Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Alergie

Fórum: Všehochuť

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Leonardova Kamila
Anonymní





Předmět: Alergie
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 6. 2006 18:56:22
Odpovědět s citátem

Ahoj všichni, kdo trpí stejně jako já. Mám vytoužené kotě a objevil se u mne vysoký stupeň alergie na kočky. Na stupnici od 1 do 6 až 5,6.
Jediná rada a řešení od lékařů a známých: Zbav se kocoura.
Zatím trpím a nedovedu si to představit. S kocouřem to byla láska na první pohled. Tak pokud máte někdo pro mne řešení, např. adresu na nějajého léčitele, dejte prosím, vědět. Zdravím všechny trpitele - milovníky koček. Kami
Odpovědět 
Alissa



Založen: 05.04.2006
Příspěvky: 1

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 6. 2006 12:50:41
Odpovědět s citátem

My mame tri macky a manzel ma tiez alergiu.Berie lieky,Alerid alebo Xizal.Ale je to uz ovela lepsie,ako ked sme priniesli prveho maciaka.Alergia sa akoby oslabuje.S liekmi je uplne v poriadku,ked mu nahodou dojdu a nestihne ist po dalsie,nie je to az take strasne ako na zaciatku.Ja stale dufam,ze po case alergia zmizne uplne.
Hovoril aj alergologovi,ze zije s mackami,ale ten len mavol rukou,ze aj keby dal macky prec,nic mu to nepomoze,pretoze ma alergiu uplne na vsetko a prska cely rok.Tie macky su len kvapka v mori.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ála



Založen: 13.05.2006
Příspěvky: 32

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 6. 2006 15:29:47
Odpovědět s citátem

Já jsem také alergik s prokázanou přecitlivělostí na kočku, bohužel.Mimo jiné jsem alergická na roztoče a pelyněk,ale úplně nejvíc na kočku.Byla jsem z toho naprosto zoufalá, je to již 5 let a s kočkou žiji normálně dál, takže to nevzdávejte a předčasně nezoufejte.
Je fakt, že ze začátku to nebylo nic moc.Neustálá rýma,slzení očí a mám i astma,takže první co jsem na alergologii slyšela, bylo samozřejmě to,ať dám kočku pryč. Naštěstí jsem objevila docela dobrou alergoložku, která mě pochopila, že já prostě bez kamaráda být nemohu,děti nejsou a byla jsem z toho psychicky dost na dně, tak mě přestala přemlouvat, ať jí dám z domu.Nejdřív mi řekla, ať si vezmu třeba jiné zvíře, zkusili jsme i testy na psa a byly taky hodně pozitivní, takže pes nebyl řešením.Mně šlo hlavně o to, abych nemusela dávat pryč mou kočičku.
Tak jsme zkusili bojovat s tou mou alergií a docela to jde.Neříkám, že nemám vůbec žádné problémy, ale oproti tomu, co jsem měla na začátku to je pohoda.Určitě se poptejte na způsoby léčby vašeho lékaře a pokud bude tvrdě trvat na tom, abyste dala kočku pryč, najděte jiného, já to tak udělala.I když žádný doktor není nadšený, že vás má léčit a vy máte doma pro vás ten nejhorší alergen Sad
Jinak zkuste zatím z volně prodejných léků Zyrtec,Zodac apod.a dejte vědět, jak se to vyvíjí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Leonardova Kamila
Anonymní





Předmět: Odpověď
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 6. 2006 8:08:27
Odpovědět s citátem

Díky všem, zvlášť Ále za duševní podporu. Kotě jsem si přála dlouho a půl roku dopředu vše pro něj připravovala. Prvních 14 dní s prudkou alergickou reakcí bylo peklo. Svědění a pálení očí, kýchání a po škrábnutí pupence jak od kopřivy. Mám také astma, takže se přidaly dechové obtíže. Sama jsem brala Zyrtec a Ventolin. Chvílemi jsem to už chtěla vzdát a začala jsem sondovat mezi přítelkyněmi, která se mého kocouře ujme, byla jsem permanentně přidušená a ani únava s tím vším spojená nebyla zanedbatelná. Pak mi kamarádka - lékařka předepsala silné dávky kortikoidů a Xyzal. Testy na alergii na kočku vyšly téměř na nejvyšší možné horní hranici. Jenže za těch 14 dní jsem se samozřejmně do Leonarda stačila úplně bláznivě zamilovat a teď bych už nebyla schopná dát ho ani někomu známému. Verdikt mé alergoložky byl jasný a neúprosný: koucour musí pryč. Odezva na mou poznámku o tom, že okamžité řešení, znamená udělat z Leonarda bezdomovce, bylo mlčení. Chtěla jsem s ní prodiskutovat své možnosti a naděje. Četla jsem o tom v tu dobu na netu už několik článků. Několika lidem prudké reakce ustoupily.... Ale bylo mi řečeno, že léčba je drahá a přece nechci celý život jíst léky.... Samozřejmě, že nechci. Ale pár astmatických záchvatů už jsem prodělala i v minulosi a bez kocoura. Tak jsem se rozhodla bojovat. Choroba je ve své podstatě psychosomatická, tak posílám duševní podporu všem, kteří mají stejný problém snad si pomůžeme navzájem Smile Kami
Odpovědět 
Ála



Založen: 13.05.2006
Příspěvky: 32

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 6. 2006 17:40:18
Odpovědět s citátem

Zdravím Kami, čekala jsem, zda se ozvete a napíšete, jak se to vyvíjí.
Názory doktorů jsme probraly a jak jsem psala, žádný doktor není nadšený z toho, že jste ochotná brát léky a přitom se nezbavit alergenu, který nám problémy způsobuje, v našem případě kočka. Ale třeba alergii na roztoče se nezbavíte, ani kdyby jste uklízela 10x denně.
Já inhaluji také kortikoidy a to 2x denně a pravidelně a pokud nevynechám dávku, cítím se dnes úplně normálně. Dříve když jsem přišla z práce, okamžitě jsem začala trpět dušností, smrkat a kýchat a dnes mohu říct, že tyto problémy vůbec nepociťuji. Někdy rýma, ale odezní většinou tak za 10 min. po příchodu. Akorát jsem musela slíbit mé alergoložce, že až mi tato kočička umře, že už si jinou nepořídím,ovšem já nevím, zda to budu schopná dodržet Sad
Taky jsem ještě z různých zdrojů četla, že nejvíce alergenní jsou kocouři, kteří nejsou kastrovaní, produkují více alergenu, který nám problémy způsobuje.Takže pokud nemáte chovného kocourka, dejte ho vykastrovat a problémy se třeba zmírní.
Jsem ráda, že existují takovéto stránky pro milovníky koček a ještě se tu sejdou lidi, kteří jsou milovníci a zároveň alergici a mohou si dodat psychickou podporu a nejsou na ten boj sami. Wink
Držím palečky Ála.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 6. 2006 18:41:03
Odpovědět s citátem

naštěstí u nás alergie na kočku nejsou,ale jen mě tak napadlo,zkoušely jste čističku vzduchu?Třeba by taky snížila množství alergnů ve vzduchu,dál omezit koberce, záclony a závěsy atd,aby se alergeny neměly kde skladovat a hromadit,ale to asi všechno znáte. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nashira
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 7. 2006 16:11:40
Odpovědět s citátem

pred tydnem jsme si poridili dve ruske modre kocicky. Prakticky ihned se u me vyskytly problemy typu 'ucpaneho nosu', sem tam kychani. Oci me pali jen kdyz si do nich sahnu, tak to nedelam Smile Zacala jsem jist ve vetsich davkach zelene potraviny (chlorella, zeleny jecmen), tak uvidime jestli to bude mit nejaky efekt. Snazim se k tomu pristupovat tak nejak 'pozitivne', protoze jsem cetla, ze nekomu alerie ulpne vym44izi a nekomu se naopak muze zhorsovat, a neumim si predstavit ze bych ty dve klubicka dala pryc Sad Do leku jsem zatim nesla, protoze si rikam, ze to jeste neni tak tragicke.. snad se to casem zlepsi, ale asi je to beh na dlouhou trat. Vsem alergikum hodne sily a trpelivosti !
Odpovědět 
Jitka Bartosova



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 6

Předmět: Re: Alergie
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2007 14:55:44
Odpovědět s citátem

Leonardova Kamila napsal:
Ahoj všichni, kdo trpí stejně jako já. Mám vytoužené kotě a objevil se u mne vysoký stupeň alergie na kočky. Na stupnici od 1 do 6 až 5,6.
Jediná rada a řešení od lékařů a známých: Zbav se kocoura.
Zatím trpím a nedovedu si to představit. S kocouřem to byla láska na první pohled. Tak pokud máte někdo pro mne řešení, např. adresu na nějajého léčitele, dejte prosím, vědět. Zdravím všechny trpitele - milovníky koček. Kami


Ahoj Kamčo,

jsem na tom stejně jako ty,mám alergii na stupni 5, alergie u mě propukla asi před 5 lety. Doma máme 3 kočičandy a samozřejmě jsem nikdy neuvažovala o tom, že bych se jich zbavila! Alergie s roční dobou kolísá, v létě je to o něco lepší než v zimě, kdy se nemůže větrat. Ale mám dobrou zkušenost s vdechovadlem MIFLONID a lékem ZODAC. Pokud je 1x denně používám, tak funguju celkem bez obtíží. Jinak je tu samozřejmě možnost vakcinace, prý je tam 70% úspěšnost. Poraď se o tom s rozumným alergologem. Přeju hodně štěstí v boji s alergií. Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: Alergie
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2007 15:46:23
Odpovědět s citátem

Alergie s roční dobou kolísá, v létě je to o něco lepší než v zimě, kdy se nemůže větrat. Ale mám dobrou zkušenost s vdechovadlem MIFLONID a lékem ZODAC. Pokud je 1x denně používám, tak funguju celkem bez obtíží. Jinak je tu samozřejmě možnost vakcinace, prý je tam 70% úspěšnost. Poraď se o tom s rozumným alergologem. Přeju hodně štěstí v boji s alergií. Twisted Evil[/quote]

Nepomohla by také trochu čistička vzduchu především v době, kdy se může méně větrat ?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ála



Založen: 13.05.2006
Příspěvky: 32

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2007 21:44:59
Odpovědět s citátem

Po delší době vás zdravím, pokud sem ještě Kami mrkneš, dej vědět, jak bojuješ. Ze své zkušenosti bych neřekla, že je alergie horší v zimě, já to měla po celý rok tak nějak nastejno. A co se týče čističky, tu doma mám, vždy je lepší snažit se to co nejvíc eliminovat a taková čistička neuškodí, mám jí zapnutou celý den, umístěnou v ložnici a číča do ložnice nesmí, alespoň takto jsem se to snažila vyřešit. Je pravda, že v ložnici je krásný takový svěží vzduch, určitě stojí za to popřemýšlet. pa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kuldacka



Založen: 29.01.2007
Příspěvky: 6
Bydliště: Kovářov

Předmět: kuldacka
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 3. 2007 12:35:05
Odpovědět s citátem

Vy*er se na všechny jako já!! Ber často prážky a ať za tebe kocourka nebo kočičku češe máma nebo někdy o kom víš, že je na tvého kocourka hodný!!!! Tak to dělám i já. (Zatím).....
_________________
Je mi 13 let a mám doma kocourka, kterýse jmenuje Kulíšek. Pak mám 2 akvárka s rybičkami a křečici jménem Čikitu. Také bych chtěla na veterinu, ale ze zdravotních důvodů nemůžu! Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Natalka



Založen: 22.08.2007
Příspěvky: 2

Předmět: kožní asi Alergie
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2007 8:49:12
Odpovědět s citátem

Ahoj, koukám že jde asi o poměrně častý "problém" u majitelů koček, chci se zeptat zda má někdo kožní problémy. Já jsem s kočkou 16 let žila jako dítě a bez nejmenšího náznaku alergie. Teď když jsme se osamostatnila a do nového bytu si pořídila malé britské kocouře, tak po necelých 2 měsících se probudím a na hřbetu rukou, pod koleny a v podpaží se objevily svědící lehoučce vystouplé rudé plochy, mám to již třetí den, zodac beru (přítel je alergik) ale zatím nepozoruji změnu, mám hrůzu, že by se mohlo jednat o alergii. Napište někdo, že takhle se alergie na kočku neprojevuje, že jsem dala do prádla jen hodně prášku.... Exclamation prosím...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: kožní asi Alergie
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2007 17:18:10
Odpovědět s citátem

Natalka napsal:
Ahoj, koukám že jde asi o poměrně častý "problém" u majitelů koček, chci se zeptat zda má někdo kožní problémy. Já jsem s kočkou 16 let žila jako dítě a bez nejmenšího náznaku alergie. Teď když jsme se osamostatnila a do nového bytu si pořídila malé britské kocouře, tak po necelých 2 měsících se probudím a na hřbetu rukou, pod koleny a v podpaží se objevily svědící lehoučce vystouplé rudé plochy, mám to již třetí den, zodac beru (přítel je alergik) ale zatím nepozoruji změnu, mám hrůzu, že by se mohlo jednat o alergii. Napište někdo, že takhle se alergie na kočku neprojevuje, že jsem dala do prádla jen hodně prášku.... Exclamation prosím...

Nevím to jistě, nejsem lékař, ale myslím si že tohle opravdu projev alergie na kočky nebude. Kamarádka má kožní problémy v souvislosti s kočkami, ale má téměř okamžitou kožní reakci na těch místech na kůži která byla v přímém kontaktu se srstí kočky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: kožní asi Alergie
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 8. 2007 17:58:55
Odpovědět s citátem

Jak to přesně vypadá? Jen co mě tak napadlo - červeně ohraničená plocha se světlejším vnitřkem a pekelně svědící - tak se u nás (dvounožců) projevila plíseň, kterou jsme chytli od našich koček.

Bratr má alergii na kočky a ačkoliv je i ekzematik, tak kožní reakci jako alergii nemá.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Natalka



Založen: 22.08.2007
Příspěvky: 2

Předmět: Re: kožní asi Alergie
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 8. 2007 19:20:32
Odpovědět s citátem

Ahoj všichni Laughing Laughing ,
je moc milé vidět, jak jsou tu starostliví lidé, já vám všem moc děkuji. Já i Ferda jsme už oslavili, že jde skutečně o alergii na prášek.... mám teď jeden pro mimča a spíme zase s Ferdou v jednom pelíšku. Díky všem opravdu, zvedli jste mi náladu.... Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fe69



Založen: 17.08.2007
Příspěvky: 34

Předmět: alergie
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 8. 2007 20:58:28
Odpovědět s citátem

K tématu alergie a kočka: mám rozjetou alergii na kočky (+ spoustu dalšího) cca 8 let, skoro 20 let dělám se zvířaty - psi, kočky, hlodavci.... Z vlastní zkušenosti můžu vřele doporučit Claritin a již zmiňovaný Xiclac. Při užívání Claritinu jsem si dokonce doma v posledních 2 letech navýšila stav koček z jedné na 3 a nedusím se. Ale mám britky, peršanka by mě asi udusila i přes léky. Tak hodně štěstí. A doporučuji nechat si udělat testy, zda alergie je na chlupy nabo kožní epitelie a změnit alergologa. Já na svého Doc. Stříže z Prahy9 nedám dpustit, ani ho nenapadlo uvažovat, že bych měla dát pryč kočky nebo měnit povolání.¨
Radka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
v2e2rka



Založen: 22.08.2007
Příspěvky: 5
Bydliště: Kostice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 8. 2007 16:30:14
Odpovědět s citátem

ahojky, kamarádka je taky alergik, chová doma papoušky a má 2 kočičandy. Dříve brala Claritine a fakt jí hodně pomáhal. Poslední dva roky se nechala naočkovat, sice ji to stojí dost peněz, ale je téměř bez starostí(pokud do toho nekvetou topoly:)a kočky se jí můžou promenovat pod nosem a papouch sědět na rameni tak vám držím palečky ať si taky najdete své řešení a hlavně:NEVZDÁVEJTE TO!
_________________
Katka a Miďule
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Akira



Založen: 05.01.2006
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Alergie
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2007 22:31:46
Odpovědět s citátem

Ahojky všem-volám o pomoc,
tak předně musím říct že brečím jak želva každý den, nebo každý druhý. Máme číču dva roky a je to hlavně můj miláček. Je to nejlepší bytost jakou jsem kdy potkala. manžel si na ni získal alergii. Musím říct že jsme měli ještě jednu, ale ta byla spíš společnost pro Miu, aby tu celý den nebyla sama, ale často se praly celý rok a mladší kamarádka jí všechno brala. Takže to byl asi krok vedle. No, k věci. manžel má číču taky moc rád a navíc hodně trpí tím jak já nejsem schopná skoro na nic jiného myslet. Alergoložka mu dala Xyzal a ještě nějaký inhalátor. prý dokud budou s námi kočky a všude chlupy, tak se to nezlepší. On je teda manžel alergik na prach, plísně, trávu atd...Co vím tak vedlejší učinek Xyzalu je bolest hlavy a unava, to obojí má. Myslíte že se to časem může srovnat? Aspoň to, když nic jinýho? Všichni kolem mně ubezpečují že dát pryč kočky je nejlepší co pro něj můžu udělat. Ale já trpím při představě že mám Miu dát pryč. Asi je to rozhodnutí na něm co? jestli je ochotnej brát prášky aby kočka zůstala, nebo jestli je pohodlnej a vzdá se jí i když ji má rád, jen aby je nemusel brát pořád. Sad Můžete mi říct, jestli existuje nějaký léčitel, nebo aspoň nějaký odborník, který by mu řekl že kočka může zůstat? Holky zlatý, volám o pomoc...miluju je oba i jeho i číču, je vážně nutné abych se jí vzdala?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Alergie
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2007 6:25:32
Odpovědět s citátem

Má alergii na chlupy nebo na sliny, pot (bílkoviny)?
Xyzal ne každému zabírá, příteli, který má alergie na pyly a trávy vůbec nepomáhal .... rozhodně existuje víc léků, které je možné zkusit.
Určitě je dobré podívat se na stránky pro alergiky - asi je nutné všechna dráždidla eliminovat, zrovna o pár for výše slečna popisovala, že svojí kočku koupe v přípravku, který by měl alergii zmenšit, existují snad i nějaké vakcíny ...
Určitě to ale tak rychle nevzdávejte, dokud nevyzkoušíte vše. Myslím, že žádný odborník vám asi neřekne, že kočka může zůstat, to si musíte vybojovat sami.

http://www.proalergiky.cz/

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AjA



Založen: 26.08.2005
Příspěvky: 40
Bydliště: Chomutov

Předmět: Prosba o radu
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2007 9:45:31
Odpovědět s citátem

Již jsem tady psala, že i já patřím k těm nešťastným, kteří se musí potýkat s alegií na svého miláčka. Také jsem psala, že jsem to zvládla a nemám potíže (až na vyjímky, ale rozhodně menší potíže než na začátku). Zanedlouho se máme s kočindou stěhovat do vlastního bytečku, a já si už nějakou dobu pohrávám s myšlenkou pořídit jí kamaráda/ku, protože bude celý den sama doma. Myslíte, že pořízením další kočky budu zase bojovat úplně od začátku? Než si na ni zvyknu? A vzhledem k tomu, že Britky jsou podle některých z vás ty nejhorší alergeny, mám to zkusit s jinou? Třeba s nějakou obyč. domácí kočkou? Stále se mi to honí hlavou, a nevím a nevím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Akira



Založen: 05.01.2006
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Alergie
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2007 9:56:16
Odpovědět s citátem

April: díky za ty stránky. Manžel jsem už přemluvila (ani jsem se po včerejším pláči moc snažit nemusela) a budeme o kočičku bojovat. pro začátek uděláme testy na co je vlastně u kočky alergický, koupíme něco pro kočku do jejís rsti a vykastrujeme ji. A vyčistíme celý byt. Smile snad to pomůže. On je alergický na spoustu věcí, takže pochybuju že by nemusel používat pak ani inhalátor ani Xyzal, ale možná se to po tomhle všem zmírní. Smile Drž mi palečky, já tu mou lásku chlupatou dát nechci, dokud to nebude jedinná možnost. Upřímně musím říct aspoň vám tady, že tu kočku miluju víc než manžela...přecijen, on se může bránit, ona ne. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
mirka havlik



Založen: 09.08.2004
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 10. 2007 18:16:44
Odpovědět s citátem

zdravim vsechny alergie,ja osobne mam alergii skoro na vsechno,mimo jine i kocicky.Ano,mam v byte dve kocky,ze zacatku to byla obtiz.Astma,otoky,reakce na kuzi a jednou otekle i rty.Kazdy den minimalne dve tablety Zodaku a pak me doktor trapil po 3 roky injekci.Musim rict,ze jsem od te doby skoro bez obtizi.Hodne se od te doby zmenilo,moje kocky jsou v pohode,ale nesmim "dlachnit" cizi kocicky.Preji hodne stesti
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kuldacka



Založen: 29.01.2007
Příspěvky: 6
Bydliště: Kovářov

Předmět: Já taky!
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 10. 2007 11:58:48
Odpovědět s citátem

Já sem na tom úplně stejně akorát mam ještě astma........... Úplně tě chápu, ale já se na ně v tu dobu vy.... A teď si zvikám a neni to tak hrozný akorát, když jí musim vlastně ho musím česat...... Teď už mu sou 3 roky a já reaguju v poho............. A ještě mám zákazy jít na veterinu.. To na mě ta doktorka dokonce i řvala........ Nesnášim zákazy ohledně zvířat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Sad Mad Crying or Very sad Exclamation [size=18]
_________________
Je mi 13 let a mám doma kocourka, kterýse jmenuje Kulíšek. Pak mám 2 akvárka s rybičkami a křečici jménem Čikitu. Také bych chtěla na veterinu, ale ze zdravotních důvodů nemůžu! Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Roni



Založen: 22.03.2007
Příspěvky: 36
Bydliště: Brno

Předmět: Alergici
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 10. 2007 22:34:59
Odpovědět s citátem

Achjo,úplně s Váma cítím, škoda že nemůžu pořádně pomoct Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Sama trpívám dost nesnesitelnýma bolestma, léky občas taky nezaberou jak by měly a koťánci jsou občas to jediné, co nakonec člověku pomůže nejen po psychické stránce... Confused Tak Vám všem držím palečky, ať s Vámi ta Vaše zlatá klubíčka mohou zůstat Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Verča
_________________
Veronika
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
sarast



Založen: 10.01.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Alergie
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2008 12:15:31
Odpovědět s citátem

[quote="Akira"]Ahojky všem-volám o pomoc,
tak předně musím říct že brečím jak želva každý den, nebo každý druhý.

Ahoj, našla jsem článeček až ted, tak snad ještě není pozdě.
Jsem těžký alergik na kde co, astmatik, beru denně inhalační léky, při rýmě a svědění očí Zyrtec. Doma chovám už několik let kočky v hojném počtu Smile Opakovaně mi plicař nařizoval kočky udat, ale prachu a pylu se přece taky nelze zbavit, a to nemluvím o roztočích..Většína alergiků má stejně alergií víc, takže odstraněním kočky se jí manžel, s největší pravděpodobností, nezbaví.
Jako lékař (ač ne alergolog) radím: vyměnit lékaře, změnit léčbu, zahájit prevenci. Antialergik je mnoho a mnoho, každý člověk snáší různé preparáty jinak (mě např. vyhovuje nejlépe právě Zyrtec). Také, jak už někdo zmínil, čističku vzduchu, vyházet všechny koberce, čalounění a pod.
Věřím, že to zvládnete, tak jako já. Ne ,že bych neměla vůbec žádné potíže, to ne, ale život bez koček si prostě nedovedu představit. Držím palce!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ann



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 15
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 1. 2008 16:25:35
Odpovědět s citátem

já jsem taky silně alergická na kočičí roztoče, ale našli jsme malé vystrašené koťátko.. no a asi víte, jak to dopadlo Smile . ze začátku to byla hrůza, měla jsem kýchací záchvaty, nemohla jsem dýchat, teklo mi z očí a vše mě svědilo. už jsme vážně uvažovali o tom, že kočka bude muset di útulku (málem jsem se udusila Shocked ), ale pak jsem na internetu objevila přípravek Petalcleanse-vtírá se kočce jednou za týden do srsti a pak se otře, prý se tím nějak většina alergenů neutralizuje. stojí necelých 600kč a nám vydržel už přes dva měsíce a ještě tam troška je. nevím, jestli je to jen tím přípravkem, nebo jestli si mé tělo na Nudličku zvyklo, ale nyní jsem až na pár kýchnutí týdně úplně ok a bydlíme spolu spokojeně..myslím, že za pokus to stojí..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top