Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Dotaz:-)


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
surprise



Založen: 15.11.2007
Příspěvky: 6

Předmět: Dotaz:-)
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2008 19:34:37
Odpovědět s citátem

Dobry den vsem, chtela jsem se jen zeptat... Mame doma pulrocniho Thea (kanadsky sphynx). Je to mesic zpatky co jsme byli s nim u veterinare, a ten mu delal vysetreni ousek na svrab. A bylo to tehda negativni. Nyni jsme prisli od veterinare ale jineho, a on rekl ze Theo ma svrab a jeste navic se mu rozjel zanet, za tohle zjisteni, vycisteni ousek a OTIPRIN N, jsem zaplatila 500,- Kc, a jeste mi veterinar rekl, ze to musel mit od narozeni (ten svrab - ze pry se prenasi jen kdyz je vice kocek, a nebo s matky na kotalko). Jelikoz nejsme studovana veterinarka, tak me zajima s Vaseho pohledu, jestli prvni veterinar spatne zdelil diagnozu a nebo ten druhy nas "natahl". Jinak jsem se jeste dozvedela (nebo se Theovi objevili na hrbete takove malinke tecky - vypadaji jako pihy, nesvedi ani nijak nejsou na dotek drsne) ze pry se to Sphynksum objevuje v "puberte", je tomu tak?

Dekuji Vsem uz predem za jakykoliv nazor nebo zkusenost.

Mejte se moc krasne:-) papapa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
surprise



Založen: 15.11.2007
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2008 19:56:37
Odpovědět s citátem

A jeste jsem se chtela zeptat na jednu vec... Musi veterinar davat nejake doklady o tom, ze to vysetreni dopadlo tak ci jinak? Jako treba vysledek toho vysetreni? Dekuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2008 20:15:33
Odpovědět s citátem

Vzhledem k tomu, že jsem na netu našla, že Otiprin N (20 ml) stojí 170 Kč (web stránky jedné chov. stanice), tak myslím, že vás pan veterinář trochu natáh, protože za vyčištění uší+diagnózu mi 300 Kč příjde docela dost.

Nám se osvědčil Stronghold+čistit ouška dětským olejíčkem, popřípadě ještě vykapávat Chromicinem (?)
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2008 20:19:18
Odpovědět s citátem

Bohužel, se svrabem Vám neporadím. My ho nikdy neměli, a to i přesto, že máme doma víc koček. Ale nejsou v kontaktu ani s venkovními kočkami nebo psi, kteří by to eventuelně mohli domů přinest.
Jak veterinář svrab diagnostikoval? Koukal pod mikroskop nebo posílal kultivaci do laboratoře?
Konzultovala jste to s chovateli kocourka?
Pokud veterinář posílal vzorek někam na vyšetrení do laboratoře, záleží kam a v jaké formě výsledek dostane. V poslední době pro urychlení, laboratoře zasílají výsledky vyšetření většinou mailem. Určitě můžete požádat veterináře o kopii tohoto výsledku. Veterinář by Vám měl dát fakturu/účet za ošetření, kde by mělo být co prováděl, jaké používal léky a někde i diagnóza (alespoň moji veterináři to tak dělají). Pokud to neudělá automaticky, měla byste o účet požádat. Pokud se Vám nezdá cena, požádejte ho o ceník který mívají k nahlédnutí.

Co se týká teček, jaké jsou, barva, tvar, jsou plastické... ?
Sphynxům, těm tmavším, se objevuje pigmentace (vypadá to jakoby pihy nebo stařecké skvrny), ale to je převážně v létě pobytem na slunci. Někteří Sphynxové mají vyrážku, ta se může objevit v období puberty kdy nastávají hormonální změny, ale dělá se spíše na břiše, tříslech a podpaží.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2008 20:20:04
Odpovědět s citátem

surprise napsal:
A jeste jsem se chtela zeptat na jednu vec... Musi veterinar davat nejake doklady o tom, ze to vysetreni dopadlo tak ci jinak? Jako treba vysledek toho vysetreni? Dekuji


Doklady o vyšetření dávat asi nemusí (u lidského doktora vám taky jen řeknou, že je to ok a výsledky založí do karty). Ale měl by si poznačit do karty zvířete, co mu bylo a jaké dostalo léky atd. Taky by měl majiteli vystavit účet.
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2008 20:47:49
Odpovědět s citátem

Já bych se ještě veta zeptala, má-li zkušenosti s plemenem sphynx. Oni mají ouška zaneřáděna ušním mazem víc než "normální" kočky, tak pokud neměl klinické vyšetření (kultivace, nález pod mikroskopem), mohl tuto zvýšenou černotu v uších považovat za projev svrabu, aniž by to kocouře trápilo. Moje vetka, když jsem u ní byla s Adamem poprvé, taky nevěřícně zírala do jeho uší Razz (a to je měl vyčistěné Laughing )-teprve když jsem jí řekla, že to je u sphynxů normální, přestala to řešit. Koukla mu světýlkem do oušek a spokojila se s mým vysvětlením. Smile
500 se mi teda zdá doopravdy hodně-tolik si u nás nevzali ani za kastraci velkého psa.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
surprise



Založen: 15.11.2007
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2008 21:32:14
Odpovědět s citátem

Dekuji moc za reakce! Asi zmenime veterinare! A jinak ohledne tech tecek na hrbete, Theo je takovy sedive-stribrny:-) A ty tecky ma presne jak pihy, hnede, kulate malinke o prumeru asi 1 mm. A s tim svrabem... Theo prave co ho mame my, nebyl v kontaktu s zadnym zviretem. Snad to bude dobry:-)
Jeste jednou mnohokrat dekuji za Vase reakce! Diky moc
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Markét



Založen: 10.07.2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2008 21:47:03
Odpovědět s citátem

Promiňte ten výraz podle mě je to blbost - cena je přemrštěná i za takové vyšetření , co vás vedlo k tomu jít k jinému veterináři jen tak pro zajímavost ? Většina veterinářů považuje na první pohled sphynxí maz za svrab , u nás tomu nebylo jinak . Určitě bych chtěla vidět doklad že vyšetření proběhlo a co si veterinář nechal zaplatit je mi jasné že kliniky si účtují víc a údajné expres služby také , ale v takovém případě bych chtěla komplet doklady o diagnóze a vyúčtování . Už proto že solidní chovatelé svrab v chovu nemívají a kdyby byl problém myslím že by to předchozí veterináři nepřehlédli a chovatelé by to věděli , natož když se jedná o zánět v uších . Našemu Otíkovy se také tvoří nadbytek mazu černé barvy dost tuhé konzistence a na boltci to tvoří tečky takže to může vypadat jako svrab . Zajímala bych se jestli veterinář nedal na první pohled a dál se tím podrobně nezabýval . Každopádně vás natáhl . Na nadměrný maz je dobrý OTTIPUR . Kdyby ale přecijen měl svrab rozhodně byste to měla probrat s chovatelem . Vezměte teda dokumentaci případně když si nebudete jistá tak novou laborku . Hodně štěstí a kocourkovi zdraví .
_________________
Mája a Otík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2008 21:49:37
Odpovědět s citátem

surprise napsal:
Dekuji moc za reakce! Asi zmenime veterinare! A jinak ohledne tech tecek na hrbete, Theo je takovy sedive-stribrny:-) A ty tecky ma presne jak pihy, hnede, kulate malinke o prumeru asi 1 mm. A s tim svrabem... Theo prave co ho mame my, nebyl v kontaktu s zadnym zviretem. Snad to bude dobry:-)
Jeste jednou mnohokrat dekuji za Vase reakce! Diky moc


Změnu veta bych fakt zvážila.

A ty tečky-nejsou to beďary, které by šly vymáčknout? Někde tady jsem četla, že někteří sphynxíci to mívají, vymáčkne se to a je zase pokoj Question
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: Dotaz:-)
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 1. 2008 5:12:50
Odpovědět s citátem

Co se týká toho svrabu, tak v podstatě souhlasím s ostatními, že u sphynxů může dojít k chybné diagnoze pokud vet nemá s tímto plemenem zkušenosti. A ta cena je docela vysoká, rozhodně bych chtěla podrobný rozpis úkonů, které vám prováděl, abyste si udělala představu co kolik stojí.
Co se se týká těch skvrn, tak pokud to vypadá podobně jako lidské pihy, tak jsou to opravdu jen pigmentové skvrny a některým sphynxům se dělají. Naše černá Týna jich má po sobě celkem dost a dělaly se ji taky už v pubertě. Jsou to prostě pihy, někteří lidé jsou taky pihovatí a jiní ne. Takže jestli to jsou jen skvrnky a ne nějaké pupínky, tak můžete být úplně v klidu, máte prostě doma pihovatého kluka Very Happy
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
surprise



Založen: 15.11.2007
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 1. 2008 11:59:33
Odpovědět s citátem

Hezky den! Ty tecky jsou opravdu jako pihy, zadne pupinky ani ho to nesvedi a obevilo se to kdyz mel pul roku:-) Jak Pani psala mame pihovateho kluka:-)

Jinak co me vedlo ke zmene veterinare... Chtela jsem mu vycistit ouska, nebo jsem se toho trochu bala (ted uz to jde v pohode) a ten puvodni mel zavreno.

Dekuji Vam moc vsem za informace. Urcite zmenime veterinare a asi budeme dojizdet do vetsiho mesta, udajne v Ostrave je i chovna stanice - takze si myslim, ze tam bude i veterinar, ktery ma s timto uzasnym plemenem zkusenosti. Pokud by tady nekdo byl ze Slezska a nebo slysel o dobrem veterinari, prosim dejte vedet (Ostrava, Karvina, Havirov, Trinec, Frydek-Mistek) Dekuji jeste jednou!!!

Preji Vsem krasny a uspesny den a mnoho radosti s kocicaky:-))

papa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 1. 2008 12:12:00
Odpovědět s citátem

surprise napsal:
Hezky den! Ty tecky jsou opravdu jako pihy, zadne pupinky ani ho to nesvedi a obevilo se to kdyz mel pul roku:-) Jak Pani psala mame pihovateho kluka:-)

Preji Vsem krasny a uspesny den a mnoho radosti s kocicaky:-))

papa


Dobrý den taky jsem chtěla napsat, že moje Enží tý je 5 a půl měsíce a má celý pihovatý krček je to moc roztomilé Razz . Hezký den
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 1. 2008 12:15:46
Odpovědět s citátem

Dekuji Vam moc vsem za informace. Urcite zmenime veterinare a asi budeme dojizdet do vetsiho mesta, udajne v Ostrave je i chovna stanice - takze si myslim, ze tam bude i veterinar, ktery ma s timto uzasnym plemenem zkusenosti. Pokud by tady nekdo byl ze Slezska a nebo slysel o dobrem veterinari, prosim dejte vedet (Ostrava, Karvina, Havirov, Trinec, Frydek-Mistek) Dekuji jeste jednou!!!

Preji Vsem krasny a uspesny den a mnoho radosti s kocicaky:-))

papa[/quote]

Dobrý den, jsem z Ostravy a mám sphynxíky mazlíky. O žádné Chovatelské stanici Sphynx v Ostravě nevím, teda nebo jsem o ni neslyšela. Myslím, že tady ani jiní sphynxíci nejsou, nebo jsem o nich neslyšela.
Jako veterináře Vám můžu z Ostravy doporučit MVDr. Košťála http://www.veterina.estranky.cz/
_________________
Sandra a Mutinci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 1. 2008 13:37:22
Odpovědět s citátem

Ahoj všem,

tak já sice doma mám Donské sphynxiky ale užily jsme si s ušima a tak můžu říct že máme zkušenosti,a teď k věci.Hnědý až črný flrky a tzv.svrab u těchto plemen není nic jiného než ušní maz a jelikož jak jsem pochopila jste měla strach čistit uši tak se mu tam ten maz tvořil víc a nastala tam kvasinkova infekce která vedla k zánětu uší.Většina veterinářu když poprvé vidí sphyní uši tak tvrdí že mají svrab ale na 99,9 % to není tak,neslišela jsem ještě o sphynxiku který měl ušní svrab!!!!!!!!!!!!!!!
Tak ted k tomu ošetření uší určitě musíte přeléčit ten zánět a to dokonce musíte pořádně čistit uši a kapat,mi začali léčku Chronicinem pokračovali jsme výplahy Otipurem ale pak se to vrátilo a nakonec jsme skončily n aantibiotikách a Otiprin N kapkách z vlastní zkušenosti a po radě veterinářky jsme přešly na čištění uší zásaditím roztokem a světe div se musím zaťukat tak jsme bez problémů a uši se i méně mastí.Zásaditý roztok= převařená voda jen trošku cca 1 dcl a pár kapek octa nesmí to být kyselé,koukala jsem na veterinářku jako blázen ale byla ochotná zkusit cokoliv a opravdu je to lepší než kterýkoliv kapky.Namočím do toho roztoku šťourátka a vyčistím uši ale docela hluboko s tím štourátkem zajedu ze začátku jsem se bála ale je to v pohodě nejlepší je když Vám to ukáže vet.Dříve jsem uši čistila ob den nebo každý třetí a ted je to jednou za týden nebo i 14 dní a mají oba klid ten zásaditý roztok brání kvasinkám v rozmnožování a tím je menší riziko zánětu,jo nakonec vždy uši ješte vevnitř vytřu suchým štourátkem kdyby tam něco zbylo třeba troška toho roztoku.Kočička byla na uši obzvlášť háklivá a tedje to v klidu.
Doufám že jsem všem aspoň malinko pomohla ale ten ušní svrab se dá u každého vet.lehce zjistit vezmou výtěr z uší dají na sklíčko a podívají se pod mikroskopem a když je to svrab tak to vidí,u nás to první vet.nedělal a hned že to je svrab po změně vet. doktorka se hned podívala a okamžitě to vyloučila s tím že jsem jí říkala že se toto plemeno víc mastí tak říkala že to bude tím a že ten maz pak mávětší tendenci ke kvasinkové infekci.
Mno tak jsem se rozepsala ale snad mi to nebudete mít za zle!!!!!!!!???????
Smile
_________________
Nera,Cleo,Jack a Žoržetka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
surprise



Založen: 15.11.2007
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 1. 2008 15:08:33
Odpovědět s citátem

Dekuji Vam vsem jeste jednou za rady, jste moc hodni!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (33x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top