Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Inzerát na Sphynxe


Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  

Je nemocný?
ano
83%
 83%  [ 10 ]
ne
16%
 16%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 12

Autor Zpráva
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: Inzerát na Sphynxe
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2008 21:55:51
Odpovědět s citátem

Tak jsem dneska zase po dlouhé době pokoukavala na internetu kde je co nového a narazila na tento inzerát
http://zvirata.bazos.cz/inzerat/1677849/SPHYNX.php
Crying or Very sad no nevím já jsem se zděsila,je to jen můj názor nebo to kotě je děsně vyhublé,je mu vidět prsní kost a na zádech mu uplně kouká páteř.Nechci říkat nic proti nikomu ale tohle vypadá děsně,je mi do breku,co si o tom myslíte Crying or Very sad Sad
_________________
Nera,Cleo,Jack a Žoržetka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: Re: Inzerát na Sphynxe
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2008 22:04:04
Odpovědět s citátem

Nera Procházková napsal:
Tak jsem dneska zase po dlouhé době pokoukavala na internetu kde je co nového a narazila na tento inzerát
http://zvirata.bazos.cz/inzerat/1677849/SPHYNX.php
Crying or Very sad no nevím já jsem se zděsila,je to jen můj názor nebo to kotě je děsně vyhublé,je mu vidět prsní kost a na zádech mu uplně kouká páteř.Nechci říkat nic proti nikomu ale tohle vypadá děsně,je mi do breku,co si o tom myslíte Crying or Very sad Sad


Ahoj Nero, já jsem na ten stejný inzerát narazila taky a tady http://kocky.sbazar.cz/sphynx-strakonice-o1249593.html kotě vypadá opravdu hrozně, taky jsem se nad ním málem rozbrečela a nevím co si myslet.
Crying or Very sad
_________________
Sandra a Mutinci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ursini



Založen: 01.05.2007
Příspěvky: 3
Bydliště: Ostrava

Předmět: Re: Inzerát na Sphynxe
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2008 10:28:49
Odpovědět s citátem

Byla jsem zvědavá, tak jsem se také koukla na odkaz inzerát. Ta paní vůbec neuvádí, že se jedná o Sphynxe, jenom udává cenu a věk kotěte. Je to opravdu hrůza - nebo má tak nevyvedené fotky???
Tak jsem ji mailem poslala svůj názor na vystavené kotě k prodeji.Jsem jen zvědavá zda vůbec zareaguje.
Vy kteří Sphynxe chováte tak musíte přímo šílet, když něco takového vidíte. Já jsem pouze příznivec tohoto plemene.
S pozdravem všem Spynxičkům Ursini Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2008 10:49:34
Odpovědět s citátem

Podle fotky pozadí si myslím, že to může být jedno z koťat, které jsem viděla ve Lnářích, to je tuším okres Strakonice. To ale chtěla paní za kotě 10000, (asi už slevila, protože nemůže prodat), ale nevzala bych si ho ani zadarmo. Koťata byla očkovaná jen jednou, odčervovaná snad nikdy. Otec byl naprosto netypické povahy-nevrlý, kousal , prskal, škrabal, vrčel, nenechal na sebe sáhnout, koťata špinavá, uši zahnojené, zanedbaná, bojácná-povahou po otci. Bylo mi jich akorát líto. Matka byla typický sphynx, krásná a jediná z celého houfu spynxů mazlič. Ta byla totálně nahatá, bez jediného chloupku. Tam jsem viděla rozdíl mezi chovatelem a množitelem v praxi. Kéž by ta koťata neudali, snad by je přešla chuť množit je dál.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2008 11:10:56
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Podle fotky pozadí si myslím, že to může být jedno z koťat, které jsem viděla ve Lnářích, to je tuším okres Strakonice. To ale chtěla paní za kotě 10000, (asi už slevila, protože nemůže prodat), ale nevzala bych si ho ani zadarmo. Koťata byla očkovaná jen jednou, odčervovaná snad nikdy. Otec byl naprosto netypické povahy-nevrlý, kousal , prskal, škrabal, vrčel, nenechal na sebe sáhnout, koťata špinavá, uši zahnojené, zanedbaná, bojácná-povahou po otci. Bylo mi jich akorát líto. Matka byla typický sphynx, krásná a jediná z celého houfu spynxů mazlič. Ta byla totálně nahatá, bez jediného chloupku. Tam jsem viděla rozdíl mezi chovatelem a množitelem v praxi. Kéž by ta koťata neudali, snad by je přešla chuť množit je dál.


Asi kotátka udat nemůže, protože tady inzeruje myslím i jejich mámu http://www.bazos.cz/hodnoceni.php?mail=jindra.hyskovaatgifseznam.cz&telefon=605779846&jmeno=Jind%C5%99i%C5%A1ka
tady je další inz. když mají tři měsíce http://zvirata.hyperinzerce.cz/kotata/inzerat/1108206-sphynx-nabidka-strakonice/
tenhle je z listopadu http://www.inzerce-obchod.cz/zvirata-zviratka/kotata-kotatka/sphynx-18576
Ono množit, už je podle všeho přešlo, když prodávaj asi mámu Rolling Eyes Crying or Very sad
Ted jsem si všimla, že tam jsou dvě různá příjmení, ale myslím si, že se jedná o stejnou osobu
_________________
Sandra a Mutinci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pimpagnola



Založen: 25.06.2005
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2008 13:19:37
Odpovědět s citátem

Evil or Very Mad No, já tam paní hned napsala hodnoceníčko na toho Bazoše, a hezky i s mým mailem a s telefonem. Moc ráda bych si paní "mordovatelkou" popovídala. Ale čekám už od rána, a zatím nic. Surprised( Že by si madam nechtěla hezky přátelsky pokrafat o chovu kočiček? Ta mi přijít pod ruku!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2008 13:23:37
Odpovědět s citátem

Pimpagnola napsal:
Evil or Very Mad No, já tam paní hned napsala hodnoceníčko na toho Bazoše, a hezky i s mým mailem a s telefonem. Moc ráda bych si paní "mordovatelkou" popovídala. Ale čekám už od rána, a zatím nic. Surprised( Že by si madam nechtěla hezky přátelsky pokrafat o chovu kočiček? Ta mi přijít pod ruku!!!


Ta fotka kde mu koukaj kosti je pryč Rolling Eyes a na sbazaru je komplet smazaný nebo třeba odstranuje fotku Evil or Very Mad
_________________
Sandra a Mutinci Smile


Naposledy upravil sanny dne 26. 1. 2008 13:39:18, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pimpagnola



Založen: 25.06.2005
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2008 13:32:53
Odpovědět s citátem

sanny napsal:
Pimpagnola napsal:
Evil or Very Mad No, já tam paní hned napsala hodnoceníčko na toho Bazoše, a hezky i s mým mailem a s telefonem. Moc ráda bych si paní "mordovatelkou" popovídala. Ale čekám už od rána, a zatím nic. Surprised( Že by si madam nechtěla hezky přátelsky pokrafat o chovu kočiček? Ta mi přijít pod ruku!!!


Ta fotka kde mu koukaj kosti je pryč Rolling Eyes

Tak už mi paní poslala maila, že prý koťata jsou v pořádku, a velká kočka je prý individualistka, která musí z domu. Tak jsem jí odepsala:
Dobrý den.

Tak co se týče koťat, tak jsem registrovaná chovatelka, a odchovala jsem již dosti vrhů na to, abych věděla, jak vypadá kvalitně živené a čisté kotě. Do té špíny, co tam máte, tam bych nedala ani čuníka na porážku, natož takové plemeno kočky, které vyžaduje péči a údržbu - zejména koupání a čistotu. To kotě, co nabízíte je špinavé a vyhublé - to vidí i naprostý laik. Obzvlášť malá koťata jsou pažravci, a spíš vypadají jako obézní s pěknými kulatými bříšky, než s vystrčenou hrudní kostí .

Co se týče kočky, je zvláštní, že ta premiantka u Vás stihla odchovat dva vrhy, pokuď by byla taková osobnost, dost bych se divila, že byste ji neprodala hned, jak se začala projevovat.

Možná nejste přímo charakteristický množitel, ale jako chovatelka koček se také nechováte. Kočky jsou u nás na prvním místě, spějí v čisté posteli, jsou pěkně vypasené, čisté, vykoupané a s čistýma ouškama, a to jsou to peršani, kteří vyžadují obzvlášť svědomitou péči.

Co oceńuji je, že jste se alespoň ozvala, ale měla byste dosti zapracovat na prostředí, ve kterém kočky chováte. Takhle ty Vaše kočičky vypadají spíš k pláči.

M. A. Kovářová
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pimpagnola



Založen: 25.06.2005
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2008 13:47:48
Odpovědět s citátem

Pimpagnola napsal:
sanny napsal:
Pimpagnola napsal:
Evil or Very Mad No, já tam paní hned napsala hodnoceníčko na toho Bazoše, a hezky i s mým mailem a s telefonem. Moc ráda bych si paní "mordovatelkou" popovídala. Ale čekám už od rána, a zatím nic. Surprised( Že by si madam nechtěla hezky přátelsky pokrafat o chovu kočiček? Ta mi přijít pod ruku!!!


Ta fotka kde mu koukaj kosti je pryč Rolling Eyes

Tak už mi paní poslala maila, že prý koťata jsou v pořádku, a velká kočka je prý individualistka, která musí z domu. Tak jsem jí odepsala:
Dobrý den.

Tak co se týče koťat, tak jsem registrovaná chovatelka, a odchovala jsem již dosti vrhů na to, abych věděla, jak vypadá kvalitně živené a čisté kotě. Do té špíny, co tam máte, tam bych nedala ani čuníka na porážku, natož takové plemeno kočky, které vyžaduje péči a údržbu - zejména koupání a čistotu. To kotě, co nabízíte je špinavé a vyhublé - to vidí i naprostý laik. Obzvlášť malá koťata jsou pažravci, a spíš vypadají jako obézní s pěknými kulatými bříšky, než s vystrčenou hrudní kostí .

Co se týče kočky, je zvláštní, že ta premiantka u Vás stihla odchovat dva vrhy, pokuď by byla taková osobnost, dost bych se divila, že byste ji neprodala hned, jak se začala projevovat.

Možná nejste přímo charakteristický množitel, ale jako chovatelka koček se také nechováte. Kočky jsou u nás na prvním místě, spějí v čisté posteli, jsou pěkně vypasené, čisté, vykoupané a s čistýma ouškama, a to jsou to peršani, kteří vyžadují obzvlášť svědomitou péči.

Co oceńuji je, že jste se alespoň ozvala, ale měla byste dosti zapracovat na prostředí, ve kterém kočky chováte. Takhle ty Vaše kočičky vypadají spíš k pláči.

M. A. Kovářová


Další odpověď od paní:
Máte matku?
A nechá si od Vás něco vysvětlit, nedej Bože změnit? tak to máte štěstí!!!

Moje odpověď:
Moje maminka by Vám dala céres za takovejhle "chov". Tak to mám jedině štěstí, že ji mám takovouhle, to máte pravdu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2008 14:00:45
Odpovědět s citátem

Jako, tady je odpověd Pimpagnole Chovatelce od někoho kdo "chová" bezpapíraky "Proč se nepřijedete podívat? Tohle může napsat jen člověk, který nemá ani páru o čem vlastně píše a schová se za vymyšlené jméno." Obrázek si udělejte sami a lituji, že jsem si nestáhla tu fotku s lezoucími kostmi.
_________________
Sandra a Mutinci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2008 14:22:11
Odpovědět s citátem

sanny napsal:
Jako, tady je odpověd Pimpagnole Chovatelce od někoho kdo "chová" bezpapíraky "Proč se nepřijedete podívat? Tohle může napsat jen člověk, který nemá ani páru o čem vlastně píše a schová se za vymyšlené jméno." Obrázek si udělejte sami a lituji, že jsem si nestáhla tu fotku s lezoucími kostmi.


Ted se mi ozvala jedna paní, že fotku má staženou.
_________________
Sandra a Mutinci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2008 14:30:35
Odpovědět s citátem

Pimpagnola napsal:


Další odpověď od paní:
Máte matku?
A nechá si od Vás něco vysvětlit, nedej Bože změnit? tak to máte štěstí!!!

Moje odpověď:
Moje maminka by Vám dala céres za takovejhle "chov". Tak to mám jedině štěstí, že ji mám takovouhle, to máte pravdu.


Tak tahle inzerující paní k těm výtkám přišla skutečně jak slepý k houslím!

Koťata neprodává ona, ale její matka ve Lnářích, jak jsem u ní byla. Inzerující paní je dcera oné "chovatelky". Inzerovala místo matky, protože ta PC nemá. Zato má v bytě na můj vkus děsný bordel a špínu, a jak jsem psala, chtěla za kotě původně 10000, teď už tedy "jen" 7000. A ta kočka, ta je ta jediná, co byla ochotná se mazlit, všechny ostatní byly plaché jak někde ze dvorka od kontejneru, a jejich otec je vyloženě zlý. Povahově naprosto netypický vrh koťat. Vím, jak se chovala koťata, když jsem si byla pro Adama-byla zvědavá, hned po nás lezla, Adama jsem vzala do náruče a okamžitě se tulil a vrněl jako o život, a já jsem hned věděla, že ho CHCI. Tahleta koťata se vůbec nedala chytit, ani jedno. Byla špinavá, v uších hnůj, drápky celý život nečištěné, ale hlavně ta povaha-kdo si tohle kotě koupí, asi moc spokojený nebude se sphynxem.
Je mi jich líto, chudáčci za to nemohou. I té kočičce přeju, aby se dostala do lepšího, ta byla fakt milá. Ale za 20000 bez PP ji těžko prodá. Ale já přitom vím, že ta kočka (i kocour) PP mají, viděla jsem je oba. Tak mi není jasné co je ve věci. Jsem přesvědčená, že ona paní již nikdy za matku inzerovat nebude.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pimpagnola



Založen: 25.06.2005
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2008 14:33:27
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Pimpagnola napsal:


Další odpověď od paní:
Máte matku?
A nechá si od Vás něco vysvětlit, nedej Bože změnit? tak to máte štěstí!!!

Moje odpověď:
Moje maminka by Vám dala céres za takovejhle "chov". Tak to mám jedině štěstí, že ji mám takovouhle, to máte pravdu.


Tak tahle inzerující paní k těm výtkám přišla skutečně jak slepý k houslím!

Koťata neprodává ona, ale její matka ve Lnářích, jak jsem u ní byla. Inzerující paní je dcera oné "chovatelky". Inzerovala místo matky, protože ta PC nemá. Zato má v bytě na můj vkus děsný bordel a špínu, a jak jsem psala, chtěla za kotě původně 10000, teď už tedy "jen" 7000. A ta kočka, ta je ta jediná, co byla ochotná se mazlit, všechny ostatní byly plaché jak někde ze dvorka od kontejneru, a jejich otec je vyloženě zlý. Povahově naprosto netypický vrh koťat. Vím, jak se chovala koťata, když jsem si byla pro Adama-byla zvědavá, hned po nás lezla, Adama jsem vzala do náruče a okamžitě se tulil a vrněl jako o život, a já jsem hned věděla, že ho CHCI. Tahleta koťata se vůbec nedala chytit, ani jedno. Byla špinavá, v uších hnůj, drápky celý život nečištěné, ale hlavně ta povaha-kdo si tohle kotě koupí, asi moc spokojený nebude se sphynxem.
Je mi jich líto, chudáčci za to nemohou. I té kočičce přeju, aby se dostala do lepšího, ta byla fakt milá. Ale za 20000 bez PP ji těžko prodá. Ale já přitom vím, že ta kočka (i kocour) PP mají, viděla jsem je oba. Tak mi není jasné co je ve věci. Jsem přesvědčená, že ona paní již nikdy za matku inzerovat nebude.

Už mi teď také paní vysvětlila, že je dcerou oné "chovatelky", a že každá žije na druhém konci republiky. Takže jsem se dotyčné Jindřišce omluvila, že komentáře nepadají na její hlavu, ale na hlavu její matky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavla



Založen: 25.06.2005
Příspěvky: 2
Bydliště: Soběslav

Předmět: Re: Inzerát na Sphynxe
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2008 16:52:33
Odpovědět s citátem

Fotky jsou tady: http://zirkyon.cz/sphynx.html
_________________
Cattery Zirkyon*CZ - Siamese cats
http://www.zirkyon.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Inzerát na Sphynxe
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2008 17:42:03
Odpovědět s citátem

Pavla napsal:
Fotky jsou tady: http://zirkyon.cz/sphynx.html


Ano, to je ono, poznávám to. To je ta paní ze Lnářů. Nekupovat koťata za žádnou cenu!!! Nevím, nakolik se dá ovlivnit výchovou špatná povaha geneticky zakódovaná po otci, ale moc tomu nevěřím.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2008 18:15:20
Odpovědět s citátem

Ahoj Pimpuško díky také za tvojí snahu a hlavně reakce,prosím kdyby jsi věděla jestli s tím jde něco udělat tak se ozvi a dáme to něják dohromady protože je to děs běs.

Pro Tatianu : tak paní může mít PP od kočičky ale prodat jí bez něj a PP použít na jinou kočku u takovéto množitelky bych tohle i čekala jinak vím že se to děje ale nikdo o tom nechce mluvit.Je to hrůza a děs co se děje kor pro nás co si tak hýčkáme a mylujeme ty naše naháče jak jím proboha někdo může dělat něco takového Twisted Evil Evil or Very Mad
_________________
Nera,Cleo,Jack a Žoržetka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Vendula



Založen: 10.06.2007
Příspěvky: 13
Bydliště: Příbram

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2008 18:48:14
Odpovědět s citátem

Dobrý den, chtěla bych i já odpovědět na toto téma snad proto, že mám kočičku od této chovatelky. Když jsem si kočičku přivezla, jako první jsem jí vykoupala, prvně kvůli synovi a pak já jsem zvyklá, že kočky spí s námi v posteli. Hned druhý den jsem jela k veterináři. Ve věku 4 měsíců vážila 920g. Kromě váhy a odčervení veterinář na Julince nic závažného neshledal. Protože mám zkušenost s chovem koček (chovala jsem před synovým onemocněním perské kočky, které mi přišli na péči mnohem víc náročnější než sphynx) a měli jsme doma už sphynxíka věděla jsem, že tyto kočky zrovna dvakrát bázlivé nejsou. Julinka se ale bála hodně, první den vůbec nejedla, což jsem připisovala ke změně prostředí, do týdne se ale rozbaštila a svým apetitem předčila i Lůďu. Po 14.dnech se zní vyklubala nejvymazlenější kočička jakou jsem kdy poznala, je to typický sphynx přesně tak, jak ho všichni popisujete, ukrutně zvědavá a neskutečně vlezlá Kelišová, prostě ta co nás tady všechny ovládá, je na prvním místě a svou mazlivě vlezlou povahou si nás všechny získala. Navíc mě překvapila svou čistotností, z toho jsem měla tak trochu strach. Kocourek Luďa není ani z poloviny tak mazlivý jako Julča, ale zase umí udělat takové ty typické "smutné" psí oči. Mám ho od super paní chovatelky, která má všechny kočičky náležitě vymazlené a o které vím ,že je kdykoli připravena mi poradit, se kterou jsem stále v kontaktu, což myslím, že by tak mělo mezi chovatelem a novým majitelem být. Takže když se nad tím tak zamyslím vůbec nelituju toho, že jsem si Julinku pořídila, naopak každým dnem jsem šťasnější, že jí mám, protože jestli měla špatný start do života, tak teď se o ní všichni dobře staráme a ona nám to svou láskou stokrát vrací. Měla bych ještě jeden dotaz: Zajímalo by mě, kolik má kočka tak v průměru v 9 měsících vážit? Julča váží 2500g a mě stále připadá drobná.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2008 19:03:49
Odpovědět s citátem

Pro Vendulu,

tak můžu Vám říct že jste mě potěšila aspoň tím že sliším že kotě od dotičné paní je zdravé protože jsem měla pocit že je nemocnej ten kocourek ale asi bude jen podvyživený,jinak já mám sice Don sphynxe ale moje slečna má 10 měsíců a 3100g.Ale Vaše může být drobnější z důvodu nedostatku potravy v raním věku ale může dojít ještě po koťatech ale spíše bych řekla že bude drobnější Very Happy Very Happy
_________________
Nera,Cleo,Jack a Žoržetka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Vendula



Založen: 10.06.2007
Příspěvky: 13
Bydliště: Příbram

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2008 19:31:47
Odpovědět s citátem

Pro paní Neru,
Měla jste pravdu kocourek opravdu byl nemocný. Nejspíš měl něco s očima, ale nejsem veterinář, tak vám nemužu říct, co přesně to bylo. Asi paní nezvládla chov, protože měla dvě chovné kočky a každá kočka měla po pěti koťatech. Ze svých zkušenostích vím, co moje dvě kočičky dokážou za den zkonzumovat. Takže si umím představit, co asi toho musí spořádat: 10 koťátek, 2 kočičky po porodu, kocour a koťe z předchozího vrhu, které se neprodalo. Takže jestli umím dobře počítat, je to 14 koček. A to je 1500g Puriny Pro Plan v ceně cca: 300Kč denně. Takže si myslím, že pokuď chcete, aby vaše kočky měli všechnu potřebnou péči a lásku (to znamená i péči veterináře) tak VYDĚLÁVAT na nich opravdu nelze. Laughing
Vendula, Luďa a Julča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2008 20:24:58
Odpovědět s citátem

Vendula napsal:
Pro paní Neru,
Měla jste pravdu kocourek opravdu byl nemocný. Nejspíš měl něco s očima, ale nejsem veterinář, tak vám nemužu říct, co přesně to bylo. Asi paní nezvládla chov, protože měla dvě chovné kočky a každá kočka měla po pěti koťatech. Ze svých zkušenostích vím, co moje dvě kočičky dokážou za den zkonzumovat. Takže si umím představit, co asi toho musí spořádat: 10 koťátek, 2 kočičky po porodu, kocour a koťe z předchozího vrhu, které se neprodalo. Takže jestli umím dobře počítat, je to 14 koček. A to je 1500g Puriny Pro Plan v ceně cca: 300Kč denně. Takže si myslím, že pokuď chcete, aby vaše kočky měli všechnu potřebnou péči a lásku (to znamená i péči veterináře) tak VYDĚLÁVAT na nich opravdu nelze. Laughing
Vendula, Luďa a Julča


Nechtěla bych se do celé situace vměšovat, jen poznamenat, že problém nemocných očí (na fotkách vidím oteklé, zarudlé oči, přetažené mžurky) u koťat a ta "podvýživa" je u chovatelů, kteří s odchovem Sphynx nemají mnoho zkušeností poměrně častý jev.
Komentář, že se na chovu Sphynx nelze vydělávat:
...ono záleží, kam ty utržené peníze chovatel dádá. Pokud zpět kočkám, za kvalitní žrádlo v dostatečném množství, veterináře (např. vyšetření očí u specialisty, včetně PCR testu pro zjištění přítomnosti některých virů, které se dělá nejblíže ve Vídni, může stát několik tisíc= cena jednoho kotěte), různé testy, očkování, čipování, europas, vyšetření na HCM atd... je to v pořádku. Pokud si ale "chovatel" peníze nechá a na kočkách škudlí, je to špatně.
Ale jednu poznámku si přece neodpustím. A to, že prodávat za 20.000 dvouletou kočku po 2 vrzích a ještě bez PP, je dle mého názoru zlodějina.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2008 20:46:55
Odpovědět s citátem

Pro Vendulu,

děkují za odpověď ale nezlobte se na mě za cenu za kterou se prodávají tyhle koťata já že by na to neměla kor estli předtím prodala 9 koťat to mi neříkejte.
Já bych pro svoje udělala všechno navíc v dnešní době veterinární peče když máte tolik zvířat tak se s veterinářem domluvíte že mu to zaplatíte až budete mít.Já osobně jsem teď nechávala testovat krevní skupyny a to mám dost mladý kočky ale abych věděla na čem jsem,moje kočky spí s náma v posteli proto mám v ložnici 3 válendy na sobě nalepený aby bylo místo na 2 dospělé a kočky a když příjdou děti,v obíváku je půl obýváku v jejích odpočívadlech,škrábadlech a hračkách však se podívejte na fotky na stránkách prostě jsou to moje další děti a také se tak o ně starám tohle mě prostě tak dostalo že mi bylo tak zle že kdyby to šlo poslala bych na ní ochránce zvířat ale bohužel se tomu neubráníme a ani oni s tím nic neudělají což mě děsně štve.
PS můžu poprosit pošlete mi foto Vaší slečny na zlepšení nálady můj email je nera4@seznam.cz díky předem mám z Vás radost že ta holčika je v dobrých rukách Smile
_________________
Nera,Cleo,Jack a Žoržetka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Vendula



Založen: 10.06.2007
Příspěvky: 13
Bydliště: Příbram

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2008 22:34:27
Odpovědět s citátem

V žádném případě se nechci nikoho zastávat, jen jsem chtěla říct, že jsou lidi, kteří si myslí, že na chovu Sphynx se dá slušně vydělávat. Já osobně ten názor nemám. Myslím si, že případný vrh pouze vyrovná náklady za chov. Je to zatím pouze moje domněnka, protože já osobně s tím žádné zkušenosti nemám. Myslím, že je to velmi poučné, pro všechny, ty co si myslí jak si ostatní chovatelé "namastí" kapsu. Já svým kočičkám se snažím dávat tu nejlepší péči vedle kvalitního krmiva, vitamínů a bezprašného steliva hlavně spoustu lásky. Posílám Vám paní Nero fota obou kočiček na Váš mail.Jsou to moje zlatíčka už jen i proto,že můj syn od doby co žijou s námi byl pouze dvakrát nemocný,(předtím byl pravidelně od podzimu do jara nemocný tzn. že když byl z 6 měsíců 1měsíc v poho brala jsem to jako úspěch)zkrátka jak říká náš pan doktor u každé nemoci záleží také na psychickém stavu. Laughing Laughing Laughing
Vendula
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2008 22:47:03
Odpovědět s citátem

Paní Vendulo,děkují za Vaše příspěvky a těším se na foto jinak vím o čem mluvíte také mám doma nemocného kluka a manžela po úraze a od té doby co máme doma kočičky tak kluk je na tom lépe a manžel po 2 letech začal usínat normálně,no normálně s naší Cleo pod peřinou nalepenou na zádech Very Happy takže jsou to členové rodiny a běda tomu kdo mi na ně sáhne miláčkove moji,však Pimpolína může o tom povídat co práce mě stálo vůbec sehnat koťata o penězích vůbec nemluvím a vůbec toho nelituji,nemáme peníze na rozdávání dá se říct manžel v inv.důchodu já na rodičáku,2 malé děti ale stojí za to prostě jsem jimy nadšená a nelituji
_________________
Nera,Cleo,Jack a Žoržetka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 1. 2008 11:59:33
Odpovědět s citátem

Vendula napsal:
Dobrý den, chtěla bych i já odpovědět na toto téma snad proto, že mám kočičku od této chovatelky. Když jsem si kočičku přivezla, jako první jsem jí vykoupala, prvně kvůli synovi a pak já jsem zvyklá, že kočky spí s námi v posteli. Hned druhý den jsem jela k veterináři. Ve věku 4 měsíců vážila 920g. Kromě váhy a odčervení veterinář na Julince nic závažného neshledal. Protože mám zkušenost s chovem koček (chovala jsem před synovým onemocněním perské kočky, které mi přišli na péči mnohem víc náročnější než sphynx) a měli jsme doma už sphynxíka věděla jsem, že tyto kočky zrovna dvakrát bázlivé nejsou. Julinka se ale bála hodně, první den vůbec nejedla, což jsem připisovala ke změně prostředí, do týdne se ale rozbaštila a svým apetitem předčila i Lůďu. Po 14.dnech se zní vyklubala nejvymazlenější kočička jakou jsem kdy poznala, je to typický sphynx přesně tak, jak ho všichni popisujete, ukrutně zvědavá a neskutečně vlezlá Kelišová, prostě ta co nás tady všechny ovládá, je na prvním místě a svou mazlivě vlezlou povahou si nás všechny získala. Navíc mě překvapila svou čistotností, z toho jsem měla tak trochu strach. Kocourek Luďa není ani z poloviny tak mazlivý jako Julča, ale zase umí udělat takové ty typické "smutné" psí oči. Mám ho od super paní chovatelky, která má všechny kočičky náležitě vymazlené a o které vím ,že je kdykoli připravena mi poradit, se kterou jsem stále v kontaktu, což myslím, že by tak mělo mezi chovatelem a novým majitelem být. Takže když se nad tím tak zamyslím vůbec nelituju toho, že jsem si Julinku pořídila, naopak každým dnem jsem šťasnější, že jí mám, protože jestli měla špatný start do života, tak teď se o ní všichni dobře staráme a ona nám to svou láskou stokrát vrací. Měla bych ještě jeden dotaz: Zajímalo by mě, kolik má kočka tak v průměru v 9 měsících vážit? Julča váží 2500g a mě stále připadá drobná.


Náš Adamíšek má v 7 měsících 3,450-už je na ramenou pořádně cítit Razz . On ale baští za 2 co ho máme, vím, jak jsem byla překvapená množstvím jídla, co je schopen spořádat. Při chuti je neustále.

Julča neměla nejlepší start do života, možná bude drobnější, hlavně že je zdravá a v pořádku. Smile
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 1. 2008 23:03:41
Odpovědět s citátem

Taky se do toho nechci nějak vměšovat, mám na to svůj názor, ale v podstatě souhlasím s tím, že to není chovatelka jak by měla být.
K té váze koťat co vím, tak koťata z mého vrhu odcházela z domova v 16-ti týdnech a vážila kolem 1,5 kg. Teď jim bude za 14 dní 6 měsíců a kluci váží přes 3kg a holky 2,5-3kg. Takže kočička Julinka bude asi oprvdu drobnější, což může být důsledek nedostatečně kvalitní stravy v začátku a myslím, že ani její mamina v těhotenství neměla dostatečně vydatné jídlo, ale to si jen domýšlím.
V každém případě by si tohle měl každý kdo shání kotě sphynxe přečíst, aby si uvědomil, že nižší cena znamená většinou nějaký problém.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2008 7:36:31
Odpovědět s citátem

RadkaK napsal:
Taky se do toho nechci nějak vměšovat, mám na to svůj názor, ale v podstatě souhlasím s tím, že to není chovatelka jak by měla být.
K té váze koťat co vím, tak koťata z mého vrhu odcházela z domova v 16-ti týdnech a vážila kolem 1,5 kg. Teď jim bude za 14 dní 6 měsíců a kluci váží přes 3kg a holky 2,5-3kg. Takže kočička Julinka bude asi oprvdu drobnější, což může být důsledek nedostatečně kvalitní stravy v začátku a myslím, že ani její mamina v těhotenství neměla dostatečně vydatné jídlo, ale to si jen domýšlím.
V každém případě by si tohle měl každý kdo shání kotě sphynxe přečíst, aby si uvědomil, že nižší cena znamená většinou nějaký problém.


Nižší váha může být způsobena několika různými věcmi.
*Nedostatečná výživa matky v těhotenství nebo koťete v období růstu.
*Problém v trávícím ústrojí kotěte- infekce, průjem... což způsobí špatné vstřebávání živin, tudíž nedostatečné zásobení organizmu nutného k růstu a vývoji kotěte. Kotě potřebuje kvalitní potravu, nejen granule, ale i maso, mléčné výrobky... Růstový hormon se uvolňuje jen do určitého věku a pokud kotě nevyroste, těžko to pak dohoní v pozdějším věku.
*Stresem.
*Problém příbuzenské plemenitby- jako jeden z projevů tzv. inbrídingové deprese je menší porodní váha a/nebo menší vzrůst kočky.
*Menší vzrůst, nebo jiný typ dané linie. Něktré linie Sphynxů mají upevněný spíše drobnější vzrůst, hubené, dlouhé a nohaté tělo, úzkou delší hlavu (typem spíše podobné orientálním kočkám). Správný Sphynx by měl být jak se říká typ buldoka. Kompaktní, podsaditý, s široce nasazenýma předníma nohama (lehce tvaru do O), ne však tlustý. Pokud Sphynxe zvednete, máte být překvapeni jeho váhou vzhledem k velikosti. Uvědomte si, že absence chlupů jej opticky dělá menším.
Dospělá kočka by měla vážit zhruba 3-4kg, kocour 4-5kg, ale i 6kg kocouři nejsou neobvyklý jev.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Vendula



Založen: 10.06.2007
Příspěvky: 13
Bydliště: Příbram

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 1. 2008 17:32:14
Odpovědět s citátem

Tak jsem si Julinku nechala zvážit na digi váze váží 3050g a Luďa 4450g.
Tak jelikož je asi v průměru jsem v poho Laughing , ale i kdyby vážila míň nic to nezmění na tom, že je to moje nekrásnější kočička a jsme všichni doma šťastný, že ji máme Laughing Laughing Když porovnám foto jak vypadala a jaká je teď tak vyrostla do krásy.
Vendula Luďa a Julča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
GrufikovaM



Založen: 18.08.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Hodonín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 8. 2008 13:01:07
Odpovědět s citátem

Karolina Leitnerova napsal:
Vendula napsal:
Pro paní Neru,
Měla jste pravdu kocourek opravdu byl nemocný. Nejspíš měl něco s očima, ale nejsem veterinář, tak vám nemužu říct, co přesně to bylo. Asi paní nezvládla chov, protože měla dvě chovné kočky a každá kočka měla po pěti koťatech. Ze svých zkušenostích vím, co moje dvě kočičky dokážou za den zkonzumovat. Takže si umím představit, co asi toho musí spořádat: 10 koťátek, 2 kočičky po porodu, kocour a koťe z předchozího vrhu, které se neprodalo. Takže jestli umím dobře počítat, je to 14 koček. A to je 1500g Puriny Pro Plan v ceně cca: 300Kč denně. Takže si myslím, že pokuď chcete, aby vaše kočky měli všechnu potřebnou péči a lásku (to znamená i péči veterináře) tak VYDĚLÁVAT na nich opravdu nelze. Laughing
Vendula, Luďa a Julča


Nechtěla bych se do celé situace vměšovat, jen poznamenat, že problém nemocných očí (na fotkách vidím oteklé, zarudlé oči, přetažené mžurky) u koťat a ta "podvýživa" je u chovatelů, kteří s odchovem Sphynx nemají mnoho zkušeností poměrně častý jev.
Komentář, že se na chovu Sphynx nelze vydělávat:
...ono záleží, kam ty utržené peníze chovatel dádá. Pokud zpět kočkám, za kvalitní žrádlo v dostatečném množství, veterináře (např. vyšetření očí u specialisty, včetně PCR testu pro zjištění přítomnosti některých virů, které se dělá nejblíže ve Vídni, může stát několik tisíc= cena jednoho kotěte), různé testy, očkování, čipování, europas, vyšetření na HCM atd... je to v pořádku. Pokud si ale "chovatel" peníze nechá a na kočkách škudlí, je to špatně.
Ale jednu poznámku si přece neodpustím. A to, že prodávat za 20.000 dvouletou kočku po 2 vrzích a ještě bez PP, je dle mého názoru zlodějina.



Dobrý den paní Karolíno
Jsem tady nováček ,ale chtěa jsem se zeptat na čipování nebo tetování.
Můj koucourek bude mít 4 měsíce a nevím jestli je pro něj lepší čip nebo tetování.Nedávno dávali ve správách na nově reportáž o ton jak některé čtečky čipů nedokážou přečíst čip.A teď řeším sama se sebou dilema
co bude pro Sigiho lepší.Čip nebo tetování.Mám strach,že když by náhodou vyběhl z bytu tak už se mi nevrátí.Přece jen tetování je vydět a
tak lidi rychleji zareagují a řeknou si,že někde je majitel,ale čip vydět není
a ještě jsou prý špatně čitelné.Chápete jak to myslím?Vím,že může být tetování pro něj bolestnější,ale na druhou stranu je podle mě na pohled upozornitelné.Můžete mi poradit?Děju předem Mirka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 8. 2008 14:48:54
Odpovědět s citátem

No já nevím... odborník nejsem ale tetovat nahatého sphynxe mi přijde divné... já jsem naopak na čipy výtky neslyšela, je to pro zvíře takřka nebolestivé, rychlé, dnes už i cenově dostupné a o problémech se čtečkami jsem neslyšela (ani u psů, ani u koček).

Nějak se Vám ale daří vkládat příspěvky "mimo" správná témata, nebon já jsem alespoň souvislost s tématem "hlasování k inzerátu" nenašla...

Když chcete přispět do jednotlivého témata a jste "v něm", klikněte na "odpovědět". Pokud chcete založit nové téma, kliknete na "nové téma"
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
GrufikovaM



Založen: 18.08.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Hodonín

Předmět: čip
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 8. 2008 16:44:52
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
No já nevím... odborník nejsem ale tetovat nahatého sphynxe mi přijde divné... já jsem naopak na čipy výtky neslyšela, je to pro zvíře takřka nebolestivé, rychlé, dnes už i cenově dostupné a o problémech se čtečkami jsem neslyšela (ani u psů, ani u koček).

Nějak se Vám ale daří vkládat příspěvky "mimo" správná témata, nebon já jsem alespoň souvislost s tématem "hlasování k inzerátu" nenašla...

Když chcete přispět do jednotlivého témata a jste "v něm", klikněte na "odpovědět". Pokud chcete založit nové téma, kliknete na "nové téma"


Vím,že to to téma není přímo o čipech,ale když jsem si pročítala postupně toto téma tak se paní Karolína zmínila o čípu.Sice z jiného důvodu než píši já.A tak jsem zareagovala na to co mě zajímá.Určitě jste si všimla,že mám problém se tu vyznat a proto si postupně pročítám všechna témata a učím se tu vyznat a dozvědět se co nejvíc.Abych co nejméně otravovala
třeba maličkostma.Mám problém si najít dané téma ,abych nestřelila vedle jako teď mimo věc.Skusím se zlepšit slibuju!
Opravdu to vysílali na nově a bylo to spojeno z útulky že čtečky nemůžou
přečíst čip (teda jen některé).Tak jsem chtěla znát názor více lidí,abych neudělala hloupost.Vím co je to čip mám načipovanou fenku.
Jen mě vyděsila TV nova a představa,že mi Sigi proklouzne ven a už ho neuvydím je hrozná.Mám o něj strach a na druhou stranu nechci udělat hloupost
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top