Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Koťátko a papoušek


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Kosheeen



Založen: 22.01.2008
Příspěvky: 12

Předmět: Koťátko a papoušek
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 1. 2008 13:54:00
Odpovědět s citátem

Hezký den,
zajímalo by mne zda-li si dá kočička navyknout na papouška, tak aby mu neublížila. Budeme mít 2 mesíční kočičku. Nemá s tím někdo zkušenost???
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Koťátko a papoušek
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 1. 2008 14:14:31
Odpovědět s citátem

Kosheeen napsal:
Hezký den,
zajímalo by mne zda-li si dá kočička navyknout na papouška, tak aby mu neublížila. Budeme mít 2 mesíční kočičku. Nemá s tím někdo zkušenost???


Osobní zkušenosti přímo kočka kontra papoušek nemám, ale myslím si, že by to neměl být problém, bude-li to malé kotě. Tomu se dá vysvětlit, že papouch je kamarád, chce to jen trpělivost a důslednost. Zasyčet na kotě při sebemenším projevu agrese vůči ptákovi, a zpočátku je holt hlídat. Pokud je to papouch větší, tak si kotě dokáže ukáznit sám. Spíš bych měla strach o kotě než o ptáka Razz (ale velikostí od žaka nahoru).
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Klára R



Založen: 06.06.2007
Příspěvky: 45
Bydliště: Praha 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 1. 2008 15:26:49
Odpovědět s citátem

Měli jsme doma andulku a ta dopadla bohužel i přes naše úsilí špatně. Náš malý kocour (dnes již 13 letý) ji otevřel dvířka od klece, do klece se za ní bál, tak si jen počkal až andulák vyleze a chytil ho. I přesto, že jsme ho hned zachránili a papouch vypadal v poho, utrpěl silný šok a asi za dva dny zemřel. Takže si dejte pozor, raději bych je nenechávala spolu o samotě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2008 10:49:52
Odpovědět s citátem

Asi tak jako Sylvester a Tweety... Smile

Kamarád má dva roky kocoura a anduláka. Andulák byl původní obyvatel, kocour přišel později. Nejde to je nechat úplně bez dozoru, zvláště když papouch kocoura provokuje kde může (lítá nízko nad zemí, prochází se po zemi v jeho blízkosti, popolétne....), to pak i přes veškeré zákazy (které stejně na kočky neplatí) na něj kocour skočí. Většinou dostává papouch vynadáno, že provokuje, než kocour, že loví. Myslím, ale že kočka a ptáci jsou nepřátelé a jednou dojde i na tyto dva.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Moni



Založen: 22.01.2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2008 13:24:50
Odpovědět s citátem

Zdravím, řešila jsem stejný problém před cca dvěma měsíci. Mám papouška žako a zachtělo se mi sibiřské kočky. Very Happy
Soužití je zatím v pohodě, protože Beruška je malá (necelých 6 měsíců) a papoušek velký. Navíc moc nelítá, takže kočici přestal brzo bavit. Už byli i chvíli spolu o samotě a nic se neudálo. Rozárka si baštila piškoty na lince a Beruška, ač umí na linku vyskočit, ví, že to nesmí, tak dělala, jako že papouška nevidí.
Asi máme štěstí na rozumnou klidnou kočku, protože se to zatím fakt jeví jako "No Problem". Fakt je, že párkrát jsem na ni syčela a prskala, když jevila snahu se s Rozárkou "sblížit", ale to byly jen první dny. Teď dokonce ani v noci neotravuje kolem klece. A možná taky záleží na velikosti papouška. Beruška má totiž i trochu respekt, což by z andulky asi neměla. Jinak jsem ale četla, že Ragdoll neloví malé tvory, a proto je oblíbený v Austrálii - tak pouvažujte. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kosheeen



Založen: 22.01.2008
Příspěvky: 12

Předmět: kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2008 16:45:44
Odpovědět s citátem

Já právě řeším britskou kočičku a máme doma Korelu, teda pěkneho syčivku, ten syčí i na mě jen se přiblížím ke kleci a chci si jej vzit na ruku. Budu ji holt učit že může vše jen ne brát papoucha jako hračku, četla jsem že kočky jsou inteligentni tak uvidíme,když se bude přibližovat ke kleci tak to budu muset hold řešit přes nějakej odpuzovač. Ale já myslím že to snad klapne. když ne tak ještě držet každého zvlášť. Doma jsem dřív měla kočku klasickou domácí a ta si klece nevšimla ani za nic a to tam bylo 12andulek. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 1. 2008 5:29:15
Odpovědět s citátem

V každém případě nikdy nesmíte zapomenout, že kočka je od přírody šelma a lovec, myslím, že by to mělo být v pohodě, ale asi bych je bez dozoru nenechávala. Měli jsme kocoura a andulku, kterou jsme v létě dávali i s klecí na balkon na stůl, kocour nejdříve zkoušel lov, ale pak ho andulka několikrát pořádně stípla do ucha a tak ji dal pokoj, ale vždy si lehal těsně vedle klece, ale tak aby na něj nedostala zobákem. Zřejmě proto, aby okolním kočkám ukázal, že ten pták vedle něj v kleci je jeho a že to má plně pod kontrolou.
Na druhou stranu moje tchyně měla taky andulku a kočku a přestože byla andulka i s klecí zavěšená vysoko na zdi a daleko od všech možných přibližovacích kusů nábytku, jednoho krásného dne kočka vymyslela způsob, jak na klec vyskočit, shodit ji s háku, dostat andulku z klece a nakonec do svého žaludku. Málem to zaplatila životem, protože to byla kočka čistě gaučová a při pronásledování vyplašeného ptáka ji málem ranila mrtvice Very Happy
Takže držím palce, protože záleží na povaze kočky, ale pokud je korelák drsňák, tak se ho třeba kočička bude trošku bát od mala a nechá ho v klidu.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (46x)
2
Britská krátkosrstá kočka (22x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (20x)
5
Mňoukání a štěkání (19x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (19x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (15x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top