr. Znojmo

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 5. 2008 10:44:53
Odpovědět s citátem

No já to s tím udušením myslela tak, že si třeba lehne moc blízko né že by vyloženě zalehla... náš kocour má třeba dost dlouhé chlupy... A monitor dechu je určitě dobrá věc, ale doporučuje se spíše u nedonošených dětí...
_________________
Katka, Damča (2) a Pišta (2)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 5. 2008 10:55:19
Odpovědět s citátem

MaxKatka napsal:
No já to s tím udušením myslela tak, že si třeba lehne moc blízko né že by vyloženě zalehla... náš kocour má třeba dost dlouhé chlupy... A monitor dechu je určitě dobrá věc, ale doporučuje se spíše u nedonošených dětí...

Nechápu jak by mohla kočka udusit dítě jen tím že si lehne blízko něj. Nevím o žádném případu kdy by se něco takového stalo. Naopak mojí kamarádku přišla kočka upozornit že se něco děje když se malá v postýlce poblinkala a začala se dusit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 5. 2008 11:06:49
Odpovědět s citátem

MaxKatka napsal:
No já to s tím udušením myslela tak, že si třeba lehne moc blízko né že by vyloženě zalehla... náš kocour má třeba dost dlouhé chlupy... A monitor dechu je určitě dobrá věc, ale doporučuje se spíše u nedonošených dětí...


Jistě, doporučuje se u nedonošených dětí, protože u těch je větší riziko, že "zapomenou dýchat". Nicméně to není důvod, proč by ho doma nemohlo mít každé miminko (např. pro případy o jakém píše Alena V.). Tak jako tak si ho stejně rodiče kupují sami.
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 5. 2008 21:35:39
Odpovědět s citátem

Kačátko napsal:
Já osobně na to "udušení kočkou" sice moc nevěřím, nicméně velmi šikovná věc nejen pro kočkodomácnosti je podložka pod mimčo monitorující dech.

Nechci nikoho děsit, ale o případě udušení kočkou (bohužel) vím a určitě chci napsat, abyste tohle nebezpečí nepodcenili (stalo se v kočárku na zahradě venkovní kočkou).
A jako člověk zabývající se bezpečností chci napsat, že monitor dechu by v případě zalehnutí nebo přilehnutí kočky snímal dech nebo pohyb kočky, takže o jeho smyslu pro tento případ pochybuji - jinak, my jsme ho taky měli na obě děti - jak řekli známý: "paranoidní rodiče" Smile
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
hanah.cz



Založen: 27.05.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Brno

Předmět: těhotenství a čičina
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 4. 2009 18:20:06
Odpovědět s citátem

Ahoj všem nejen kočičím (i nastávajícím) matkám,
mám asi přiblblej dotaz. Nepoznala na vás náhodou kočka, že jste těhotná? Kočka mi na břichu (ne sice pravidelně, ale občas) šlape v noci "zelí", ale dneska byla jakási divná. Jindy si mi jde ještě lehnout na prsa, kde ju v polospánku až spánku (svém) drbu. Dneska se mi ale pořád motala kolem břicha - ťapala a otírala se i hlavou. Já sama nevím, jestli jsem těhotná, na test je ještě brzo. Nejspíš je to blbost, ale říkala sem si, že se zkusím zeptat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Martina A+A



Založen: 06.04.2009
Příspěvky: 11

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 4. 2009 20:32:48
Odpovědět s citátem

Tak to fakt nevím. Ale tím šlapáníím zelí dává najevo, že vás má moc ráda. Vzpomíná tak na dobu, kdy byla u maminky a sála mlíčko. Je to opravdu projev důvěry, kočky to tak dělají Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hanah.cz



Založen: 27.05.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 4. 2009 17:35:18
Odpovědět s citátem

jj, to vím, že to tak čičiny dělají a co to znamená. Bylo mě jen divný, že byla tak soustředěná na to břicho. Od toho dne to už neudělala, resp. už se nevěnovala jenom břichu Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (77x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (34x)
3
Britská krátkosrstá kočka (32x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (30x)
5
Kočičí jména (29x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (27x)
7
Mrouskání kočky (říje) (26x)
8
Mňoukání a štěkání (23x)
9
Kočka a umění. 10. díl: 20. století (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top