Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Agresivní chování - venku


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
rumena



Založen: 11.01.2008
Příspěvky: 4
Bydliště: praha

Předmět: Agresivní chování - venku
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2008 13:52:22
Odpovědět s citátem

Ahojky všem, mám 3 - letého peršana, který je náš mazel, doma se chová jako miláček, hraje si mazlí se, miluje společnost, nechá si líbit cokoliv nikdy neprojevuje žádné znaky agresivity i u činností kdy by třeba mohl zavrčet. Panelákový mazel - ale jen do té doby kdy přijedeme na chalupu na venkov a on prosí aby mohl být na zahradě. tam se z něj stane "tygr" v okamžiku kdy se k němu přiblížím nebo naznačím že jdeme do domu. vrčí, kouše - docela dost . Na mého muže či děti si dovolí ještě víc. Vydává zvuky k páření někdy ani to né . Dopadlo to tak, že jsme museli přinést přepravku a násilím ho do ní umístit aby nás nepokousal a nepoškrábal. Nepomáhá zvýšení hlasu, syčení, voda a další rady ..............udělá to vždy pouze venku, podotýkám není kastrát. po poslední příhodě dostal domácí vězení Laughing netuším co ho k tomu vede........... pud přírody................ jakmile jsme v domě je to opět náš milovaný mazlik................setkal jste se někdo s něčím podobným? Je mi líto miluje válení v trávě .......... díky za odpověd R. Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
hanuled



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 132

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2008 18:57:05
Odpovědět s citátem

Podotýkám není kastrát.
Není víc co dodat, kocourem cloumají pudy, agresivita je normální projev u nekastrovaných kocourů. Možná byste měla nad kastrací zapřemýšlet, takhle vám hrozí, že se vám kočka ze svých námluv jednou nevrátí domů.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2008 19:37:37
Odpovědět s citátem

Podle toho co vím tak venkovské kočky které jsou doma hodné a mazlivé se venku často mění na šelmy, které mnohdy svého majitele ani nepoznají.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: Re: Agresivní chování - venku
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2008 9:15:05
Odpovědět s citátem

Jeho chování je stoprocentně způsobeno tím, že není vykastrovaný. Můj starší kocour, když ještě nebyl vykastrovaný, chodil na naši malou zahrádku se mnou na vycházky, aby si označkoval revír. Choval se celkem vzorně, ale domů se muselo jít, až když se on rozhodl, pokud jsem chtěla jít já dřív a vzala ho do náručí, bylo zle. Jednou to skončilo pokousanou rukou, od té doby jsem ho ze zahrady musela k návratu domů nutit smetákem - když vystartoval, zakousl se do smetáku a já měla aspoň zdravé ruce. Po kastraci se to o hodně zlepšilo, jednak už neznačkuje, jednak chodí na zahrádku jen v létě a navíc nemá touhy zdrhnout, takže ho už nemusím tak bedlivě sledovat. Ba naopak, sleduje on mě a jakmile mu zmizím do domu, sám se vehementně dožaduje návratu.
Doporučuji vám nechat kocoura vykastrovat, v budoucnu by se totiž mohlo stát, že by si i to "nevhodné" chování ze zahrady přenesl domů. Kocour, který nemá možnost krýt kočky, se časem stává dost nervní.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
rumena



Založen: 11.01.2008
Příspěvky: 4
Bydliště: praha

Předmět: Re: Agresivní chování - venku
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2008 8:24:39
Odpovědět s citátem

Děkuji všem za odpovědi, vím že kastrace by to vše asi zjednodušila ale máme poměrně zúženou močovou trubici, od léta se léčíme na struvity a názor lékařů je lepší nekastrovat. Jinak pokud je doma žádné projevy jako ostřikování, hlasité projevy nic z toho nemá.................jen venku je ........tak se asi obejde bez výletů na zahradu. Mějte se Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Agresivní chování - venku
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2008 8:53:02
Odpovědět s citátem

Víte, ono zúžená močová trubice a struvity nemají s kastrací přímou souvislost. Osobně si nejsem jistá, jestli přístup nekastrovat (byť i z důvodu struvitů) je lékařsky odůvodnitelný, přecejen pro nekastrovaného kocoura existují i jiná rizika.
Na Vašem místě bych zkusila zkonzultovat problém s jiným veterinářem.
Jinak - léčba struvitů od léta? Jak pokročila, jak je to vážné? Je to problém, který akutně by se měl vyřešit během pár týdnů a pak jen dlouhodobě udržovat vhodně zvolenou dietní stravou.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
rumena



Založen: 11.01.2008
Příspěvky: 4
Bydliště: praha

Předmět: Re: Agresivní chování - venku
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2008 8:55:51
Odpovědět s citátem

Ano přesně jak říkáte - problém ucpání trubice byl v létě, nyní jsme na dietě a kontroluji ph, ......................vše zatím OK
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: Re: Agresivní chování - venku
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2008 9:25:56
Odpovědět s citátem

rumena napsal:
Ano přesně jak říkáte - problém ucpání trubice byl v létě, nyní jsme na dietě a kontroluji ph, ......................vše zatím OK


Víte, ten můj kocour měl taky problémy se struvity - před kastrací. Navíc jak pořád vyvolával kočky, tak nechtěl jíst, neměl ani potřebu pít. Bylo to hodně zlé, před kastrací zhubnul dokonce na 4,5 kg (je to velký briťák). Přesto jsem se rozhodla pro kastraci. A kocour se jednak zklidnil, jednak začal lépe baštit, což bylo v době, kdy měl jíst dietu, velice důležité, protože předtím když nechtěl jíst nic, nejedl tím pádem ani dietní granulky. Teď na jaře to budou od kastrace již tři roky a můžu říct, že od té doby už žádné problémy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (53x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (23x)
4
Kočičí jména (22x)
5
PKD - polycystická choroba ledvin (21x)
6
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (20x)
7
Třicátá pátá Poznávačka vyhlášena (20x)
8
Somálská kočka (19x)
9
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2021 (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top