Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Krmení


Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
CZ_Bee



Založen: 17.05.2005
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha

Předmět: Krmení
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 9. 2006 6:15:49
Odpovědět s citátem

Ahoj,

zajímalo by mě, čím kdo své sphynxíky krmí.

Krmila jsem původně Hill´s, ale kvůli vyrážce a častým průjmům jsem pak přešla na jiné superprémiové krmivo - Nutrience (typ Supreme). Líbilo se mi, že nepoužívá umělé konzervanty a barviva a navíc obsahuje i různé bylinky.

Nyní mi kamarádka 14 dní hlídala moje 2 kocoury. Její kočky (chlupaté) jsou zvyklé na Hill´s. I když jsem Nutrience přivezla s sebou, kluci dali přednost Hill´s (zřejmě má pro kočky lepší chuť) a své krmivo nechtěli žrát. Bohužel během celého pobytu pak měli oba průjem. Po návratu domů a krmení opět pouze Nutrience (když neměli nic jiného k porovnání, žrali jej s chutí), byl průjem ihned pryč.

Říká se, že Sphynxové mají rychlejší metabolizmus, proto i víc žerou než "normální" kočky a při kadění jsou o trošku víc cítit. Je možné, že krmivo, které chlupaté kočky přijímají v pohodě, způsobuje průjem pouze u Sphynx Question
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: Krmení
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 9. 2006 8:38:50
Odpovědět s citátem

CZ_Bee napsal:
Ahoj,

zajímalo by mě, čím kdo své sphynxíky krmí.

Krmila jsem původně Hill´s, ale kvůli vyrážce a častým průjmům jsem pak přešla na jiné superprémiové krmivo - Nutrience (typ Supreme). Líbilo se mi, že nepoužívá umělé konzervanty a barviva a navíc obsahuje i různé bylinky.

Nyní mi kamarádka 14 dní hlídala moje 2 kocoury. Její kočky (chlupaté) jsou zvyklé na Hill´s. I když jsem Nutrience přivezla s sebou, kluci dali přednost Hill´s (zřejmě má pro kočky lepší chuť) a své krmivo nechtěli žrát. Bohužel během celého pobytu pak měli oba průjem. Po návratu domů a krmení opět pouze Nutrience (když neměli nic jiného k porovnání, žrali jej s chutí), byl průjem ihned pryč.

Říká se, že Sphynxové mají rychlejší metabolizmus, proto i víc žerou než "normální" kočky a při kadění jsou o trošku víc cítit. Je možné, že krmivo, které chlupaté kočky přijímají v pohodě, způsobuje průjem pouze u Sphynx Question


Ahojky,
je pravda, ze Mysha(sphynx) toho zbasti vic nez Twixie(krizenec),ac je o polovinu mensi nez on. A je pravda,ze kdyz to srovnam,ma Twixie "bobiky" normalni,zatimco Mysha cas od casu spis mazlavejsi,nekdy je to ne primo prujem,ale takove blaticko...A faktem je,ze okamzite citim,kdyz byla kadit Mysha, zatimco u Twixika to tak nepostrehnu Smile
Krmim je Acanou,jak byli zvykli od Karoliny a mimo to jim davam konzervy Carny od Animondy,obcas tunaka ve vlastni stave,kys.smetanu,nekdy zridka premraz.hovezi nebo varene kureci.
Zatim jsem ale nevypozorovala, co presne zpusobuje,ze ma Mysha stolici ridsi nez jindy. Ale napr. v techto dnech ma i Myshka stolici normalni a davam jim standardtne Carny samotne nebo smichane s tunakem ve vlast.stave+ Acanu,kterou Mysha vetsinou "prikusuje" jako prilohu ke konzerve:-) vzdycky parkrat hltne konzervu a pak hned trosku granuli Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: Granule
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 6. 2007 12:56:16
Odpovědět s citátem

Dobrý den, v úterý jsme byly s Mumim u veta, protože měl v noci asi 5krát průjem, i když den předtím měl stejné jidlo. Už je to v pořádku po dvoudenní dietě, ale stejně nám veto poradil, abych dávala granule v těchto vedrech do ledničky, aby mi nezežlukly. Krmím RC.
_________________
Sandra a Mutinci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: Re: Granule
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 6. 2007 12:54:02
Odpovědět s citátem

sanny napsal:
Dobrý den, v úterý jsme byly s Mumim u veta, protože měl v noci asi 5krát průjem, i když den předtím měl stejné jidlo. Už je to v pořádku po dvoudenní dietě, ale stejně nám veto poradil, abych dávala granule v těchto vedrech do ledničky, aby mi nezežlukly. Krmím RC.


V horkých letních měsících může být zvýšený výskyt průjmových onemocnění. Ve vlhku a teple se snáze množí bakterie. Uchováním granulí v lednici určitě nic nezkazíte.
Omezte podávání syrového masa, pokud jím někdy kočky krmíte, vařené by mělo být důkladně tepelně upravené. Nenechávejte zbytky jídla v misce. Co už kočka nesní, okamžitě odstraňte. Neohrívejte jídlo opakovaně. A pokud je to možné, častěji měnte vodu v misce a misky dobre umývejte. Zkrátka udržujte v horku zvýšenou opatrnost a hygienu.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 10. 2007 13:15:18
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Tak mě ještě napadá, ať kvůli tomu nezakládám nové vlákno, čím kdo krmíte, jestli lze vypozorovat tužší bobek u sphynxe v závislosti na kvalitě krmení? Felda napřed baštil Acanu, nyní na radu veta přešel na Nutram, ale zdá se mi že v tom zase až tak velký rozdíl není.


Tak my krmime v soucasne dobe granulema Nutrience a rano dostavaji dohromady 1 vanicku Vom Feinsten od Animondy. Pred tim jsem tyhle pastiky a konzervy a kapsicky ruzne stridala (ne denne,ale mnimalne kazdy tyden,podle toho,kde jsem zrovna nakupovala a co tam meli) Ted uz vic jak mesic striktne kupuju pouze jeden druh a bobiky v pohode.
Kdyz jsme si Ginger privezli, byla v jedne misce Acana a v druhe Nutrience a ona se vrhla rovnou na Nutrience,tak jsme ji jen do te prvni misky primichali Acanu,ale dal uz jedla jen Nutrience,ale zadny prujem se nekonal.Spis si myslim,ze to vic souvisi s tou "mokrou sravou" ...aspon dle mych zkusenosti Question
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Krmení
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 10. 2007 13:41:41
Odpovědět s citátem

Ono je to asi jako u lidí-nedá se říct, že je něco nej. Když tady čtu ty problémy s krmením a následnými průjmy, tak si říkám, že mám štěstí. Adam baští cokoliv. Je mu to jedno a nevybírá si. Granule jsem koupila Acanu, ale krmím teď víc modré, kvůli bolavému krčku. Jakoukoliv značku paštiky či konzervy baští (pokud vůbec baští) a žádné značce nedává přednost. A ani po ničem nemá průjem. Taky jsem mu dávala přemzrlé hovězí, vařené kuřecí s hodně rozvařenou rýží a mrkví-to mu hodně chutnalo, mrkev dlabe i syrovou. Kousek vařené ryby, nebo sušené malé rybičky, to si dá taky. Vařené vajíčko nebo kousek žloutku do masíčka, "krabí" tyčinky do něj taky padaly-jen to asi nebude nejvhodnější, je tam dost éček. A průjem zatím neměl po ničem Laughing

Tatiana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Markét



Založen: 10.07.2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 10. 2007 15:25:17
Odpovědět s citátem

Já dávám Otíkovy už jen granule jen občas dostane masko nebo přemrzlý sirový , protože po kapsičkách a konzervách měl vždycky bláto na hřišti . teď je to spokojenej kocour a baští s chutí . Bobíky mají standartní konzistenci , žádný blátíčko nebo průjem se nekoná - granule Nutram pro kočky s problémovým trávením na radu vet . Nemůžu si vynachválit . Very Happy
_________________
Mája a Otík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: re:krmení
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 11. 2007 16:38:45
Odpovědět s citátem

Ahoj,

tak já různě krmení střídám,jelikož je Cleo děsně mlsná a jak jí dávám stejné granule dva dny tak nechce jíst,takže krmím Royal canin,Purina ONE,Hills,ale i obyč jí chutnají posledně jsem kupila ve zveráku vážené rybu a ty jí jedou,teď mi známá doporučila Trailer ale u nás je nemájí nikde ach jo!!!!!!!!!!!!!!!!! Sad Jinak dáváme také konzervy a kapsičky ale jen málo moc jím nejedou zato přemražené hovězí ano a kuřecí prsíčka sirový také,kuřecí srdíčka ano játra ne,ale smetana a tvaroh se žloutkem ano Smile
No prostě jím to různě střídám a oni pak papají lépe Smile
Nera,Cleo a Jack
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Krmení
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 11. 2007 10:18:41
Odpovědět s citátem

Tak jsem ještě vypozoroval jednu věc která by mohla mít souvislost s krmením. Náš Felisek byl zvyklý na Acanu, kterou jsme na radu veta zaměnili za Nutram. Na bobíky tato změna měla vliv jen trochu, je to o malinko tužší a míň to smrdí, ale co mě tak napadlo, když jsme krmili Acanou, tak jsme Feliska vždy tak po 3-5 dnech museli koupat, poněvadž se strašně mastil a po dvou třech dnech byl jak čuník. V okamžiku co jsme přešli na Nutram tak během cca 14 dní se kůže zlepšila v tom smyslu, že se žádné maštění nekoná a pokud si na záchůdku do něčeho vyloženě nesedne, v pohodě stačí koupel po 14 dnech a musím říci, že i po těch 14 dnech je stále čistější než před tím po třech.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Krmení
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 11. 2007 13:04:32
Odpovědět s citátem

Já krmím vším možným-teď jak byl Adam nemocný a bolelo ho v krku, tak jsme krmili hlavně kapsičky a masíčko s rýží nebo těstovinami a mrkví, rybou, a nikdy neměl problém ani s bobíkama, ani s nadměrným maštěním kůže. Teď jsem mu vrátila i granulky, tak ty si přikusuje podle chuti kdy chce a kolik chce.

Tatiana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2008 18:23:18
Odpovědět s citátem

Ten náš kluk je neuvěřitelný žrout a všežravec Laughing

Téměř denně vařívám různé zeleninové polévky, protože my prostě zeleninu můžeme celá rodina, včetně našeho psa. Ten ji dlabe ve velkém. Pokud mi trocha polévky zbyde, dávám ji večer Arče na granule (+velkou syrovou strouhanou mrkev). Je to teď 2 dny, co se Adamíšek osmělil strčit svůj čumáček do psí misky a prošlo mu to beztrestně, takže samozřejmě jakmile dostane dlbabanec pes, je to povel pro kocouře, že má startovat k psí misce. A tam vesele ujídá mrkev, květák, vaječné noky, brokolici, ale že jí bude ujídat i zelí, to jsem si nemyslela. Dokonce je to tak, že pokud kocouř nechce svoje jídlo a já mu ho lstivě přendám do psí misky, okamžitě se může užrat. Jen pak musím ohlídat, aby to bleskově nevyluxovala Arča Razz

Je to s nima sranda k popukání Wink
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2008 18:51:34
Odpovědět s citátem

No co k tomu říci, šťastnej Adam Very Happy
Myslím že náš Felisek a nejenom on by se po takovémto dlabanci pos... Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Markét



Založen: 10.07.2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2008 19:58:33
Odpovědět s citátem

Tak , tak . Šťastný to kocouř . A zřejmě taky rarita většina koček zeleninu nemusí . Teda podle mojí zkušenosti , Adam je první o kterém se něco takového dovídám .
_________________
Mája a Otík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2008 21:36:04
Odpovědět s citátem

Markét napsal:
Tak , tak . Šťastný to kocouř . A zřejmě taky rarita většina koček zeleninu nemusí . Teda podle mojí zkušenosti , Adam je první o kterém se něco takového dovídám .


Holt na nás čekal-my zeleninu milujeme všichni Razz (a ti, co ne, tak mají smůlu a milovat ji-tu zeleninu-je naučíme Laughing )-náš pes baští i cibuli a česnek-syrovou, vařenou, jedno jak-taky neví, co je to blecha nebo červík Laughing -tak Adamíšek sem dobře zapadl Razz
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2008 13:39:59
Odpovědět s citátem

Naopak já znám několik koček, které milují zeleninu. Naše kočky třeba milují rizoto včetně hrášku, kukuřice a mrkve. Taky mají rádi jahody, meloun, taky olivy a dokonce i pomeranč a mandarinky. Zejména sphynxové jsou tím známí. Moje teta má dokonce kočku, která jí chodí okusovat do skleníku okurky nakládačky Smile . A naše fenka v létě očesala celý keřík rajčat, jako kdyby na něm rostli buřty. Takže já myslím, že kočky nemají problém se zeleninou, spíš málokoho napadne jim ji nabídnout k jídlu. Very Happy
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Krmení
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2008 11:48:12
Odpovědět s citátem

Dávám sem link na obchod, kde některé druhy krmení lze získat bez placení poštovného-je to při větších baleních - 15kg, pro chovatele s více kočkami a koťaty nebo pro současné majitele psů to může být zajímavé-já už u nich nakupovala a vše bylo O.K.

http://www.uzlatehoretrivra.cz/aktuality/1/
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2008 15:03:47
Odpovědět s citátem

Ty brďo, koukal jsem na ten ProPlan kitten co kupuju a stojí tu 3 kila 529,- kaček!!!!

Tak tu přidám link, co jsem dával v sekci Sphynxí Wc, ať je to v pořádku Smile

ProPlan kupuji zde
http://www.krmivo-granule-pro-psy.cz/granule-pro-kocky-purina-pro-plan-c-42_78_51.html 3kg za 401,-Kč !

Co jsem tak všude prolezl, nikde levnější není, ale pokud někdo kupuje jiné krmení no tak to bude zase levnější třeba jinde, no je to fakt na hlavu, ale ta chvilka u internetu za to, že člověk fakt ušetří za měsíc i pár set to stojí Špatný obchůdek není tenhle
http://krmeni.cz/store/default.asp?lngDepartmentID=2
nad 800 je dovoz zdarma, ale taky už podražili.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Monika27



Založen: 10.08.2007
Příspěvky: 28
Bydliště: Litvínov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2008 10:48:14
Odpovědět s citátem

Ahoj,

tak náš Evsey zeleninu nerad. Ovšem když děti dostanou sušenky.....to je jiná. Po čokoládě se může doslova utlouct. Co mě však překvapilo, když jsem ho přistihla pít lák z okurek Shocked a čaj s citronem. Jsou to opravdu velcí všežravci.

Monika a Evsey
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2008 10:52:48
Odpovědět s citátem

Monika27 napsal:
Ahoj,

Po čokoládě se může doslova utlouct.



Pozor, čokoláda je pro kočky toxická Exclamation
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2008 11:32:42
Odpovědět s citátem

Monika27 napsal:
. Jsou to opravdu velcí všežravci.

Monika a Evsey


Vsezravci to jsou,ale myslim,ze bychom je meli hlidat, protoze i kdyz
jim neco chutna,nemusi to byt dobre pro jejich zazivani a i kdyz ted
problem neni, muze casem diky tehle vsezravosti vzniknout.
Asi nevadi,kdyz kocicak nehlidane neco nekde olizne,ukradne,ale tolerovat to a nebo se s nimi delit obrazne receno o kazde nase sousto by mohlo spis uskodit.
Aby to nedopadlo jako u nekterych rozmazlenych tlustych psiku,kteri jsou pak takove male popelnice a clovek je nici a jeste se chlubi tim,co vsechno je jejich milacek schopen skonzumovat a pak jsou casto u veta jako doma,musi se predepisovat diety atd.
Tim nechci rict,ze tu nejaky takovy sphynx majitel je,ale jen me to v souvislosti s timhle tematem napada,tak na to upozornuju. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Monika27



Založen: 10.08.2007
Příspěvky: 28
Bydliště: Litvínov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2008 12:28:24
Odpovědět s citátem

Nekrmím čokoládou, jen říkám, že když vytáhnou děti čokoládu, mají ho na krku jako kravatu Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2008 13:49:47
Odpovědět s citátem

Zajímalo by mě, jak je to s mořskými rybami-Adam se po nich může utlouct, miluje filé z tresky, lososa, makrelu, ale někde jsem četla, že ryby (nevím zda všeobecně nebo jen sladkovodní Question ) způsobují nedostatek vitamínu B. Tak bych mu nerada ve snaze dát mu, co má rád, ublížila Mad On by mohl rybu 3x denně.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2008 16:07:11
Odpovědět s citátem

Pro Všechny:
Všeobecně platí, že je nejlepší krmit naše miláčky kvalitními granulemi. V těch mají obsaženy všechny potřebné živiny a vitamíny. Není problém změnit značku, jen by ta změna měla trvat aspoň týden a postupně přimíchávat nové granule do těch na které je kočičák zvyklý, aby se předešlo nějakému většímu zmatku ve střevech a případně i zažívacím problémům.
Všichni máme pocit, že jim ale musíme ten jídelníček něčím vylepšit. Ano, ale opravdu jen občas, jako mlsandu. Takže není problém dávat jim třeba občas rybu bez kostí, nebo vařené kuřecí třeba s tučným jogurtem či tvarohem, nebo trošku smetánky, případně i nějakou tu zeleninu. Rozhodně by jim ale tato vylepšení neměla nahrazovat hlavní jídlo. Prostě jim jen občas (ne denně) udělat nějakou chutnou svačinku
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2008 16:29:25
Odpovědět s citátem

Musím se s Vámi podělit o novou, příjemnou zkušenost s granulemi. Jak většina z Vás ví, mám sphynxů několik a k tomu ještě pár kočičích chlupáčků. Není jednoduché najít granule pro jednoho kočičáka, natož pro takovouhle bandu. Navíc se to u nás vždy řídilo podle sphynxí slečny Týny, která má problémy se špatnou funkcí slinivky a tudíž má stále průjem nebo hodně řídká hovínka. Vystřídali jsme co se dalo, Hills - hrůza všichni průjem, Acana jim moc nechutná a je dost tučná pro Týnu. Poslední rok jsme krmili ProPlanem Light, kočky po něm trochu zhubly, což nebylo na škodu a Týniny hovínka vypadaly asi jako zubní pasta, což byl za poslední 2 roky největší úspěch. Zkoumala jsem co je v těch granulích, že to zahustily a myslím, že je to obsahem rýže. Jenže je zimní období a ostatní kočičáci po lightkách měli prostě stále hlad.
Pátrala jsem po něčem novém pro ně vhodném k jídlu. Nejdůležitějším faktorem byla rýže.
Nakonec jsem se rozhodla objednat Royal Canin Sensible, píší na nich - Zaručuje vysokou bezpečnost trávení prostřednictvím vysoce stravitelných bílkovin omezujících množství zbytků zkvasitelných bílkovin, vysokého obsahu rýže, frukto-oligosacharidů a řepné dužiny. Podporuje vyrovnanou střevní flóru prostřednictvím frukto-oligosacharidů a řepné dužiny.
A nebudete tomu věřit, přestože jsou celkem tučné a zřejmě velmi chutné, tak má Týna skoro po 3 letech téměř tuhé bobíky a nejlepší na tom je, že množství kočičích hovínek se už po týdnu snížilo témeř na polovinu u všech kočičáků, takže jsou asi opravdu velmi dobře stravitelné.
Pokud budete mít odvahu je zkusit, tak pak napište jakou jste s nima udělali zkušenost, ale chce to opravdu pomalu je přimíchat do těch původních, my jíme ještě míchané a už to má velmi příjemné změny.
Myslela jsem hlavně na ty, kteří mají u svých sphynxíků problémy s hustotou bobíků. Tak držím palce, myslím že to stojí za zkoušku.
Very Happy
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2008 16:41:52
Odpovědět s citátem

My naštěstí otázku bobíků řešit nemusíme.

Já vím, že granule jsou skvělé-já Adamovi dávám ProPlan Kitten, ale když on právěn ty granule má jako mňamku, nejsou pro něj hlavní jídlo-on rád masíčko, takže mu dávám přemražené hovězí a koňské, kapsičky i paštičky, rybí filé, vařené kuřecí, do toho trochu těstovin či rýže a k tomu zelenina, sem-tam kousek sýra, no a granulky má k dispozici pořád, podle chuti. On baští strašně moc a cokoliv, zažívání má naštěstí skvělé, protože co ho mám, průjem ještě neměl. Nerozhodí ho nic, může cokoliv, díky Bohu Razz

Proto jsem se ptala na to častější podávání mořské ryby, protože tu by mohl pořád a mě se teď povedlo koupi 400g filé po 19,90Kč, takže jsem zásobila mrazák, když on rybu tak rád. Ale nerada bych mu ublížila, samozřejmě. Víte někdo, jak to s těmi rybami u koček doopravdy je? Question
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2008 16:59:36
Odpovědět s citátem

RadkaK napsal:
Pro Všechny:
Všeobecně platí, že je nejlepší krmit naše miláčky kvalitními granulemi. V těch mají obsaženy všechny potřebné živiny a vitamíny. Není problém změnit značku, jen by ta změna měla trvat aspoň týden a postupně přimíchávat nové granule do těch na které je kočičák zvyklý, aby se předešlo nějakému většímu zmatku ve střevech a případně i zažívacím problémům.
Všichni máme pocit, že jim ale musíme ten jídelníček něčím vylepšit. Ano, ale opravdu jen občas, jako mlsandu. Takže není problém dávat jim třeba občas rybu bez kostí, nebo vařené kuřecí třeba s tučným jogurtem či tvarohem, nebo trošku smetánky, případně i nějakou tu zeleninu. Rozhodně by jim ale tato vylepšení neměla nahrazovat hlavní jídlo. Prostě jim jen občas (ne denně) udělat nějakou chutnou svačinku
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy



Ahoj všichni milující sphynxaři!! Chci říct, že s průjmem nemáme problém Enží baští Roal Canin, konzervičky Whiskas a moc jí chutná vařená kuřecí prsíčka. Jo mimochodem skoro vůbec se to naše zlatíčko nemaže a voní jako malé miminko. stačí jí jen otřít tělíčko Huggies vlhčenýma ubrouskama a je čisťounká.Koupání minule dopadlo strašně měla dost dlouhé ostré drápky a zaryla se mi asi 5 mm do nohy a do zad no fakt to bolelo. Předevčírem jsem koupila malý lavůrek tak to v něm snad půjde líp. Jinak je to s tou malou potvůrkou skvělé, život bez níprostě už nejde Razz
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2008 18:21:29
Odpovědět s citátem

fort RadkaK

Tak to máme stejný problém, u Feliska jsem tuhý bobek ještě nezaregistroval, ta konzistence "zubní pasty" je takový setrvalý stav. Jenže ještě nemá kluk rok, tak zatím krmíme kotěcím, nyní PROPLAN cat KITTEN, řekl bych že co jsme zkusili, tak nejlepší výsledek (je to divný, ale pozná se to i na smradu, z tohohle baštění se line z kadibudky nejméně). Co jsem tu ve fóru zaregistroval, tak by na ty tužší bobíky u kočičáků co s tím mají problém, neměl být špatný i NUTRAM cat SENSITIVE STOMACH, takže až nám uličník ještě trochu povyroste a bude mu rok, určitě to zkusíme.
Jinak nevím, jestli nemám navštívit očního, ale když koukám na ceny granulí, jak jdou nahoru, mám fakt pocit že blbě vidím Rolling Eyes
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2008 23:40:27
Odpovědět s citátem

No jo u granulí se nám taky změnilo DPH, takže ceny poskočily, abysme to neměli jednoduché Very Happy , s jedním kočičákem se to ale asi dá zvládnout v pohodě, u nás je to horší za měsíc sežerou víc jak 10 kg granulí a po... 30 kg steliva Evil or Very Mad, takže žádná levná záležitost to není. Nejdřív jsem z toho vždycky málem omdlela, když jsem nakupovala jídlo pro naše miláčky, ale člověk si časem zvykne na všechno a já bych je nevyměnila za nic na světě, takže jim stejně nakonec klidně koupím to nejlepší a třeba i nejdražší co se dá sehnat Very Happy
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Mořské ryby
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2008 11:51:04
Odpovědět s citátem

Prosím, prosím, odpoví mi někdo znalý, jak je to s těmi mořskými rybami a krmením kočky tímto jídlem (ve vařeném stavu) ?
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2008 12:05:53
Odpovědět s citátem

Něco se o tom psalo tady:
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1837
_________________
tif, Barča, Šebí a Mikča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (71x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (29x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
5
Kočičí jména (25x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (25x)
7
Mňoukání a štěkání (22x)
8
Mrouskání kočky (říje) (21x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top