Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

premiové kapsičky pro koťata


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: premiové kapsičky pro koťata
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 1. 2008 16:54:26
Odpovědět s citátem

Dobrý den, moc prosím o radu, či alespoň podělení se o zkušenosti.
Mám čtyřměsíční koťata, mají k dispozici celý den granulky Hills kitten s vodou, a ráno a večer dostávají kapsičky či konzervy (ovšem kapsičky jak mě,tak jim vyhovují víc). Tak jádru pudla, nemohu na trhu sehnat premiove kapsičky pro koťata...v dobré dostupnosti jsou značky jako Whiskas které mají kotěcí sekci (ale ty mají pouhé4%masa) a potom konzervičky či kapsičky pro koťata od Hills, které mají dobré složení, ale jsou na můj vkus dost drahé a jsou špatně k dostání..Máte někdo dobrou zkušenost s mokrým krmením pro koťata, aby nebylo ani levné ani superpremiové?Prostě něco mezi? Tak pokud jste byli tak trpělivý a dočetli až sem, prosím napište Very Happy
PS: značka Liberec
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 1. 2008 17:44:18
Odpovědět s citátem

Koťecí konzervy/kapsičky/vaničky dělá Animonda (Carny, Von Feinstein, Rafiné), Purina Proplan, Iams, First Class a Miamor. Vzhledem k tomu, že mají koťata k dispozici kvalitní granule, nemusíte se bát dát jim třeba i konzervu pro dospěláky (Gimpet, Schmusy atd.)

V Liberci jsem viděla krmení od Gimpetu v tom obchodě pro kutili, co je vedle Kauflandu a naproti Lidlu (Hornbach, OBI???). V Hypernově možná je taky nějaký zverimex, ale to si fakt nejsem jistá. A pokud ano, bude to tam předražené. Jinak nezbývá než obejít zverimexy nebo nakoupit na internetu.
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ann



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 15
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 1. 2008 18:59:40
Odpovědět s citátem

velice kvalitní jsou kapsičky Shiny Cat, také dávám koťátku (mělo by to být skoro jen čisté maso), ale jsou dost drahé - 2x 85g cca 45kč..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bobtail



Založen: 19.12.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Vestec, Praha Západ

Předmět: Re: premiové kapsičky pro koťata
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 1. 2008 21:19:49
Odpovědět s citátem

Již od několika lidí, vč. veterinářů jsem slyšela, konzervy a kapsičky nejsou vhodné. A to ani ty prémiové... Všechny jsou vyrobeny z nevhodných zvířecích zbytků... Takže i veterináři doporučují dokrmovat spíše masem - hovězí, kuřecí, ryby Wink . To jen k mým zkušenostem Laughing
_________________
Hanka, Anabell a Cookie Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 1. 2008 21:25:06
Odpovědět s citátem

Ann napsal:
velice kvalitní jsou kapsičky Shiny Cat, také dávám koťátku (mělo by to být skoro jen čisté maso), ale jsou dost drahé - 2x 85g cca 45kč..


A nevyjde nakonec laciněji krmit skutečně čistým masem? Já mám kocouře, který granulky jen jako ňamku, není to pro něj jídlo podle jeho představ.

Kupovala jsem taky kapsičky (dávala jsem mu i pro dospěláky Friskies), kočičí paštiky, ale masa tam až tak moc není. Tak jsem mu prostě začala kupovat maso. Koupím kilo, nakrájím nadrobno, případně v Globusu koupím namleté čisté hovězí (mají vysoce kvalitní maso), naporcuju, porcičky zabalím do fólie a dám zmrazit. Po 2-3 dnech mám připravené jídlo, jen ho rozmrazit. Přidám do toho trochu vařené zeleniny, případně pár kousků vařených těstovin či rýže, nebo trochu bílého jogurtu, a je na světě kvalitní jídlo skutečně z masa. (přemražené maso nechávám syrové, nevařím.)

Když vařím hovězí nebo kuřecí polévku, nesolím, přidám vývar k masu (pro nás osolím až po odebrání zvířecím miláčkům) kocouřovi do misky, a může se ubaštit. K tomu mu dávám 2x denně vitamínovou pastu pro koťata od Gimpetu, po té se může taky utlouct.

Nebo jsem koupila drůbeží vnitřnosti (žaludky, srdíčka, kousek jater), to jsem uvařila s trochou rýže, mrkve, květáku a brokolice, nahrubo rozmixovala, přidala vývar, a bylo další jídlo hotové-ve více porcích-šup s tím opět do mrazáku. Když už se s tím dělám, udělám toho víc a zmrazím.

Občas uvařím kus filé, opět trošku těstovin či rýže-maso musí mít vždy hodně navrch, a je to. Sem-tam do toho může přijít žloutek nebo bílý jogurt.

Jediný problém je v tom, že to zabere trochu času a dá to trochu práce. Ale zase vím, co mu dávám a že nic špatného nedostane. A nakonec to vyjde i levněji než průmyslově vyráběné kvalitní krmení. Kvalitní granule má k dispozici neustále, vitamíny dostává v pastě od Gimpetu, tak si myslím, že je to takto snad dobře.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
bobtail



Založen: 19.12.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Vestec, Praha Západ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 1. 2008 21:35:28
Odpovědět s citátem

Já tedy krmím prémiovými granulemi Pro-Plan Kitten, kde je vše co kočička potřebuje - vitamíny,... A pak také porcuji Wink . Koupím flák hovězího - zadní (sama ho nejím Laughing ) a nakrájím na malé kostičky... Poté rozdělím na porcičky a každou dá do pytlíčku a šup do mrazáku. Pak už jen vytahuji jeden pytlík za druhým Laughing . Pak také vařím filé - kostky. Půlku kostky krátce povařím ve vodě a nechám vychladnou. A to je mňamka Razz
_________________
Hanka, Anabell a Cookie Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: premiové kapsičky pro koťata
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 1. 2008 5:37:25
Odpovědět s citátem

U lepších značek se už vesměs nerozlišuje různá kvalita konzerviček nebo kapsiček pro dospělé a pro koťata. Kvalitní konzervy s vyšším obsahem masa stejně jako čisté maso můžete dávat dospělým i koťatům. Když koupíte kuřecí řízek tak ho taky můžete dát všem. Dělení konzerv není takové jako u granulí, nemluví se o prémiových neco superprémiových konzervách.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 1. 2008 6:53:36
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:

A nevyjde nakonec laciněji krmit skutečně čistým masem?


Jen bych dodala, to co vždycky - krmení čistým masem vyjde určitě laciněji, ale krmit s ním nebývá vždy tak jednoznačné - Maxíš např. po hovězím masu zvrací, teď už ho raději ani nesní, baští jen syrové kuřecí a to zase tak málo, že by mu to jako porce odpoledního jídla nestačilo, a preferuje prozměnu spíše granule.
Takže člověk musí vyzkoušet, co zrovna té jeho kočině sedne a netrápit se tím, že zrovna ona odmítá porci masa, kde má víc masa než v konzervě. Navíc - naši by nesnědli nic, v čem je zelenina, u ní jsem si všimla, že hodně chutná hlavně naháčům Smile

Jinak přikláním se k výše uvedeným značkám.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 1. 2008 9:12:56
Odpovědět s citátem

Děkuju moc za názory. Taky přikrmuju syrovým masem kuřecím,povařeným filé, nebo drceným konzervovaným lososem...ovšem kapsičky nějak chutnají víc, a šlo mi právě o obsah masa v nich...takže můžu krmit lepšími kapsičkami které jsou "adult", to mě uklidnilo..se syrovým masem si ti moji kočičáci rádi hrají, prostě napřed kostičku kuřecího masa poválejí všudemožně, a buďto ji najdu za týden pod skříní, nebo ji ochlupacenou spapají Rolling Eyes ..asi se projevují lovecké pudy,cítí syrové maso, a už lítá vzduchem Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 1. 2008 10:36:03
Odpovědět s citátem

Jana Závodníková napsal:
Děkuju moc za názory. Taky přikrmuju syrovým masem kuřecím,povařeným filé, nebo drceným konzervovaným lososem...ovšem kapsičky nějak chutnají víc, a šlo mi právě o obsah masa v nich...takže můžu krmit lepšími kapsičkami které jsou "adult", to mě uklidnilo..se syrovým masem si ti moji kočičáci rádi hrají, prostě napřed kostičku kuřecího masa poválejí všudemožně, a buďto ji najdu za týden pod skříní, nebo ji ochlupacenou spapají Rolling Eyes ..asi se projevují lovecké pudy,cítí syrové maso, a už lítá vzduchem Laughing


Ja postupne zkusila vsechno mozne a zustala u Shiny Cat. Maso je tam kvalitni, myslim, ze lepsi nez mnohe lidske konzervy typu kureci narez a levnejsi tunak. Taky jsem chtela pro Paskala kvalitu (a za lepsi cenu Smile ), ale maso ani vyvar proste nejedl, i kdyz maso ze Shiny Cat ji. Takze uz to neresim a krmime Shiny cat, levneji se sezene v akci v Pet center nebo po netu na Allpet. Jen me mrzi, ne nedelaji hovezi. V Liberci, kdyz jsem studovala na VS (asi6 let zpet), byl super zverimex na te hlavne ulici k nadrazi (ne ta jak jsou tram, ale rovnobezna bez tramvaji), pobliz byla jedna z budov TUL, prodejna aut, dale pak antikvariat. Snad je to pochopitelne kde Smile Tehdy tam meli veci, ktere jsme nesehnala pro tereristiku ani v Praze. Tak jestli tam jeste jsou a neklesli na kvalite, mohli by mit i super veci pro kocky (tehdy jsem resila jen zelvi veci, tak kockoveci nevim).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
pewis



Založen: 30.11.2007
Příspěvky: 21
Bydliště: orlová

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 1. 2008 15:30:51
Odpovědět s citátem

Teď jsem koupila na výstavě konzervičky Schesir cat - nad 50% masa a dodavatel říkal,že budou každou chvíli v obchodech. Cena je 27 korun za 85 g. krásně voní, vypadaj hezky a z Ebinky je po otevření konzervy šelma nelítostná. Vyškrábe se mi až za krk a snaží se rozkousat i ten obal - tak nevím,co do toho dávaj Laughing jinak papá Miamorky a Almo nature. Tudíž touto cestou sháníme bohatého ženicha Very Happy Je to fakt drahé,ale zas podle složení bych si to dala sama. Kvalitní jsou i konzervy od Animondy - carny - ale tam je to pomleté a mě to smrdí, takže to jsem zavrhla.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (65x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (37x)
3
Popíjet víno můžete odteď už i společně ... (27x)
4
Kočičí jména (24x)
5
Editorial 11. dubna 2005 (24x)
6
Veterinární poradna: Rolnička u kočky (23x)
7
Creepy kočky: Noční kontrola (21x)
8
Recenze audioknihy - David Michie: Dalajlamova kočka (20x)
9
Vaříme pro kočky: Domácí masová sklenice (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top