Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Sedí 10 minut na písku ?!?!


Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Květa



Založen: 02.10.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Brno

Předmět: Sedí 10 minut na písku ?!?!
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 11. 2007 22:30:51
Odpovědět s citátem

Můj kocour - už jsem tady o něm psala - byl na výplachu moč.měchýře (měl krev v moči a vet. tvrdil, že měl písek), špatně se zotavoval z anestezie a teď přibyl takový zvláštní problém, o kterém jsem tady nenašla žádnou zmínku. Když dobral antibiotika, tak jsme byli na kontrole s močí a byla v pořádku. Ale on mi sedí třeba 10 minut na písku a je vidět, že po chvilkách vytlačuje moč. Vyjde ze záchodu, pečlivě se očistí, obejde předsíň a vrátí se na písek a opět tam sedí 5 - 10 minut. Opakuje to tak 3x. Vždycky něco vyčurá, nemňouká u toho. Po týdnu jsem opět šla s močí k veterináři a opět byla v pořádku. Občas se mi vyčurá i někde na koberce (před výplachem nedělal!) a to taky je delší dobu přidřeplý a tlačí čuránky. A dělá to jen když jsem doma já, jinak je doma s babičkou, která ho zas tak moc neprožívá. Myslíte, že na mě kocour něco hraje? Prosím o vaše zkušenosti.

Květa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2007 8:33:46
Odpovědět s citátem

Možná si pamatuje své předchozí bolestivé zkušenosti a tak se bojí moč vypustit plnou silou. Nemyslím si že by na vás něco hrál. Rozhodně ho sledujte a pokud by se vám cokoliv nezdálo raději pospíchejte na veterinu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Květa



Založen: 02.10.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 11. 2007 13:07:42
Odpovědět s citátem

Alena V. napsal:
Možná si pamatuje své předchozí bolestivé zkušenosti a tak se bojí moč vypustit plnou silou. Nemyslím si že by na vás něco hrál. Rozhodně ho sledujte a pokud by se vám cokoliv nezdálo raději pospíchejte na veterinu.


Děkuji za reakci. Ale vypustit moč se asi nebojí. Tlačí, tlačí a kapají z něho jen kapky. Už jsme byli od té doby 2x u veterináře. Ale v pořádku to stále není. Od včerejška bere znovu antibiotika + další léky. Zatím zlepšení žádné. Bojím se bojím. Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MaxKatka



Založen: 07.11.2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Hodonice okr. Znojmo

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 11. 2007 13:52:19
Odpovědět s citátem

Ahoj, nevím teda jestli měl a nebo neměl moč v pořádku... co měl za písek? Struvity a nebo oxaláty? Je na speciální dietě? Protože pokud má písek, tak antibiotika jsou v podstatě nasazená jen proto, aby nedocházelo při procházení písku močovými cestami k případným infekcím... ale je u toho potřeba právě i tu dietu... teda pokud je váš problém způsobený opět pískem...

Máme s tím taktéž zkušenost u toho staršího... co měření pH doma? Děláte?

Katka
_________________
Katka, Damča (2) a Pišta (2)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Květa



Založen: 02.10.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 11. 2007 14:40:01
Odpovědět s citátem

MaxKatka napsal:
Ahoj, nevím teda jestli měl a nebo neměl moč v pořádku... co měl za písek? Struvity a nebo oxaláty? Je na speciální dietě? Protože pokud má písek, tak antibiotika jsou v podstatě nasazená jen proto, aby nedocházelo při procházení písku močovými cestami k případným infekcím... ale je u toho potřeba právě i tu dietu... teda pokud je váš problém způsobený opět pískem...

Máme s tím taktéž zkušenost u toho staršího... co měření pH doma? Děláte?

Katka


Včera říkala veterinářka, že má v moči něco co znamená, že má někde zánět (nepamatuji si název). Písek teď nemá (dle sedimentu z moči), pH měl v pořádku, krev v moči také neměl. Kdoví jestli měl písek před tím prvním výplachem-bývalý (už vyměněný) veterinář mi druh písku neřekl, ale dal mi dietu Hills c/d (ten typ asi - nejsem teď doma). Kterou ale kocour po anestezii nechtěl žrát. Dnes mu ji dávám namíchanou s jeho oblíbeným žrádlem. Ale včera mi řekla veterinářka, abych mu dávala přemražené syrové maso (drůbeží, hovězí, jehněčí) nakrájené na kostky, alespoň po dobu nemoci, že je to lepší než všechny granule. A o tom už jsem tady taky někde četla. Tak nevím, každý veterinář řekne něco jiného.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Problémy s močením
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 11. 2007 21:43:48
Odpovědět s citátem

Já měla kdysi taky kocoura, který měl tyto problémy, a moje veterinářka nás hnala na cévkování-ona v té době na malá zvířata nebyla plně vybavená a tak malé cévky neměla. Nemůže-li se delší dobu pořádně vyčůrat, asi by to bylo potřeba udělat. My tenkrát jezdili s nemocným kocourem do Prahy za doktorem Hřebíkem (byl i v televizi) a kocoura z toho dostal.

Hlavní problém byl v granulích, tenkrát (asi před 12-14 lety) nebyl zdaleka takový výběr jako dnes, byly moc slané a kocouři mívali často problémy. Já pak krmila taky přemraženým masem, tvarohem, sýry-prostě přirozenou potravou-kocour se z toho díky doktoru Hřebíkovi zcela dostal, ale byl to záhul. Nechtěla bych to zažít znovu.

Moc držím palce, ať se z toho dostanete.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Květa



Založen: 02.10.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Problémy s močením
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2007 10:20:05
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Já měla kdysi taky kocoura, který měl tyto problémy, a moje veterinářka nás hnala na cévkování-ona v té době na malá zvířata nebyla plně vybavená a tak malé cévky neměla. Nemůže-li se delší dobu pořádně vyčůrat, asi by to bylo potřeba udělat. My tenkrát jezdili s nemocným kocourem do Prahy za doktorem Hřebíkem (byl i v televizi) a kocoura z toho dostal.

Hlavní problém byl v granulích, tenkrát (asi před 12-14 lety) nebyl zdaleka takový výběr jako dnes, byly moc slané a kocouři mívali často problémy. Já pak krmila taky přemraženým masem, tvarohem, sýry-prostě přirozenou potravou-kocour se z toho díky doktoru Hřebíkovi zcela dostal, ale byl to záhul. Nechtěla bych to zažít znovu.

Moc držím palce, ať se z toho dostanete.


Děkuji za zprávu. Co se týče cévkování - zatím věřím veterinářce u které jsem teď posledně byla - prý kočky hodně zná, přednášela na univerzitě, posuzovala na výstavách a teď je v důchodě a vypomáhá. No uvidíme po víkendu jak mu bude, ve středu jdeme na kontrolu.

A asi je pravda, že hlavní příčinou různých problémů je žrádlo. Granule jsou vlastně úplně nepřirozené žrádlo. Ale zase zatím kocour není na syrové maso zvyklý, chutnalo mu jen vepřové, které by kočky neměly. Zkoušela jsem mu dávat kuřecí maso ze stehna - očuchal a nic, včera jsem koupila hovězí - tak ho přemrazím a uvidíme. Není na to zvyklý, nebo není fit a na novinky není zvědavý. Ale když byl zdravý, tak vždycky když ucítil maso, tak kroužil kolem mě jako "mlsný kocour" Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: Krmení masem
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2007 10:24:08
Odpovědět s citátem

Nesmíte maso podávat studené, ale v pokojové teplotě. Pro zlepšení chuti a vůně můžete zkusit posypat lahůdkovým droždím (v sypké podobě, všechny prodejny zdravé výživy).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Květa



Založen: 02.10.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Krmení masem
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2007 10:30:51
Odpovědět s citátem

Karin napsal:
Nesmíte maso podávat studené, ale v pokojové teplotě. Pro zlepšení chuti a vůně můžete zkusit posypat lahůdkovým droždím (v sypké podobě, všechny prodejny zdravé výživy).


Maso mělo pokojovou teplotu, tím to nebude Sad. Ale to droždí zkusím. Děkuji za radu Smile. Stejnak jsou toto super stránky, jsem moc ráda, že jsem je našla Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
anetka



Založen: 01.01.2008
Příspěvky: 33
Bydliště: Jesenice

Předmět: Re: Krmení masem
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 1. 2008 18:52:16
Odpovědět s citátem

já mám kocoura ten má také problémi s pískem v moči a zánětem močového mněchýře. byli jsme u veterinářky a ta nám dala speciální pastu ta ho vyléčila a už tak půl roku nečůral krev a nesedí na záchode 10. min. tak nevím moc sem nepomohla ale to je snad jedno Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Květa



Založen: 02.10.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Krmení masem
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2008 8:39:01
Odpovědět s citátem

anetka napsal:
já mám kocoura ten má také problémi s pískem v moči a zánětem močového mněchýře. byli jsme u veterinářky a ta nám dala speciální pastu ta ho vyléčila a už tak půl roku nečůral krev a nesedí na záchode 10. min. tak nevím moc sem nepomohla ale to je snad jedno Smile


Anetko, co to bylo za pastu? Pokud nevíte, napište mi prosím spojení na tu veterinářku.
Můj kocour mezitím koncem listopadu absolvoval operaci - má umělý vývod pod konečníkem. Vypadal už v pořádku, čural hodně a rychle, je čistotný (čurat chodí jen na písek), veselý, ... ALE po Silvestru a Novém roce, kdy byl hodně vyděšený z petard, začal zase dýl sedět na písku, i když už ne tak dlouho, jako tehdy, když jsem zoufalá založila tuto diskuzi. Nevím jestli to jeho vyděšení s tím mělo něco společného, ale na plánované kontrole mu zjistili, že nemá v pořádku moč - vysoké Ph a zánět. Tj. znovu dávám antibiotika a už ztrácím naději, že někdy bude úplně v pořádku. Ale v pátek jdu opět na kontrolu s močí - tak snad ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Krmení masem
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2008 8:54:18
Odpovědět s citátem

Nevím, jakou pastu dostala Anetka, ale na okyselení moči se standardně dává Uropet, což je ale jen podpůrný prostředek, ne přímo léčebný.

Jinak myslím, že klidně mohl být vystresovaný ze silvestra, když u nás vyměňovali výtahy (dost hlučně a stoupačku máme za zdí), tak Maxíš první dny chodil jen učůrávat, jak se "bál". Vašemu kocourkovi to učůrávání díky předchozím problémům asi způsobilo zánět.

Jste stále na dietě? Při dlouhodobých problémech je nutné dodržovat důsledně dietu, při vysokém pH by to měla být udržovací ta C/D a bylo by určitě dobré něco na okyselení moči; antibiotika sice vyléčí zánět, ale nepomůžou přímo ke snížení pH.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Květa



Založen: 02.10.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2008 9:14:51
Odpovědět s citátem

Dle veterináře je prý nejdůležitější šťavnatá strava a hodně pít - to mi říkal na kontrole v prosinci - Nikit po té operaci a při antibiotikách moc nežral a s Ph neměl problém. A tak jsem mu dávala to maso + granule c/d + trošku na zuby t/d. Granule má ze všeho nejraději. Z kapsiček jen olíže omáčku, zbytek nechá uschnout. Teď na páteční kontrole mi vlastně řekl totéž - šťavnatá strava a na mou otázku jestli mu mám dávat ty granule c/d, tak řekl ano, ale prý nejraději rozmočené. Jenže k těm Nikit ani nečuchne, ale na granule se vrhne...

Květa + Nikítek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2008 9:22:42
Odpovědět s citátem

Rozmočené granule jsou hnus, ani se nedivím, že je kočky moc nechtějí baštit.

To zavodňování je určitě důležité, takže hlavně hlídat, že kočičák pije, ono stačí rozmístit po bytě víc mističek (u nás se hojně využívají misky v koupelně), do kapsiček taky přilít trochu vody, a při pochybnostech je možné vzít stříkačku a ještě pár ml kočičákovi vnutit ...

Určitě bych ale doporučila tu Uropet pastu (jde třeba rozmíchat ve vodě a podávat jí ve stříkačce), pak koupit si domů testovací proužky (abuphan, triphan, heptaphan, ... k dostání v lékárně), naučit se odchytávat moč, abyste orientačně viděla, jak se pH vyvíjí.

Rozhodně zůstat co se granulí týče jen a pouze na dietě a jestli kočičák baští jen nerozmočené granule, tak dávat nerozmočené, je důležité, aby je jedl. Příp. je možné změnit typ granulí - výrobců těchle diet je víc, ne každému sednou zrovna Hillsky, např. Royal Canin či Eukanuba, Trovet, Specific, jde o to, domluvit se s veterinářem.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Květa



Založen: 02.10.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2008 10:29:41
Odpovědět s citátem

April,
děkuji za rady, na množství vody mám vymyšlený systém 3 misek rozmístěných na jeho cestě od žrádla k pelíšku Smile . V miskách mám rysku a večer doplňuji vodu k rysce a měřím kolik vody vypil. Denně je to tak 1,25 až 1,5 deci.
A proužky si určitě koupím a na pastu Uropet se zkusím zeptat veterináře.

Květa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
anetka



Založen: 01.01.2008
Příspěvky: 33
Bydliště: Jesenice

Předmět: Re: Krmení masem
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2008 13:27:28
Odpovědět s citátem

přesně tak dostal uropet pastu na okisličení moči sice sme s ním museli ještě pro jednu když dobral první ale už opravdu nikam nechodí očůrávat a ani nesedí na písku moc dlouho................................... a eště něco naše veterinářka říkala že mu maso ani kapsičky vůbec nemáme dávat a docala to pomohlo
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
MaxKatka



Založen: 07.11.2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Hodonice okr. Znojmo

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2008 15:29:02
Odpovědět s citátem

Ahoj, já nevím, ale pokud nemá dobré pH moče, tak ta udržovací dieta od Hills c/d není moc dobrá volba... měl by mít buď léčebné od Hills s/d a nebo i jinou značku (April uvedla už výše). Když jsme začínali bojovat se struvitama, tak mi vet dal také jen ty Hills c/d, ale problémy neustupovaly... a až jiný veterinář nám po důkladném vyšetření moči nasadil přímo léčebné granule (v našem případě to byla Eukanuba Struvite Urinary Formula) a po pár dnech přísné diety (bez obyčejných kapsiček, aby léčba nebyla nabouraná) se to hodně zlepšilo. Další co jsme teda dělali (v našem případě byl a je problém v příjmu vody) tak jsme museli zavodňovat přes stříkačku. Na této přísné dietě jsme byli cca 4 měsíce a pak jsme přešli na Hills c/d (udržovací), kterou jsme podávali ccca 6 měsíců a teď jsme přišli na to, že můžeme podávat RC Indoor a pH se drží v normě, což je pro nás příznivé.

Přeji, aby se vše brzo urovnalo...
_________________
Katka, Damča (2) a Pišta (2)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Květa



Založen: 02.10.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2008 13:46:58
Odpovědět s citátem

Takže ten pátek 11.1. měl Ph v pořádku, dobral antibiotika, já se na chvíli uklidnila.
V pondělí 21.1. jsem v noci zapomněla otevřenou ventilačku v kuchyni, no a jestli on tam na tom okně seděl, tak se asi nachladil a udělal mi loužičku na koberci v ložnici - jako by na sebe chtěl upozornit. V úterý když jsem přišla z práce, tak šel na záchod, přidřepl a pak jako by ho píchl, vyskočil do vrchu a letěl se schovat do obýváku pod gauč. Už jsem věděla, že je zle, že ho to bolí a nejde mu čurat. Na písku byla od rána jen kapička. Naštěstí se mi později asi 4x vyčural na koberec, tj. ucpaný nebyl, ani jsem nevěděla, že můžu mít radost z počuraného koberce. Takže ráno s močí a pro jistotu i s kocourem znovu na veterinu - PH bylo OK, ale měl akutní zánět, tj. znovu antibiotika - paní doktorka dala úplně jiné. Tak uvidíme, snad pomůžou. Už po první dávce se přestal počurávat a chodí na písek.
Takže všichni, kteří máte tyto problémy, pozor na nachlazení.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2008 15:34:33
Odpovědět s citátem

Květa napsal:

Takže všichni, kteří máte tyto problémy, pozor na nachlazení.


Jj, přesně tohle jsme měli s Rubkou, trávila příliš času za netěsnícími balkonovými dveřmi Confused U nás pak bylo i špatné pH, takže chvíli jsme byli docela nešťastní ze struvitů a doživotní diety; "naštěstí" to bylo taky způsobené zánětem, takže po přeléčení se to srovnalo a od té doby je vše v pořádku (ťuk ťuk ťuk).
Takže nepodceňovat ani to válení se koček v průvanu.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
falcona



Založen: 03.05.2008
Příspěvky: 14

Předmět: pisek v mocovych cestach
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 5. 2008 22:06:13
Odpovědět s citátem

K tomuto tematu mam bohuzel take co rici. Rok jsem s nasim kocicakem Falkonem byli na diete a vse se zdalo v poradku, kdyz znicehonic prestal mocit uplne. Ocividne se snazil,ale proste to neslo. Nasledoval dost psychicky narocny tyden, ve kterem jsme absolvovali triktrat cevkovani, kapacku kvuli dehydrataci (nejedl a nepil) a nakonec situace skoncila amputaci penisu. Vzhledem k tomu, ze byl kastrovany, tak to pro nej nebyl az takovy sok...?
Nicmene potom jeste probehla dolecovaci lecba zanetu a kontroly moci. Postupne se z toho vylizal a ted by snad melo byt vsechno v poradku. Jime opet dietu. Jedine, co me trochu zneklidnuje, je castejsi chozeni na zachod. Ale vzdycky neco vycura. Chodi tak 6 denne a netlaci. Doufam, ze nic nepodcenuju,ale mam ho porad na ocich, tak snad bych poznala, kdyby se neco delo. Vsem,co zazivaji tuto situaci, drzim pesti, aby ji dobre zvladli,je to opravdu velice narocne, videt trpet tvorecka, ktereho mame tak moc radi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Květa



Založen: 02.10.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 6. 2008 22:03:19
Odpovědět s citátem

Já jen chci napsat, že Nikítek je už v pořádku Smile , ta jiná antibiotika bral 40 dní a zabraly. Teď už jen občas kontroluji Ph moči (když se mi podaří odchytit) a v případě že je papírek zelený (tj.cca 7Ph), tak dávám na radu doktorky 0,5 tabletky Celaskonu. Přebytky vitamínu kocouř vyčurá. Tu tabletku je zapotřebí dát tak 1x týdně. Že je moč v pořádku poznám i podle velkých hrud na písku Very Happy .
Žere udržovací dietu cd Hills. Jsem moc ráda, že to hrozné a dlouhé období nemoci máme za sebou. Trošku se z pověrčivosti o tom bojím psát, aby se to náhodou zase neopakovalo. Ale píšu to pro Ty, kteří právě se svým kočičáčkem trpí, aby věděli, že s nemocí močových cest se dá úspěšně bojovat Wink

Květa a Nikítek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 6. 2008 6:07:10
Odpovědět s citátem

Tak to je skvělá zpráva Květo a Nikítkovi přeju hodně zdraví a správného pH!

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: pisek v mocovych cestach
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2008 8:50:40
Odpovědět s citátem

falcona napsal:
K tomuto tematu mam bohuzel take co rici. Rok jsem s nasim kocicakem Falkonem byli na diete a vse se zdalo v poradku, kdyz znicehonic prestal mocit uplne. Ocividne se snazil,ale proste to neslo. Nasledoval dost psychicky narocny tyden, ve kterem jsme absolvovali triktrat cevkovani, kapacku kvuli dehydrataci (nejedl a nepil) a nakonec situace skoncila amputaci penisu. Vzhledem k tomu, ze byl kastrovany, tak to pro nej nebyl az takovy sok...?
Nicmene potom jeste probehla dolecovaci lecba zanetu a kontroly moci. Postupne se z toho vylizal a ted by snad melo byt vsechno v poradku. Jime opet dietu. Jedine, co me trochu zneklidnuje, je castejsi chozeni na zachod. Ale vzdycky neco vycura. Chodi tak 6 denne a netlaci. Doufam, ze nic nepodcenuju,ale mam ho porad na ocich, tak snad bych poznala, kdyby se neco delo. Vsem,co zazivaji tuto situaci, drzim pesti, aby ji dobre zvladli,je to opravdu velice narocne, videt trpet tvorecka, ktereho mame tak moc radi.


Nevím, jak přesně probíhá amputace penisu, ale napadá mě , že tam prostě teď chybí svěrač, takže kocour chodí učurávat častěji a nemusí tlačit, jako když prostě prokapává kohoutek. Zkuste to ověřit telefonicky u veta. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Květa



Založen: 02.10.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Brno

Předmět: Re: pisek v mocovych cestach
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2008 10:23:13
Odpovědět s citátem

janča napsal:
Nevím, jak přesně probíhá amputace penisu, ale napadá mě , že tam prostě teď chybí svěrač, takže kocour chodí učurávat častěji a nemusí tlačit, jako když prostě prokapává kohoutek. Zkuste to ověřit telefonicky u veta. J.


Moč drží svěrače u močového měchýře, takže kocour "neprokapává" Wink
Můj Nikýtek je teď úplně v pořádku. Čurá tehdy když chce a tak jako v dobách kdy byl zdravý. Tj. od rána nic a jde až přijdu z práce domů.

Květa - šťastná majitelka vyléčeného kocoura Smile


Naposledy upravil Květa dne 10. 6. 2008 10:31:42, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Květa



Založen: 02.10.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Brno

Předmět: Re: pisek v mocovych cestach
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2008 10:30:07
Odpovědět s citátem

falcona napsal:
K tomuto tematu mam bohuzel take co rici. Rok jsem s nasim kocicakem Falkonem byli na diete a vse se zdalo v poradku, kdyz znicehonic prestal mocit uplne. Ocividne se snazil,ale proste to neslo. Nasledoval dost psychicky narocny tyden, ve kterem jsme absolvovali triktrat cevkovani, kapacku kvuli dehydrataci (nejedl a nepil) a nakonec situace skoncila amputaci penisu. Vzhledem k tomu, ze byl kastrovany, tak to pro nej nebyl az takovy sok...?
Nicmene potom jeste probehla dolecovaci lecba zanetu a kontroly moci. Postupne se z toho vylizal a ted by snad melo byt vsechno v poradku. Jime opet dietu. Jedine, co me trochu zneklidnuje, je castejsi chozeni na zachod. Ale vzdycky neco vycura. Chodi tak 6 denne a netlaci. Doufam, ze nic nepodcenuju,ale mam ho porad na ocich, tak snad bych poznala, kdyby se neco delo. Vsem,co zazivaji tuto situaci, drzim pesti, aby ji dobre zvladli,je to opravdu velice narocne, videt trpet tvorecka, ktereho mame tak moc radi.


Jak dlouho má po doléčení zánětu? Nikýtek měl tu stejnou operaci 26.11.07 a různá antibiotika jsme brali do února 2008. A znovu měl zánět, tak paní doktorka razantně změnila antibiotika, a ta pak bral dalších 40 dnů. Ale teď už je OK - samozřejmě s dietou a občasným Celaskonem, jak jsem psala výše.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Květa



Založen: 02.10.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2008 10:40:17
Odpovědět s citátem

April napsal:
Tak to je skvělá zpráva Květo a Nikítkovi přeju hodně zdraví a správného pH!

April


Smile April děkuji Smile
Květa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
falcona



Založen: 03.05.2008
Příspěvky: 14

Předmět: Re: pisek v mocovych cestach
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 6. 2008 20:32:09
Odpovědět s citátem

Po zánětu má už tak 1,5-2 měsíce. Od té doby jsem byla na veterině s močí 2x a vzdycky byla v poradku.Jeste tam ma trochu pisku,ale rozhodne pry min, nez predtim. Vet. rikal, ze by ho mohl drazdit jeste ten pisek,jinak ale nevedel,cim by to mohlo byt (to castejsi moceni) a rikal, ze je hlavni, ze tam nema zanet. Tak ale nevim, kde je zakopany pes???
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
falcona



Založen: 03.05.2008
Příspěvky: 14

Předmět: trable se zánětem
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 8. 2008 11:56:06
Odpovědět s citátem

Trable se zánětem v močovém měchýři máme stále. Již dříve jsem tu popisovala náš problém, který se táhne od března tohoto roku. Naposledy jsme asi před 2 týdny absolvovali výplach moč.měchýře, který nám doporučila vet. vzhledem k tomu, že kocour po téměř měsíčním užívání antibiotik začal zase chodit často na záchod (během léčby už to bylo v normálu-3x denně). Při výplachu zjistili, že má po amputaci velice úzkou trubici, takže byl i problém zavěst katetr. Také řešíme problém s dorůstajícími chlupy kolem ústí trubice, která se pak jimi ucpává.A depilovat kočičáka doma je docela problémové. Vzhledem k tomu, že má hodně hustou moč, přešla jsem na kapsičky Renal od Royal Caninu, aby měl více tekutin (ještě mu je ředím vodou). Příští týden jdeme na kontrolu s močí, kde se dozvíme další postup...vet mi stanovil diagnózu na idiopatický zánět (doufám, že si to pamatuju dobře)---to znamená, že žádné kamínky ani písek nejsou,ale zánět se tam přesto dělá.
Kdybyste někdo věděli ještě o něčem, čím bych mohla podpořit zdraví svého kocoura, budu moc ráda. Zatím to vypadá na celoživotní boj,což pro něj není asi příliš růžová vyhlídka.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Miška



Založen: 28.12.2005
Příspěvky: 20
Bydliště: Trutnov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 8. 2008 12:01:16
Odpovědět s citátem

Tak teď jste mě překvapili, kočička má chodit denně na malou jen třikrát? Ta naše malá prďola tam je kolikrát i šestkrát, doslova si někdy děláme legraci že nám to dělá naschvál, protože jakmile jí to vyklidíme, už zase hrabe. Mám to také zmínit u doktora?
_________________
SOLFINKA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 8. 2008 16:14:56
Odpovědět s citátem

Miška napsal:
Tak teď jste mě překvapili, kočička má chodit denně na malou jen třikrát? Ta naše malá prďola tam je kolikrát i šestkrát, doslova si někdy děláme legraci že nám to dělá naschvál, protože jakmile jí to vyklidíme, už zase hrabe. Mám to také zmínit u doktora?

Jestli je to ještě kotě tak je to normální. Navíc může jen hrabat a nemusí hned čůrat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top