Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kocici rakovina

Fórum: Nemoci

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
mikes
Anonymní





Předmět: Kocici rakovina
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2005 12:33:15
Odpovědět s citátem

Ahoj lidi.
Zkousim vsechny moznosti a budu vdecna za radu, pokud mate nekdo skusenost s lecbou kociciho /inijekcniho/ nadoru v podkozi.

Nasi kocicce narostla na boku bulka se zvlastnim, prodlouzenym pokracovanim. Pohmatem to vypadalo jako hlinena kulicka pod kuzi a vedle ni dve spojene do jedne dalsi. Veterinar ji operoval, odebral dost velky kus kuze na boku /mela asi dvacet stehu/ a po rozboru vyoperovaneho nadoru mi rekl toto:

- je to tzv. injekcni nador, ktery se dela kockam napr. po pichnuti injekci, drapnuti drapkem ci pichnuti o trn, trisku apod.
- je zhoubny
- zhoubnost v pripade kocky se projevuje tak, ze se na miste, ci v blizkem okoli kde puvodne byl udela znova a musi se zas uriznout. Doba dalsich operaci se podstatne zkracuje, pricemz první navrat nadoru zacina rust prumerne za 3 mesice po operaci. Ve finale se muze stat ze zviratko bude absolvovat 5 operaci do roka a pak umre.
- ceka me tedy v pravde Sophiina volba, zda kocicku trapit operacemi, a nebo ji nechat dozit v klidu.

Ma otazka je tato:
Nemate nekdo nahodou zkusenost s timto onemocnenim?
Neexistuje lecba, ktera zabrala?
Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2005 12:52:38
Odpovědět s citátem

Bohužel zkušenosti nemám, ale být vámi, tak bych určitě zkusila konzultaci ještě u jiného veterináře! Víc hlav víc ví a už jsem se setkala s tím, že jeden vet chtěl kočičku utratit a druhý jí vyléčil a žije plnohodnotný život. Moc Vám držím pěsti!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eleonora
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 3. 2005 17:06:48
Odpovědět s citátem

Az dnes som objavila Vasu stranku, vidim, ze dotaz je zo 04.01.2005, nec h sa pani majitelka popyta na ludovo povedane "tarantulovu injekciu", obch. nazov je THERANEKRON, mala by mat take ucinky na ten nado r, ze zatiahne alebo odumru cievy, ktore prekrvuju a vyzivuju ten nador a t en by nemal rast dalej. U nas na Slovensku stoji ta jedna injekcia oko lo 250,- Sk, davaju sa 3x, po tyzdnovych intervaloch.

P.S. Toto pouzite len ako podnet na temu "Postvakcinacny fibrosarkom a j eho zvysujuci sa vyskyt" do nejakej diskusie, ci sa niekto nerozhodne pre vyskum (?), nerada by som odradila Mikeskovu pani, pre nu je vyhodou cas. My sme sa dostali k tejto liecbe uz asi neskoro, ked sa nadory uz druhykrat objavili a boli dost velke.

Bohuzial nasa Alicka zomrela (ani sa mi to neda napisat) 09.03.2005.

Ako malinkatu sme ju nasli vyhodenu na ulici, ked mala asi 5 tyzdnov pre d 10 rokmi. Az neskor som zistovala co je to vlastne za rasu a ma vsetky zn aky ruskej modrej. Preto som aj na prekonanie zialu hladala nieco na temu m odrych maciek a natrafila som na Vasu stranku. Dufala som, ze snad najdem n ejaku suvislost medzi druhom macky a chorobami (ci snad ruska modra nie je nachylnejsia prave na tento druh rakoviny). Prekonala niekolkokrat za sebou zapal obliciek-ladvin a liecili ju mnozstvom antibiotik podavanych i njekciami. Kedze to nazaberalo, dala som ju sterilizovat a znovu po operaci i atb v injekciach, injekcie proti bolesti...... Samozrejme vsetky sa jej p ichali pod kozu za krkom. Dva roky bol pokoj, potom sa jej zacali na tom mi este tvorit presne take hrcky, ktore dost rychlo rastli, veterinar&nbs p;mi nedaval zaruku, ze ak jej aj operacne vyberie ten nador, bude mat dost koze na zositie rany. Nakoniec bola pozosivana, koza postahovana k sebe, r anu mala cez cely chrbat od labky po labku, 19 stehov. To bolo 01.10.2004. Koncom roka sa jej uz ale znovu na tomto mieste zacali tvori nove hrcky. Ro zhodla som sa, ze uz ju nenecham trapit kvoli par mesiacom, lebo tie operac ie predtym boli vazne a dost dlho za z nich zotavovala a velmi sa bala ked som ju nosila k veterinarovi. Myslela som, ze zit moze aj s nadorom, v tedy som dufala, ze nezhubnym a spravim jej peknu starobu. Dostavala zrat m iesto dietnych granuli varene rybicky a to by ste neverili aky rozsah vrrrrrrkania a mravkania dokazala, ked videla, ze sa ta rybicka chysta pre nu. Aj to ma utvrdzovalo v tom, ze ked ma taky zaujem o jedlo, tak sa citi zdrava. Kedze mavala granule od veterinara, isla som k nemu po ne a op isala som, co sa s nasou Alickou udialo. Nechcel verit, pamatal si, ze vset ko, co suviselo s nadorom a ako rakovina sa tvarilo, vyoperoval a skontrolo val aj dalej pod kozou. V tom case ale, uz mal tu informaciu od od dis tributora Theranekronu, ze sa moze podavat aj mackam. Ona vraj uz bola roky znama pre psov, mackam sa nepodavala, lebo vraj macky reaguju na vsetko up lne inak ako psy. Ked som cicu doniesla na prvu injekciu 18.02.2005 (dalsie 25.02.2005 a 04.03.2005) skusal jej nador a citil, ze tam ma tekutinu, tak je narezal kusok koze a vytieklo jej asi 4 dl tekutiny. Alicke sa uplne ul avilo. Medzi nasimi dalsimi navstevami veterinar nasiel v ich odbornom caso pise tento pripad, presne s tymto postupom choroby a v podstate sa to zhodo valo aj tym, co pani majitelke Mikesa veterinar opisoval.Takto jej ne chali tekutinu vytekat niekolko dni, stale jej z toho nieci islo, otvor ak zarastal jej znovu nacali a ja som dufala v ucinky injekcii. Medzi tym dost ala teploty, lebo ta rana sa jej zapalila a chudla. Ak sa jej otvor zr astol, zacala sa jej tvorit hrca, v ktorej ostavala ta tekutina. Bohuzial t o nebol jediny vytekajuci nador, hned na krku sa jej tvoril dalsi, pevny, k tory sa potom s tym vytekajucim spojil. O chirurgickom odstraneni nechceli ani pocut, aj preto, že teraz tej koze by chybalo este viac. Kedze s tymi injekciami uplne zmenili moje povodne rozhodnutie a ja som cakala, ze zacnu ucinkovat, rozhodli sme sa pre operaciu, aj preto, lebo uz nemali pr e mna dalsie riesenie okrem uspania. 08.03.2005 som Alicku priniesla na ope raciu, aj som si ju v narkoze, celu pozosivanu, mozno aj 40 stehov mala, pr iniesla domov, ale uz bola z toho vsetkeho taka vysilena, ze sa neprebrala. Najviac ma mrzi, ze som sa s nou ani poriadne nerozlucila, bola som u plne presvedcena, ze vsetko dobre dopadne, ak aj injekcie nezaberu, pobudne s nami nejaky cas a my jej splnime, co jej na ociach uvidime. A este, pred operaciou musela mat 24 hodinovu hladovku a ona sa uz nenabastila. A teraz si vsetko vycitam. A este nieco, ako vsetky macicky do poslednej chvile pr iadla a chodila sa mojkat.

Pozdravujem za nasu Alicku
Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: rakovina
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2007 19:52:59
Odpovědět s citátem

Pokud by to někomu mohlo pomoci, narazila jsem právě na tento zajímavý přípravek:

http://www.alavis.cz/zdravi-imunita/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Míla_S



Založen: 16.02.2007
Příspěvky: 15

Předmět: postinjekční sarkom
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2008 20:42:16
Odpovědět s citátem

chtěla bych jen něco dále napsat do této rubriky, i když jsem se o mých zkušenostech s tímto typem nádoru zde zmiňovala v rubrice "postvakcinační sarkom"...nechci to zde znovu popisovat, nicméně stručně řečeno, měli jsme s Mickou "štěstí", že jsme zašli ke konzultaci k jinému veterináři a nenechali jí "dožít", jak nám bylo původně doporučeno, zkusili jsme operaci, poté chemoterapie... teď je to necelý rok po operaci a bohužel jí nádor opět roste (musím ale také říci, že jsme měli přibližně 3/4 roku "relativní klid") - bouličky plné tekutiny, paní doktorka dělá opravdu co může a snaží se nám pomoci, operací jsme jí rozhodně prodloužili život, teď by už mezi námi rozhodně nebyla, chodíme na odsávání hromaděné tekutiky a budeme muset zkusit chemoterapii, protože další operace by nic nevyřešila, vzhledem k tomu, že není "co" odstraňovat...také jsme dostali doporučení na výrobek, na který je uveden odkaz výše - SANICELL, což mě moc potěšilo, vím, že od toho asi nemůžeme moc očekávat, ale i kdyby to malinko mohlo pomoci, určitě to stojí za pokus...dnes jsme Micce dali první dávku... informace lze nalézt také na www.sanicell.cz Kdybyste měl někdo s tímto výrobkem zkušenosti, dejte vědět... Míla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (32x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top